WBF-Türkiye 2024 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Sonuçlandı...

2024-06-01
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2024 yılı etkinliği ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2024 yılı etkinliği ve WBF-Türkiye 2024 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye XVIII. Ankara Bölge Tavla Şampiyonası, 24-26 Mayıs 2024 tarihlerinde, toplam 11 farklı noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Kuşadası, Eskişehir, Kdz.Ereğli, Sakarya, Fethiye, Bartın, Manisa, Azerbaycan) 119 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, üç gün yaklaşık 33 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonada, Ankara bölgemizin onursal başkanı merhum Kürşad Solak'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve toplam 113 kişilik iştirakle oynanan "Ana Aktivite"'nin soluk kesen finalinde, Mağluplar Grubu'na düşmesi akabinde art arda 5 galibiyetle finale varan usta ZAFER ÖNDER, art arda 7 galibiyetle final masasına namağlup ulaşan rakibi Azeri uzman Kenan Hasanzade karşısında bir aşamasında 12/4 öne geçtiği, rakibinin geri dönüşüyle 12/9'a gelen ve toplam 126 dakika süren 14 elde 13/9'luk skorla nihayetlenen ilk finalin ardından geçilen son finali de toplam 5 el ve sadece 40 dakika içerisinde 9/0'lık sürklase skorla kazanarak şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2024 Ankara Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Elde ettiği ve aynı zamanda ev sahibi bölgenin eş yöneticisi vasfıyla etkinliğin icrasındaki emekleri ile daha da anlam kazanan bu ünvan ile yıl sonunda tertiplenecek 2024 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2024 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" ve iki UTT etabında tüm kategorilere bedelsiz katılım hakları yanında lüks bir tavla takımı ile ödüllendirilen Önder, nezaketi ve ödül törenindeki unutulmaz konuşması ile de ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 47 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinde mutlu sona ulaşan taraf ise, ilk maçını kaybettiği kategoride art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle eriştiği ve kariyerinin henüz ikinci bölge şampiyonasında final oynama başarısını gösteren rakibi Ankara'dan Aydın Uslu'ya karşı çıktığı final mücadelesinden toplam 70 dakika süren 12 el sonucunda 9/4'lük net skorla galip ayrılarak ünvan koleksiyonuna bir yenisini ekleyen ve böylelikle bir önceki yıl iki derece ile tamamladığı bölgenin kürsüsündeki yerini koruyan İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE olmuştur.

Keyifli ortamı ve yönetiminin misafirlerimize yakın alakası ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Kinggammon ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2024 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Kürşad Solak Anısına Ana Aktivite"'de elde ettiği dördüncülük yanında "1-Puan" kategorisinde final oynayarak etkinliği iki derece ile tamamlayan İstanbul'dan ileri oyuncu Haydar Uruçoğlu yanında biri birlikte yarıştıkları "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" olmak üzere iki farklı kategoride yarı final oynayarak ödülün kapısından dönseler de "Geleneksel" Tavla" kategorisini üçüncü tamamlayarak kürsüye çıkan Aydın'dan usta Ümit Bata ile "1-Puan" kategorisini kazanarak teselli bulan partneri İstanbul'dan usta Oğuz User olurlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 185.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz etkinliğin başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Ankara bölge yöneticilerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder başta olmak üzere, birlikte onikinci yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Elit Palas Boutique Hotel personeline ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XVIII. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2024 Sezonu Tamamlandı...

2024-05-08
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Mart-Nisan 2024 Sezonu, 05 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bir önceki sezonun iki küme şampiyonunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, geçtiğimiz sezonun II. Küme şampiyonu olan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ, son şampiyon ileri usta Burak Çulhacı'ya karşı 2-0'lık skorla üstünlük sağlayarak sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 33 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin finalinde güçlü rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-0 galip gelen uluslararası usta CİHANGİR ÇETİNEL, verdiği 15 aylık aranın ardından liglere küme şampiyonluğu ile hızlı bir geri dönüş yapmıştır.

Mart-Nisan 2024 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise sezonun yıldız ismi ileri usta BURAK ÇULHACI, Galipler Grubu finalinde de üstünlük sağladığı rakibi ileri oyuncu Levent Alpkan karşısında baştan sona önde götürdüğü ilk finalde aldığı 11/6'lık net galibiyetle namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

ANKARA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de tecrübeli usta ZAFER ÖNDER ipi puan farkıyla göğüsleyerek sezon şampiyonluğu ünvanının sahibi olurken, toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde kariyerinin ilk lig sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Uğur Özdemir karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle zafere ulaşan uzman AVNİ ERDOĞRUCA böylelikle kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

KOCAELİ:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri uzman SUAT KARADAĞ açık ara puan farkıyla zirveye yerleşerek dikkat çekerken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'yi puan farkıyla lider tamamlayan ileri oyuncu ZEKİ GELBAL kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Mart-Nisan 2024 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 27 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının kariyerlerinin ilk Karma Turnuva finalini oynayan iki ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde kendisine üstünlük sağlamış olan rakibi Cemal Berçinli karşısında ilk finali 11/5, müthiş bir çekişmeye sahne olan ve tam 19 elde nihayetlenen son finali ise DMP'de 15/14 kazanmayı başaran sezonun yıldızı ileri oyuncu ZEKİ GELBAL, böylelikle aynı sezon içerisinde hem küme hem karma şampiyonluklarını kazanan nadir isimlerden biri olmayı başarmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de bölgenin başarılara aşina ismi usta ÜMİT BATA açık ara puan farkıyla bir sezon aranın ardından sezon şampiyonluğu koltuğunu yeniden devralmayı başarmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Mart-Nisan 2024 Sezonu oynanmamıştır.

2nci Loutraki Grand Prix Modern Tavla Şampiyonası Övgülerle Tamamlandı...

2024-04-24
WBF TURKEY

Yunanistan'ın öncü modern tavla kulüplerinden Mind Sports Club of Cholargos tarafından 6 ayı aşkın hazırlık aşamasının ardından...

Yunanistan'ın öncü modern tavla kulüplerinden Mind Sports Club of Cholargos tarafından 6 ayı aşkın hazırlık aşamasının ardından Club Hotel Casino Loutraki ev sahipliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde bu yıl ikinci kez tertiplenen 2nci Loutraki Grand Prix Modern Tavla Şampiyonası, 17-21 Nisan 2024 tarihlerinde, ülkenin gözde tatil beldesi Loutraki'de gerçekleştirilmiş ve bu yıl Loutraki Belediyesi'nin de aktif desteğiyle yükselen bir organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Yunan tavlasının efsane ismi Giorgos Kleitsas'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek popüler gezi destinasyonu Yunanistan'ın bu denli büyük hacimde bir uluslararası modern tavla etkinliğine ev sahipliği yapıyor oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 28 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Avusturya, Bulgaristan, Danimarka, Ermenistan, Fransa, GKRY, Güney Afrika, Gürcistan, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kosta Rika, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Norveç, Polonya, Romanya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 164 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Kıdemliler", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 102bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, dünyanın yegane iki "Super Grand Master" isimleri Japon Masayuki "Mochy" Mochizuki ile Alman Dirk Schiemann'ın çekişmeli gösteri maçı ve yanısıra etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Loutraki'ye çekilmiştir.

Birbirinden güçlü 96 oyuncunun yer aldığı Masters kategorisinin muhteşem Ege Denizi manzarasına nazır oynanan Ana Kademe finalinde, geri turlarda İkinci Şans Tablosu'na düşmesine rağmen pes etmeyip art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan rakibi GKRY'den Nicos Sophocleous karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakayı 110 dakika içerisinde 17/10'luk net skorla kazanmayı başaran Bulgar yıldız BOGIDAR ILIEV, böylelike namağlup zirveye ulaşarak şampiyonluk hanesine ismini yazdıran taraf olmuştur. Iliev'in hayat arkadaşı Zlatina Petrova'nın da Intermediates kategorisinde birinciliği elde etmesi, ikilinin emsaline nadir rastlanan muhteşem zaferleri olarak tarihe geçmiştir.

Şampiyonanın Masters kategorisinde üçüncülüğü alırken "Yıldırım-2" kategorisinde final oynayan Litvanyalı Vaidas Budrys, Intermediates kategorisinde 4/5 dilimine varıp aynı zamanda "1-Puan" kategorisini kazanmayı başaran tecrübeli Fransız Jean-Claude Bensaid ve uzun yıllar ardından geri döndüğü modern tavla arenasının bu ilk uluslararası etkinliğini "Danışman Çiftler" kategorisinde yarı final, "Yıldırım-1" kategorisinde ise final oynayarak iki derece ile tamamlayan Norveçli yıldız Katja Spillum takdire şayan başarıları ile ilave alkış alırlarken, çeşitli kategorilerde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 3 kişilik oyuncu grubumuz da üzerlerine düşeni yerine getirmiş, Intermediates Ana Kademe'yi bir önceki iştiraki Karadağ'daki derecesini tekrarlayarak yine 4/5 diliminde tamamlayan ileri oyuncu Gündüz Güneş ile "Yıldırım-2" kategorisinde yarı final oynayan usta George Simpson bu dereceleriyle bizleri gururlandırmışlardır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 5 gün nihayetinde, şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ve 2025 yılında WBGF'nin "Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası'na da ev sahipliği yaparak devleşecek olan etkinlikte tekrar buluşmak dilekleriyle tamamlanan organizasyona katılarak projenin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi Sn. Stefanos Charaklias, projeyi sahiplenerek vermiş olduğu kıymetli desteğin yanısıra ödül törenine bizzat iştirak ederek organizasyonumuzu onurlandıran Loutraki Belediye Başkanı Sn. Georgios Gkionis ve gönüllü çabaları ile etkinliğe ilave değer katan Maggie & Tony Diamantidis ailesi olmak üzere, temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki katkıları için ev sahibimiz Club Hotel Casino Loutraki yetkililerine ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri yüksek ilgi ve itimat yanında sıradışı misafirperverlikleri ile bizleri ağırlayan Yunan tavla camiasının kıymetli mensupları ve tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Loutraki Grand Prix 2024 Onur Tablosu ***

Zorlu Büyük Final 2023 Maratonu Sona Erdi...

2024-03-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen 163 ismin Ocak ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2023 Büyük Final aktivitesi, internet üzerinden oynanan heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 3 saat 45 dakikada nihayetlenen çekişmeli final eşleşmesinde, rakibi İstanbul'dan ileri oyuncu Can Gümüş'e karşı 11/10, 7/11, 11/2 ve 11/7'lik skorlarla 3-1 galip gelmeyi başaran Ankara'dan usta BERKAN KALENDER, böylelikle zirveye ulaşarak paha biçilmez WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Gümüş'ün ikinciliği aldığı aktivitenin üçüncülük eşleşmesinden 11/9 ve 11/7'lık skorlarla 2-0 galip ayrılan İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre üçüncülük, Kuşadası'ndan ileri oyuncu Metin Üredi de dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2023 döneminde faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara ve ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, 2024 etkinliklerde tüm tavlaseverlerle yeniden buluşmayı diler.


WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonu
BERKAN KALENDER

MERİT-WBF İşbirliği, 6. MERİT Açık Montenegro GP İle Bir Kez Daha Büyük Alkış Aldı...

2024-03-26
WBF TURKEY

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibarı ile Balkan ülkelerindeki...

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibarı ile Balkan ülkelerindeki tesislerine de taşıdığımız lider oteller zinciri MERİT International ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl altıncı kez tertiplenen 2024 MERİT Açık Montenegro Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 20-24 Mart 2024 tarihlerinde, denize sıfır konumu yanında yüksek hizmet kalitesi ile bir kez daha büyük beğeni alan Splendid Hotel'de gerçekleştirilmiş ve övgülerle tamamlanmıştır.

Gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 29 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İtalya, Japonya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Lübnan, Macaristan, Man Adası, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna, Yemen) 150 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen projede, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Merit Royal Splendid 2024 Danışman Çiftler”, 2 adet "500€ Super Jackpot", "Kıdemliler", "Yıldırım", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası" ve açılan 39 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 134bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi hafta boyunca Budva'da atmıştır.

Birbirinden güçlü 88 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin otelin muhteşem Adriyatik manzarasına nazır suitinde oynanan ve dünyaca ünlü iki ismi karşı karşıya getiren Ana Kademe finalinde, final masasına namağlup ulaşan genç Hırvat yıldız Mislav Kovacic karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakayı toplam 145 dakika nihayetinde 17/2'lik sürklase final skoruyla kazanan Japon tavla devi AKIKO YAZAWA, böylelikle organizasyonun zirvesine yerleşmiş ve mutlu sona ulaşan isim olmuştur. Kariyerinde iki dünya şampiyonluğu olan Yazawa'nın koleksiyonuna eklediği bu yeni ünvan yanında "Danışman Çiftler", finalist Kovacic'in ise "Yıldırım" kategorilerinde elde ettikleri birinciliklerle etkinliği takdire şayan başarıyla ikişer derece ile tamamlamaları da ödül töreninde ilave alkış almıştır.

Şampiyonayı iki derece ile tamamlayarak dikkat çeken bir diğer isim, "President's Cup" kategorisini kazanırken yanısıra "500€ Super Jackpot-2" kategorisinde de yarı final oynayan Lübnanlı uluslararası usta Ricardo Malas olurken, şampiyonanın çeşitli kategorilerinde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 34 kişilik oyuncu grubumuz da üzerlerine düşeni her anlamda yerine getirmiş, başta favori isimlere üstünlük sağlayarak Masters Ana Kademe'yi 4/5 diliminde tamamlamayı başaran usta Kudret Ustaoğlu ve usta Talat Bağıbala ile "500€ Super Jackpot-2" kategorisinde müthiş bir şampiyonluk elde eden uzman Aykut Keskin olmak üzere, Intermediates Ana Kademe'de Namağlup Tablo finali oynayıp kategoriyi nihayetinde 4/5 diliminde tamamlayan ileri oyuncu Gündüz Güneş, "Bayanlar Turnuvası" kategorisini tam anlamıyla domine ederek şampiyonluğu alan usta Gülderen Gücavlı, finalist uzman Gözde Diptaş ve yarı finalist ileri oyuncu Karmen Aydın ile bir önceki yılın yıldızlarından olup bu yıl da "President's Cup" kategorisinde yarı final oynayan ileri oyuncu Ahmet Baydar da eriştikleri bu kıymetli sonuçlarla hepimizi fazlasıyla gururlandırmışlardır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 5 gün nihayetinde Yazawa'nın ayakta alkışlanan şampiyonluk konuşmasına sahne olan renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, açılış kokteylinden sürpriz doğum günü kutlamalarına, tam 4 kamera ile takip edilen özel masalarından birbirinden saygın isimlerin katıldığı maç yorumlarına nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların ciddi memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2025 yılında tekrarlanmasına karar verilen etkinliğe katılarak, 6. MERİT Açık Montenegro Grand Prix'in dünya tavlasının en önemli organizasyonları arasında yerini perçinlemesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla bir kez daha tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak 100%'e yakın misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan MERİT International personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 6. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Onur Tablosu ***

Büyük Final 2023'te Finalin Tarafları Belirlendi...

2024-03-23
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Ocak ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2023 Büyük Final aktivitesinin zorlu yarı final eşleşmeleri akabinde 11 sayılık 5 maçlı seri şeklinde oynanacak finalin tarafları belli olmuştur.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 46'sı İstanbul, 40'ı Kocaeli, 37'si Ankara, 17'si Kuşadası, 9'u Marmaris, 4'ü Bodrum, 4'ü Kdz.Ereğli, 2'si Manisa, 2'si Sakarya ve 2'si de yurtdışı çıkışlı, toplam 163 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya İstanbul bölge kontenjanından dahil olup, yarı final mücadelesinde son dönemin çıkış yapan isimlerinden Kuşadası'ndan ileri oyuncu Metin Üredi'ye karşı iki maçta da 11/1'lik skorlarla 2-0 galip gelmeyi başaran Can Gümüş olurken, ana tabloya Ankara bölge kontenjanından iki hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde İstanbul'dan tanınmış ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 11/9, 8/11 ve 11/10'luk skorlarla 2-1 galip gelen usta Berkan Kalender de böylelikle adını finale yazdırmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu, etkinlik nihayetinde ilk 3 derecenin toplam 150.000 TL değerinde armağanlarla ödüllendirileceği Büyük Final 2023'ün finalist isimlerine başarılar dilerken tarihi önceden ilan edilecek heyecanlı final serisini takip etmek üzere tüm tavlaseverleri davet eder.

Büyük Final 2023 Yarı Finalistleri Belli Oldu...

2024-03-17
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Ocak ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2023 Büyük Final'de yarı finallere ulaşılmıştır.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 46'sı İstanbul, 40'ı Kocaeli, 37'si Ankara, 17'si Kuşadası, 9'u Marmaris, 4'ü Bodrum, 4'ü Kdz.Ereğli, 2'si Manisa, 2'si Sakarya ve 2'si de yurtdışı çıkışlı, toplam 163 oyuncudan yarı finallere ulaşmayı başaran 4 ismin 2'si İstanbul, 1'i Ankara ve 1'i de Kuşadası çıkışlıdır.

Etkinlik nihayetinde ilk 3 dereceyi elde eden isimlerin toplam 150.000 TL değerinde armağanlarla ödüllendirileceği Büyük Final 2023'ün yarı finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklamak yoluyla erişilebilir.


Büyük Final 2023 Yarı Finalistleri:
Berkan Kalender, Ankara / Cumhur Bektüre, İstanbul
Can Gümüş, İstanbul / Metin Üredi, Kuşadası

WBF-Türkiye 2024 Ulusal Tavla Turu Körfez'den Yola Çıktı...

2024-03-12
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2024 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2024 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2024 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etkinliği olan WBF-Türkiye XIII. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 08-10 Mart 2024 tarihlerinde, toplam 10 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Kdz.Ereğli, Kuşadası, Bolu, Denizli, Manisa, Mersin) 106 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, üç gün yaklaşık 35 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2024 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanmıştır.

Şampiyonanın toplam 81 kişilik katılımla oynanan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategorisinin final eşleşmesinde, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ev sahibi Kocaeli'den usta Yasin Özergil karşısında bir aşamasında 0/5 geriye düştüğü ve devamında başabaş mücadeleye sahne olan ilk finali toplam 150 dakika süren 12 el nihayetinde 13/10'luk skorla kazanan, bölgenin 2022 şampiyonu ve 2023 finalisti İstanbul'dan usta GÜLDEREN GÜCAVLI, böylelikle ardarda 8 maçlık galibiyet serisi ile WBF-Türkiye 2024 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının namağlup sahibi olmuştur. Gücavlı, bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2024 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2024 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" ve iki UTT etabında tüm kategorilere bedelsiz katılım hakları yanında lüks bir tavla takımı ile ödüllendirilmiştir. Gücavlı'nın üç yıl art arda final masasına ulaşarak ikinci kez bölge şampiyonluğunu elde etmiş oluşu da emsaline erişilmesi çok zor ve takdire şayan bir başarı olarak kayda geçmiştir.

Şampiyonanın toplam 52 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin finali ise finale namağlup varan iki başarılı ismin mücadelesine sahne olmuş, baştan sona başabaş ilerleyen müsabakada mutlu sona ulaşan taraf, rakibi Kocaeli'den Gökhan Çelik karşısında toplam 90 dakika ve 14 el nihayetinde 9/8'lik kıl payı farklı skorla galip gelerek şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle elde eden Sakarya'dan ÖNDER AKÇABELEN olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, 869BG, Kinggammon, İkiyıldız Kristal ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, Geleneksel Tavla kategorisinde elde ettiği dördüncülüğün yanısıra "Merit'e Davet" kategorisinde de final oynayan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur olurken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 170.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "
Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener başta olmak üzere, birlikte onüçüncü yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XIII. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

WBF-Türkiye Büyük Final 2023'te Sona Yaklaşırken...

2024-03-10
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Ocak ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2023 Büyük Final'de çeyrek finallere ulaşılmıştır.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 46'sı İstanbul, 40'ı Kocaeli, 37'si Ankara, 17'si Kuşadası, 9'u Marmaris, 4'ü Bodrum, 4'ü Kdz.Ereğli, 2'si Manisa, 2'si Sakarya ve 2'si de yurtdışı çıkışlı, toplam 163 oyuncudan çeyrek finallere ulaşmayı başaran 8 ismin 4'ü İstanbul, 2'si Kocaeli, 1'i Ankara ve 1'i de Kuşadası çıkışlıdır.

Etkinlik nihayetinde ilk 3 dereceyi elde eden isimlerin toplam 150.000 TL değerinde armağanlarla ödüllendirileceği Büyük Final 2023'ün çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklamak yoluyla erişilebilir.

Büyük Final 2023 Çeyrek Finalistleri:
Berkan Kalender, Ankara
Ahmet Ayan, Kocaeli
Kamil Zafer Akbıyık, Kocaeli
Cumhur Bektüre, İstanbul
Oğuz User, İstanbul
Can Gümüş, İstanbul
Metin Üredi, Kuşadası
Nejat Alkap, İstanbul

Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2024 Sezonu Tamamlandı...

2024-03-06
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ocak-Şubat 2024 Sezonu, 05 Mart tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da Karma Turnuva şampiyonu olan ileri usta BURAK ÇULHACI, kariyerinin henüz ikinci lig sezonunda sezon finali oynama başarısını gösteren güçlü rakibi Oktay Kurhan'a karşı 2-0'lık skorla üstünlük sağlayarak güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 30 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de liglere bir yıllık aranın ardından flaş bir dönüş yapan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ, finaldeki rakibi Mesut Yazıcı'nın çekilmesiyle küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Ocak-Şubat 2024 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 26 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise kariyerlerinin ilk Karma Turnuva finaline çıkan iki başarılı isimden ileri oyuncu BARIŞ GÜVEN GÖKÇE, Galipler Grubu finalinde de üstünlük sağladığı ve aynı zamanda liglere dahil olduğu bir önceki sezonun da İkinci Küme finalisti olan rakibi ileri oyuncu İsmail Köknar karşısında bir aşamasında 3/10 geriye düştüğü ilk finali DMP'de 11/10'luk kıl payı farkla kazanarak namağlup şampiyon olmuştur.

ANKARA:
Toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi usta Cemalettin Karakütük karşısında 2-1'lik skorla üstünlük sağlayan uzman RAMAZAN ÖZSOY daha önce bir kaç kere yaklaştığı sezon şampiyonluğu ünvanını bu defa elde etmeyi başarırken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde kariyerinin ilk finaline çıkan rakibi Yusuf Han karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle zafere ulaşan ileri uzman FARUK ÖZER verdiği bir yıllık aranın ardından liglere küme şampiyonluğu ile hızlı bir geri dönüş yapmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de aynı zamanda önceki iki sezonun Karma Turnuva şampiyonu olan usta YASİN ÖZERGİL açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'yi puan farkıyla lider tamamlayan ileri uzman SUAT KARADAĞ küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran isim olmuştur.

Ocak-Şubat 2024 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 28 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, bölgenin başarılara aşina isimlerinden ileri uzman ÜMİT BANDEOĞLU, ilk turdan dahil olduğu Mağluplar Grubu'nda art arda 7 maçlık seriyle final masasına varan rakibi ileri oyuncu Hasan Boyraz karşısında ilk finali 11/1'lik sürklase skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'nin sezon finalinde, son dönemin dikkat çeken isimlerinden biri olan rakibi Metin Üredi karşısında 2-0'lık skorla zafere ulaşan tecrübeli ileri oyuncu TUĞRUL SEZGİN sezon şampiyonluğunu ünvanının sahibi olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ocak-Şubat 2024 Sezonu oynanmamıştır.

MERİT-WBF İşbirliğinin Yeni Konsept Ürünü 2024 Orta Doğu GP Davet Başarıyla Gerçekleştirildi...

2024-03-04
WBF TURKEY

Birlikte birçok başarılı projeye imza attığımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya...

Birlikte birçok başarılı projeye imza attığımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, sektöründe dünyaca ün yapmış olan Merit Poker ana sponsorluğunda, Modern Tavla ve Poker camialarını emsallerine nazaran çok daha yüksek ödüllü bir etkinlikte bir araya getirmek ana gayesiyle ilk kez gerçekleştirilen MERİT 2024 Orta Doğu GP Davet Modern Tavla Şampiyonası, 28 Şubat-03 Mart 2024 tarihlerinde, zincirin Girne'deki süper lüks tesisi, sunduğu sonsuz imkanlar ve dünya standardındaki birinci sınıf hizmet kalitesiyle misafirlerini büyülemeyi alışkanlık haline getirmiş olan Merit Royal Diamond Hotel'de gerçekleştirilmiş ve her anlamda amacına ulaşarak hedeflenenin de üzerinde bir başarıyla tamamlanmıştır.

İlk yılında pilot proje olarak gerçekleştirilmesi hasebiyle sadece Orta Doğu kökenli oyuncuların davet edildiği, MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi ve organizasyonumuzun güvenilirliği yanında gerek proje detaylarının ve gerekse devasa ilave ödül katkısının cezbettiği, 7 Orta Doğu ülkesinden (Birleşik Arap Emirlikleri, İran, İsrail, KKTC, Lübnan, Türkiye, Ürdün) gelen katılımcılara, kendilerine gönderilen özel davete olumlu yanıt vererek iştirakleriyle etkinliğe ilave prestij ve renk katan 8 dünya yıldızı ismin dahil olduğu toplam 95 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, her biri yüksek katılım bedelleri ve nihayetinde devasa ödül miktarlarıyla bezeli Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan "Open" kategori yanında, "Danışman Çiftler”, "7500$ High Roller", "2500$ Mega Jackpot", "1250$ Super Jackpot" ve açılan çeşitli “Mini Jackpot” yan aktivitelerinde toplam 274bin USD'yi aşkın değerde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla ve poker camialarının dikkati etkinlik süresince Girne'ye çekilmiştir.

İki camiadan toplam 75 oyuncunun yer aldığı "Open" Kategori'nin, etkinliğin ana delegasyonlarından İran'ın iki tanınmış isminin karşılaştığı ana kademe finalinde, Namağlup Tablo finalinde kendisini İkinci Şans Tablosu'na iten rakibi Hossein Aghili karşısında uzun süre geriden götürdüğü ve nihayetinde DMP'ye giden müsabakada 200 dakikalık mücadele nihayetinde 19/18'lik kılpayı farklı skorla ipi göğüslemeyi başaran AMIR ESHRAGHI,  böylelikle şampiyonanın zirvesine ulaşan taraf olmuş, özel hayatlarında da yakın arkadaş olan ikilinin etkinliğin her aşamasındaki örnek davranışları da en az elde ettikleri bu şapka çıkartılacak başarı kadar alkış almıştır.

Şampiyonaya Türkiye'den katılan oyuncu grubu da üzerlerine düşeni yerine getirerek ülkemizi başarıyla temsil etmiş, "Open" Kategori'yi 6/9 Dilimi'nde tamamlayan son dönemin mutlak yıldızlarından usta Gülderen Gücavlı başta olmak üzere, uzman Aykut Keskin ve ileri uzman Çağlar Erdoğan ikilisinin "Danışman Çiftler", ileri usta Aykut Uzel'in "Super Jackpot" kategorilerinde oynadıkları finaller ile kürsüye çıkmaları yanında Mehmet Akiş'in "Mega Jackpot" kategorisinde, ileri usta Hamza Nar'ın "Open" Kategori Son Şans kademesindeki yarı finalleri de bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır.

Çeşitli kategorilerdeki birbirinden zorlu eşleşmelerden yıldız isimler arasında oynanan 4x4 takım gösteri maçlarına, Modern Tavla ile dopdolu tam 5 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, iki camia mensupları arasında kurulan yeni dostluklarla nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve amacına fazlasıyla ulaşarak tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2025 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak projenin henüz ilk yılında dünyada ses getirmesine vesile olan tüm iştirakçilere, başta Başkan Sn. Songül Bekem olmak üzere cömert sponsorumuz Merit Poker üst yönetimi ve temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan kurum personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** MERİT 2024 Orta Doğu GP Davet Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2023 Büyük Final'de Ön Elemeler Sonuçlandı...

2024-02-18
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2023 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 13 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Ocak ayından beri, yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2023 Büyük Final aktivitesinde tüm ön elemeler tamamlanmış ve Ana Eşleşme Tablosu'nun 64 oyuncusu belirlenmiştir.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 46'sı İstanbul, 40'ı Kocaeli, 37'si Ankara, 17'si Kuşadası, 9'u Marmaris, 4'ü Bodrum, 4'ü Kdz.Ereğli, 2'si Manisa, 2'si Sakarya ve 2'si de yurtdışı çıkışlı, toplam 163 oyuncudan ana tabloya ulaşmayı başaran 64 ismin 22'si İstanbul, 16'sı Ankara, 12'si Kocaeli, 5'i Kuşadası, 2'si Bodrum, 2'si Marmaris, 2'si Sakarya, 1'i Manisa ve 2'si de yurtdışı çıkışlıdır.

WBF-Türkiye, etkinlik nihayetinde ilk 3 dereceyi elde eden isimlerin toplam 150.000 TL mertebesinde armağanlarla ödüllendirileceği 2023 Büyük Final'in Ana Eşleşme Tablosu'na ulaşmayı başarmış tüm finalistlerine başarılar diler.

7nci Cebelitarık Modern Tavla Şampiyonası Başarıyla Gerçekleştirildi...

2024-02-07
WBF TURKEY

LF Promotions tarafından Cebelitarık Spor Bakanlığı himayesinde, bu yıl 7. kez düzenlenen 2024 Cebelitarık Modern Tavla Şampiyonası, 31 Ocak-04...

LF Promotions tarafından Cebelitarık Spor Bakanlığı himayesinde, bu yıl 7. kez düzenlenen 2024 Cebelitarık Modern Tavla Şampiyonası, 31 Ocak-04 Şubat 2024 tarihlerinde, ülkenin lider konaklama tesisi Sunborn Yacht Hotel ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde bir kez daha yüksek başarıyla tamamlanmıştır.

Gerek etkinliğe dair geçmiş yıllardan gelen olumlu yorumlar, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği ve gerekse ilave ödül miktarının cezbettiği, toplam 27 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Cebelitarık, Danimarka, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İskoçya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lübnan, Norveç, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye, Yunanistan) 125 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Kıdemliler", "Kadınlar", "Yıldırım", "869BG Cebelitarık Kupası", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 87bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek İngiliz yorumcular Chris Bray ve Daniel Rovira'nın canlı sunumlarıyla internet üzerinden art arda yayınlanan müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi bu yıl da etkinlik boyunca Cebelitarık'ta atmıştır.

Birbirinden güçlü 68 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin tesisin muhteşem marina manzarasına nazır özel odasında oynanan Ana Kademe finalinde, Namağlup Tablo'da art arda 6 galibiyetle final masasına varan, kariyeri başarılarla dolu ve gün itibarı ile WBGF sıralamasının 1 numarası olan dünya yıldızı Alman büyük büyük usta TOBIAS HELLWAG, ilk maçta karşılaştığı ve aldığı erken yenilgiye rağmen pes etmeyerek art arda 7 maçlık galibiyet serisi ardından final masasına rövanş hedefiyle oturan Romen rakibi Boghiu Sorin karşısında 200 dakika süren ve DMP'de nihayetlenen başabaş mücadelen 17/15'lik skorla galip ayrılarak namağlup zafere ulaşmış ve 2018 yılında da kazanmış olduğu şampiyonluk ünvanının ikinci kez sahibi olmuştur.

"Danışman Çiftler" kategorisinde final oynamak yanında iki hak ile dahil olduğu “1-Puan” kategorisinde yenilgi görmeyerek ilk iki dereceyi birlikte elde eden Brezilyalı yıldız Ary Nogueira ile bir önceki yıl finalist olduğu "Kıdemliler" kategorisini bu yıl kazanmayı başaran İngiliz yıldız Julian Minwalla şampiyonada ilave alkış alan isimler olmuşlardır.

Modern Tavla ile dopdolu 5 gün nihayetinde kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, özellikle ev sahibi Sunborn Yacht Hotel ile yürütüm ekibimiz hakkında ilave övgü alan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi LF Promotions'un yöneticileri David Frier, Gilbert Licudi ve Michael Pitaluga olmak üzere etkinliğe katkı veren tüm partner kuruluşlara, temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, misafirperverlikleri için Cebelitarık modern tavla camiasının değerli mensuplarına ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 7nci Cebelitarık Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye ile EcoHotels.com Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı...

2024-01-19
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonumuz ile çevre dostu EcoHotels.com arasında, 2024 yılı itibarı ile hayata geçirilen heyecan verici işbirliği...

WBF-Türkiye Organizasyonumuz ile çevre dostu EcoHotels.com arasında, 2024 yılı itibarı ile hayata geçirilen heyecan verici işbirliği ile tavlaseverlerin seyahatleri artık daha hesaplı, daha anlamlı ve çok daha keyifli olacak. Dünya çapında 100.000'den fazla otelde konaklama imkanı sunan lider internet sitesi, EcoHotels.com kanalıyla tavlaseverler seyahat amaçları ne olursa olsun, bundan böyle sürdürülebilir yaşama ve çevreye olan duyarlılığımızla uyumlu özel avantajlara erişebilecek.

Ortaklığın Önemli Noktaları:

İndirimli Konaklama: Tavlaseverler, kendilerine özel "BKG" promosyon koduyla EcoHotels.com konaklama seçeneklerinde özel indirimli fiyatların keyfini çıkaracak.

Çevresel Etki: 100.000'den fazla ortak otel seçeneğiyle daha yeşil bir rezervasyon deneyimi sağlanırken, her rezervasyon bir ağaç dikilmesine katkı vererek çevre bilincine sahip girişimleri destekliyor olacak. Daha da çevre dostu bir konaklama için, çevre sertifikalı otel çeşitleri filtrelenip aralarından seçim yapılarak fark yaratılabilecek.

Avantajlardan yararlanmak için EcoHotels.com'u ziyaret edin ve geniş konaklama seçeneklerini keşfedin. Tavlaseverlere özel indirimlerden yararlanmak için rezervasyon sırasında "BKG" promosyon kodunu kullanın. Bu anlamlı gelişmeyi arkadaşlarınız, aileniz ve diğer üyelerle paylaşın, keza ne kadar çoğalırsak o kadar yeşil bir dünyaya yol alabiliriz.

EcoHotels.com ile olan bu işbirliğimizin, sorumlu ve sürdürülebilir seyahati teşvik etme yolunda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Çevre dostu konaklama alternatiflerini tercih ederek yalnızca seyahatlerimizden tasarruf etmekle kalmayıp, aynı zamanda gezegenimiz için daha sürdürülebilir bir geleceğe de katkıda bulunmuş olacağımız düşüncesiyle, mutlu ve yeşil seyahatler dileriz.

WBF-Türkiye, 2024 Faaliyetlerine Uluslararası İstanbul Açık İle Başladı...

2024-01-17
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2024 yılı açılış etkinliği olarak bu yıl on dördüncü kez tertiplenen WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2024 yılı açılış etkinliği olarak bu yıl on dördüncü kez tertiplenen WBF-Türkiye 2024 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası, 12-14 Ocak 2024 tarihlerinde, toplam 17 ülkeden (Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Fransa, Güney Afrika, İngiltere, İran, İtalya, Kuzey Makedonya, Lübnan, Mısır, Romanya, Rusya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan) 175 kişilik katılımcı adediyle, üç gün yaklaşık toplam 40 saatlik süreç sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan, bu yıl bir kez daha yurdun çeşitli noktalarından WBF-Türkiye dostları ile dünya oyuncularını bir araya getiren ve renkli bir ödül töreni ile sonuçlanan şampiyonada, kısa süre önce yitirdiğimiz 2017 yılı şampiyonu merhum Andrii Nesterov'un kıymetli hatırasına ithaf edilen "Master" kategorisinin, tarafların birbirinden zorlu 6 tur sonucunda vardığı ve izleyicilerin dev ekrandan takip ettiği heyecanlı finalinde, 90`lı yılların sonuna dayanan turnuva tecrübesiyle İngiliz ileri usta SIMON KENNEDY-ROSE, Kocaeli camiamızın yüksek kariyerli ismi usta Kudret Ustaoğlu karşısında baştan sona önde götürdüğü 130 dakikalık mücadele nihayetinde 17/6'lık net skorla galip gelerek namağlup zafere ulaşmış ve böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

WBGF sponsorluğunda, İkiyıldız Kristal, 869BG, Kinggammon, Kıbrıs Merit Park Hotel ve bir kez daha yüksek beğeni alan ev sahibimiz Akgün İstanbul Hotel partnerliklerinde gerçekleşen, WBF'nin uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan Master ve Intermediate ana kategorileri yanında "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler", "Richard Lukas Anısına Isınma", "Erhan Doğrusöz Anısına 869BG Yıldırım", "Gür Sakarya Anısına Havuz", "1-Puan", "Tavla İçin Tavla", "Merit'e Davet", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Kulübü Derneği üyelerine yönelik "Elit Kulüp Özel" yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 11 kategoriden meydana gelen şampiyonada, "Master Son Şans" ve "Isınma" tablolarında yarı final oynayarak ödülün kapısından dönerken "Havuz" kategorisini kazanmayı başaran İngiliz usta Richard Biddle yanında bir önceki yıl yine kürsüde oldukları "Intermediate" kategorisinde bu yıl da "Ana Tablo" finali oynayan İstanbul'dan ileri oyuncu Gözde Diptaş ile "Son Şans" tablosunu kazanan İstanbul'dan ileri oyuncu M. Gökhan Gücavlı ve bir önceki yılın "1-Puan" şampiyonu olup bu yıl da "Yıldırım" kategorisinde birinciliği alan Aydın'dan usta Ümit Bata istikrarlı başarılarıyla ekstra alkış alırlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000 Euro'yu aşkın değerde birbirinden kıymetli çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yılın açılış etkinliğinde dünya oyuncularını İstanbul'da buluşturduğu ve bir kez daha tüm tarafların yüksek memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen şampiyonada yer alarak baştan sona büyük bir uyum içerisinde organizasyonun tek bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasına vesile olan tüm iştirakçilere, bu etkinliğe özel organizasyon ekibimize dahil olarak canlı yayınlar ve salon çekimlerine kıymetli katkılar sunan Abdülkadir Kel'e, faaliyetin başarısındaki emekleri için Akgün İstanbul Hotel personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri yüksek ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 2024 İstanbul Açık Onur Tablosu ***