2017 Gürcistan Dünya Kupası
10-14 Mayıs 2017 / Tiflis, Gürcistan
MASTERS
Kategorisi (164 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (12/2) Tsaruk Manukyan -
Ermenistan
İkincilik (11/3) Revazi Tskhovrebashvili - Gürcistan
Üçüncülük (10/3) Zdenek Zizka - Çek Cumhuriyeti
Dördüncülük (10/3) Dankwart Plattner - Almanya
Beşincilik (9/3) Herb Roman - ABD
Son Şans-1:
Şampiyon (9-2) Shota Revishvili - Gürcistan
Finalist Thibaud Thompson - İsviçre
Son Şans-2:
Şampiyon (7-5) Kemal Okal - Türkiye
Finalist Karen Sarkisyan - Gürcistan
Son Şans-3:
Şampiyon (7-0) Leo Waters - İngiltere
Finalist Volker Sonnabend - Almanya
Son Şans-4:
Şampiyon (7-5) Vasiliy Chemokhonenko - Rusya
Finalist Vepkhia Gogiashvili - Gürcistan
Bayanlar Özel Ödülü Yulia Gromenkova - Rusya
INTERMEDIATES Kategorisi (21 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (9/2) Zurab Mikaia -
Gürcistan
İkincilik (8/3) Valeri Toreli - Gürcistan
Üçüncülük (7/3) Kiaan Ghods - İran
Dördüncülük (6/3) Teimuraz Kurtsikidze - Gürcistan
Beşincilik (6/3) Olga Ivanova - Rusya
Son Şans:
Şampiyon (5-1) Artur Petrosyan - Rusya
Finalist Valerian Narsia - Gürcistan
Bayanlar Özel Ödülü Olga Ivanova - Rusya
Dünya Takımlar Turnuvası (14 takım):
Şampiyon (8/2) Ermenistan-II (Kaptan Khachik Melikyan, Levon Vardapetyan, Tsaruk Manukian, Armen Tsaturyan, Eduard Nazaryan, Armen Muradyan)
Finalist (7/3) Gürcistan-I (Kaptan Nodari Gagua, Simon Pankvelashvili, Karen Sarkisyan, Kakhaber Natchkebia, Levan Kareli, Bakar Matikashvili)
Üçüncülük (5/3) İran (Kaptan Jalil Khalili, Roohollah Amiri Andy, Mohammadreza Moeinfar, Alireza Sarabi, Kiaan Ghods)
Dördüncülük (5/3) Almanya (Kaptan Volker Sonnabend, Jürgen Orlowski, Tobias Hellwag, Jan Jacobowitz, Ingrid Sonnabend)
F.1 Danışman Çiftler (46 ekip):
Şampiyon Davit Karatorosyan/Ruben Martirosyan - Ermenistan/Ermenistan
Finalist Armen Khachatryan/Armen Muradyan - Ermenistan/Ermenistan
Yarı Finalist David Presser/Nick Blasier - İsrail/ABD
Yarı Finalist Ed O`Laughlin/Roberto Litzenberger - ABD/ABD
500€ Super Jackpot-1 (16 oyuncu):
Şampiyon Aleksei Askurava - Rusya
Finalist Christopher Rogers - İngiltere
500€ Super Jackpot-2 (13 oyuncu):
Şampiyon Nick Blasier - ABD
Finalist Toni Bernaba - Lübnan
Ladies Tournament (7 oyuncu):
Şampiyon (9-2) Ekaterine Dzandzava - Gürcistan
Finalist Regine Hall Papachristopoulos - Almanya
President`s
Tournament – 1 Oyunluk Maçlar (64 oyuncu):
Şampiyon Airat Metshin - Rusya
Finalist Jakov Kudrin - Rusya
Turnuva
Komitesi:
Başkan John Broomfield (İngiltere), Üyeler Sergey Erokhin (Rusya), Nodari Gagua (Gürcistan), Jakob Garal (Ukrayna)
Jalil Khalili (İran), Petko Kostadinov (Bulgaristan/ABD), Artur Muradyan (Ermenistan), Matvey "Falafel" Natanzon (İsrail/ABD), Volker Sonnabend (Almanya).
Direktörler: Marco Fornasir (İtalya) - Arda Fındıkoğlu (Türkiye) - Eldar Gyul (Rusya)
Organizasyon: GBC Gürcistan Modern Tavla Kulübü & WBF Avrupa Modern Tavla Organizasyonu
© 2017 WBF-Türkiye