FIAT ÇALIŞANLARI  TAVLA`DAKİ USTALIKLARINI KONUŞTURDU…

 

2 Nisan 2004

TD Arda Fındıkoğlu

 

20-23 Mart 2004 tarihlerinde İstanbul, Beylikdüzü`ndeki Kaya Ramada Oteli`nde gerçekleştirilen FIAT Çalışma Toplantısı 2004`ün organizasyonunu üstlenen Capital Events`in, toplantı bünyesinde misafirlere sunmayı planladığı aktivitelerden biri olarak 22 Mart gecesi organize edilmesi düşünülen mini tavla turnuvası için WBF-Türkiye ile irtibata geçilmesinin ardından ön çalışmalara başlandı.

 

Toplantı bünyesinde ziyaretçilerin dinlenebilmesi amacıyla otelin hoş bir salonuna dizayn edilmiş olan FIAT Cafe`de oynanmasına karar verilen FIAT Çalışma Toplantısı Tavla Turnuvası`nın yürütüm sistemi Tekil Eliminasyon olarak belirlendi. Turnuva direktörlüğünü bizzat Arda Fındıkoğlu’nun üstlendiği organizasyonda turnuva asistan direktörlüğü görevi de İhsan Tekinay tarafından yerine getirilecekti.


FIAT Cafe, tavlaseverlerin konforu için özenle hazırlandı...

 

Ön çalışmaların tamamlanmasının ardından organizasyon tarihi geldi ve maksimum 32 kişilik katılıma göre projelendirilmiş turnuva, 22 Mart 2004, Pazartesi akşamı saat 22:00`de 16 katılımcı ile start aldı. Daha ilk müsabakalarda ortaya çıkan çekişmenin boyutu, oyuncuların ustalıklarını ve tavla sevgilerini göz önüne çıkartıyordu.

 

Katılımcılar, bu eğlenceli organizasyon ile günün stresini atmaya çalıştılar...

 

Zaman ilerledikçe galipler üst turlarda yol almaya başladılar. Mağlup tarafların da geçirdikleri eğlenceli vakit için bizlere teşekkürlerini sunması mutluluk vericiydi. Derken vakit geldi ve tüm katılımcılara birer katılım sertifikasıyla teşekkür edilen turnuvada saat 00:30 itibariyle finallere ulaşıldı.

 

Komite üyelerinin gözleminde start alan 5 oyunluk Tekil Eliminasyon üçüncülük müsabakasında Trabzon Tunalar Motorlu Araçlar yetkilisi Yusuf Koloğlu ile İstanbul TOFAŞ Merkez`den Selçuk Dener karşı karşıyaydılar. 7 oyunluk Tekil Eliminasyon final müsabakasının tarafları ise, Bilecik`ten Bozüyük Otomotiv yetkilisi Metin Çelik ile tavlaya olan ilgisiyle farklı bir platformda önceden karşılaşmış olduğumuz İstanbul TOFAŞ Merkez`den Çınar Noyan idi.

 

Dener ile Koloğlu arasındaki üçüncülük müsabakası (solda) ve Çelik ile Noyan arasındaki final müsabakası
eş zamanlı olarak, komite üyelerinin hakemliğinde start aldı...

 

Son derece neşeli bir ortamda başlayan finalde Noyan ilk oyunlarda öne geçiyor ve 1 saatlik mücadeleden 7-4 galip ayrılarak yenilgisiz şampiyon oluyordu. İkinci Çelik`in ardından, üçüncülük müsabakasını 5-1 kazanan Koloğlu ve dördüncü Dener gelmekteydi.

 

Yenilgisiz şampiyon Çınar Noyan, ödül merasimi öncesinde Eşleşme Tablosu`nun başında neşeyle poz verirken...

 

Ödül merasiminde üçüncü Yusuf Koloğlu`na kupa ve başarı sertifikası TD Arda Fındıkoğlu tarafından, ikinci Metin Çelik`e kupa ve başarı sertifikası Capital Events yetkilisi ve turnuva komite üyesi Ela Oba tarafından, şampiyon Çınar Noyan`a ise şampiyonluk kupası ve başarı sertifikası FIAT yetkilisi Ahmet Düztepe tarafından alkışlar eşliğinde takdim edildikten sonra çekilen grup fotoğrafıyla ve bir diğer organizasyonda karşılaşma dilekleriyle, amacına tam manasıyla ulaşmış olan bu mini turnuva tamamlanmış oldu.

 

 

Üçüncü Yusuf Koloğlu kupa ve başarı sertifikasını TD Arda Fındıkoğlu`ndan,

ikinci Metin Çelik kupa ve başarı sertifikasını Capital Events yetkilisi Ela Oba`dan aldılar...

 


Şampiyon Çınar Noyan, şampiyonluk kupası ve başarı sertifikasını

FIAT yetkilisi Ahmet Düztepe`den aldıktan sonra objektife poz verirken gururluydu...

 

 

Başarılı bir ortaklaşa organizasyona imza atan WBF-Türkiye ve Capital Events ekipleri birlikte poz verirken...

 

© 2004  WBF-Türkiye

Turnuva albümü için tıklayınız >>>