Modern Tavla Ligleri'nde Şubat-Mart 2023 Sezonu Tamamlandı...

2023-04-10
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli, Marmaris ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli, Marmaris ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Şubat-Mart 2023 Sezonu, 09 Nisan tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de sezonu üçlü averaj farkıyla lider tamamlayan usta OĞUZ USER kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 25 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde ise rakibi tecrübeli usta Fatih Simer karşısında 2-1'lik skorla galip gelen ileri usta BURAK ÇULHACI ünvan koleksiyonuna yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta FATİH ÖZİŞ daha önce birkaç defa kapısından döndüğü sezon şampiyonluğuna bu kez ikili averaj farkıyla erişmeyi başarırken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesi nihayetinde tecrübeli rakibi usta Hikmet Tunç karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle zafere ulaşan ileri oyuncu MEHMET AKIN küme şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme ikincisi olan uzman ÜMİT BANDEOĞLU çıkışını sürdürerek puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'nin final eşleşmesinde ise, rakibi uzman Nejat Çolak'a karşı 2-0 galip gelmeyi başaran ALİ ERBAYRAK böylelikle kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

MARMARİS:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden FERHAT DÜZTAŞLIK ikili averaj farkıyla ipi göğüsleyerek sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise bölgenin bir diğer tecrübeli ismi ZÜLFİKAR SOYVURAL yine ikili averaj farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de AYHAN KIŞLALI sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak zafere ulaşan taraf olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Şubat-Mart 2023 Sezonu oynanmamıştır.

MERİT-WBF İşbirliği, 5. MERİT Açık Montenegro GP İle Bir Kez Daha Sükse Yaptı...

2023-04-05
WBF TURKEY

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibarı ile Balkan ülkelerindeki...

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibarı ile Balkan ülkelerindeki tesislerine de taşıdığımız lider oteller zinciri MERİT International ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, uzun pandemi arasının ardından bu yıl beşinci kez tertiplenen 2023 MERİT Açık Montenegro Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 29 Mart-02 Nisan 2023 tarihlerinde, denize sıfır konumu yanında yüksek hizmet kalitesi ile bir kez daha büyük beğeni alan Splendid Hotel'de gerçekleştirilmiş ve övgülerle tamamlanmıştır.

Gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 29 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Karadağ, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 169 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen projede, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Merit Royal Splendid 2023 Danışman Çiftler”, 2 adet "500€ Super Jackpot", "Kıdemliler", "Yıldırım", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası" ve açılan 49 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 136bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi hafta boyunca Budva'da atmıştır.

Birbirinden güçlü 104 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin otelin muhteşem Adriyatik manzarasına nazır suitinde oynanan  ve tam anlamıyla nefes kesen Ana Kademe finalinde, henüz ilk turda İkinci Şans Tablosu'na düşmesine rağmen pes etmeyip art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan ve Türk tavlaseverlerin yakından tanıdığı Gürcü rakibi ileri usta Soinguli Amirov karşısında 13/7 öne geçtiği, ancak rakibinin büyük geri dönüşüyle bir aşamasında %89 maç kaybı ihtimaline kadar gelen müsabakayı çevirerek toplam 140 dakika nihayetinde DMP'de 17/15'lik final skoruyla galip gelen Alman yıldız GUIDO WEIDNER, böylelikle organizasyonun zirvesine yerleşmiş ve art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

Şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan iki isim, Intermediates Ana Kademe'de 4/5 dilimine erişirken "Kıdemliler" kategorisinde final oynayan, yanısıra "1-Puan" kategorisinde de şampiyonluğa ulaşan tecrübeli Türk ileri oyuncu Ahmet Baydar ile yine Intermediates Ana Kademe'de 4/5 dilimine kadar ilerlerken "Danışman Çiftler" kategorisinde yarı final, "Yıldırım" kategorisinde ise final oynamayı başaran Rumen Emilian Sdrobis yanında, Masters Ana Kademe'yi 4/5 diliminde tamamlarken "Danışman Çiftler" kategorisinde de yarı final oynayarak şampiyonada 2 derece elde eden Alman büyük üstat Tobias Hellwag'ın takdire şayan başarıları da ödül töreninde ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın çeşitli kategorilerinde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 18 kişilik oyuncu grubumuz da üzerine düşeni yerine getirmiş, Baydar'ın 3 derecesi yanında, henüz ilk uluslararası turnuva tecrübesinde Masters Ana Kademe'yi 6/9 diliminde tamamlamayı başaran Muzaffer Karabulut, Intermediates Ana Kademe'de namağlup şampiyonluğa ulaşan Kemal Sağındık, finaldeki rakibi usta Yasin Özergil ve "500€ Super Jackpot" kategorisinde müthiş bir şampiyonluk elde eden ileri uzman Dinçer Güneş, eriştikleri bu önemli sonuçlarla hepimizi fazlasıyla gururlandırmışlardır. İlaveten Masters Son Şans Kademesi'nde yarı final oynayarak ödülün kapısından dönen ileri oyuncu Ozan Özgür de dikkat çeken bir diğer ismimiz olmuştur.

Modern Tavla ile dopdolu tam 5 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, açılış kokteylinden oyuncu röportajlarına, tam 4 kamera ile takip edilen özel masalarından birbirinden saygın isimlerin katıldığı maç yorumlarına nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların ciddi memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2024 yılında tekrarlanmasına karar verilen etkinliğe katılarak, 5. MERİT Açık Montenegro Grand Prix'in dünya tavlasının en önemli organizasyonları arasında yerini perçinlemesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla bir kez daha tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak 100%'e yakın misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan MERİT International personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 5. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Onur Tablosu ***

Zorlu Büyük Final 2020/2022 Maratonu Sona Erdi...

2023-03-19
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2020/2022 Büyük Final aktivitesi, heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

İstanbul'dan iki yıldız ismi karşı karşıya getiren, Digigammon ekibinin katkılarıyla internet üzerinden de canlı yayınlanan 5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 6 saat 30 dakikada nihayetlenen çekişmeli final eşleşmesinde, rakibi ileri usta Serkan Koç'a karşı 11/3, 2/11, 4/12, 11/9 ve son maçta 11/2'lik skorlarla 3-2 galip gelmeyi başaran ileri usta BURAK ÇULHACI, böylelikle zirveye ulaşarak paha biçilmez WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Koç'un ikinciliği aldığı aktivitenin üçüncülük eşleşmesinden 9/11, 12/7 ve 11/0'lık skorlarla 2-1 galip ayrılan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur üçüncülük, Bodrum'dan uzman Semih Nalbantoğlu da dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2020/2022 döneminde faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara ve ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, 2023 etkinliklerde tüm tavlaseverlerle yeniden buluşmayı diler.


WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonu
BURAK ÇULHACI

1nci Loutraki Grand Prix Modern Tavla Şampiyonası Başarıyla Gerçekleştirildi...

2023-03-14
WBF TURKEY

Yunanistan'ın öncü modern tavla kulüplerinden Mind Sports Club of Cholargos tarafından 6 aylık hazırlık aşamasının ardından...

Yunanistan'ın öncü modern tavla kulüplerinden Mind Sports Club of Cholargos tarafından 6 aylık hazırlık aşamasının ardından Club Hotel Casino Loutraki ev sahipliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde bu yıl ilk kez tertiplenen 1nci Loutraki Grand Prix Modern Tavla Şampiyonası, 09-12 Mart 2023 tarihlerinde, ülkenin gözde tatil beldesi Loutraki'de gerçekleştirilmiş ve büyük organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Yunan tavlasının efsane ismi Giorgos Kleitsas'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve henüz ilk yılında gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek popüler gezi destinasyonu Yunanistan'ın ilk kez bu denli büyük hacimde bir uluslararası modern tavla etkinliğine ev sahipliği yapıyor oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 29 ülkeden (ABD, Almanya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kuzey Makedonya, Lübnan, Monako, Norveç, Romanya, Rusya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan) 157 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Kıdemliler", "La Gammon", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 93bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, dünya yıldızı Japon Michihito Kageyama'nın sunumundaki özel seminer ve yanısıra etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden ABD'li yorumcu Nick Blasier canlı sunumuyla art arda yayınlanan müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Loutraki'ye çekilmiştir.

Birbirinden güçlü 87 oyuncunun yer aldığı Masters kategorisinin muhteşem Ege Denizi manzarasına nazır oynanan ve baştan sona nefes kesen Ana Kademe finalinde, henüz ilk turda İkinci Şans Tablosu'na düşmesine rağmen pes etmeyip art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan tecrübeli rakibi İsrailli Felix Ziva karşısında bir aşamasında 9/16 geriye düşse de, müthiş bir geri dönüşle DMP'ye götürdüğü müsabakayı 17/16'lık kıl payı farklı skorla kazanmayı başaran Gürcü yıldız NODAR GAGUA, böylelike namağlup zafere ulaşarak şampiyonanın zirvesine varan isim olmuştur.

Şampiyonanın "Danışman Çiftler" ve "Super Jackpot" kategorilerini birlikte kazanan Yunan yıldız Elias Kritikos ile Masters kategorisi Son Şans kademesinde birinci olurken "Super Jackpot" kategorisinde de üçüncülüğü elde eden ABD'li büyük usta Victor Ashkenazi'nin takdire şayan başarıları da büyük alkış almıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde, şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2024 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi Sn. Stefanos Charaklias olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki kıymetli katkıları için ev sahibimiz Club Hotel Casino Loutraki yetkililerine ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri yüksek ilgi ve itimat yanında sıradışı misafirperverlikleri ile bizleri ağırlayan Yunan tavla camiasının kıymetli mensupları ve tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Loutraki Grand Prix 2023 Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2023 Ulusal Tavla Turu Körfez'den Yola Çıktı...

2023-03-01
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2023 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2023 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2023 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etkinliği olan WBF-Türkiye XII. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 25-26 Şubat 2023 tarihlerinde, toplam 8 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Sakarya, Kdz.Ereğli, İzmir, Kuşadası) 100 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 26 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2023 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanmıştır.

Şampiyonanın toplam 81 kişilik katılımla oynanan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategorisinin final eşleşmesinde, bölgenin 2022 yılı şampiyonu olan ve Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi İstanbul'dan usta Gülderen Gücavlı karşısında baştan sona önde götürdüğü ilk finali toplam 110 dakika süren 10 el nihayetinde 13/8'lik net skorla kazanan Sakarya'dan ileri oyuncu HAKAN ÇINAL, böylelikle ardarda 8 maçlık galibiyet serisi ile WBF-Türkiye 2023 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının namağlup sahibi olmuştur. Çınal, bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2023 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2023 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiş, yanısıra Gücavlı da iki yıl art arda final masasında yer alma başarısıyla ciddi takdir toplamıştır.

Şampiyonanın toplam 47 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin finali ise ev sahibi Kocaeli'den finale namağlup varan iki başarılı ismin mücadelesine sahne olmuş, baştan sona başabaş ilerleyen müsabakada mutlu sona ulaşan taraf, rakibi uzman Ercan Kandemir karşısında toplam 100 dakika ve 12 el nihayetinde 9/7'lik skorla galip gelerek şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle elde eden ileri oyuncu HAKAN ÇETGİN olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, 869BG, Kinggammon, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde gerçekleşen şampiyonanın alkış alan bir diğer ismi, Ana Aktivite'de elde ettiği üçüncülüğün yanısıra "1-Puan" kategorisinde de şampiyonluğa ulaşan Kocaeli'den usta Güral Bulut olurken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 70.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "
Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener başta olmak üzere, birlikte onikinci yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XII. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Büyük Final 2020/2022'de Finalin Tarafları Belirlendi...

2023-02-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2020/2022 Büyük Final aktivitesinin zorlu yarı final eşleşmeleri akabinde 11 sayılık 5 maçlı seri şeklinde oynanacak finalin tarafları belli olmuştur.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 66'sı İstanbul, 43'ü Kocaeli, 38'i Ankara, 21'i Bodrum, 16'sı Marmaris, 8'i Bursa, 5'i Kdz.Ereğli, 4'ü Kuşadası, 2'si Edirne, 1'i Adana, 1'i Antalya, 1'i Denizli ve 3'ü yurtdışı çıkışlı, toplam 209 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya İstanbul bölge kontenjanından tam 5 hakla dahil olup, yarı final mücadelesinde ünvanı 2010 yılında kazanmış ve geçtiğimiz yılın da finalisti olan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur'a karşı 9/11, 13/9 ve 11/7'lik skorlarla 2-1 galip gelmeyi başaran ileri usta Burak Çulhacı olurken, ana tabloya İstanbul bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde Bodrum'dan ileri oyuncu Semih Nalbantoğlu karşısında 12/5, 9/11 ve 11/8'lik skorlarla 2-1 galip gelerek finale uzanan ileri usta Serkan Koç da, 2014 ve 2016 yıllarında elde etmiş olduğu bu paha biçilmez ünvanı üçüncü kez kazanan ilk isim olmak niyetiyle adını finale yazdırmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu, etkinlik nihayetinde ilk 3 derecenin toplam 65.000 TL değerinde armağanlarla ödüllendirileceği Büyük Final 2020/2022'nin finalist isimlerine başarılar dilerken, 18 Mart Cumartesi saat 12:00'de İstanbul'da Chops Cafe&Pub'da oynanacak ve Digigammon ekibinin katkılarıyla internet üzerinden de canlı yayınlanacak heyecanlı final serisini takip etmek üzere tüm tavlaseverleri davet eder.
 

Büyük Final 2020/2022 Yarı Finalistleri Belli Oldu...

2023-02-23
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2020/2022 Büyük Final'de yarı finallere ulaşılmıştır.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 66'sı İstanbul, 43'ü Kocaeli, 38'i Ankara, 21'i Bodrum, 16'sı Marmaris, 8'i Bursa, 5'i Kdz.Ereğli, 4'ü Kuşadası, 2'si Edirne, 1'i Adana, 1'i Antalya, 1'i Denizli ve 3'ü yurtdışı çıkışlı, toplam 209 oyuncudan yarı finallere ulaşmayı başaran 4 ismin 3'ü İstanbul, 1'i de Bodrum çıkışlıdır.

Etkinlik nihayetinde ilk 3 dereceyi elde eden isimlerin toplam 65.000 TL değerinde armağanlarla ödüllendirileceği Büyük Final 2020/2022'nin yarı finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklamak yoluyla erişilebilir.


Büyük Final 2020/2022 Yarı Finalistleri:
Serkan Koç, İstanbul / Semih Nalbantoğlu, Bodrum
Gültekin Uygur, İstanbul / Burak Çulhacı, İstanbul

WBF-Türkiye Büyük Final 2020/2022'de Sona Yaklaşırken...

2023-02-19
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2020/2022 Büyük Final'de çeyrek finallere ulaşılmıştır.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 66'sı İstanbul, 43'ü Kocaeli, 38'i Ankara, 21'i Bodrum, 16'sı Marmaris, 8'i Bursa, 5'i Kdz.Ereğli, 4'ü Kuşadası, 2'si Edirne, 1'i Adana, 1'i Antalya, 1'i Denizli ve 3'ü yurtdışı çıkışlı, toplam 209 oyuncudan çeyrek finallere ulaşmayı başaran 8 ismin 5'i İstanbul, 1'i Ankara, 1'i Kocaeli ve 1'i de Bodrum çıkışlıdır.

Etkinlik nihayetinde ilk 3 dereceyi elde eden isimlerin toplam 65.000 TL değerinde armağanlarla ödüllendirileceği Büyük Final 2020/2022'nin çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklamak yoluyla erişilebilir.

Büyük Final 2020/2022 Çeyrek Finalistleri:
Serkan Koç, İstanbul
Ahmet Ayan, Kocaeli
Semih Nalbantoğlu, Bodrum
Onur Vurur, Ankara
Talat Bağıbala, İstanbul
Gültekin Uygur, İstanbul
Ayhan Okçular, İstanbul
Burak Çulhacı, İstanbul

Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2022-Ocak 2023 Sezonu Tamamlandı...

2023-02-07
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Kdz. Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Kdz. Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Aralık 2022-Ocak 2023 Sezonu, 05 Aralık tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin çekişmeli finalinde usta MURAT HAZIR, son dönemin başarılı ismi ileri oyuncu Gözde Diptaş karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle ipi göğüsleyerek sezon şampiyonluğu koltuğunu yeniden devralırken, toplam 25 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde ise rakibi tecrübeli usta Erol Özsoy karşısında 2-1'lik skorla galip gelen uzman UMUT ARAS daha önce bir kaç kez kapısından döndüğü küme şampiyonluğunu kariyerine eklemeyi bu kez başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin yüksek kariyerli isimlerinden usta ZAFER ÖNDER, hemen ardından gelen ve üçlü averaj farkıyla sıralanan rakiplerinin puan farkıyla iki adım önünde sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde, güçlü rakibi İnanç Gökçayır karşısında birbirinden heyecanlı maçlar nihayetinde aldığı 2-1'lik galibiyetle zafere ulaşan uzman ALİ PARMAKSIZ küme şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

BODRUM:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden ileri uzman UĞUR İLHAMİ ÖZDEN en yakın rakibinin iki puan önünde kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise sezonu puan farkıyla lider tamamlayan ALİ OLGUN, kariyerinin ilk lig sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmış olan nadir isimlerden biri olmuştur.

KDZ. EREĞLİ:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kdz. Ereğli I. Küme'de bir önceki sezonun finalisti FİKRİ EROĞLU puan farkıyla bu kez ipi göğüslemeyi başarırken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kdz. Ereğli II. Küme'de ise BÜLENT AHMETREİSOĞLU, sezonu açık ara puan farkıyla lider tamamlayarak küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de kıdemli usta K. ZAFER AKBIYIK puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'nin final eşleşmesinde, kariyerinin ilk finaline çıkan rakibi Levent Ulusay'a karşı 2-0 galip gelmeyi başaran uzman SALİH YAZLALI küme şampiyonluğuna ulaşan taraf olmuştur.

Aralık 2022-Ocak 2023 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 25 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Hakan Çetgin karşısında ilk finalde 12/10'luk kılpayı farklı skorla galip gelen usta K. ZAFER AKBIYIK ismini şampiyonluk hanesine namağlup yazdırırken, sezon ve karma turnuva şampiyonluklarını birlikte kazanmak suretiyle sezonun yıldızı olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 10 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki lig sezonunun da I. Küme ikincisi olan AHMET KURT, üçlü averaj farkıyla bu kez mutlu sona ulaşırken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise kariyerinin henüz ikinci lig sezonunu oynayan MÜJDAT TAŞKIN açık ara puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşarak dikkat çekmiştir.

KUŞADASI:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de CÜNEYT ARABACI sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak, kariyerinin ilk lig sezonunda şampiyonluğa ulaşmayı başaran nadir isimlerden biri olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Aralık 2022-Ocak 2023 Sezonu oynanmamıştır.

Merakla Beklenen 6ncı Cebelitarık Modern Tavla Şampiyonası Övgülerle Tamamlandı...

2023-02-06
WBF TURKEY

LF Promotions tarafından Cebelitarık Spor Bakanlığı himayesinde, bu yıl 6. kez düzenlenen 2023 Cebelitarık Modern Tavla Şampiyonası, 02-05......

LF Promotions tarafından Cebelitarık Spor Bakanlığı himayesinde, bu yıl 6. kez düzenlenen 2023 Cebelitarık Modern Tavla Şampiyonası, 02-05 Şubat 2023 tarihlerinde, ülkenin lider konaklama tesisi Sunborn Yacht Hotel ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş ve bu yıl itibarı ile yürütümün emanet edildiği organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde yüksek başarıyla tamamlanmıştır.

Gerek etkinliğin geçmiş yıllarda yakaladığı beğeni ile uzun pandemi boşluğunda oluşan özlem, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği ve gerekse ilave ödül miktarının cezbettiği, toplam 27 ülkeden (ABD, Almanya, Belçika, Bosna Hersek, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Lübnan, Malta, Norveç, Portekiz, Romanya, Yemen, Yunanistan) 161 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Kıdemliler", "Yıldırım", "869BG Kupası", "La Gammon", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 97bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, dünya yıldızları Çek Zdenek Zizka ile Danimarkalı Laila Leonhardt'ın sunumlarındaki özel seminerler ve yanısıra etkinliğin başlangıcından bitişine dek ABD'li yorumcu Nick Blasier'ın canlı sunumuyla internet üzerinden art arda yayınlanan müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi etkinlik boyunca Cebelitarık'ta atmıştır.

Birbirinden güçlü 91 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin otelin muhteşem marina manzarasına nazır özel odasında oynanan Ana Kademe finalinde, toplam 31 katılımcı ile etkinliğin en büyük delegasyonu olan İngiltere'nin yıldız isimlerinden ve henüz ilk turda İkinci Şans Tablosu'na düşmesine rağmen pes etmeyip art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan GEOFF HALL, finale namağlup varan güçlü rakibi ABD'li usta Mark Ferrin karşısında 150 dakika süren mücadele nihayetinde 17/6'lık skorla zafere ulaşarak şampiyonluk ünvanının yeni sahibi olmuştur.

Masters Son Şans kademesi ve "Super Jackpot" kategorisinde oynadığı iki final ve "La Gammon" kategosinde elde ettiği şampiyonluk ile şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan Çek süperstar Zdenek Zizka yanında bu isme karşı çıktığı iki finalden "Super Jackpot"'u kazanırken "La Gammon"'da ise ikinci olan İngiliz usta Chris Rogers'ın takdire şayan başarıları da ilave alkış almıştır.

Modern Tavla ile dopdolu 4 gün nihayetinde kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu ve Cebelitarık Spor Bakanı Steven Linares'in ziyaretiyle onurlandırdığı renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, özellikle ev sahibi Sunborn Yacht Hotel ve yürütüm ekibimiz hakkında ilave övgü alan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi LF Promotions'un yöneticileri David Frier, Gilbert Licudi ve Michael Pitaluga olmak üzere etkinliğe katkı veren tüm partner kuruluşlara, temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, misafirperverlikleri için Cebelitarık modern tavla camiasının değerli mensuplarına ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 6ncı Cebelitarık Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2020/2022 Büyük Final'de Ön Elemeler Sonuçlandı...

2023-01-24
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayı başından beri, yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2020/2022 Büyük Final aktivitesinde tüm ön elemeler tamamlanmış ve Ana Eşleşme Tablosu'nun 64 oyuncusu belirlenmiştir.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 66'sı İstanbul, 43'ü Kocaeli, 38'i Ankara, 21'i Bodrum, 16'sı Marmaris, 8'i Bursa, 5'i Kdz.Ereğli, 4'ü Kuşadası, 2'si Edirne, 1'i Adana, 1'i Antalya, 1'i Denizli ve 3'ü yurtdışı çıkışlı, toplam 209 oyuncudan ana tabloya ulaşmayı başaran 64 ismin 30'u İstanbul, 10'u Ankara, 10'u Kocaeli, 3'ü Bodrum, 2'si Bursa, 2'si Kuşadası, 2'si Marmaris, 1'i Edirne, 1'i Kdz.Ereğli ve 3'ü de yurtdışı çıkışlıdır.

WBF-Türkiye, etkinlik nihayetinde ilk 3 dereceyi elde eden isimlerin toplam 65.000 TL mertebesinde armağanlarla ödüllendirileceği 2020/2022 Büyük Final'in Ana Eşleşme Tablosu'na ulaşmayı başarmış tüm finalistlerine başarılar diler.
 

WBF-Türkiye, 2023 Faaliyetlerine Uluslararası İstanbul Açık İle Başladı...

2023-01-17
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2023 yılı açılış etkinliği olarak bu yıl on üçüncü kez tertiplenen WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2023 yılı açılış etkinliği olarak bu yıl on üçüncü kez tertiplenen WBF-Türkiye 2023 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası, 13-15 Ocak 2023 tarihlerinde, toplam 27 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Lübnan, Mısır, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 190 kişilik rekor katılımcı adediyle, üç gün yaklaşık toplam 40 saatlik süreç sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan, bu yıl bir kez daha yurdun çeşitli noktalarından WBF-Türkiye dostları ile dünya oyuncularını bir araya getiren ve renkli bir ödül töreni ile sonuçlanan şampiyonanın, kısa süre önce yitirdiğimiz son şampiyon merhum Hüseyin Varışlı'nın kıymetli hatırasına ithaf edilen "Master" kategorisinin, tarafların birbirinden zorlu 6 tur sonucunda vardığı ve izleyicilerin dev ekrandan takip ettiği heyecanlı finalinde, 90`lı yılların sonuna dayanan turnuva tecrübesiyle favori isimlere karşı aldığı flaş galibiyetlerle final masasına ulaşan İstanbul'dan BURAK HAKKI, dünya yıldızı rakibi Gürcü ileri usta Kakhaber Natchkebia karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakadan 150 dakika nihayetinde 17/7'lik skorla galip ayrılarak namağlup şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmayı başarmıştır.

WBGF sponsorluğunda, İkiyıldız Kristal, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel ve bir kez daha yüksek beğeni alan ev sahibimiz Akgün İstanbul Hotel partnerliklerinde gerçekleşen, WBF'nin uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan Master ve Intermediate ana kategorileri yanında "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler", "Richard Lukas Anısına Isınma", "Erhan Doğrusöz Anısına 869BG Yıldırım", "Gür Sakarya Anısına Havuz", "1-Puan", "Tavla İçin Tavla", "Merit'e Davet", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik "Elit Kulüp Özel" yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 11 kategoriden meydana gelen şampiyonada, bir önceki yıl final oynadığı Master Kategorisi Ana Kademe'de bu yıl da yarı finale kadar ilerleyen İsrailli uluslararası usta David Presser, Master Kategorisi Son Şans Kademesi'ni kazanırken "Gür Sakarya Anısına Havuz" kategorisinde de finalist olan Ermeni ileri uzman Levon Petrosyan, "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" kategorisini kazanırken "Merit'e Davet" kategorisinin de finalisti olan İranlı usta Jalil Khalili, "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde final oynayıp "1-Puan" kategorisini kazanan Aydın'dan usta Ümit Bata, bir önceki yıl finalist olduğu Intermediate Kategorisi Son Şans Kademesi'ni bu yıl kazanmayı başaran İstanbul'dan Gözde Diptaş ve oynadığı 3 yan kategori yarı finali ile İstanbul'dan Kadir Filikci yüksek başarılarıyla ekstra alkış alırlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında beklenenin üzerinde gerçekleşen katılım adedinden ötürü revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 12.750 Euro'yu aşkın değerde birbirinden kıymetli çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun bu yıl geçmişe oranla özellikle yurt dışından gelen katılımcı adedindeki rekor artışla dünya ustalarını İstanbul'da buluşturduğu ve bir kez daha tüm tarafların yüksek memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen şampiyonada yer alarak baştan sona büyük bir uyum içerisinde organizasyonun tek bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasına vesile olan tüm iştirakçilere, bu etkinliğe özel organizasyon ekibimize dahil olarak canlı yayınlar, oyuncu ropörtajları ve salon çekimlerine kıymetli katkılar sunan Nenad Arsenijevic ve Abdülkadir Kel'e, faaliyetin başarısındaki emekleri için Akgün İstanbul Hotel personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri rekor ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 2023 İstanbul Açık İlk Dört ***

WBF-Türkiye 2020/2022 Ulusal Tavla Turu Nihayetlendi...

2022-12-25
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca pandemi nedeniyle birleştirilmiş olan 2020/2022 dönemi boyunca tertiplenen tüm bölge şampiyonalarından...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca pandemi nedeniyle birleştirilmiş olan 2020/2022 dönemi boyunca tertiplenen tüm bölge şampiyonalarından meydana gelen 2020/2022 Ulusal Tavla Turu faaliyeti geçtiğimiz haftasonu oynanan XXXV. İstanbul Bölge Şampiyonası ile başarıyla tamamlanmış ve şampiyonluk ünvanı sahibini bulmuştur.

Dönem içerisinde gerçekleştirilen toplam 7 etabın (2020 Bursa, 2020 Kocaeli, 2021 Bodrum, 2022 Kocaeli, 2022 Ankara, 2022 Bodrum, 2022 İstanbul) tamamına iştirak ederek elde ettiği çeşitli dereceler vesilesiyle topladığı katılım ve performans puanlarının art arda eklenmesiyle, üçüncü sırada çıktığı son etap nihayetinde toplam 229 tur puanına ulaşan Kuşadası
'ndan usta ÜMİT BATA, bu etaplarda yer alan toplam 393 münferit iştirakçi arasında WBF-Türkiye 2020/2022 Ulusal Tavla Turu'nu birincilikle tamamlamıştır.

Böylelikle 2013 yılında da elde etmiş olduğu WBF-Türkiye Ulusal Tavla Turu Şampiyonluğu ünvanının ikinci kez sahibi olan Bata, ismine hazırlanan heybetli şampiyonluk kupası yanında tercih edeceği bir Merit Açık'ta %50 indirimli katılım ve konaklama hakları ile ödüllendirilirken, yanısıra UTT-2020/2022 puan sıralamasını ilk 20
'de tamamlayan diğer isimlerle birlikte Büyük Final 2020/2022 aktivitesine doğrudan katılmaya da hak kazanmıştır.

Son etap başlangıcında ilk iki sırayı küsurat farkıyla paylaşan dönemin iki diğer üstün başarılı ismi, tur nihayetinde Bata'nın bir adım gerisinde ve kendi aralarında yine milimetrik farkla sıralanmış, İstanbul`dan ileri uzman
Gülderen Gücavlı yarışı 224,44 puanla ikinci, Kocaeli'den ileri uzman Yasin Özergil ise 224,20 puanla üçüncü tamamlayarak ödüllerini almışlardır.

WBF-Türkiye Organizasyonu derece sahipleri yanında Büyük Final biletini alan ilk 20 ismi tebrik eder, önümüzdeki günlerde başlayacak olan 2023 Turu'nda tüm katılımcılara başarılar diler.


WBF-Türkiye 2020/2022 Ulusal Tavla Turu Şampiyonu
ÜMİT BATA

2022'nin Son Bölge Şampiyonu İstanbul'da Belirlendi...

2022-12-20
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da düzenlenen bölge şampiyonalarının 2022 güz dönemi aktivitesi ve 2020/2022......

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da düzenlenen bölge şampiyonalarının 2022 güz dönemi aktivitesi ve 2020/2022 Ulusal Tavla Turu'nun kapanış etabı olan WBF-Türkiye XXXV. İstanbul Tavla Şampiyonası, 16-18 Aralık 2022 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Ankara, Edirne, Kdz. Ereğli, Kuşadası, Marmaris, Sakarya, Bodrum, Çorlu, Afyon, Bursa, Fethiye) 149 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan şampiyona için ev sahibimiz Akgün İstanbul Hotel'de buluşan tavlaseverler, üç gün sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar yaklaşık toplam 36 saat boyunca çeşitli kategorilerde İstanbul'un yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 138 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin İstanbul'dan iki ismi karşı karşıya getiren finalinde, final masasına namağlup varan ileri usta BURAK ÇULHACI, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı ve kariyerinin ilk WBF-Türkiye etkinliğinde ana aktivite finali oynamayı başaran rakibi Faysal Sabuncuoğlu karşısında uzun süre başabaş ilerledikten sonra son dört elde kopan ilk finali, toplam 50 dakika ve 13 el nihayetinde 13/6'lık net skorla kazanarak ardarda 8 maçlık seriyle namağlup zirveye ulaşmış ve böylelikle turun 2021 Bodrum etabı ardından aldığı bu ikinci şampiyonlukla kariyerine paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Bölge Şampiyonluğu ünvanını da eklemiştir. Çulhacı, bu derecesiyle 2020/2022 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini de cebine koyarken, yanısıra 2023 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 40 kişilik katılımla oynanan ve 2018 yılında yitirdiğimiz merhum Mehmet Kocaoğlu'nun aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla kategorisinin iki tarafın da namağlup ulaştığı finalinde ise, şampiyonaya UTT 2020/2022 puan yarışının üçüncü sırasında başlayan ve bu son etapta alacağı ilave tur puanları ile birinciliği amaçlayan güçlü rakibi Kuşadası'ndan usta Ümit Bata karşısında baştan sona başabaş ilerleyen ve 14 elde nihayetlenen 90 dakikalık mücadeleden 9/7'lik skorla galip ayrılmayı başaran Bodrum'dan usta NESRİN BECERİCİ, böylelikle art arda 6 maçlık namağlup seriyle kariyerine kıymetli bir şampiyonluk daha eklemiştir. Becerici, aynı zamanda oynadığı "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" yarı finali ve kazandığı iki "Mini Jackpot" ile şampiyonada yıldızlaşmıştır.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel ve ev sahibimiz Akgün İstanbul Hotel partnerliklerinde düzenlenen, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel”, “Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Balım Ayaşlı Anısına Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT-2020/2022 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Hamza Güven Anısına Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Merit'e Davet" kategorisini kazanırken "Havuz" kategorisinde de final oynayarak şampiyonayı iki derece ile tamamlayan İstanbul'dan usta Mahir Kasuto yanında, Ana Aktivite'de 5/6 dilimine erişerek henüz şampiyona başlangıcında dahil olduğu Elit Kulüp`ün "Hamza Güven Anısına Özel Ödülü"'nü almaya hak kazanmak yanında aynı zamanda "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde final, "1-Puan" kategorisinde de yarı final oynama başarısını gösteren İstanbul'dan Erdinç Bayındır olurken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 75.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür eder, 2023 yılında yeni etkinliklerde tekrar buluşabilmeyi dileriz.


XXXV. İstanbul Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

WBF-Türkiye 2020/2022 Büyük Final Eşleşmeleri Belli Oldu...

2022-12-11
WBF TURKEY

Organizasyonumuzca 2020/2022 döneminde ülkemizin çeşitli noktalarında tertiplenmiş olan Lig ve Ulusal Tur faaliyetlerine gerçekleşen...

Organizasyonumuzca 2020/2022 döneminde ülkemizin çeşitli noktalarında tertiplenmiş olan Lig ve Ulusal Tur faaliyetlerine gerçekleşen yaklaşık 2000 iştirakten belli kıstaslara göre başarı elde etmiş olan 209'unun WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele edecekleri ve detaylı yürütüm modeli ile bir kez daha emsali olmayan kapsamlı bir organizasyon şeklinde planlanmış olan ödüllü WBF-TÜRKİYE 2020/2022 BÜYÜK FİNAL için 10 Aralık 2022 tarihinde çekilen kuraların ardından başlangıç verilmiştir.

Aktivitede yer almaya hak kazanan oyuncuların 66'sı İstanbul, 43'ü Kocaeli, 38'i Ankara, 21'i Bodrum, 16'sı Marmaris, 8'i Bursa, 5'i Kdz.Ereğli, 4'ü Kuşadası, 2'si Edirne, 1'i Adana, 1'i Antalya, 1'i Denizli ve 3'ü de yurtdışı çıkışlıdır.

Şehirlerarası eşleşmelerin internet üzerinden oynanacağı ve 64 kişilik bir Ana Eşleşme Tablosu ile bu tabloya erişebilmek için öncesinde bölgelerde oynanacak çeşitli Ön Eleme Tabloları'ndan meydana gelmekte olan 2020/2022 Büyük Final'e, geçtiğimiz dönem boyunca WBF-Türkiye bünyesindeki kariyerlerine göre 15 farklı kıstas dikkate alınarak davet edilen oyuncular ile bu kıstaslara dair detaylar, ana sayfamızın sağ bloğundaki "Büyük Final 2020/2022" köşesinde sunulmaktadır.

WBF-Türkiye, tüm Büyük Final 2020/2022 katılımcılarına başarılar diler.