Direktör Arda Fındıkoğlu

14 Mayıs 2005

 

Son iki yılda İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Şenliği`nin geleneksel aktivitelerinden biri haline gelmiş olan tavla turnuvası için İTÜ Beden Eğitimi Bölümü`nden gelen davetle ekibimiz bir kez daha İTÜ`de çalışmalarına başladı ve İTÜ öğrenci, öğretim görevlisi ve çalışanlarına yönelik 10. İTÜ Spor Şenliği TAVLA 2005 etkinliği, 12 Mayıs 2005 tarihinde, şenlik ile sınav tarihlerinin çakışması nedeniyle önceki senelere oranla daha düşük katılımla ancak bir kez daha eksiksiz yürütülerek tamamlandı.

 

TAVLA 2005, üniversitenin 12 farklı bölümünden toplam 30 genç oyuncunun katılımıyla 1x7 oyunluk Tekil Eliminasyon stilinde oynanan müsabakalarla saat 12:20`de start aldı. 2003 ve 2004 yıllarında şampiyonluğu kimseye bırakmayan Fatih Çırakman`ın bu sene yer almadığı aktivitede WBF-Türkiye oyuncularından Devran Yaman önceki yıllarda olduğu gibi yine çeyrek finalde elenmekten kurtulamıyordu.

 

Genç tavlaseverlerin enteresan oyunlarına sahne olan aktivitede saat 17:20 itibariyle finallere ulaşıldı. 1x9 oyunluk Tekil Eliminasyon stilinde oynanan final müsabakasının da sona ermesiyle toplam 6 saatlik kıyasıya mücadelenin ardından şampiyon belli oluyordu.

 

Turnuvaya son anda dahil olan İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Abdullah Ayaz ardarda 5 galibiyetle yenilgisiz şampiyon olurken, 10. İTÜ Spor Şenliği Tavla 2005 Şampiyonu ünvanına ulaşmış oldu. Turnuva ikinciliğini İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Saygun Arslan alırken, üçüncülük kürsüsüne aktivite boyunca sempatik tavırlarıyla göze çarpan İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yusuf Burak Tüfekçi yerleşti.

 

Finalin ardından geçilen ödül merasiminde, kendisi de aynı zamanda bir WBF-Türkiye üyesi olan İTÜ Beden Eğitimi Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Murat Kuruoğlu`nun WBF-Türkiye yetkilileri ile katılımcılara teşekkür konuşması sonrasında dereceye giren oyunculara imzalı başarı sertifikaları, GnuBG Modern Tavla Program CD`si, şenlik t-şörtü ve derecelerine göre kupalarının alkışlarla takdim edilmesi ile İTÜ`de artık gelenekselleşen tavla aktivitelerinden 10. İTÜ Spor Şenliği TAVLA 2005 etkinliği de sona ermiş oldu.

 

 

 

 

 © 2005 WBF-Türkiye

 

Turnuva fotoğrafları için tıklayınız >>>