WBF-TÜRKİYE 2023 BÜYÜK FİNAL AKTİVİTESİ

ANA EŞLEŞME TABLOSU DETAYLARI:

2023 Büyük Final Aktivitesi Ana Eşleşme Tablosu için tıklayınız >>>

2023 Büyük Final Aktivitesi Ön Eleme Tabloları ve detayları için tıklayınız >>>

2023 Büyük Final Aktivitesi Müsabaka Arşivi için tıklayınız >>>

2023 Büyük Final Aktivitesi`nin Ana Eşleşme Tablosu`nda toplam 64 oyuncu yer almaktadır. Tablodaki 33 isim, yıl boyunca elde edilen belli başarılar sonucunda doğrudan yerlerini alırken, 1 isim 2023 Ulusal Tavla Turu Ana Finalistleri ve Geleneksel Şampiyonları Arası Ön Eleme Tablosu (UTT Tablosu)`ndan, diğer 30 isim ise halen aktif lig bölgelerinin münferit Bölgesel Ön Eleme Tabloları (A Tabloları)`ndan geleceklerdir.

Ana Eşleşme Tablosu`na doğrudan yerleştirilecek 33 oyuncunun aşağıdaki 5 farklı kıstastan birini sağlamış olmalarına dikkat edilmektedir. Bu kıstaslar:


I. 2023 Ulusal Tavla Turu Puan Sıralaması`nda yıl sonunda ilk 24`te yer almış olmak:

2023 yılında WBF-Türkiye tarafından çeşitli noktalarda tertiplenen bölge şampiyonalarından meydana gelen Ulusal Tavla Turu`nda yıl sonu itibarı ile en yüksek puanlı ilk 24 oyuncu Ana Eşleşme Tablosu`na doğrudan katılmaya hak kazanır.


II. 2023 Ulusal Tavla Turu etaplarında Bölge Şampiyonluğu elde etmiş olmak:

2023 yılında WBF-Türkiye tarafından çeşitli noktalarda tertiplenen bölge şampiyonalarında "Ana" kategoriyi kazanarak Bölge Şampiyonluğu`na ulaşmış olan 5 oyuncu Ana Eşleşme Tablosu`na doğrudan katılmaya hak kazanır.


III. 2023 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası`nın ana aktivitesinde şampiyon veya finalist olmak:

Her yılın Ocak ayında İstanbul`da tertiplenen Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası`nda 2023 yılının ana aktivite şampiyon ve finalisti olan 2 oyuncu Ana Eşleşme Tablosu`na doğrudan katılmaya hak kazanır.IV. Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel 2023 Elit Master Aktivitesi`nde şampiyon olmak:

2023 döneminde WBF-Türkiye faaliyetlerinde belli derecelere ulaşan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik düzenlenen dönem sonu aktivitesi Elit Master`da şampiyonluğa ulaşan oyuncu, ilgili dönemin "WBF-Türkiye Elit Master Şampiyonu" sıfatıyla Ana Eşleşme Tablosu`na doğrudan katılmaya hak kazanır.

2023 Elit Master Aktivitesi detayları için tıklayınız >>>


V. Modern Tavla Genel Sıralaması`nda dönem sonundaki yerleşimlere göre davetle iştirak edilebilen 2023 Modern Tavla 400`ler Grubu Aktivitesi`nde şampiyon olmak:

WBF-Türkiye Modern Tavla Genel Sıralaması`nda "Experience (Tecrübe)" faktörü asgari 400 olmak yanında 2023 dönemi boyunca en az iki lig sezonuna iştirak etmiş isimler arasında en yüksek ELO puanına sahip ilk 24 oyuncunun davet edildiği ve bu isimlerin aralarındaki sıralamaya göre kendiliğinden Eşleşme Tablosu`na yerleştikleri Modern Tavla 400`ler Grubu Aktivitesi`nde şampiyonluğa ulaşan oyuncu, ilgili dönemin "WBF-Türkiye Modern Tavla 400`ler Grubu Birincisi" sıfatıyla Ana Eşleşme Tablosu`na doğrudan katılmaya hak kazanır.

2023 Modern Tavla 400`ler Grubu Aktivitesi Eşleşme Tablosu için tıklayınız >>>


Önemli Not: Aktivitenin herhangi bir noktasında kura sonucu iki farklı bölgeden bir eşleşme ortaya çıktığında, taraflardan biri kendi şartlarıyla diğer şehre giderek önceden planlanacak bir canlı oyun talebinde bulunmaz ise (canlı oynamak internet üzerinden oynamaya önceliklidir), bu eşleşme internetteki oyun portalı "Backgammon Studio Heroes" üzerindeki "2023 WBF-TR Grand Finals" odasında oynanacak, müsabaka tarihi ve saati önceden ilan edilerek taraflar bölgelerdeki lig direktörlerinin gözetimi altında müsabakalarına çıkacaklardır. Bu pozisyondaki şahıslara siteyi tanımaları için gerekli süre önceden verilecektir.


© 2023 WBF-Türkiye