Direktör Arda Fındıkoğlu

20 Mayıs 2003

 

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Şenliği`ni organize eden İTÜ Beden Eğitimi Bölümü`nün şenlik kapsamındaki aktivitelerden biri olarak düzenlemeyi planladığı TAVLA 2003 etkinliği için, kendisi de WBF-Türkiye destekçi üyelerinden olan Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Murat Kuruoğlu tarafından WBF-Türkiye`nin teknik desteğine başvurulması sonrasında hazırlıklar tamamlandı ve 8. İTÜ Spor Şenliği TAVLA 2003 etkinliği, 29 Nisan-2 Mayıs 2003 tarihleri arasında eğlenceli bir ortamda başarıyla gerçekleştirildi.

 

Dört gün sürecek olan bu etkinlik, katılımcıların ilk iki gün, her birinde maksimum 32`şer oyuncunun 1x5 oyunluk Tekil Eliminasyon stilinde mücadele edeceği 4 ön eleme grubu sonrasında her ön eleme grubundan çıkacak 4`er oyuncunun sonraki iki gün mücadele edecekleri “Progressive” Tekil Eliminasyon final elemeleri ile tamamlanacak şekilde organize edildi.

 

Tüm üniversite öğrenci ve öğretim görevlilerine açık olan TAVLA 2003, 28 Nisan 2003, Pazartesi günü kayıtların kapatılması sonrasında tüm ön eleme grupları için kura çekiminin yapılmasıyla başlamış oldu.

 

29-30 Nisan tarihlerinde sabah ve akşamüstü seanslarıyla tamamlanan ve sırasıyla 14, 32, 21 ve 23 katılımcının mücadele ettiği 4 ön eleme turu ardından final grubuna kalan toplam 16 oyuncunun 1-2 Mayıs tarihlerinde oynadıkları heyecanlı final grubu müsabakaları sonucunda İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Fatih Çırakman 8. İTÜ Spor Şenliği Tavla 2003 Şampiyonu ünvanına ulaşıyordu. Turnuva ikincisi İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mertcan Kaptanoğlu olurken, üçüncülük kürsüsüne İTÜ Metalürji Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mehmet Pekpekin yerleşti.

 

İTÜ Beden Eğitimi Bölümü yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen ödül merasiminde Bölüm Başkanı Prof. Dr Emin Tacer`in WBF-Türkiye yetkilileri ve katılımcılara teşekkür konuşması sonrasında dereceye giren oyunculara imzalı başarı sertifikaları, turnuva boyunca doldurdukları Seans Kayıt Çizelgeleri, şenlik t-şörtü ile 48x24 tavla takımı armağanlarının verilmesi ve bu oyuncuların başarılarından ötürü tekrar tebrik edilmeleri ile neşeli bir ortamda gerçekleşen ve WBF Türkiye Grubu`nun bünyesine genç, başarılı tavla oyuncuları katma fırsatını bulduğu 8. İTÜ Spor Şenliği TAVLA 2003 etkinliği sona ermiş oldu.  

 

 

 © 2003 WBF-Türkiye

 

Turnuva fotoğrafları için tıklayınız >>>