Merakla Beklenen 2022 Üsküp Açık Başarıyla Gerçekleştirildi...

2022-05-10
WBF TURKEY

Kuzey Makedonya'nın ilk modern tavla kulübü olan BTA Prolet Club tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Üsküp Açık...

Kuzey Makedonya'nın ilk modern tavla kulübü olan BTA Prolet Club tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Üsküp Açık projesinin, kulübün kurucu organizatörü Zoran Glava Todorov'un yürütümündeki ilk iki yıl ardından, merhumun pandemi dönemindeki ani kaybı ile kulüp yöneticilerince temsilcimiz Arda Fındıkoğlu'na teklif edilmesi ile 8 aylık süreçte hazırlanılan 3. Üsküp Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 05-08 Mayıs 2022 tarihlerinde, BTA Prolet ev sahipliği ve Fındıkoğlu baş direktörlüğündeki organizasyon ekibimizin yürütümünde, Üsküp'ün en lüks tesislerinden biri olan Limak Skopje Luxury Hotel'de gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısı ile tamamlanmıştır.

Aynı zamanda 2022 Balkan Tavla Turu'nun da açılış etabı olarak kabul edilen, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek Üsküp'ün dışarıdan gelen tavlaseverler için yepyeni ve çok hesaplı bir destinasyon oluşu, gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 17 ülkeden (Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsveç, Kuzey Makedonya, Litvanya, Romanya, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan) 102 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan ve Todorov'un kıymetli hatırasına ithaf edilen iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Süper Yıldırım", “1-Puan” ve açılan bir çok mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 46bin Euro'yu aşkın değerde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Üsküp'e çekilmiştir.

Aralarında dünya yıldızlarının da yer aldığı birbirinden güçlü 59 oyuncunun mücadele ettiği Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe final eşleşmesinde, Kuzey Makedonya'nın başarılı ismi Hristo Ainovski karşısında 3 saat içerisinde 17/10'luk skorla galip gelmeyi başaran Alman süper star KIMON PAPACHRISTOPOULOS, böylelike organizasyonun zirvesine yerleşerek bölgede bugüne dek gerçekleştirilmiş en yüksek ödüllü modern tavla etkinliğinin namağlup şampiyonu olmuştur.

Şampiyonaya Türkiye'den katılan oyuncu grubumuz da ülkemizi başarıyla temsil etmiş, İstanbul'dan usta Talat Bağıbala'nın Masters Ana Kademe'de finalin kapısından dönerek elde ettiği takdire şayan üçüncülük yanında Kocaeli'den ileri uzman Ahmet Ayan'ın da Intermediates Ana Kademe'de şampiyonluğa ulaşması bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, kurulan yeni dostluklar ile nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2023 yılında WBGF Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak 4. Üsküp Açık'ta tekrar buluşmak dilekleriyle nihayetlenen şampiyonaya katılarak etkinliğin uluslararası boyutta başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, partner tesisimiz Limak Skopje Luxury Hotel genel müdürü Sn. Gökhan Ramazanoğlu ve otel üst yönetimine, başta BTA Prolet yöneticileri Sn. Ljupco Janevski ve Sn. Mihail Panovski olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Kuzey Makedonyalı gönüllülerimize ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Üsküp Açık 2022 Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-05-06
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Mart-Nisan 2022 Sezonu, 03 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de mutlu sona ulaşan taraf, sezon finalindeki rakibi yıldız usta Serkan Koç karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyetle uzman AYHAN OKÇULAR olurken, toplam 20 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise kariyerlerinin ilk küme finalini oynayan taraflardan ERCAN AKIN, rakibi Meltem Sahtiyancı Hazır'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de uzman YÜKSEL ZABUN açık ara puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğuna ulaşan taraf ise, final eşleşmesindeki rakibi Ertuğrul Yılmaz'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle HALİL HARMANCI olmuştur.

BODRUM:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de ileri oyuncu SEMİH NALBANTOĞLU ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise TURGAY ÇABALAR açık ara puan farkıyla kariyerinin henüz ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran nadir isimlerden olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de özellikle son dönemdeki ardarda dereceleriyle dikkat çeken ileri oyuncu ÜMİT BANDEOĞLU açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri uzman AHMET AYAN puan farkıyla küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de bölgenin başarılı ismi ileri oyuncu AKIN AMAN açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanını elde ederken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise HALUK YAKAR puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Mart-Nisan 2022 Sezonu oynanmamıştır.

Tebrikler Türkiye! Ekibimiz Venedik'ten Büyük Başarıyla Döndü...

2022-04-14
WBF TURKEY

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli...

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası, 04-10 Nisan 2022 tarihlerinde, Venedik, İtalya'da gerçekleşmiştir.

Şampiyonada mücadele eden Türkiye takımımızın, toplam 18 ülke arasında, sırasıyla GKRY (3/2), İsviçre (3/2) ve son 4 yılda iki kere dünya şampiyonluğuna ulaşmış Almanya (3/2) galibiyetleri yanında İngiltere (2/3), Danimarka (1/4), Fransa (2/3) ve tek bir zarla kaçırılan Avusturya (2/3) yenilgileri ile çeyrek finali kılpayı yitirmesinin ardından, Bireysel Kategori'de mücadele eden 150 birbirinden güçlü isim arasında, usta Mahir Kasuto'nun 4/5, ileri uzman Ömer Mert Gülaçtı'nın da 6/9 dilimlerine erişerek kürsüye çıkmaları iki çok önemli derece olarak hanemize yazılmıştır.

Akabinde geçilen 2022 Venedik Açık kategorilerinde ise henüz ilk turun ilk oyununda 0/8 geriye düşmesinin ardından mucizevi bir geri dönüşle toplam 6 zorlu tur nihayetinde namağlup ana kademe şampiyonluğunu elde eden uluslararası usta Arda Fındıkoğlu ile bayrağımız birincilik kürsüsünde dalgalanmış, Fındıkoğlu'nun yanısıra "DMP Challenge" yan aktivitesini de kazanması ile ekibimiz etkinliği 4 kıymetli derece ve alkışlarla tamamlamıştır.

Bizleri fazlasıyla gururlandıran ve 12 Nisan 2022 itibarı ile yurda dönmüş olan ekibimiz elemanlarına (Arda Fındıkoğlu (k), Cumhur Bektüre, Emrullah Coşar, Gülderen Gücavlı, Mahir Kasuto, Ömer Mert Gülaçtı) içten tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.

WBF-Türkiye 2022 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2022-03-31
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye XI. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 26-27 Mart 2022 tarihlerinde, toplam 12 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Ankara, Bursa, Kdz. Ereğli, Eskişehir, Tekirdağ, Sakarya, Afyon, Bolu, Aydın, Marmaris) 96 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 24 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2022 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 82 kişilik katılımla oynanan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategorisinin İstanbul'dan iki başarılı ismi karşı karşıya getiren finalinde, özellikle pandemi sürecinde oyunculuk seviyesini gözle görülür oranda geliştirerek dikkat çeken ileri uzman GÜLDEREN GÜCAVLI, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı genç yıldız Kerim Güneyman karşısında, üçüncü elinde öne geçtiği ilk finali toplam 70 dakika süren dokuz el nihayetinde 13/7'lik net skorla kazanarak şampiyonluk koltuğuna yerleşmiş ve böylelikle ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup WBF-Türkiye 2022 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Zirveye vararak "Elit Kulüp Özel", "Bayanlar Özel" ve "Ekstra Kazanç" birinciliklerine de kendiliğinden ulaşmış olan Gücavlı, bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2022 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2022 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 43 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin final eşleşmesi nihayetinde final masasına namağlup varan iki isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, Eskişehir'den tecrübeli İsmail Güçlü karşısında toplam 50 dakika ve 10 el nihayetinde 9/2'lik açık skorla galip gelerek şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle elde eden İstanbul'dan bir diğer yükselen yıldız ileri oyuncu ŞAKİR KEMİK olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, 869BG, Kinggammon, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde gerçekleşen şampiyonada, tüm mensuplarının çeşitli kategorilerde elde ettikleri farklı dereceler ile tüm etkinliğin en başarılı şehri olan Eskişehir grubu oyuncuları ilave alkış alırlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 50.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "
Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener başta olmak üzere, birlikte onbirinci yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XI. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-03-03
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ocak-Şubat 2022 Sezonu, 03 Ocak tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki başarılı ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde mutlu sona ulaşan taraf, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme finalisti olan rakibi usta Mahir Kasuto karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde eden ileri uzman TALAT BAĞIBALA olurken, toplam 29 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise yıldız ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, final eşleşmesinde liglerdeki henüz ikinci sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Gözde Diptaş'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle güçlü kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin final eşleşmesinde ileri oyuncu Adnan Turan karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran tecrübeli usta YAŞAR KARAMAHMUTOĞLU bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ise ileri oyuncu AVNİ ERDOĞRUCA, puan farkıyla ipi göğüsleyerek daha önce bir kaç defa kapısından döndüğü küme şampiyonluğu ünvanının sahini olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de NEŞER KORKMAZ puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise İHSAN ASTEPE açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ocak-Şubat 2022 Sezonu oynanmamıştır.

WBF-Türkiye, 2022 Faaliyetlerine Uluslararası İstanbul Açık İle Başladı...

2022-02-02
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı açılış etkinliği olarak...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı açılış etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye 2022 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası, 28-30 Ocak 2022 tarihlerinde, toplam 18 ülkeden (Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Danimarka, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İtalya, Kuzey Makedonya, Lübnan, Romanya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 166 kişilik rekor katılımcı adediyle, üç gün yaklaşık toplam 38 saatlik süreç sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Alınan sıkı sağlık tedbirleriyle pandemiye karşı azami korumanın sağlandığı, baştan sona internetten canlı yayınlanan, bu yıl bir kez daha yurdun çeşitli noktalarından WBF-Türkiye dostları ile dünya oyuncularını bir araya getiren ve renkli bir ödül töreni ile sonuçlanan şampiyonanın, tarafların birbirinden zorlu 6 tur sonucunda vardığı ve izleyicilerin dev ekrandan takip ettiği heyecanlı "Master" kategorisi finalinde, İstanbul camiamızın bilindik isimlerinden usta HÜSEYİN VARIŞLI, dünya yıldızı rakibi İsrailli uluslararası usta David Presser karşısında kübün 16'yı gördüğü müsabakadan 45 dakika içerisinde 24/3'lük skorla galip ayrılarak namağlup şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmayı başarmıştır.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel ve yüksek beğeni alan yeni ev sahibimiz Akgün İstanbul Hotel sponsorluklarında gerçekleşen, WBF'nin uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan Master ve Intermediate ana kategorileri yanında "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler", "Richard Lukas Anısına Isınma", "Erhan Doğrusöz Anısına 869BG Yıldırım", "Gür Sakarya Anısına Havuz", "1-Puan", "Tavla İçin Tavla", "Merit'e Davet", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik "Elit Kulüp Özel" yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 11 kategoriden meydana gelen şampiyonada, Master Kategorisi Ana Kademe'de oynadığı yarı final yanında "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesini kazanan Alman usta Heribert Lindner, Master Kategorisi Son Şans Kademesi'ni kazanırken "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de finalist olan Yunan usta Platon Tserliagkos ve Master Kategorisi Son Şans Kademesi ile "Gür Sakarya Anısına Havuz" yan aktivitelerinde iki final oynayan Avusturyalı uzman Bernhard Mayr da üstün başarılarıyla ekstra alkış alırlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında revize ödüllendirme sistemi ile toplam 10.000 Euro'yu aşkın değerde birbirinden kıymetli çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun bu yıl geçmişe oranla özellikle yurt dışından gelen katılımcı adedindeki rekor artışla dünya ustalarını İstanbul'da buluşturduğu ve bir kez daha tüm tarafların yüksek memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen şampiyonada yer alarak baştan sona büyük bir uyum içerisinde organizasyonun tek bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasına vesile olan tüm iştirakçilere, bu etkinliğe özel organizasyon ekibimize dahil olarak canlı yayınlar ve salon çekimlerine kıymetli katkılar sunan Hossein Paknahad'a, faaliyetin başarısındaki emekleri için Akgün İstanbul Hotel personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri rekor ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 2022 İstanbul Açık İlk Dört ***

Modern Tavla Ligleri'nde Kasım-Aralık 2021 Sezonu Tamamlandı...

2022-01-10
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aranın ardından yeniden Edirne'de eş zamanlı...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aranın ardından yeniden Edirne'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Kasım-Aralık 2021 Sezonu, 08 Ocak tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki başarılı ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde genç usta SERKAN KOÇ, rakibi usta Mahir Kasuto'ya karşı ikisi de DMP'de nihayetlenen maçlarda aldığı 2-0'lık galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ipi göğüsleyen isim ise, finaldeki rakibi Erfan Bavi'nin çekilmesi sonucu hükmen sonuçla tecrübeli uzman MARSEL ESKİNAZİ olmuştur.

ANKARA:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin final eşleşmesinde usta Hikmet Tunç karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran ileri oyuncu CEM CEBECİ bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 26 katılımcı ile iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde, liglerdeki henüz ikinci sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Halil Harmancı'ya karşı aldığı 2-1'lik galibiyetle ileri oyuncu TÜLAY EMEKCİ kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Kasım-Aralık 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 27 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağında ise, Galipler Grubu finalinde yenildiği tecrübeli rakibi usta Ali Alakoç karşısında ilk finalde 11/1, son finalde 15/6'lık açık ara skorlarla galip gelmeyi başaran usta YAŞAR KARAMAHMUTOĞLU ipi göğüsleyen isim olmuştur.

BODRUM:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri usta ZAFER TAŞ sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de mutlu sona ulaşan isim ise, yine puan farkıyla bölgenin kıdemli isimlerinden ileri uzman HALİL KOLÇELİK olmuştur.

EDİRNE:
Uzun bir aranın ardından yeniden yapılanarak tekrar faaliyete geçen ve toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği açılış sezonu bölgenin kurucu direktörü Hamza Güven'in aziz hatırasına ithaf edilen Edirne Küme'de ileri uzman LEVENT DEMİREL, sezonu ikili averaj farkıyla lider tamamlayarak sezon şampiyonluğunu elde etmiştir.

BURSA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme'nin final eşleşmesinde, bölgede özellikle son dönemdeki ardarda dereceleriyle dikkat çeken Bahadır Yurtcu karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta ECE TAMER önceden de tecrübe ettiği sezon şampiyonluğunu bir kez daha devralmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de sezonu açık ara puan farkıyla zirvede tamamlayan ileri uzman MUSTAFA ŞEN sezon şampiyonluğu ünvanına ulaşırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta TUNÇ SÖKMENER ikili averaj farkı ile zafere ulaşmayı başarmıştır.

Kasım-Aralık 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 25 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise uzman SALİH YAZLALI, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı ve kariyerinin ilk Karma Turnuva finalini oynayan rakibi Kağan Coşkun karşısında ilk finali 9/11'lik skorla yitirmesinin ardından son finalde 15/2'lik açık ara skorla galip gelerek şampiyonluğa ulaşan taraf olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de RESUL TOK açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 22 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise TOLGA ŞAHİNER, ikili averaj farkıyla ipi göğüsleyerek liglerdeki ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran ender isimler arasına girmiştir.

* Diğer bölgelerimizde Kasım-Aralık 2021 Sezonu oynanmamıştır.

Dünya Tavla Camiası, MERİT-WBF Ortak Ürünü 8. MERİT Açık'ta Yeniden Buluştu...

2021-11-11
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde,...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, uzun pandemi boşluğu ardından bu yıl sekizinci kez tertiplenen ve bir kez daha 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek gerek hijyen tedbirleri, gerekse hizmet kalitesi anlamında en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen hazırlık evresi ardından bu yıl "Hayat Geri Dönüyor" sloganıyla yaşama geçirilen dev proje 8. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 04-09 Kasım 2021 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet standardıyla tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmıştır.

Pandeminin etkisiyle bu yıl katılım adetlerinde geçmişe nazaran bir nebze azalma görülse de, yine de dünyanın dört bir yanından, toplam 39 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, BAE, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Lübnan, Lüksemburg, Malta, Norveç, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) birbirinden değerli tam 330 oyuncunun katılımıyla yine birçok dünya yıldızının buluştuğu muazzam bir uluslararası şova dönüşen ve dünyanın tartışmasız açık ara en büyük modern tavla etkinliği olma meziyetini koruyan
organizasyon, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilerek tam 96 ekiplik katılımla oynanan “Ion Ressu Anısına MERİT 2021 Danışman Çiftler”, 2 adet "1000€ Super Jackpot", “869BG Isınma”, “Yıldırım”, bu yıl etkinlik bünyesinde ilk kez uygulanan "Süper Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda 82 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen "Mochy'nin Testi", "Bayanlar Turnuvası", dört yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl da büyük ilgi gören "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve açılan tam 144 adet “Mini Jackpot” yan aktiviteleriyle her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 276bin Euro'luk bir ödül havuzuna ulaşmıştır.

Birbirinden güçlü tam 215 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi
'nin ana kademe finalinde, günümüzün sayılı oyuncularından biri olup yüksek oyun meziyeti yanında alçak gönüllülüğüyle de organizasyon boyunca hayran kitlesini arttıran İsrailli üstat DAVID PRESSER, aynı zamanda "Islak Tavla" aktivitesini de birincilikle tamamlayarak şampiyonada yıldızlaşan rakibi Romen Radu Ciortan karşısında ilk finalde 17/1'lik sürklase skorla galip gelmeyi başararak ipi namağlup göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine ulaşıp bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2021 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Türkiye'nin de elde edilen 3 kategori şampiyonluğu ve çeşitli dereceler ile büyük başarı göstererek en çok kupa kazanan ülke olduğu şampiyonada, başta "1000€ Super Jackpot" kategorisi şampiyonu İstanbul'dan usta Mahir Kasuto ile "869BG Isınma" kategorisi şampiyonu Ankara'dan usta Onur Vurur ve "Bayanlar Turnuvası"
 nda şampiyonluğa ulaşarak büyük alkış alan Marmaris'ten Reyhan Gemici yanında, zorlu Masters Kategorisi Ana Kademe'yi 6/8 Dilimi'nde tamamlayan İstanbul'dan usta Kemal Okal ve Kdz. Ereğli'den Hasret Bekar, 9/12 Dilimi'ne kadar ilerleyen İstanbul'dan usta Gökhan Kazandağ,13/20 Dilimi'ne ulaşarak kategorinin Bayanlar Özel Ödülü'nü alan Bodrum'dan Meral Yılmaz, Intermediates Kategorisi'nde Ana Kademe'yi 4/5 diliminde tamamlayan İstanbul'dan usta Serkan Koç ve Umut Aras, 6/8 Dilimi'ne kadar ilerleyen Ankara'dan usta Berkan Kalender, Son Şans Kademesi finalisti olan Ankara'dan usta Cemalettin Karakütük, "Ion Ressu Anısına Danışman Çiftler" kategorisi yarı finalisti Gaziantep'ten Fuat H. Uncuoğlu ve Ankara'dan Ozan Özgür ikilisi ile "1-Puan" kategorisinde final oynayan Ankara'dan usta Hikmet Tunç, elde ettikleri tüm bu dereceler ile ülkemizin adını kürsüye taşıyıp camiamızı fazlasıyla gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları, hatıra duvarı ve dev tavlasına, BMAB özel etkinliğinden Mochizuki seminerine, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, canlı XG analizlerinden dünya yıldızı isimlerin gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı maç yayınlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 350 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini perçinleyen ve bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 8. MERİT Açık
'ta yer alarak günümüzün zorlu pandemi şartlarında dahi bu dev yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 8. MERİT Açık Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2021 Sezonu Tamamlandı...

2021-11-04
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Eylül-Ekim 2021 Sezonu, 02 Kasım tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin sezon finalinde, son dönemin açık ara yıldızı ileri oyuncu MEHRDAD JİRANZADEH, sezonun bir diğer başarılı ismi ileri uzman Hasip Güven karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşerek, aynı zamanda uzun zamandır aşılamayan "Ulaşılmış En Yüksek MT Ratingi" rekorunu da kırmayı başarırken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde, tam 12 yıl aradan sonra katıldığı ilk lig sezonunda final masasına ulaşan rakibi ileri uzman Oğuz User karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran ileri uzman METİNER GÜNDOĞDU kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

Eylül-Ekim 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 16 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise sezonun flaş oyuncusu ŞAKİR KEMİK, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında ilk finalde 11/5'lik net skorla galip gelerek kariyerinin ilk şampiyonluğunu namağlup elde etmiştir.

ANKARA:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde usta Zafer Önder karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta AHMET ERCAN bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 24 katılımcının katılımı ile iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin final eşleşmesi nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, kariyerinin ilk finalini oynayan rakibi Meryem Güloğlu karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyet ile şampiyonluğa uzanan tecrübeli usta CEMALETTİN KARAKÜTÜK olmuştur.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de ileri oyuncu BAŞARI ÖZERSİNCİ sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ipi göğüsleyen isim ise 13 yıl aradan sonra yer aldığı ilk lig sezonunu ikili averaj farkıyla zirvede tamamlayan ileri usta ZAFER TAŞ olmuştur.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme
'de ALPTEKİN SOLAK, sezonu ikili averaj farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde etmiştir.

KOCAELİ:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayan ileri oyuncu ÜMİT BANDEOĞLU, bir önceki sezon elde ettiği Karma Turnuva şampiyonluğu ardından bu dönemin de sezon şampiyonluğu ile çıkışını sürdürürken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise HÜSEYİN GÖKMEN ikili averaj farkı ile mutlu sona ulaşmayı başarmıştır.

MARMARİS:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme
'de MURAT KIRAN puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise MUSTAFA KESKİN, yine puan farkıyla küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

* Diğer bölgelerimizde Eylül-Ekim 2021 Sezonu oynanmamıştır.

Ege Sahilinin Yeni Şampiyonları 2021 Yılı Özel Etkinliği 15. Bodrum Açık'ta Belli Oldu...

2021-10-18
WBF TURKEY

Mart 2020'de ortaya çıkan pandemi şartları nedeniyle turnuva faaliyetlerine ara vermiş olan WBF-Türkiye Organizasyonu'muzun camiamız...

Mart 2020'de ortaya çıkan pandemi şartları nedeniyle turnuva faaliyetlerine ara vermiş olan WBF-Türkiye Organizasyonu'muzun camiamız mensuplarını 19 ay sonra yeniden buluşturmak amacıyla planladığı 2021 yılı özel etkinliği WBF-Türkiye XV. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, 08-10 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Ülkemizin toplam 17 farklı noktasından (Bodrum, İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir, Marmaris, Bursa, Sakarya, Afyon, Aydın, Denizli, Kdz. Ereğli, Nevşehir, Akyaka, Antalya, Fethiye, Manisa) 108 kişilik katılımla üç gün yaklaşık toplam 36 saat boyunca, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve kurumsal ev sahibimiz Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan ve renkli bir ödül töreni ile tamamlanan şampiyona, iştirakçilerin uzun zaman ardından yeniden canlı tavlaya doyduğu bir festival havasında gerçekleşmiştir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 92 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin İstanbul'dan iki yıldız ismi karşı karşıya getiren finalinde, ana tablonun henüz ikinci turunda Mağluplar Grubu'na düşüp art arda 9 maçlık galibiyet serisiyle finale ulaşan tecrübeli ileri usta Cumhur Bektüre karşısında baştan sona açık ara önde götürdüğü
65 dakikalık ilk finali 13/6'lık net skorla kazanmayı başaran ileri usta BURAK ÇULHACI, böylelikle art arda 8 galibiyetlik namağlup seriyle şampiyonanın zirvesine yerleşmiş ve WBF-Türkiye 2021 Bodrum Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Çulhacı'nın aynı zamanda "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" aktivitesinde de yarı finale kadar ilerlemesi ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 26 kişilik iştirak alan ve 2015 yılında yitirdiğimiz merhum Bedri Koraman
'ın aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise 2017 yılında aynı kategorinin finalisti olan Denizli'den ileri oyuncu ADNAN ÇAM, kariyerinin ilk turnuvasında final masasına ulaşma başarısını gösteren Bodrum'dan Tan Gülpaşa karşısında 105 dakikalık çekişmeli mücadeleden 9/6'lık skorla galip ayrılarak bu kez mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Organizasyona ev sahipliği yapan Delfi Hotel yanında Merit Park Hotel, İkiyıldız Kristal, 869BG ve Bodrum Kent TV ana sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, Ana Aktivite
'yi dördüncü bitirirken "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan usta Mahir Kasuto yanında "Bedri Koraman Anısına Geleneksel" kategorisindeki üçüncülüğü yanında "Merit'e Davet" yan aktivitesinde de final oynayan Kdz. Ereğli'den Hasret Bekar ile "Havuz" yan aktivitesinde ikincilik ve üçüncülük pozisyonlarını birlikte elde eden İstanbul'dan ileri uzman Hüseyin Varışlı olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 28.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür eder, sağlıklı günlerde yeniden buluşabilmeyi dileriz.


XV. Bodrum Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF-Mindskillz İşbirliği, 2021 Dubai Oasis Kupası'nı Başarıyla Gerçekleştirdi...

2021-09-30
WBF TURKEY

Halen içinde olduğumuz pandemi döneminin zorlu koşullarında, neredeyse bir yıllık hazırlık aşamasının ardından Dubai, Birleşik...

Halen içinde olduğumuz pandemi döneminin zorlu koşullarında, neredeyse bir yıllık hazırlık aşamasının ardından Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli kardeş organizasyonumuz Mindskillz FZCO ev sahipliğinde, birlikte birçok başarılı projeye imza attığımız MERİT International ana sponsorluğunda ve Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun yürütümünde bu yıl ilk kez tertiplenen 2021 Dubai Oasis Uluslararası Modern Tavla Kupası, 23-27 Eylül 2021 tarihlerinde, Altın Şehir'in merkezinde yer alan Crowne Plaza Hotel'de gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Henüz ilk yılında, gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi ve organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek yepyeni bir destinasyon oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 26 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Filipinler, Fransa, Gürcistan, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Lübnan, Norveç, Pakistan, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 102 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Oasis 2021 Danışman Çiftler”, "Merit International Super Jackpot", "Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda gerçekleşen "Mochy'nin Testi" ve açılan 46 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 95bin USD'yi aşkın değerde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi etkinlik süresince Dubai'de atmıştır.

Birbirinden güçlü 62 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde, final masasına namağlup ulaşan ve zorlu rakibi Amerikalı Alan Reyf karşısında ilk final müsabakasını 12/15 yitirmesi akabinde DMP'ye giden son finali, tek başına 40 dakika süren unutulmaz bir son el nihayetinde 9/8 kazanmayı başaran Ankaralı yıldızımız AYKUT UZEL, böylelike organizasyonun zirvesine yerleşerek zafere ulaşan isim olmuştur. Uzel'in şapka çıkartılacak bu başarısına ilaveten Danışman Çiftler kategorisinde partneri Ankara'dan Tansel Doğan ile yarı final oynamaları yanında Hatay'dan Yılmaz Yiğit'in de henüz ilk uluslararası tecrübesinde 1-Puan kategorisinde finalist olarak kürsüye çıkması da bizleri ayrıca gururlandırmıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde tavla tarihinde bir ilk olarak Sahra Çölü'nün ortasında gerçekleştirilen renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2022 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak Dubai'nin henüz ilk yılında dünyanın sayılı tavla destinasyonları arasında yerini almasına vesile olan tüm iştirakçilere, cömert sponsorumuz MERİT International üst yönetimine, başta Mindskillz CEO'su Sn. Patrick Gebeili olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Mindskillz personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri büyük ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Oasis 2021 Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2021 Sezonu Tamamlandı...

2021-09-15
WBF TURKEY

Mart 2020’de ortaya çıkan Covid-19 pandemisi nedeniyle dondurulan Şubat-Mart 2020 Sezonu’nun pandemi koşullarındaki rahatlama sonucu...

Mart 2020’de ortaya çıkan Covid-19 pandemisi nedeniyle dondurulan Şubat-Mart 2020 Sezonu’nun pandemi koşullarındaki rahatlama sonucu kaldığı yerden devam ettirilmesi ile İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden Kdz. Ereğli'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2021 Sezonu, 15 Eylül tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki bilindik oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran usta BARBAROS ERİM sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 35 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde yıldız rakibi usta Serkan Koç karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran BATUHAN ERGÜNEŞ kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 19 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise bir önceki sezonun finalisti olan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ, Galipler Grubu finalinde kılpayı farkla mağlup olduğu rakibi M. Gökhan Gücavlı karşısında başa baş çekişmeye sahne olan ilk finali 11/10, son finali ise 15/6’lık skorlarla kazanarak şampiyonluğu bu kez kaptırmamıştır.

ANKARA:
Toplam 33 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde usta Onur Vurur karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta KAĞAN KARAKAYA bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 32 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, tecrübeli rakibi usta Hikmet Tunç karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile şampiyonluğa uzanan ileri uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU olmuştur.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman OSMAN ERKOL, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ve Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi Cem Cebeci karşısında ilk finali 2/13'lük sürklase skorla kaybetse de, son finalde aldığı 15/7'lik açık ara galibiyetle ismini şampiyonluk hanesine yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de önceki art arda üç sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, sezonu bu kez ikili averaj farkıyla ve bir kez daha zirvede tamamlayarak takdire şayan bir başarıyla art arda dördüncü sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise bölgenin sempatik ismi JACK BAISSEY, puan farkıyla ipi göğüsleyerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Uzun bir aradan sonra ilk lig sezonunda toplam 21 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kdz. Ereğli Küme
'de MUSTAFA DURSUN, liglerdeki ilk sezonunu puan farkıyla zirvede tamamlamayı başarmış ve sezon şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

BURSA:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de usta ECE TAMER açık ara puan farkıyla kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise BAHADIR YURTCU, sezonu namağlup kapatarak liglerdeki henüz dördüncü sezonunda ikinci kez küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarısını göstermiştir.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de uzman SALİH YAZLALI puan farkıyla art arda ikinci sezon şampiyonluğunu elde ederek koltuğunu kaptırmazken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu MEHMET EMİŞTEKİN açık ara puan farkıyla küme şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, finale namağlup ulaşan rakibi ileri uzman Yasin Özergil karşısında ilk finali 11/6, son finali 15/4'lük açık ara skorlarla kazanmayı başaran ÜMİT BANDEOĞLU ismini şampiyonluk hanesine yazdırmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Yaz 2021 Sezonu oynanmamıştır.

Tebrikler Türkiye! Ekibimiz 2021 Dünya Dördüncüsü...

2021-09-06
WBF TURKEY

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli...

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası, uzun pandemi arasından sonra bu yıl 30 Ağustos - 05 Eylül 2021 tarihlerinde, Trier, Almanya’da gerçekleşmiştir.

Şampiyonada mücadele eden Türkiye takımımız, toplam 19 ülke arasında, sırasıyla Avusturya, Ermenistan, İngiltere, Fransa ve son 3 yılda iki kere dünya şampiyonluğuna ulaşmış Almanya galibiyetleri yanında İsveç ve Norveç yenilgileri ardından çıktığı dereceye girme eşleşmesinde yeni dünya şampiyonu Romanya karşısında 2/3’lük kılpayı farklı skorla etkinliği tamamlamış ve nihayetinde elde edilen Dünya Dördüncülüğü ile alkış almıştır.

Bizleri fazlasıyla gururlandıran ve 06 Eylül 2021 itibarı ile yurda dönmüş olan ekibimiz elemanlarına (Arda Fındıkoğlu (k), Cumhur Bektüre, Gülderen Gücavlı, Mahir Kasuto, Ömer Mert Gülaçtı, Nesip Temizkan) içten tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.

2021 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tavlaseverleri Yeniden Buluşturdu...

2021-08-31
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 45. kez tertiplenen Dünya...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 45. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 24 Temmuz-01 Ağustos 2021 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 20 ülkeden toplam 140 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Dünyada yaşanan salgın nedeniyle 2020 yılında tertiplenemeyen ve uzun bir aradan sonra tavlaseverlerin tekrar buluştuğu ilk büyük etkinlik olan dokuz günlük şampiyonanın baş direktörlük görevini bu yıl altıncı kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 14 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ve 109 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan dünyanın 1 numaralı devi Japon MASAYUKI MOCHIZUKI, rakibi İsviçreli Carlos Estenssoro karşısında çıktığı ilk final maçını kaybetse de, son final müsabakasında elde ettiği galibiyetle zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen ve 2009 yılında da kazanmış olduğu Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının ikinci kez sahibi olmuştur. Mochizuki'nin aynı zamanda "Super Jackpot" kategorisini de birincilikle tamamlamış oluşu, emsaline zor rastlanır bir zafer olarak tavla tarihine geçmiştir.

03 Ağustos 2021 itibarı ile yurda dönen ve organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2021 Dünya Modern Tavla Şampiyonu MASAYUKI MOCHIZUKI & Finalist CARLOS ESTENSSORO

Zorlu Büyük Final 2019 Maratonu Sona Erdi...

2020-07-05
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri, yılın en değerli unvanı olan WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen 2019 "MERİT 30.000TL" Büyük Final aktivitesi, ülkemizde halen yaşanmakta olan Covid-19 salgın şartları nedeniyle internet üzerinden oynanan ana tablo maçları ve 6 gün süren mücadele nihayetinde heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Bu yıl "Merit International" sponsorluğunda daha da güçlenen aktivitede yer almaya hak kazanan, 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 12'i yurt dışı çıkışlı, toplam 239 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya Antalya bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre'ye karşı 11/4, 7/15 ve 12/2'lik skorlarla 2-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan ileri oyuncu Mehrdad Jiranzadeh olurken, ana tabloya UTT-2019 etap ve genel puan sıralaması kontenjanlarından iki hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde Antalya'dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy karşısında 11/5, 10/12 ve 11/2'lik skorlarla 2-1 galip gelerek finale uzanan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur da, 2010 yılında elde etmiş olduğu bu paha biçilmez unvanı ikinci kez kazanmak niyetiyle adını finale yazdırmıştır.

5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 3 saat 45 dakika süren 4 müsabakada nihayetlenen çekişmeli final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi Uygur'a karşı 12/5, 4/11, 11/4 ve son maçta 11/10'luk skorlarla 3-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan ileri oyuncu MEHRDAD JIRANZADEH, böylelikle zirveye ulaşarak paha biçilmez WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur. Jiranzadeh, zirveye yürüyüşü esnasında WBF-Türkiye organizasyon tarihinin "Ulaşılmış En Yüksek Modern Tavla Ratingi" rekorunu da kırarak büyük alkış almıştır.

Aktivitede usta Gültekin Uygur ikincilik, üçüncülük eşleşmesinden 8/11, 12/7 ve 11/8'lik skorlarla 2-1 galip ayrılan Antalya'dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy üçüncülük, İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre de dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2019 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara, ilgili bölgelerin lig direktörlerine ve ödül sponsorumuz "Merit International"'a katkılarından ötürü teşekkür ederken, en kısa zamanda canlı etkinliklerde tekrar buluşmayı diler.