Modern Tavla Ligleri'nde Ekim-Kasım 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-12-06
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Kdz. Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve bu sezondan itibaren Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Kdz. Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve bu sezondan itibaren Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ekim-Kasım 2022 Sezonu, 05 Aralık tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme ikincisi olan ileri usta ABDULLAH SORGÜVEN sezonu üçlü averaj farkıyla rakiplerinin önünde tamamlayarak zirveye yerleşirken, toplam 28 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde rakibi Merih Çöp karşısında 2-0'lık skorla galip gelen BARIŞ GÜVEN GÖKÇE liglerdeki ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran ender isimlerden biri olmuştur.

ANKARA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta CEMALETTİN KARAKÜTÜK, bir önceki sezonun II. Küme şampiyonu olan uzman Adnan Turan`ın puan farkıyla bir adım önünde sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi ileri uzman Fatih Öziş karşısında büyük çekişmeye sahne olan maçlar nihayetinde aldığı 2-1'lik galibiyetle ipi göğüsleyen ileri oyuncu CEM CEBECİ küme şampiyonluğu ünvanını elde etmeyi başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 36 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bodrum Küme'nin final eşleşmesinde, bu sezon itibarı ile bölgenin lig eş direktörlüğü görevini de devralmış olan tecrübeli ileri oyuncu AYHAN ARAL, rakibi Ayhan Ongun karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle kariyerine anlamlı bir sezon şampiyonluğu eklemiştir.

KDZ. EREĞLİ:
Uzun bir aranın ardından toplam 40 katılımcı ile yeniden faaliyete geçen Kdz. Ereğli Küme'de iki grupta oynanan sezonun grup birincilerini karşı karşıya getiren final eşleşmesinden rakibi Fikri Eroğlu'na 2-1'lik skorla üstünlük sağlayarak galip ayrılan REHA US sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşen taraf olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de ileri uzman MUSTAFA ŞEN puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de uzman ÜMİT BANDEOĞLU ikili averaj farkıyla kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemeyi başarmıştır.

Ekim-Kasım 2022 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Nazmi Şengül karşısında 1/11'lik skorla yitirdiği ilk final ardından geçilen son finali 16/3'lük skorla kazanmayı başaran usta KUDRET USTAOĞLU ismini şampiyonluk hanesine yazdıran taraf olmuştur.

KUŞADASI:
Bu sezon itibarı ile başlangıç verilen ve toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de kariyeri derecelerle dolu usta ÜMİT BATA açık ara puan farkıyla lig direktörlüğü görevini de üstlenmiş olduğu bölgenin ilk sezon şampiyonu olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ekim-Kasım 2022 Sezonu oynanmamıştır.

MERİT-WBF İşbirliği, 9. MERİT Açık ile Bir Kez Daha Rekorları Alt Üst Etti...

2022-11-20
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl dokuzuncu kez tertiplenen, bugün dünyanın tartışmasız en geniş katılımlı modern tavla etkinliği olan ve her zaman olduğu gibi yine 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen hazırlık evresi ardından bu yıl "Tavla Cenneti'ne Dönüş" sloganıyla yaşama geçirilen dev proje 9. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 08-13 Kasım 2022 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet standardıyla tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmıştır.

Pandemiden ötürü canlı etkinliklerden uzak kalan dünyanın dört bir yanından tavlaseverlerin biraraya gelmesiyle MERİT Açık'larda bugüne kadar erişilmiş olan en yüksek toplam oyuncu adedinin yakalandığı şampiyona, çeşitli kategorilerde toplam 51 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, BAE, Bosna&Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, GKRY, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Kuzey Makedonya, Kuveyt, Lübnan, Lüksemburg, Makao, Malta, Mısır, Norveç, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) birbirinden değerli tam 602 oyuncu ile yine birçok dünya yıldızının buluştuğu muazzam bir uluslararası şova dönüşmüş ve dünya tavla tarihinin gelmiş geçmiş en yoğun katılımlı etkinliklerinden biri olarak kayda geçmiştir.

Neredeyse tüm kategorilerinde rekor üstüne rekor adetlerin ağırlandığı şampiyona, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilen tam 185 ekiplik “Danışman Çiftler”, 16 kişilik "2000€ Mega Jackpot", 3 adet 32'şer kişilik "1000€ Super Jackpot", 352 kişilik “869BG Isınma”, “Yıldırım”, "Süper Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 2 numaralı devi Michihito Kageyama'nin sunumunda 93 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen "Michi'nin Testi", 68 kişilik "Bayanlar Turnuvası", beş yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl 32 kişilik katılımla oynanan "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve yanısıra açılan tam 252 adet “Mini Jackpot” yan aktiviteleri ile her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 472bin Euro'luk devasa bir ödül havuzuna ulaşmıştır.

Birbirinden iddialı tam 364 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi
'nin ana kademe finalinde, geçmişten bugüne kariyeri çeşitli başarılarla dolu İsveçli yıldız KARE ARONSSON, final masasına Namağlup Tablo'dan ulaşan ve yüksek oyun meziyeti yanında alçak gönüllülüğüyle de organizasyon boyunca çevresinde bir hayran kitlesi yaratan İstanbul'dan genç ileri usta Serkan Koç karşısında 17/11'lik skorla galip gelmeyi başararak ipi göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine yerleşip bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2022 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Türk bayrağının, Koç'un takdire şayan ikinciliği yanında elde edilen diğer çeşitli dereceler ile bu yıl da büyük başarıyla temsil edildiği şampiyonada, başta 191 kişilik "Intermediates" kategorisinde namağlup şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan ileri oyuncu Seyfi Uslubaş olmak üzere, devasa "Ion Ressu Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde İstanbul'dan usta Erol Özsoy ve ileri usta Kemal Okal ikilisinin, "1000€ Super Jackpot #2" kategorisinde İstanbul'dan ileri usta Burak Çulhacı'nın, "Bayanlar Turnuvası"
kategorisinde Bursa'dan ileri oyuncu Selin Kurt Talipoğlu'nun ve "Yıldırım #2" kategorisinde İstanbul'dan ileri uzman Gülderen Gücavlı'nın oynadıkları finaller yanında, zorlu Masters Kategorisi Ana Kademe'yi 10/16 diliminde tamamlayan Sakarya'dan ileri oyuncu Hakan Çınal ve Intermediates Kategorisi'nde Ana Kademe'de 6/9 diliminde yer alan İstanbul'dan Yalçın İnanç Serin ile "Michi'nin Testi"'nde ilk dörde giren Bodrum'dan ileri usta Zafer Taş, bu birbirinden kıymetli başarılarıyla camiamızı fazlasıyla gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları, hatıra duvarı ve dev tavlasına, BMAB özel etkinliğinden kıymetli üstatlar Art Benjamin, Rainer Birkle ve Michihito "Michi" Kageyama'nın seminerlerine, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, canlı XG analizlerinden dünya yıldızı isimlerin konuk baş yorumcumuz Nick Blasier ile birlikte yaptıkları gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı maç yayınlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 650 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasındaki zirve çıtasını daha da yükseltmiş olup, bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 9. MERİT Açık
'ta yer alarak bu tarihi yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 9. MERİT Açık Onur Tablosu ***

Bosna Hersek, WBGF'nin İlk Kulüpler Şampiyonası'nı Neum'da Ağırladı...

2022-10-17
WBF TURKEY

Zrinjsky Derby Tavla Kulübü ile Bosna Hersek Tavla Federasyonu tarafından, bu yıl Dünya Tavla Federasyonu "WBGF" işbirliği...

Zrinjsky Derby Tavla Kulübü ile Bosna Hersek Tavla Federasyonu tarafından, bu yıl Dünya Tavla Federasyonu "WBGF" işbirliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde tertiplenen 2022 Neum Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 11-16 Ekim 2022 tarihlerinde, Bosna Hersek'in gözde tatil beldesi Neum'da gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Bünyesinde WBGF'nin yeni projesi Dünya Kulüpler Turnuvası'nın da ilk kez gerçekleştirildiği, toplam 20 ülkeden (Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Danimarka, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İsviçre, Karadağ, Kuzey Makedonya, Makao, Norveç, Romanya, Türkiye, Yemen, Yunanistan) 74 oyuncunun iştirak ettiği şampiyonada, bireysel kategorilerde Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 33bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Neum'a çekilmiştir.

Şampiyona WBGF Dünya Kulüpler Turnuvası ile start almış, 10 kulüp takımının iştirakiyle ilk iki günde tamamlanan kategorinin finalinde ev sahibi Neretva (Almir Vajzovic, Emir Begic, Drazenko Vucina (k)) takımına karşı 2/1 galip gelen güçlü Norveç takımı TROMSOE (Andre Larsen, Geir Pedersen, Jon Kristian Royset (k)) WBGF'nin bu yeni konseptinin ilk şampiyonu olmayı başarmıştır.

Birbirinden iddialı 44 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde ise Avusturyalı ileri uzman BERNHARD MAYR, Yunanistan adına yarışan, namağlup tablo yarı finalinde de karşılaştığı ve final masasına yenilgisiz varan rakibi, Türk tavla camiasının yakından tanıdığı uzman Murat Murat karşısında rövanşı 17/14'lük skorla kazanmayı başararak şampiyonanın zirvesine varan isim olmuştur. Mayr'ın WBGF'nin başkanı sıfatıyla şampiyonanın gerçekleşmesi için en büyük çabayı gösteren isimlerden biri oluşu, kendisinin elde ettiği bu zaferi daha da anlamlı kılmıştır.

Kulüpler Turnuvası finalisti Neretva takımının kaptanı Drazenko Vucina'nın, aynı zamanda "Yıldırım #2" ve "1-Puan" kategorilerini kazanırken "Overflow Super Jackpot" kategorisinde de final oynamak suretiyle şampiyonayı 4 derece ile tamamlaması yanında Masters kategorisi Son Şans kademe şampiyonluğunu alırken "Super Jackpot #1"'de de ikinci olan İsveçli Konrad Fröschl ve "Speedgammon #1" ile "Super Jackpot #1"'de iki şampiyonluğa ulaşan Boşnak Amel Boskailo'nun takdire şayan başarıları da şampiyona nihayetinde ilave alkış almıştır.

Tam bir aile ortamında Modern Tavla ile dopdolu geçen 6 gün ardından şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi Zrinjsky Derby Tavla Kulübü'nün cömert başkanı Sn. Drazenko Vucina ve ailesi olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki kıymetli katkıları için WBGF başkanı Sn. Bernhard Mayr'a, Bosna Hersek Tavla Federasyonu yetkilileri Sn. Emir Begic ile Sn. Ramiz Zajmovic'e ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Neum 2022 Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-10-02
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Yaz 2022 Sezonu, 30 Eylül tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de sezonu ikili averaj farkıyla bir önceki sezonun şampiyonu Burak Çulhacı'nın bir adım önünde tamamlayan usta MURAT HAZIR kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 22 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise usta HÜSEYİN VARIŞLI, sezon finalinde güçlü rakibi ileri usta Abdullah Sorgüven karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

ANKARA:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan usta ONUR VURUR puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ise, sezon finalinde kariyerinin ilk lig sezonunda küme finali oynama başarısını gösteren rakibi Gökhan Moray karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle ipi göğüsleyen uzman ADNAN TURAN, geçmiş sezonlarda birkaç defa kapısından döndüğü küme şampiyonluğu ünvanının bu kez sahibi olmayı başarmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun II. Küme şampiyonu olup, özellikle son dönemdeki çıkışıyla dikkat çeken YAKUP HURMA ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise METİN MORGÜL üçlü averaj farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin henüz ikinci sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşan ender isimlerden biri olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Yaz 2022 Sezonu oynanmamıştır.

Ege Sahilinin Yeni Şampiyonları 16. Bodrum Açık'ta Belirlendi...

2022-09-20
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye XVI. Bodrum Açık...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye XVI. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, 16-18 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Ülkemizin 13 farklı noktasından (Bodrum, İstanbul, Kocaeli, Marmaris, Bursa, Ankara, Antalya, Çanakkale, İzmir, Fethiye, Sakarya, Afyon, Aydın) gelen tavlaseverlere 5 diğer ülkeden (Lübnan, İran, Almanya, Güney Afrika, Makao) oyuncuların da dahil olmasıyla toplam 144 kişilik yüksek katılımla, üç gün yaklaşık toplam 37 saat boyunca, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve kurumsal ev sahibimiz Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan ve renkli bir ödül töreni ile tamamlanan şampiyona, iştirakçilerin uzun zaman ardından yeniden canlı tavlaya doyduğu bir festival havasında gerçekleşmiştir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 132 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin finalinde tecrübeli İranlı yıldız REZA BARMAYEHVAR, art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle finale namağlup ulaşan ve Galipler Grubu finalinde kendisini de mağlup eden rakibi İstanbul'dan usta Emrullah Coşar karşısında, kübün 8'i gördüğü 60 dakikalık ilk finali 13/5, akabinde geçilen 40 dakikalık son finali ise 9/1'lik açık ara skorlarla kazanmayı başararak şampiyonanın zirvesine yerleşmiş ve böylelikle WBF-Türkiye 2022 Bodrum Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Barmayehvar, bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2022 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2022-2023 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 40 kişilik iştirak alan ve 2015 yılında yitirdiğimiz merhum Bedri Koraman'ın aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla aktivitesinin Kocaeli bölgemizin iki başarılı genç ismini karşı karşıya getiren finalinde ise, rakibi uzman Suat Karadağ karşısında bir aşamasında 1/5 geriye düştüğü müsabakadan 90 dakikalık mücadele neticesinde 9/7'lik skorla galip ayrılan ileri uzman YASİN ÖZERGİL mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Organizasyona ev sahipliği yapan Delfi Hotel yanında Merit Park Hotel, İkiyıldız Kristal, 869BG ve Bodrum Kent TV partnerliklerinde gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, başta 73 ekiplik "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde emsaline çok zor rastlanır bir başarı ile iki seansı da birincilikle tamamlayarak ilk iki sırayı birlikte alan Bodrum'dan usta George Simpson ile Ankara'dan ileri oyuncu Ramazan Özsoy ikilisi olmak üzere, geçen yıl kazanmış oldukları bu kategoride bu kez yarı final oynarken aynı zamanda "Havuz" kategosinin de finalisti olan İstanbul'dan ileri uzman Gülderen Gücavlı ile partneri usta Mahir Kasuto, bir önceki UTT etabı Ankara'da aldığı Ana Aktivite üçüncülüğünü Bodrum'da da tekrarlayan Aydın'dan usta Ümit Bata, ve yanısıra "Havuz" kategorisinde aldığı şampiyonluk yanında "1-Puan" kategorisinde de final oynamayı başaran Lübnanlı ileri oyuncu Jean Abi Haidar olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 60.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XVI. Bodrum Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Tavlanın Kalbi 2022 Dünya Modern Tavla Şampiyonası'nda Attı...

2022-08-03
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve bu yıl itibarı ile etkinliğin sahipliğini devralan Backgammon Galaxy...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve bu yıl itibarı ile etkinliğin sahipliğini devralan Backgammon Galaxy organizasyonunda 53. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 23-31 Temmuz 2022 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 30 ülkeden toplam 280 üst düzey oyuncunun iştiraki ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.

"Dünya Şampiyonası'nda Yeni Jenerasyon" sloganıyla, özellikle canlı yayınlar ve tanıtımlar konusunda yeni yatırımcı tarafından getirilen yeniliklerin dünya camiasınca büyük cazibe gördüğü dokuz günlük şampiyonanın, baş direktörlük görevini bu yıl yedinci kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 11 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde oynanan ve 207 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan, kariyeri başarılarla dolu Danimarkalı büyük üstat SANDER LYLLOFF, genç yaşında bir diğer dünya yıldızı olan rakibi Çek Zdenek Zizka karşısında çıktığı büyük final müsabakasında elde ettiği 21/8'lik açık ara galibiyetle yenilgisiz zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

02 Ağustos 2022 itibarı ile yurda dönen ve organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2022 Dünya Modern Tavla Şampiyonu SANDER LYLLOFF & Şampiyona Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Mayıs-Haziran 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-07-20
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Mayıs-Haziran 2022 Sezonu, 20 Temmuz tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayan ileri usta BURAK ÇULHACI kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 26 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de mutlu sona ulaşan taraf ise, güçlü rakibi ileri uzman Oğuz User karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ olmuştur.

ANKARA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de ileri oyuncu MEHMET BEKİROĞLU puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de dörtlü averaj farkıyla ipi göğüsleyen usta ONUR VURUR kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

BODRUM:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum Küme'de bölgenin yıldız isimlerinden usta GEORGE SIMPSON açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunu yeniden devralmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun II. Küme şampiyonu olup, özellikle son dönemdeki dereceleriyle dikkat çeken ileri uzman AHMET AYAN puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise YAKUP HURMA puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Mayıs-Haziran 2022 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı güçlü rakibi ileri uzman Kamil Zafer Akbıyık karşısında ilk finali 11/8'lik skorla kazanmayı başaran ileri oyuncu NEJAT ÇOLAK ismini şampiyonluk hanesine namağlup yazdırmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Mayıs-Haziran 2022 Sezonu oynanmamıştır.

2022 İsveç Açık, 40. Yılında Sükse Yaptı...

2022-07-06
WBF TURKEY

İsveç Modern Tavla Federasyonu "SBGF" himayesinde bu yıl 40. kez düzenlenen 2022 İsveç Açık Modern Tavla Şampiyonası,...

İsveç Modern Tavla Federasyonu "SBGF" himayesinde bu yıl 40. kez düzenlenen 2022 İsveç Açık Modern Tavla Şampiyonası, 30 Haziran-03 Temmuz 2022 tarihlerinde, Solna, Stokholm'deki Royal Park Hotel STHLM ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş ve bu yıl itibarı ile yürütümün emanet edildiği organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde yüksek başarıyla tamamlanmıştır.

Gerek uzun pandemi arasının bölge modern tavla topluluklarında yaratmış olduğu özlem, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği ve gerekse ilave ödül miktarının cezbettiği, toplam 21 ülkeden (ABD, Almanya, Belçika, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İsviçre, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Norveç, Romanya, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan) 163 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "La Gammon", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 99bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, dünya yıldızı Japon Michihito Kageyama'nın sunumundaki özel seminer, iştirakçilere sunulan "2022 Uzmanlık Testi", açılış kokteyli esnasındaki açık arttırma ve yanısıra etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik boyunca Stokholm'e çekilmiştir.

Birbirinden güçlü 100 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde, güçlü rakibi Belçikalı usta Michel Lamote karşısında 190 dakika süren müsabakayı 17/12'lik skorla kazanmayı başaran İsveçli süper star THOMAS TENLAND, böylelike zafere ulaşarak şampiyonluk ünvanının ev sahibinde kalmasını sağlamıştır. Masters kategorisinde üçüncülüğü alırken "Yıldırım" kategorisini kazanmak ve "La Gammon" kategorisinde de final oynamak suretiyle şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan Hırvat Mislav Kovacic'in takdire şayan başarısı yanında Masters kategorisinde 4/5 dilimine kadar ilerlerken aynı zamanda "La Gammon" kategorisinde birinciliği alan İsveçli usta Sven Olav Norén ve yanısıra Intermediates kategorisi Son Şans kademesi ile "1-Puan" kategorisini birlikte kazanmayı başaran Danimarkalı Henrik Sorel de ilave alkış alan isimler olmuşlardır.

Modern Tavla ile dopdolu 4 gün nihayetinde, İsveç'e özel "Dalahäst" atı dizaynlı kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespit edilen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi SBGF'nin cömert başkanı Sn. Jörgen Granstedt olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki yardımları için İsveç modern tavla camiasının değerli mensuplarına ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** İsveç Açık 2022 Onur Tablosu ***

1nci "Beaulieu Challenge" Modern Tavla Şampiyonası Başarıyla Gerçekleştirildi...

2022-06-22
WBF TURKEY

Monte Karlo Modern Tavla Birliği "MCBA" tarafından 6 aylık hazırlık aşamasının ardından Casino de Beaulieu ev sahipliği ve organizasyon...

Monte Karlo Modern Tavla Birliği "MCBA" tarafından 6 aylık hazırlık aşamasının ardından Casino de Beaulieu ev sahipliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde bu yıl ilk kez tertiplenen 1nci "Beaulieu Challenge" Modern Tavla Şampiyonası, 15-19 Haziran 2022 tarihlerinde, Fransız Rivierası'nın gözde tatil beldesi Beaulieu-sur-Mer'de gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Henüz ilk yılında, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek beldenin seçilen tarihler için mükemmel bir tatil destinasyonu oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 21 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Danimarka, Ermenistan, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İran, İskoçya, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Monako, Norveç, Romanya) 95 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Süper Yıldırım", "Kıdemliler", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 79bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, dünya yıldızları Japon Michihito Kageyama ve Alman Dirk Schiemann'ın sunumlarındaki iki özel seminer ve yanısıra etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi etkinlik süresince Beaulieu'de atmıştır.

Birbirinden güçlü 64 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde, final masasına namağlup varan zorlu rakibi İsrailli Gili Davidovich karşısında DMP'ye giden müsabakayı 17/16'lık kıl payı farklı skorla kazanmayı başaran Alman yıldız JAN JACOBOWITZ, böylelike zafere ulaşarak şampiyonanın zirvesine varan isim olmuştur. Masters kategorisinde üçüncülüğü alırken "Süper Yıldırım" kategorisini kazanmak ve "1-Puan" kategorisinde de final oynamak suretiyle şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan Hırvat Mislav Kovacic ile "Kıdemliler" kategorisinde iki koldan finale ulaşarak kategorinin 2 derecesini birlikte elde eden İsveçli Laila Leonhardt'ın takdire şayan başarıları da ilave alkış almıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 5 gün nihayetinde, ünlü Fransız sanatçılar Nicolas Tempe ve Carole Pavio tarafından şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2023 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi MCBA'nın cömert kurucu başkanı Sn. Patricia Rey olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki kıymetli katkıları için partnerimiz Fransa Modern Tavla Federasyonu "FFBG" yetkililerine ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Beaulieu Challenge 2022 Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2022 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...

2022-06-02
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye XVI. Ankara Bölge Tavla Şampiyonası, 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde, toplam 15 farklı noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Marmaris, Hatay, Kdz. Ereğli, Eskişehir, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Edirne, Gaziantep, Sakarya) 142 kişilik rekor katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 30 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın, Ankara bölgemizin onursal başkanı merhum Kürşad Solak'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve toplam 123 kişilik yüksek iştirakle oynanan "Ana Aktivite" kategori finalinde İstanbul'dan ileri usta SEDA KOÇ, Galipler Grubu finalinde kendisine üstünlük sağlayarak final masasına namağlup ulaşmış olan rakibi Adana'dan Erkan Nayir karşısında ilk final müsabakasını toplam 10 el ve 55 dakikalık mücadele nihayetinde 13/6, toplam 9 el ve 60 dakikada nihayetlenen son final müsabakasını ise 9/6'lık skorlarla kazanarak şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2022 Ankara Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Elde ettiği bu derece ile aynı zamanda "Elit Kulüp Özel" ve "Bayanlar Özel" birinciliklerine de kendiliğinden ulaşmış olan Koç, yıl sonunda tertiplenecek 2022 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2022 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 42 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin İstanbul'dan iki bilindik ismi karşı karşıya getiren finalinde ise rakibi usta Talat Bağıbala karşısında baştan sona başabaş ilerleyen mücadeleden toplam 15 el ve 85 dakika sonucunda 9/7'lik yakın skorla galip ayrılan usta EMRULLAH COŞAR böylelikle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Kinggammon, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2022 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, partneri Erkan Nayir Ana Aktivite'de yol alırken tüm turlarını tek başına oynamak durumunda kaldığı "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde finalist olan Adana'dan uzman Berkant Bilgi yanında bir önceki etap Kocaeli'de kazandığı "Geleneksel Tavla" kategorisinde bu kez de üçüncülüğü alan İstanbul'dan ileri oyuncu Şakir Kemik olurlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 60.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz etkinliğin başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Ankara bölge yöneticilerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder başta olmak üzere, birlikte onuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Elit Palas Boutique Hotel personeline ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XVI. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Merakla Beklenen 2022 Üsküp Açık Başarıyla Gerçekleştirildi...

2022-05-10
WBF TURKEY

Kuzey Makedonya'nın ilk modern tavla kulübü olan BTA Prolet Club tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Üsküp Açık...

Kuzey Makedonya'nın ilk modern tavla kulübü olan BTA Prolet Club tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Üsküp Açık projesinin, kulübün kurucu organizatörü Zoran Glava Todorov'un yürütümündeki ilk iki yıl ardından, merhumun pandemi dönemindeki ani kaybı ile kulüp yöneticilerince temsilcimiz Arda Fındıkoğlu'na teklif edilmesi ile 8 aylık süreçte hazırlanılan 3. Üsküp Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 05-08 Mayıs 2022 tarihlerinde, BTA Prolet ev sahipliği ve Fındıkoğlu baş direktörlüğündeki organizasyon ekibimizin yürütümünde, Üsküp'ün en lüks tesislerinden biri olan Limak Skopje Luxury Hotel'de gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısı ile tamamlanmıştır.

Aynı zamanda 2022 Balkan Tavla Turu'nun da açılış etabı olarak kabul edilen, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek Üsküp'ün dışarıdan gelen tavlaseverler için yepyeni ve çok hesaplı bir destinasyon oluşu, gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 17 ülkeden (Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsveç, Kuzey Makedonya, Litvanya, Romanya, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan) 102 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan ve Todorov'un kıymetli hatırasına ithaf edilen iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Süper Yıldırım", “1-Puan” ve açılan bir çok mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 46bin Euro'yu aşkın değerde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Üsküp'e çekilmiştir.

Aralarında dünya yıldızlarının da yer aldığı birbirinden güçlü 59 oyuncunun mücadele ettiği Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe final eşleşmesinde, Kuzey Makedonya'nın başarılı ismi Hristo Ainovski karşısında 3 saat içerisinde 17/10'luk skorla galip gelmeyi başaran Alman süper star KIMON PAPACHRISTOPOULOS, böylelike organizasyonun zirvesine yerleşerek bölgede bugüne dek gerçekleştirilmiş en yüksek ödüllü modern tavla etkinliğinin namağlup şampiyonu olmuştur.

Şampiyonaya Türkiye'den katılan oyuncu grubumuz da ülkemizi başarıyla temsil etmiş, İstanbul'dan usta Talat Bağıbala'nın Masters Ana Kademe'de finalin kapısından dönerek elde ettiği takdire şayan üçüncülük yanında Kocaeli'den ileri uzman Ahmet Ayan'ın da Intermediates Ana Kademe'de şampiyonluğa ulaşması bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, kurulan yeni dostluklar ile nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2023 yılında WBGF Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak 4. Üsküp Açık'ta tekrar buluşmak dilekleriyle nihayetlenen şampiyonaya katılarak etkinliğin uluslararası boyutta başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, partner tesisimiz Limak Skopje Luxury Hotel genel müdürü Sn. Gökhan Ramazanoğlu ve otel üst yönetimine, başta BTA Prolet yöneticileri Sn. Ljupco Janevski ve Sn. Mihail Panovski olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Kuzey Makedonyalı gönüllülerimize ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Üsküp Açık 2022 Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-05-06
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Mart-Nisan 2022 Sezonu, 03 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de mutlu sona ulaşan taraf, sezon finalindeki rakibi yıldız usta Serkan Koç karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyetle uzman AYHAN OKÇULAR olurken, toplam 20 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise kariyerlerinin ilk küme finalini oynayan taraflardan ERCAN AKIN, rakibi Meltem Sahtiyancı Hazır'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de uzman YÜKSEL ZABUN açık ara puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğuna ulaşan taraf ise, final eşleşmesindeki rakibi Ertuğrul Yılmaz'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle HALİL HARMANCI olmuştur.

BODRUM:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de ileri oyuncu SEMİH NALBANTOĞLU ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise TURGAY ÇABALAR açık ara puan farkıyla kariyerinin henüz ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran nadir isimlerden olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de özellikle son dönemdeki ardarda dereceleriyle dikkat çeken ileri oyuncu ÜMİT BANDEOĞLU açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri uzman AHMET AYAN puan farkıyla küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de bölgenin başarılı ismi ileri oyuncu AKIN AMAN açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanını elde ederken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise HALUK YAKAR puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Mart-Nisan 2022 Sezonu oynanmamıştır.

Tebrikler Türkiye! Ekibimiz Venedik'ten Büyük Başarıyla Döndü...

2022-04-14
WBF TURKEY

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli...

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası, 04-10 Nisan 2022 tarihlerinde, Venedik, İtalya'da gerçekleşmiştir.

Şampiyonada mücadele eden Türkiye takımımızın, toplam 18 ülke arasında, sırasıyla GKRY (3/2), İsviçre (3/2) ve son 4 yılda iki kere dünya şampiyonluğuna ulaşmış Almanya (3/2) galibiyetleri yanında İngiltere (2/3), Danimarka (1/4), Fransa (2/3) ve tek bir zarla kaçırılan Avusturya (2/3) yenilgileri ile çeyrek finali kılpayı yitirmesinin ardından, Bireysel Kategori'de mücadele eden 150 birbirinden güçlü isim arasında, usta Mahir Kasuto'nun 4/5, ileri uzman Ömer Mert Gülaçtı'nın da 6/9 dilimlerine erişerek kürsüye çıkmaları iki çok önemli derece olarak hanemize yazılmıştır.

Akabinde geçilen 2022 Venedik Açık kategorilerinde ise henüz ilk turun ilk oyununda 0/8 geriye düşmesinin ardından mucizevi bir geri dönüşle toplam 6 zorlu tur nihayetinde namağlup ana kademe şampiyonluğunu elde eden uluslararası usta Arda Fındıkoğlu ile bayrağımız birincilik kürsüsünde dalgalanmış, Fındıkoğlu'nun yanısıra "DMP Challenge" yan aktivitesini de kazanması ile ekibimiz etkinliği 4 kıymetli derece ve alkışlarla tamamlamıştır.

Bizleri fazlasıyla gururlandıran ve 12 Nisan 2022 itibarı ile yurda dönmüş olan ekibimiz elemanlarına (Arda Fındıkoğlu (k), Cumhur Bektüre, Emrullah Coşar, Gülderen Gücavlı, Mahir Kasuto, Ömer Mert Gülaçtı) içten tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.

WBF-Türkiye 2022 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2022-03-31
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye XI. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 26-27 Mart 2022 tarihlerinde, toplam 12 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Ankara, Bursa, Kdz. Ereğli, Eskişehir, Tekirdağ, Sakarya, Afyon, Bolu, Aydın, Marmaris) 96 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 24 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2022 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 82 kişilik katılımla oynanan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategorisinin İstanbul'dan iki başarılı ismi karşı karşıya getiren finalinde, özellikle pandemi sürecinde oyunculuk seviyesini gözle görülür oranda geliştirerek dikkat çeken ileri uzman GÜLDEREN GÜCAVLI, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı genç yıldız Kerim Güneyman karşısında, üçüncü elinde öne geçtiği ilk finali toplam 70 dakika süren dokuz el nihayetinde 13/7'lik net skorla kazanarak şampiyonluk koltuğuna yerleşmiş ve böylelikle ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup WBF-Türkiye 2022 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Zirveye vararak "Elit Kulüp Özel", "Bayanlar Özel" ve "Ekstra Kazanç" birinciliklerine de kendiliğinden ulaşmış olan Gücavlı, bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2022 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2022 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 43 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin final eşleşmesi nihayetinde final masasına namağlup varan iki isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, Eskişehir'den tecrübeli İsmail Güçlü karşısında toplam 50 dakika ve 10 el nihayetinde 9/2'lik açık skorla galip gelerek şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle elde eden İstanbul'dan bir diğer yükselen yıldız ileri oyuncu ŞAKİR KEMİK olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, 869BG, Kinggammon, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde gerçekleşen şampiyonada, tüm mensuplarının çeşitli kategorilerde elde ettikleri farklı dereceler ile tüm etkinliğin en başarılı şehri olan Eskişehir grubu oyuncuları ilave alkış alırlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 50.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "
Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener başta olmak üzere, birlikte onbirinci yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XI. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-03-03
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ocak-Şubat 2022 Sezonu, 03 Ocak tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki başarılı ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde mutlu sona ulaşan taraf, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme finalisti olan rakibi usta Mahir Kasuto karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde eden ileri uzman TALAT BAĞIBALA olurken, toplam 29 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise yıldız ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, final eşleşmesinde liglerdeki henüz ikinci sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Gözde Diptaş'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle güçlü kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin final eşleşmesinde ileri oyuncu Adnan Turan karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran tecrübeli usta YAŞAR KARAMAHMUTOĞLU bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ise ileri oyuncu AVNİ ERDOĞRUCA, puan farkıyla ipi göğüsleyerek daha önce bir kaç defa kapısından döndüğü küme şampiyonluğu ünvanının sahini olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de NEŞER KORKMAZ puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise İHSAN ASTEPE açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ocak-Şubat 2022 Sezonu oynanmamıştır.