Direktör Arda Fındıkoğlu

29 Ocak 2003

 

WBF Türkiye direktörlerince yönetilen SİM Cafe Ödüllü Tavla Turnuvası, 5 Ocak 2003 tarihinde Beşiktaş SİM Cafe`de başarıyla gerçekleştirildi. Tüm gün boyunca hat safhada süren tavla heyecanı, mekan sahibi Sacit Şahin ve ekibinin sunduğu ikramlar ve güleryüzlü hizmet anlayışları ile bütünleştiğinde 5 Ocak 2003 tarihi unutulmaz bir anı olarak katılımcıların hafızalarındaki yerini almış oldu.

 

32 kişilik katılımla gerçekleşecek olan organizasyonda, turnuva günü geçirdikleri hafif trafik kazası nedeniyle aramıza katılamayan üyelerimiz Sn. Aydın ve Sn. Çakmak`a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Saat 11:00 itibariyle başlangıcın verildiği turnuvada ilk tur, WBF sistematiğine uygun olarak Round Robin Eliminasyonu stilinde 8 grupta toplam 30 oyuncuyla başladı. İlk tur sonucunda 8 kişi turnuvaya veda ediyor, grup liderlerinin bye olarak geçtikleri ikinci turda grup ikinci ve üçüncüleri Tekil Eliminasyon stilinde karşılaşıyorlardı.

 

Bu andan itibaren finale dek Tekil Eliminasyon stilinde ilerleyen turnuvada şampiyonluğu, rakibi tecrübeli Orhan Bökeoğlu karşısında 8-3 geriden gelerek maçı DMP`ye getiren ve son oyundaki müthiş pozisyonlar sonucunda 9-8`lik galibiyetle üstünlük sağlayan Tevfik Yıldırım alırken, WBF Türkiye organizasyonlarında evvelden de yer almış olan uzman Emel Akıllı, Arif Çatıkkaya`yı 7-5 mağlup ederek turnuva üçüncüsü oldu.

 

9 oyunluk final maçında durum 8-8 iken oyunun son 4 zarı, iki finalist yanında tüm seyircilerin de heyecanını en üst seviyeye taşıyordu. İşte son 4 zar ve tarafların hamleleri:

 

Aşağıda kahverengi ile temsil edilen Yıldırım, 8-3`ten 8-8`e getirdiği maçın kaçağa binen son oyununda az da olsa geriden geliyordu. Şekildeki pozisyona gelindiğinde avantaj Bökeoğlu`ndaydı. Yıldırım`ın büyük atışlar yapması şarttı...

 

 

 

 

 

Bu müthiş son ile final maçı tamamlandığında seyirciler alkışlarıyla kendilerine bu heyecanı yaşatan iki muhteşem finaliste teşekkür ediyorlardı.

 

Ödül merasiminde kupa ödülleri, t-şört ve şapka armağanlarının takdim edilmesiyle tamamlanan SİM Cafe Ödüllü Tavla Turnuvası`nın final sıralaması aşağıdaki şekilde ortaya çıkmıştır. WBF Türkiye destekçilerinin bu turnuvada aldıkları skorlar resmi statülerine işlenmiştir.

© 2003 WBF-Türkiye

Turnuva albümü için tıklayınız>>>