2016 Gürcistan Dünya Kupası
27 Nisan-01 Mayıs 2016 / Tiflis, Gürcistan
MASTERS
Kategorisi (169 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (9-15 9-5) Agamir Gevorkyan -
Rusya
İkincilik Petko Kostadinov - ABD
Üçüncülük Suren Karatorosyan - Ermenistan
4&5 Dilimi Fabrizio Lo Surdo - İtalya
4&5 Dilimi Artur Muradyan - Ermenistan
6&8 Dilimi Yoshiyuki Nakamura - Japonya
6&8 Dilimi Sebastian Wilkinson - İngiltere
6&8 Dilimi Mamuka Asatiani - Gürcistan
Son Şans:
Şampiyon (7-2) Jemal Chachua - Gürcistan
Finalist Chris Rogers - İngiltere
Yarı Finalist Michihito Kageyama - Japonya
Yarı Finalist Victor Ashkenazi - ABD
Bayanlar Özel Ödülü Akiko Yazawa - Japonya
INTERMEDIATES Kategorisi (33 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (11-10 7-5) Bagrat Rapava -
Rusya
İkincilik Valico Toreli - Gürcistan
Üçüncülük Simon Morecroft - İngiltere
4&5 Dilimi Vagif Zaidov - Azerbaycan
4&5 Dilimi Gagik Harutyunyan - Ermenistan
Son Şans:
Şampiyon (7-2) Yulia Gromenkova - Rusya
Finalist Tigran Ohanyan - Ermenistan
Bayanlar Özel Ödülü Yulia Gromenkova - Rusya
Dünya Takımlar Turnuvası (15 takım):
Şampiyon (3-2) İngiltere-I (Kaptan Raj Jansari, Sebastian Wilkinson, Lawrence Powell, Chris Rogers, Leo Waters)
Finalist Rusya-I (Kaptan Sergey Erokhin, Alexander Khandin, Agamir Gevorkyan, Mikael Vardanyan, Alexey Askurava, Timur Azizov, Sergey Petukhov)
Üçüncülük Rusya-II (Kaptan Jaroslav Gusev, Konstantin Bartash, Aleksandr Solodukhin, Sergey Alenin, Atsamaz Arsagov, Timur Bulekbaev)
F.1 Danışman Çiftler (36 ekip):
Şampiyon (9-4) Bernhard Winkelhaus/Jürgen Orlowski - Almanya/Almanya
Finalist Leo Waters/Tim Line - İngiltere/İngiltere
Yarı Finalist Alexander Chanturidze/David Tevdoradze - Gürcistan/Gürcistan
Yarı Finalist Burak Çulhacı/Gökhan Kazandağ - Türkiye/Türkiye
1000€ Super Jackpot (8 oyuncu):
Şampiyon (11-4) Alexander Khandin - Rusya
Finalist Masayuki "Mochy" Mochizuki - Japonya
500€ Super Jackpot (16 oyuncu):
Şampiyon (11-5) Konstantinos Mitrelis - Yunanistan
Finalist Shimon Kagan - İsrail
Ladies Tournament (11 oyuncu):
Şampiyon (9-2) Cecilia Sparke - İngiltere
Finalist Alla Margaryan - Ermenistan
President`s
Tournament – 1 Oyunluk Maçlar (64 oyuncu):
Şampiyon Lars Trabolt - Danimarka
Finalist Ricardo Malas - Lübnan/İspanya
Turnuva
Komitesi:
Başkan John Broomfield (İngiltere), Üyeler Victor Ashkenazi (ABD), Sergey Erokhin (Rusya), Steen Groenbech (Danimarka),
Ricardo Malas (Lbnan/İspanya), Masayuki "Mochy" Mochizuki (Japonya), Artur Muradyan (Ermenistan), Simon Pankvelashvili (Gürcistan), Dankwart Plattner (Almanya).
Direktörler: Marco Fornasir (İtalya) - Arda Fındıkoğlu (Türkiye)
Organizasyon: GBC Gürcistan Modern Tavla Kulübü & WBF Avrupa Modern Tavla Organizasyonu
© 2016 WBF-Türkiye