4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası
04-10 Nisan 2019 / Splendid Hotel / Budva, Karadağ


ULUSAL TAKIMLAR Kategorisi (26 ülke):

Şampiyon ALMANYA: Andreas Hofmann / Heribert Lindner / Jens Averkamp / Jürgen Orlowski / Kimon Papachristopoulos / Ralf Jonas / Tobias Hellwag / Volker Sonnabend (cap)
Finalist AVUSTURYA: Andreas Fischer / Bernhard Mayr (cap) / Fritz Rattinger / Wolfgang Bacher / Wolfgang Wühl
Üçüncülük DANİMARKA: Freddie Noer / Karsten Bredahl / Lars Trabolt / Michael Larsen / Steen Groenbech (cap) / Thomas Kristensen / Thomas Kokholm / Thomas Myhr

Bireysel Performans Birincisi Mikayel Vardanyan - Rusya

MASTERS Kategorisi (195 oyuncu):

Ana Kademe:

Şampiyon (18-16) Bakar Matikashvili - Gürcistan
Finalist Michel Lamote - Belçika
Üçüncülük Julian Minwalla - İngiltere
4/5 Dilimi Jan Jacobowitz - Almanya
4/5 Dilimi Takis Chatzelis - Yunanistan
6/8 Dilimi Levon Petrosyan - Ermenistan
6/8 Dilimi Mislav Kovacic - Hırvatistan
6/8 Dilimi Narek Sanoyan - Ermenistan
9/12 Dilimi Alexey Askurava - Rusya
9/12 Dilimi Karen Sarkisyan - Gürcistan
9/12 Dilimi Stephan Hartmann - Almanya
9/12 Dilimi Stephane Cheneviere - Fransa

Son Şans:

Şampiyon (7-0) Claes Dahlström - İsveç
Finalist Michael Larsen - Danimarka
Yarı finalist Michihito Kageyama - Japonya
Yarı finalist Volker Sonnabend - Almanya

Bayanlar Özel Ödülü Laura Monaco - İtalya

 Ana Eşleşme Tablosu 1/4 için tıklayınız.
Ana Eşleşme Tablosu 2/4 için tıklayınız.
Ana Eşleşme Tablosu 3/4 için tıklayınız.
Ana Eşleşme Tablosu 4/4 için tıklayınız.

 İkinci Şans Eşleşme Tablosu 1/5 için tıklayınız.
İkinci Şans Eşleşme Tablosu 2/5 için tıklayınız.
İkinci Şans Eşleşme Tablosu 3/5 için tıklayınız.
İkinci Şans Eşleşme Tablosu 4/5 için tıklayınız.
İkinci Şans Eşleşme Tablosu 5/5 (Final Tablosu) için tıklayınız.

 Son Şans Eşleşme Tablosu 1/4 için tıklayınız.
Son Şans Eşleşme Tablosu 2/4 için tıklayınız.
Son Şans Eşleşme Tablosu 3/4 için tıklayınız.
Son Şans Eşleşme Tablosu 4/4 için tıklayınız.


INTERMEDIATES Kategorisi (86 oyuncu):

Ana Kademe:

Şampiyon (13-9 7-1) Pernille Rosendal - Danimarka
Finalist Stefan Hörbing - İsveç
Üçüncülük Lorenzo Rusconi - İtalya
4/5 Dilimi Walter Busato - İtalya
4/5 Dilimi Yordan Kirchev - Bulgaristan
6/8 Dilimi Irakli Jashi - Gürcistan
6/8 Dilimi Yaşar Özdemir - Türkiye
6/8 Dilimi Mihai Folea - Romanya

Son Şans:

Şampiyon (7-5) Britt-Marie Warme - İsveç
Finalist Andrii Nesterov - Ukrayna

Bayanlar Özel Ödülü Pernille Rosendal - Danimarka

 Ana Eşleşme Tablosu 1/2 için tıklayınız.
Ana Eşleşme Tablosu 2/2 için tıklayınız.

 İkinci Şans Eşleşme Tablosu 1/3 için tıklayınız.
İkinci Şans Eşleşme Tablosu 2/3 için tıklayınız.
İkinci Şans Eşleşme Tablosu 3/3 (Final Tablosu) için tıklayınız.

 Son Şans Eşleşme Tablosu 1/2 için tıklayınız.
Son Şans Eşleşme Tablosu 2/2 için tıklayınız.


2019 MERİT Royal Splendid Danışman Çiftler Turnuvası (89 ekip):

Şampiyon (9-3) Dorel Leon/Eugen Lazar - Romanya/Romanya
Finalist Nodari Gagua/Simon Pankvelashvili - Gürcistan/Gürcistan
Yarı finalist Annalisa Agosti/Giogio Castellano - İtalya/İtalya
Yarı finalist Alexey Askurava/Denis Polochkin - Rusya/Rusya

 Danışman Çiftler Eşleşme Tablosu 1/2 için tıklayınız.
Danışman Çiftler Eşleşme Tablosu 2/2 için tıklayınız.


869BG Warm-Up (223 oyuncu):

Şampiyon (7-6) Karen Sarkisyan - Gürcistan
Finalist Pernille Rosendal - Danimarka
Yarı finalist Edmond Mezini - İtalya
Yarı finalist Laura Monaco - İtalya

Ladies Tournament (22 oyuncu):

Şampiyon (9-0) Laura Monaco - İtalya
Finalist Filomila Karantzali - Yunanistan
Yarı finalist Karen Davis - ABD
Yarı finalist Amanda Lazard - Güney Afrika

 Ladies Tournament Eşleşme Tablosu için tıklayınız.


MERİT International 1000€ Super Jackpot (32 oyuncu):

Şampiyon (11-5) Ralf Jonas - Almanya
Finalist Allen Tish - ABD
Yarı finalist Zdenek Zizka - Çek Cumhuriyeti
Yarı finalist Nick Blasier - ABD

 1000€ Super Jackpot Eşleşme Tablosu için tıklayınız.


MERİT International 500€ Super Jackpot (24 oyuncu):

Şampiyon (11-9) Stephane Cheneviere - Fransa
Finalist Kristjan Culjat - Hırvatistan
Yarı finalist Hideaki Ueda - Japonya
Yarı finalist Thomas Rönn - İsveç

 500€ Super Jackpot Eşleşme Tablosu için tıklayınız.


Speedgammon (128 oyuncu):

Şampiyon (5-3) Denis Polochkin - Rusya
Finalist Sergey Alenin - Rusya
Yarı finalist Eva Zizkova #1 - Çek Cumhuriyeti
Yarı finalist Eva Zizkova #2 - Çek Cumhuriyeti

Super Speedgammon (64 oyuncu):

Şampiyon (5-2) Ralf Jonas - Almanya
Finalist Mislav Kovacic - Hırvatistan
Yarı finalist Johan Huyck - Belçika
Yarı finalist Denis Polochkin - Rusya

Mochy`s Quiz (79 oyuncu):

Birincilik Sebastian Wilkinson - İngiltere
İkincilik Giorgos Kleitsas - Yunanistan
Üçüncülük Roberto Litzenberger - ABD

President`s Tournament – 1 Oyunluk Maçlar (128 oyuncu):

Şampiyon Denis Polochkin - Rusya
Finalist Giorgio Castellano - İtalya
Yarı finalist Alexandra Knupfer - Romanya/İsviçre
Yarı finalist Andrii Nesterov - Ukrayna


Turnuva Komitesi:
Başkan Steen Groenbech (Danimarka), Üyeler John Broomfield (İngiltere), Karen Davis (ABD), Michihito Kageyama (Japonya),
Nodari Gagua (Gürcistan), Petko Kostadinov (Bulgaristan), Raj Jansari (İngiltere), Volker Sonnabend (Almanya).
 

   Turnuva Direktörleri: Arda Fındıkoğlu - Türkiye, Marco Fornasir - İtalya
   Organizasyon: Merit International Casino Royal Splendid - WBF Dünya Tavla Federasyonu - WBGF - Elit Tavla Spor Kulübü Derneği

Ÿ 2019 WBF-Türkiye