9. Gürcistan Açık "Gogi Bukia Anısına" Modern Tavla Şampiyonası
09-13 Eylül 2015 / Batum, Gürcistan
MASTERS
Kategorisi (64 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (11/2) Guido Weidner -
Almanya
Finalist (10/3) Sergey Drmoyan - Ermenistan
Üçüncülük (8/3) Erhan Yenişen - Türkiye
Dördüncülük (8/3) Kakhaber Skhirtladze - Gürcistan
Beşincilik (7/3) Aykut Uzel - Türkiye
Altıncılık (7/3) Agamir Gevorkyan - Rusya
Son Şans:
Şampiyon (7-0) Grigol Gvazava
- Gürcistan
Finalist Roman Gvenetadze - Gürcistan
Bayanlar Özel Ödülü atanmamıştır.
INTERMEDIATES Kategorisi (38 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (10/2) Lasha Girkelidze - Gürcistan
Finalist (9/3) Mert Bulgan - Türkiye
Üçüncülük (8/3) Eduard Mirijanyan - Ermenistan
Dördüncülük (7/3) Evgeny Cholombitko - Ukrayna
Beşincilik (6/3) Richard Fiegen - Almanya
Altıncılık (6/3) Armen Muradyan - Ermenistan
Son Şans:
Şampiyon (5-3) Gurgen Mkhitaryan - Ermenistan
Finalist Aleksander Krasov - Ukrayna
Bayanlar Özel Ödülü Yulia Gromenkova - Rusya
9th Georgian F.1 Doubles Consulting Tournament (25 ekip):
Şampiyon (11-6) Avertis Rostomyan/Levon Petrosyan - Ermenistan/Ermenistan
Finalist Erhan Yenişen/Sabri Büyüksoy - Türkiye/Türkiye
Yarı Finalist Aleksander Kikalishvili/Vladimer Iashvili - Gürcistan/Gürcistan
Yarı Finalist Aykut Uzel/Turan Kaya - Türkiye/Türkiye
Warm-Up (87 oyuncu):
Şampiyon (5-3) Aykut Uzel - Türkiye
Finalist Petri Pietila - Finlandiya
869BG Trophy (61 oyuncu):
Şampiyon (7-1) Peer Seipelt - Danimarka
Finalist Arda Fındıkoğlu - Türkiye
Super Jackpot
(8 oyuncu):
Şampiyon (11-5) Masayuki "Mochy" Mochizuki - Japonya
Finalist Avertis Rostomyan - Ermenistan
Ladies Tournament
(10 oyuncu):
Şampiyon (9-8) Olga Komarova - Rusya
Finalist Tigranuhi Mikayelyan - Ermenistan
President`s
Tournament – 1 Oyunluk Maçlar (64 oyuncu):
Şampiyon Aleksander Krasov - Ukrayna
Finalist Olga Komarova - Rusya
Gürcistan vs Dünya Karması:
Dünya Karması (8): Kaptan Masayuki "Mochy" Mochizuki (7) / Sergey Chertkov (7) / Adail Dinmamedov (7) / Shimon Kagan (6) / Aleksander Krasov (5)
Jacob Markussen (7) / Artur Muradyan (7) / Jürgen Orlowski (7) / Petri Pietila (7) / Mario Sequeira (10) / Erhan Yenişen (3)
Gürcistan Karması (3): Kaptan Nodari Gagua (4) / Mamuka Gundishvili (0) / Omari Dvali (1) / Kakhaber Natchkebia (7) / Jemal Chachua (7)
David Tevdoradze (1) / Aleksander Kikalishvili (5) / Kakhaber Skhirtladze (0) / Soinguli Amirov (5) / Mamia Asatiani (3) / Gocha Chokhonelidze (7)
Turnuva
Komitesi:
Başkan Arda Fındıkoğlu (Türkiye), Üyeler Nodari Gagua (Gürcistan/Rusya), Shimon Kagan (İsrail), Khachik Melikyan (Ermenistan),
Masayuki "Mochy" Mochizuki (Japonya), Kakhaber Natchkebia (Gürcistan), Dankwart Plattner (Almanya).
Direktör: Marco Fornasir - İtalya
Organizasyon: WBF Avrupa Modern Tavla Organizasyonu
© 2015 WBF-Türkiye