WBF-TÜRKİYE 2023 BÜYÜK FİNAL AKTİVİTESİ

ÖN ELEME TABLO DETAYLARI:

2023 Büyük Final Aktivitesi`nin Ana Eşleşme Tablosu`nda toplam 64 oyuncu yer almaktadır. Tablodaki 33 isim, yıl boyunca elde edilen belli başarılar sonucunda doğrudan yerlerini alırken, 1 isim 2023 Ulusal Tavla Turu Ana Finalistleri ve Geleneksel Şampiyonları Arası Ön Eleme Tablosu (UTT Tablosu)`ndan, diğer 30 isim ise halen aktif lig bölgelerinin münferit Bölgesel Ön Eleme Tabloları (A Tabloları)`ndan geleceklerdir.

I. "2023 Ulusal Tavla Turu Ana Finalist ve Geleneksel Şampiyonları Arası Ön Eleme" UTT Tablosu`nda birinciliğe ulaşmış olmak:

2023 döneminde WBF-Türkiye tarafından çeşitli noktalarda tertiplenen 5 bölge şampiyonasından meydana gelen Ulusal Tavla Turu etaplarında "Ana" kategoride final ve "Geleneksel" kategoride şampiyonluğa erişmiş olan toplam 10 isim birbirleriyle denk şartlarda kura sonucu eşleştirilerek, 1x11 oyunluk Tekil Eliminasyon stili müsabakalar sonucunda 1 oyuncu ana tabloya katılma hakkı kazanacaktır.

UTT Tablosu`nda yer almaya hak kazanmış isimler ve dereceleri ile eşleşmeler aşağıdadır.

"2023 Ulusal Tavla Turu Ana Finalistleri ve Geleneksel Şampiyonları Arası Ön Eleme" UTT Tablosu eşleşme detayları için tıklayınız >>>

II. Faal lig bölgelerinin münferit "Bölgesel Ön Eleme" A Tabloları`nda ağırlık yüzdesi noktalarına ulaşmış olmak:

Bölgesel Ön Elemeler, aşağıda şematik olarak gösterilen ilerleyişte, WBF-Türkiye Organizasyonu`nun faal olduğu bölgelerde ayrı ayrı gerçekleştirilecektir.

Bölgelerin A Tabloları`ndan Ana Eşleşme Tablosu`na çıkacak oyuncu adetleri, yıl boyunca lig gruplarına alınan toplam iştirak adetleriyle doğru orantılı olup, her bölgede yıl boyunca lig gruplarına yapılan bölgesel toplam iştirak adedinin ulusal toplam iştirak adedine oranlanması yoluyla hesaplanan ağırlık yüzdeleri ile belirlenmiştir. Bölgelere göre iştirakçi adetleri, ağırlık yüzdeleri ve Ana Eşleşme Tablosu`na çıkacak oyuncu adetleri:


Bölgesel Eleme Tabloları`nda yer alacak oyuncuların aşağıdaki 6 farklı kıstastan birini sağlamış olmalarına dikkat edilmektedir. Bu kıstaslar ve bölgelere göre kıstası sağlayan oyuncu adetleri:


Buna göre; İstanbul, Ankara, Kocaeli, Kuşadası ve 2023 Büyük Final için birleştirilmiş olan Bodrum/Kdz.Ereğli/Marmaris ana faaliyet noktalarımızda oynanacak münferit Bölgesel Ön Elemeler ve bölgesel detaylara dair bağlantılar aşağıdadır:

İstanbul Bölgesel Ön Eleme Tabloları ve detayları için tıklayınız >>>

Ankara Bölgesel Ön Eleme Tabloları ve detayları için tıklayınız >>>

Kocaeli Bölgesel Ön Eleme Tabloları ve detayları için tıklayınız >>>

Kuşadası Bölgesel Ön Eleme Tabloları ve detayları için tıklayınız >>>

Bodrum/Kdz.Ereğli/Marmaris Bölgesel Ön Eleme Tabloları ve detayları için tıklayınız >>>

2023 Büyük Final Aktivitesi Müsabaka Arşivi için tıklayınız >>>

Önemli Not: Aktivitenin herhangi bir noktasında kura sonucu iki farklı bölgeden bir eşleşme ortaya çıktığında, taraflardan biri kendi şartlarıyla diğer şehre giderek önceden planlanacak bir canlı oyun talebinde bulunmaz ise (canlı oynamak internet üzerinden oynamaya önceliklidir), bu eşleşme internetteki oyun portalı "Backgammon Studio Heroes" üzerindeki "2023 WBF-TR Grand Finals" odasında oynanacak, müsabaka tarihi ve saati önceden ilan edilerek taraflar bölgelerdeki lig direktörlerinin gözetimi altında müsabakalarına çıkacaklardır. Bu pozisyondaki şahıslara siteyi tanımaları için gerekli süre önceden verilecektir.


© 2023 WBF-Türkiye