Karadeniz Ereğli'nin 2019 Yılı Şampiyonları Belirlendi...

2019-08-30
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Karadeniz Ereğli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi veWBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Karadeniz Ereğli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun beşinci etabı olan WBF-Türkiye XIII. Kdz. Ereğli Tavla Şampiyonası, 24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde, ev sahibi Kdz. Ereğli yanında 9 diğer noktadan (Kocaeli, Ankara, İstanbul, Bursa, Zonguldak, Adana, Afyon, Bolu ve Kuşadası) toplam 78 kişilik katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

2012 yılında ilk dört tur etabı sonucunda liderken geldiği bu şampiyona esnasında aniden yitirdiğimiz, Türk tavla camiasının en kıymetli isimlerinden merhum Richard Lukas
'ın değerli hatırasına ithaf edilen şampiyona için bu yıl bir kez daha Kdz. Ereğli'deki ev sahibimiz Keleşler Park Otel'de buluşan tavlaseverler, çeşitli kategorilerde iki gün yaklaşık 23 saat boyunca bölgenin yeni şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 63 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla finalinde İstanbul
'dan tecrübeli uzman HÜSEYİN VARIŞLI, Karadeniz Ereğli'nin en yüksek kariyerli isimlerinden biri olan rakibi uzman Zafer Karadağ karşısında baştan sona önde götürdüğü 95 dakikalık ilk finali 13/4'lük açık ara skorla kazanmayı başararak art arda 7 galibiyetle namağlup zirveye ulaşmış ve WBF-Türkiye 2019 Kdz. Ereğli Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 34 kişilik iştirak alan "Geleneksel" kategorisinin 60 dakikalık finalinde ise, kariyerinin ilk etkinliğinde final masasına ulaşmayı başarmış olan rakibi Kdz. Ereğli
'den Salih Atmaca karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakadan 9/3'lük açık ara skorla galip ayrılan İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE mutlu sona ulaşarak zengin unvan koleksiyonuna yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

Lüks iç dekorasyonu ve üst düzey lezzetleri yanında faaliyet boyunca verilen güleryüzlü hizmet ile bir kez daha memnuniyet bildirilen ev sahibimiz Keleşler Park Otel yanında İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel ve Bodrum Delfi Hotel sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler", "Havuz", “Ekstra Kazanç”, "Jackpot", "1-Puan", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, üç yan aktivitede ("Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler", "Jackpot" ve "1-Puan") oynadığı yarı finallerle ödülün kapısından dönen Ankara
'dan Serkan Doğru olurken, tüm dereceye girenler, unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına yakında "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, ön hazırlık aşamalarındaki kıymetli katkıları ile pay sahibi olan Sn. Adnan Özben ve Sn. Uğur Duru
'ya, ev sahibimiz Keleşler Park Otel'in tüm personeline ve organizasyonda yer alan tavlasever dostlarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.


XIII. Kdz. Ereğli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-08-17
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu, 07 Temmuz tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki yüksek kariyerli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun Karma Turnuva finalisti olan usta BABÜR EREN, yine bir önceki sezonun II. Küme ikincisi rakibi usta Gökhan Kazandağ karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde ise uzun bir aradan sonra liglere geri dönen uluslararası usta CİHANGİR ÇETİNEL, kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Levent Alpkan karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyet ile küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Mayıs-Haziran 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 17 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu rakibi Gülderen Gücavlı karşısında ilk finali 12/7, son finali ise 16/12'lik skorlarla kazanmayı başaran usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 14 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de usta TANSEL DOĞAN puan farkıyla Başkent'in ardarda ikinci kez sezon şampiyonu olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki bilindik ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında 2-0'lık skorla galip gelen usta HİKMET TUNÇ küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır. Toplam 31 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, aynı zamanda bir önceki sezonun da Karma Turnuva finalisti olan rakibi ileri oyuncu Osman Erkol karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile tecrübeli uzman HASAN GEMİCİ olmuştur.

Mayıs-Haziran 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 28 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman BERKAN KALENDER, Galipler Grubu'nun geri turlarında da karşılaştığı rakibi usta Cemalettin Karakütük karşısında ilk finalde 11/4'lük açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de kıdemli ileri oyuncu AYHAN ARAL üçlü averaj farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise YENER KOÇYİĞİT puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden bir diğer isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya Küme'nin sezon finalinde bölgenin yıldız isimlerinden ileri uzman GÖKAY GÖKKAYA, son Türkiye şampiyonu ileri uzman Cem Çırakoğlu karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle şampiyonluk koltuğuna yerleşen isim olmuştur.

BURSA:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme´nin final eşleşmesinde rakibi Cihan Yetişkul'a karşı çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galip gelen uzman TEZCAN KARABİBER sezon şampiyonluğu tacını devralmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de uzman YASİN ÖZERGİL açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise bölgenin kıdemli isimlerinden HAKAN ÇETGİN puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

Nefes Kesen 2019 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tamamlandı...

2019-08-09
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 44. kez tertiplenen Dünya...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 44. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 27 Temmuz-04 Ağustos 2019 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 40 ülkeden toplam 260 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Dokuz günlük şampiyonanın, baş direktörlük görevini bu yıl beşinci kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 13 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ve 186 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan İsrailli yıldız ELI ROYMI, final masasını 2017 yılında da tecrübe etmiş olan dünya devi rakibi Bulgar/Amerikan Petko Kostadinov karşısında çıktığı ilk final maçını kaybetse de, son final müsabakasında elde ettiği açık ara galibiyetle zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

Şampiyonada yer alan Türk oyuncu grubu da başarılı müsabakalar çıkarmış, Intermediates kategorisi Teselli kademesini kazanan Ankara'dan ileri uzman Hikmet Tunç ile aynı kademenin yarı finalisti İstanbul'dan uzman Talat Bağıbala ülkemizin adını kürsüye taşıyan dereceler olarak kayda geçmiştir.

05 Ağustos 2019 itibariyle yurda dönen Türk oyuncu grubunun tüm bireyleri ile organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2019 Dünya Modern Tavla Şampiyonu ELI ROYMI & Şampiyona Onur Tablosu

2019'un İlk İstanbul Bölge Şampiyonu Belli Oldu...

2019-08-02
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 yaz dönemi aktivitesi...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 yaz dönemi aktivitesi ve 2019 Ulusal Tavla Turu'nun dördüncü etabı olan WBF-Türkiye XXXIII. İstanbul Tavla Şampiyonası, 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (İstanbul, Ankara, Kocaeli, Edirne, Antalya, Afyon, Gaziantep, İzmir, Sakarya, Zonguldak, Bodrum, Lübnan, Yunanistan) 123 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan şampiyona için bir kez daha ev sahibimiz Armada Hotel'de buluşan tavlaseverler, iki gün sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar çeşitli kategorilerde yaklaşık toplam 28 saat boyunca İstanbul'un yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 96 kişilik iştirak alan ve organizasyonumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği geçmiş olup kısa süre önce aramızdan ayrılan Edirne bölge kurucu direktörümüz merhum Hamza Güven'in aziz hatırasına ithaf edilen ana aktivitesinin, İstanbul
'dan iki genç yıldız ismin karşı karşıya geldiği ve organizasyon tarihimizin en uzun süreli final eşleşmelerinden birine sahne olan finalinde, daha ilk müsabakada aldığı yenilgi akabinde art arda 11 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan rakibi usta Umur Aras karşısında 135 dakika süren ilk finali DMP'de 12/13 kaybetse de, 70 dakikada nihayetlenen son finalde 10/6'lık net skorla galip gelmeyi başaran usta MURAT HAZIR zirveye yerleşmiş ve böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Bölge Şampiyonluğu unvanının yeni sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 53 kişilik katılımla oynanan ve geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz merhum Mehmet Kocaoğlu'nun değerli hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla kategorisinin finalinde ise, kariyerinin ilk geleneksel kategori finalini oynayan rakibi Ankara
'dan Recep Kürşat Palamutoğlu karşısında baştan sona önde götürdüğü ve 45 dakikada nihayetlenen mücadeleden 9/2'lik açık ara skorla galip ayrılmayı başaran İstanbul'dan usta GÜLTEKİN UYGUR, böylelikle ilk müsabakada aldığı yenilgi akabinde ardarda 8 maçlık galibiyet serisiyle güçlü kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel ve ev sahibimiz Armada Hotel sponsorluklarında düzenlenen, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon stili "Hamza Güven Anısına Ana Aktivite" yanında “Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel”, “Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Balım Ayaşlı Anısına Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın elde ettikleri birden fazla derece ile alkış alan diğer isimleri, Ana Aktivite'de aldığı dördüncülük yanında "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de final oynamayı başaran İstanbul
'dan ileri uzman Muammer Saraçoğlu yanında, "Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel" kategorisinde üçüncü olurken "Jackpot" yan aktivitesini de finalist tamamlayan Ankara'dan uzman Hikmet Tunç ile aynı anda "Havuz" yan aktivitesinde üçüncü, "Jackpot" yan aktivitesinde finalist ve "1-Puan" yan aktivitesinde de şampiyon olmayı başaran İstanbul'dan usta Kemal Aksu olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.


XXXIII. İstanbul Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Antalya SHEMALL AVM'de 2019 Yılı Ödülleri Sahiplerini Buldu...

2019-07-09
WBF TURKEY

Antalya'nın lider alışveriş merkezi Shemall AVM ile WBF-Türkiye ortak organizasyonunda bu yıl dokuzuncu kez tertiplenerek...

Antalya'nın lider alışveriş merkezi   Shemall AVM  ile WBF-Türkiye ortak organizasyonunda bu yıl dokuzuncu kez tertiplenerek yine Babalar Günü'ne ithaf edilen SHEMALL AVM 2019 Ödüllü Tavla Turnuvası, 06-07 Temmuz 2019 tarihlerinde, Antalya camiamızın bilindik isimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 106 kişilik yüksek katılımla gerçekleşmiş ve 2 gün toplam 14 saatlik bir süreçte başarıyla tamamlanmıştır.

18 yaşını doldurmuş olan tüm tavlaseverlere açık olacak şekilde planlanan ve Çift Eliminasyon stili yürütümde ilerleyen turnuvanın ev sahibi şehirden iki ismi karşı karşıya getiren toplam 65 dakikalık final eşleşmesinde, final masasına namağlup ulaşan TURGAY KÜÇÜKKOZAN, Galipler Grubu finalinde de karşılaşmış olduğu rakibi Mehmet Mıhçıoğlu karşısında ilk finali 7/3'lük net skorla kazanmayı başararak turnuvanın zirvesine varmış ve şampiyonluk unvanının art arda 7 galibiyetlik seriyle namağlup sahibi olmuştur. Küçükkozan, bu başarısı ile ödül sponsorlarından Belek Alva Donna Hotel'de çift kişilik tatil hakkını elde ederken, organizasyonda dereceye giren diğer oyuncular da çeşitli armağanlar ile ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu, bir kez daha tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlanan ve 2020 yılında tekrarlanmasına karar verilen turnuvanın organizasyonunda başta Shemall AVM yönetimi olmak üzere pay sahibi tüm kurumlara, Elit Tavla Spor Kulübü Derneği ile WBF-Türkiye Antalya oyuncu grubuna ve katılımlarıyla turnuvaya renk katan tüm iştirakçilere içten teşekkürlerini sunar.


SHEMALL 2019 İlk Üç...

Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-06-02
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2019 Sezonu, 05 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde tecrübeli ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, güçlü rakibi usta Murat Hazır karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde, grup maçlarını namağlup tamamlayarak dikkat çeken rakibi usta Gökhan Kazandağ karşısında 2-1'lik skorla ipi göğüsleyen ileri oyuncu HÜSEYİN VARIŞLI küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Mart-Nisan 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu rakibi usta Babür Eren karşısında ilk finali 11/4, baştan sona büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'de nihayetlenen son finali ise 15/14'lük skorlarla kazanmayı başaran usta MAHİR KASUTO zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 13 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de usta TANSEL DOĞAN puan farkıyla Başkent'in yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, bölgenin en yüksek kariyerli isimlerinden biri olan usta KÜRŞAD SOLAK, başarılı rakibi ileri oyuncu Gürkan Başeğmez karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir. Toplam 31 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, henüz birkaç ay önce başladığı kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Aydın Uslu karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle bölgenin başarılı isimlerinden ileri oyuncu YAŞAR ÖZDEMİR olmuştur.

Mart-Nisan 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 29 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da şampiyonu olan uzman DERYA GÜNEŞ, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Osman Erkol karşısında ilk finalde 11/8'lik skorla gülerek bir kez daha namağlup şampiyonluğa ulaşmış ve zirvedeki yerini korumuştur.

BODRUM:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de ALİ YETKİN MUTLU ikili averaj farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise SEMİH NALBANTOĞLU açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden bir diğer isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'de bölgenin tecrübeli isimlerinden usta ALİ İHSAN ULUGERGERLİ puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise KEVSER YÖRÜKOĞLU yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme´nin final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi İlhan Çelenk karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan SELİN KURT TALİPOĞLU, bir önceki sezon da elde etmiş olduğu sezon şampiyonluğu tacını korumuştur.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği ve ilk dört derecenin averaj farkıyla belirlendiği Kocaeli I. Küme'de uzman ÜMİT TORUN sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ÜMİT BANDEOĞLU kariyerinin henüz ilk lig sezonunda puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını göstermiştir.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´de bir önceki sezonun da şampiyonu olan AKIN AMAN, sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak ünvanını korumayı başarmıştır.

WBF-Türkiye Marmaris'teki İlk Bölge Şampiyonlarını Belirledi...

2019-05-05
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yeni ana faaliyet noktası Marmaris'te,WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun üçüncü...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yeni ana faaliyet noktası Marmaris'te, WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun üçüncü etabı olarak ilk defa düzenlenen WBF-Türkiye I. Marmaris Açık Tavla Şampiyonası, 26-28 Nisan 2019 tarihlerinde, ülkemizin toplam 11 farklı noktası (İstanbul, Ankara, Kocaeli, Antalya, Bursa, İzmir, Denizli, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, Bodrum) ve KKTC'den gelen tavlaseverlere tanınmış İngiliz usta John Broomfield'in de dahil olmasıyla 79 kişilik katılımla gerçekleşerek başarıyla tamamlanmış ve üç gün yaklaşık toplam 40 saat boyunca iştirakçilerin tavlanın keyfine varmaları sağlanmıştır.

Ev sahibimiz Golden Rock Beach Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Nimara Candles, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 71 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" finalinde, finale uzanan yolda özellikle nezaketi ile her turda taraftar kitlesini daha da arttıran KKTC'den BURAK YAHAT, Galipler Grubu çeyrek finalinde de karşılaştığı, Marmaris'in şampiyonadaki en başarılı ismi Murat Rumelli karşısında ilk finali 95 dakika içerisinde 14/7'lik net skorla kazanarak, ardarda 7 galibiyetle namağlup zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye Marmaris Bölge Şampiyonluğuünvanının ilk sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 28 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise Marmaris'in bir diğer başarılı ismi ZÜLFİKAR SOYVURAL, final masasını defalarca tecrübe etmiş rakibi Kocaeli'den uzman Kudret Ustaoğlu karşısında toplam 80 dakikalık müsabaka nihayetinde 9/5'lik net skorla galip gelerek ardarda 5 maçlık namağlup galibiyet serisiyle zafere ulaşan taraf olmuştur.

Şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, elde ettiği iki kategori ("Danışman Çiftler" & "Jackpot") birinciliğiyle UTT-2019 yarışındaki liderliğini arayı açarak sürdüren Kocaeli'den usta Güral Bulut yanında şampiyonayı iki derece ile tamamlayan, Ana Aktivite'yi üçüncü bitirirken "Danışman Çiftler" kategorisinde finalist Antalya'dan Ümit Özbay ve elde ettiği Ana Aktivite dördüncülüğünün yanısıra "Jackpot" yan aktivitesinde final oynayan İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında tüm aşamalardaki katkıları ile ciddi paya sahip olan Marmaris bölge direktörümüz Sn. Bora Yurdun ve ekip arkadaşlarına, başta ev sahibi bölgenin misafirperverlikleri ile öne çıkan oyuncuları olmak üzere Marmaris'teki bu ilk ulusal faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgi ve itimattan ötürü teşekkür ederiz.


I. Marmaris Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF-WBGF İşbirliği 4. MERİT Açık Montenegro GP İle Rekorları Alt Üst Etti...

2019-04-23
WBF TURKEY

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibariyle Balkan ülkelerindeki...

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibariyle Balkan ülkelerindeki tesislerine de taşıdığımız lider oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl dördüncü kez tertiplenen ve ilk iki yıl Dubrovnik, Hırvatistan'daki başarısının ardından geçtiğimiz yıl Budva, Karadağ'a taşınıp neredeyse bir yıllık bir hazırlık aşamasının ardından hayata geçirilen 4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 04-10 Nisan 2019 tarihlerinde, denize sıfır konumu yanında yüksek hizmet kalitesi ile bir kez daha büyük beğeni alan Splendid Hotel'de gerçekleştirilmiş ve çok yüksek bir organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi ve organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek bu yıla özgü partnerimiz WBGF'nin Dünya Uluslararası Takımlar Şampiyonası'nın ev sahipliğini yapıyor oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 37 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Brezilya, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, GKRY, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Karadağ, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Lübnan, Macaristan, Norveç, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 320 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen proje, önceki yıllardaki katılımcı adetlerini neredeyse üçe katlayarak tüm rekorları alt üst etmiştir.

26 ulusal takımın yer aldığı ve dünya tavla tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ulusal takımlar etkinliği olan WBGF 2019 Dünya Uluslararası Takımlar Şampiyonası yanında, bireysel kategorilerde Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Merit Royal Splendid 2019 Danışman Çiftler”, "1000€" Super Jackpot", "500€ Super Jackpot", "869BG Isınma", "Yıldırım", Bulgar usta Bogidar Iliev tarafından modellenerek resmi bir şampiyonada ilk kez uygulanan "Süper Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda gerçekleşen "Mochy'nin Testi", "Bayanlar Turnuvası" ve açılan 119 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 259bin Euro'yu aşkın değerde ödül havuzuna ulaşan şampiyonada, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi hafta boyunca Budva'da atmıştır.

Birbirinden güçlü 195 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde, İkinci Şans Kademesi'ne erken turlarda düşmesi akabinde ardarda 10 galibiyetle final masasına ulaşan tanınmış rakibi Belçikalı Michel Lamote karşısında, bir aşamasında 1/10 geriye düştüğü ve tamamında geriden geldiği ilk final müsabakasını 15 el nihayetinde muazzam bir geri dönüşle 18/16 kazanmayı başaran Gürcü yıldız BAKAR MATIKASHVILI, böylelike organizasyonun zirvesine yerleşmiş ve ardarda 8 maçlık galibiyet serisiyle namağlup mutlu sona ulaşan isim olmuştur. Aktivite finalinde Avusturya'yı mağlup ederek WBGF Dünya Takımlar Şampiyonası'nı ardarda ikinci kez kazanan ALMANYA ekibinin emsali görülmemiş başarısı da ayakta alkışlanırken, Intermediates kategorisini kazanırken yanısıra 869BG Isınma aktivitesinde final oynayan Danimarkalı Pernille Rosendal ile ikişer yan kategori şampiyonluğu elde eden Alman üstat Ralf Jonas (1000€ Super Jackpot & Süper Yıldırım) ve genç Rus yıldız Denis Polochkin (Yıldırım & 1-Puan) de ilave alkış alan isimler olmuşlardır.

Şampiyonanın çeşitli kategorilerinde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 20 kişilik oyuncu grubumuz da üzerine düşeni yapmış, özellikle 26 ulusal takımlık Dünya Takımlar Şampiyonası kategorisinde sırasıyla Cebelitarık ve Gürcistan beraberlikleri akabinde aldıkları Yunanistan ve Norveç galibiyetleri ile favori çıktıkları grup liderliği eşleşmesinde son şampiyon Almanya'ya kıl payı farkla kaybederek grubunu üçüncü, genel sıralamayı ise onikinci tamamlayan 5 kişilik Türkiye Takımı (Arda Fındıkoğlu, Babür Eren, Cem Çırakoğlu, Cumhur Bektüre, Zafer Taş) ile, akabinde geçilen bireysel kategorilerden 195 kişilik Masters Kategorisi'ni ödülün sadece bir adım gerisinde 13/20 diliminde tamamlayan Bodrum'dan Zafer Taş ve 86 kişilik Intermediates Kategorisi'ni 6/8 diliminde tamamlayarak ödüle erişen Ankara'dan Yaşar Özdemir hepimizi gururlandırmışlardır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 7 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, açılış kokteylinden sürpriz doğum günü kutlamalarına, oyuncu röportajlarından tam 4 kamera ile takip edilen özel masalarına, nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2020 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak, 4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix'in dünya tavlasının en önemli organizasyonları arasında yerini almasına vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla bir kez daha tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak 100%'e yakın misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Merit International personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri rekor ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2019-03-20
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye IX. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 16-17 Mart 2019 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Bursa, Bolu, Sakarya, Denizli, Düzce, Eskişehir, Afyon, Gaziantep, İzmir, Kdz. Ereğli) 101 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 81 kişilik katılımla oynanan ana aktivite finalinde, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi, ev sahibi Kocaeli'den ileri oyuncu Ercan Kandemir karşısında baştan sona büyük çekişmeyle geçen ve toplam 90 dakika süren ilk finali 13/10'luk skorla kazanan İstanbul'dan genç ileri usta BURAK ÇULHACI şampiyonluk koltuğuna art arda 8 galibiyetlik seriyle namağlup yerleşmiş ve böylelikle WBF-Türkiye 2019 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 48 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde, final masasına namağlup ulaşan iki isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, Ankara'dan ileri oyuncu Osman Erkol karşısında baştan sona önde götürdüğü mücadeleden toplam 50 dakika nihayetinde 9/3'lük açık ara skorla galip ayrılarak şampiyonluk unvanını art arda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden ve özellikle son dönemde kürsüde olmayı alışkanlık haline getirmiş olan İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, Yenigün Tavla, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde birinciliğe ulaşırken "Jackpot" yan aktivitesinde de final oynayarak organizasyonu iki derece ile tamamlayan Bursa'dan uzman Mustafa Dikgöz yanında Körfez'de bir önceki yıl elde ettiği 3 farklı kategori birinciliğiyle WBF-Türkiye tarihine geçmiş olup, bu kez ulaştığı "Geleneksel" kategori dördüncülüğü ve "1-Puan" finaliyle bu yılı da iki derece ile tamamlamayı başaran İstanbul'dan usta Babür Eren olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener ile Elit Kulüp Kocaeli Temsilcisi Sn. Tolga Özkale başta olmak üzere, birlikte dokuzuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


IX. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Zorlu Büyük Final 2018 Maratonu Sona Erdi...

2019-03-17
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında, hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018 aktivitesi, internet üzerinden oynanan heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Organizasyonumuzun bu en önemli ünvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitenin 5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 3,5 saat süren 4 müsabakada nihayetlenen finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, Büyük Final'de 2007 ve 2013 yıllarında ipi göğüslemiş olan Bodrum'dan tecrübeli usta George Simpson karşısında 0/1 geriye düştüğü seride 2/11, 16/3, 12/5 ve son maçta 11/0'lık sürklase skorlarla 3-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan uzman CEM ÇIRAKOĞLU olmuştur. Çırakoğlu, böylelikle organizasyonumuzun en değerli unvanı olan paha biçilmez WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanına ulaşmıştır. Aktivitede usta George Simpson ikincilik, Kocaeli'den ileri uzman Orhun Hekimci üçüncülük, Antalya'dan ileri oyuncu Emrullah Özçelik ise dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2018 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara ve ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, şampiyon oyuncumuza 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası ve 7. Merit Açık'ta başarılar diler.


WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonu
CEM ÇIRAKOĞLU

Büyük Final 2018'de Finalin Tarafları Belirlendi...

2019-03-13
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında, hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018 aktivitesinin zorlu yarı final eşleşmeleri akabinde 11 sayılık 5 maçlı seri şeklinde oynanacak finalin tarafları belli olmuştur.

Organizasyonumuzun bu en önemli unvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitede yer almaya hak kazanan, 72'si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 254 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya Antalya bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde Kocaeli'den ileri uzman Orhun Hekimci'ye karşı 12/9 ve 11/9'luk skorlarla 2-0 galip gelmeyi başaran Antalya'dan uzman Cem Çırakoğlu olurken, ana tabloya Bodrum bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde Antalya'dan ileri oyuncu Emrullah Özçelik karşısında 14/9 ve 11/6'lık skorlarla 2-0 galip gelerek finale uzanan Bodrum'dan usta George Simpson da, 2007 ve 2013 yıllarında elde etmiş olduğu bu paha biçilmez unvanı üçüncü kez kazanan ilk isim olmak niyetiyle adını finale yazdırmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu finalist isimlere başarılar dilerken, 16 Mart Cumartesi saat 15:00'te internetteki oyun portalı "Safe Harbor Games" üzerindeki "WBF-TR 2018 Grand Finals" odasında oynanacak heyecanlı final serisini takip etmek üzere tüm tavlaseverlerin davetli olacağını ilgililerin bilgisine sunar.

Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-03-12
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2019 Sezonu, 12 Mart tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde genç ileri uzman UMUR ARAS, rakibi uzman Hasip Güven karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek bir önceki sezonun finalinde elinden kaçırdığı sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 30 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ise, final eşleşmesindeki rakibi ileri uzman Erol Özsoy karşısında 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 18 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman Zafer Akbıyık karşısında ilk finali 12/8'lik skorla kazanarak namağlup zirveye erişen ileri usta BURAK ÇULHACI böylelikle kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

ANKARA:
Bu sezon itibarı ile başlangıç verilen ve toplam 10 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de uzman S. LEVENT PEKER puan farkıyla Başkent'in ilk Altın Küme Şampiyonu olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, bölgenin yüksek kariyerli isimlerinden biri ve aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri uzman ONUR VURUR, kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Yüksel Zabun karşısında 2-0'lık skorla galip gelerek küme şampiyonluğuna ulaşmıştır. Toplam 41 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise rakibi tecrübeli usta Cemalettin Erişen karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle ileri oyuncu DERYA GÜNEŞ olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvaları'nın toplam 32 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde de yine sezonun flaş ismi ileri oyuncu DERYA GÜNEŞ, Galipler Grubu'nun geri turlarında da karşılaştığı rakibi Levent Salcı karşısında ilk finalde 11/2'lik açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmış ve böylelikle aynı sezon içerisinde hem küme hem de karma turnuva şampiyonluğunu elde eden ender oyuncular arasına ismini yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de bölgenin başarılı ismi ileri uzman U. İLHAMİ ÖZDEN ikili averaj farkıyla kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise aynı zamanda bölgenin asistan direktörlüğünü de yürütmekte olan BAŞARI ÖZERSİNCİ puan farkıyla ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'nin sezon finalinde güçlü rakibi uzman Nihat Özkurt karşısında 2-1'lik skorla galip gelen ileri oyuncu NECATİ YILMAZ sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, tecrübeli rakibi Mete Han Yıldırım karşısında 2-1'lık skorla galip gelerek kariyerinin ilk küme finalinde zafere ulaşan ERTAN YILDIZ olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise Türk tavla camiasının en tanınmış isimlerinden biri olan uluslararası usta SABRİ BÜYÜKSOY, finale namağlup ulaşan rakibi Turgay Küçükkozan karşısında başa baş ilerleyen ilk finalde 11/8, son finalde ise 15/2'lik skorlarla gülerek ipi göğüslemeyi başarmış ve zengin unvan koleksiyonuna yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme'de SELİN KURT TALİPOĞLU sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk lig sezonunda şampiyonluğa ulaşma başarısını gösteren ender isimlerden biri olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme´nin final eşleşmesinde, rakibi ileri oyuncu Mehmet Emiştekin karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan SUAT KARADAĞ bölgenin yeni sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme şampiyonu olan başarılı ileri oyuncu MUSTAFA ŞEN, finale namağlup ulaşan rakibi uzman Okan Oktay karşısında ilk finali 11/6, son finali ise 15/6'lık net skorlarla kazanarak ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´nin final eşleşmesinde, güçlü rakibi Utku Açık karşısında 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan AKIN AMAN, böylelikle Kasım 2018 itibarı ile başlangıç verilmiş olan genç bölgenin ikinci sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.

Büyük Final 2018 Yarı Finalistleri Belli Oldu...

2019-03-09
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018'de yarı finallere ulaşılmıştır.

Organizasyonumuzun bu en önemli unvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitede yer almaya hak kazanan, 72'si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 254 oyuncudan yarı finallere ulaşmayı başaran 4 ismin 2'si Antalya, 1'i Kocaeli ve 1'i Bodrum çıkışlıdır.

Şampiyonluğa ulaşan ismin adını tavla tarihine yazmak yanında hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2018'in çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklayarak erişilebilir.

Büyük Final 2018 Yarı Finalistleri: Cem Çırakoğlu, Antalya, Orhun Hekimci, Kocaeli, Emrullah Özçelik, Antalya, George Simpson, Bodrum.

Büyük Final 2018'de Sona Yaklaşırken...

2019-03-08
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018'de çeyrek finallere ulaşılmıştır.

Organizasyonumuzun bu en önemli ünvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz
'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitede yer almaya hak kazanan, 72´si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 254 oyuncudan çeyrek finallere ulaşmayı başaran 8 ismin 4'ü İstanbul, 2'si Antalya, 1'i Kocaeli ve 1'i Bodrum çıkışlıdır.

Şampiyonluğa ulaşan ismin adını tavla tarihine yazmak yanında hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ
'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'da ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2018'in çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklayarak erişilebilir.

Büyük Final 2018 Çeyrek Finalistleri: Cem Çırakoğlu, Antalya, Burak Çulhacı, İstanbul, Barbaros Erim, İstanbul, Orhun Hekimci, Kocaeli, Emrullah Özçelik, Antalya, Cumhur Bektüre #1, İstanbul, Cumhur Bektüre #2, İstanbul, George Simpson, Bodrum.

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu, Yeşil Bursa'dan Yola Çıktı..

2019-02-19
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye......

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etabı olan WBF-Türkiye XI. Bursa Tavla Şampiyonası, 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde, toplam 11 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Eskişehir, İzmir, Kdz.Ereğli, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kuşadası) 114 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için bir kez daha Bursa'daki ev sahibimiz Hotel Gold Majesty'nin lüks çatı salonunda buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 24 saat boyunca Yeşil Bursa'nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 88 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla kategorisinin Bursa'dan iki başarılı ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde, final masasına namağlup ulaşan İLHAN ÇELENK, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Türker Demircan karşısında toplam 60 dakika süren ilk final müsabakasını 3/13'lük açık ara skorla yitirse de, bir aşamasında 1/4 geriye düştüğü son finali 45 dakikalık mücadele nihayetinde 9/4'lük açık ara skorla kazanarak zirveye ulaşmış ve on yıl aradan sonra WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu ünvanını ev sahibi şehre geri getirmeyi başarmıştır.

Şampiyonanın toplam 44 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin Kocaeli'den finale namağlup ulaşan iki bilindik ismi karşı karşıya getiren finalinde ise rakibi ileri oyuncu Yasin Özergil karşısında baştan sona önde götürdüğü toplam 55 dakikalık müsabakayı 9/3'lük açık ara skorla kazanan usta GÜRAL BULUT şampiyonluk ünvanının sahibi olmuştur. Bulut, aynı zamanda "Jackpot" yan aktivitesinde oynadığı final ve "1-Puan" yan aktivitesinde oynadığı yarı finaller ile organizasyonda yıldızlaşırken, böylelikle şampiyon olarak tamamladığı UTT 2018 ardından UTT 2019'a da rüzgar gibi bir başlangıç yapmıştır.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, elde ettiği ana aktivite dördüncülüğü ile katıldığı ardarda beşinci etkinliğimizde yine kürsüde yerini alan Bodrum'dan ileri usta Zafer Taş ile ilk dörde iki hakla ulaştığı "1-Puan" yan aktivitesinde final oynayan Kocaeli'den ileri uzman Tunç Sökmener olurlarken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla ve 869BG yanında Uludağ İçecek, Penguen Gıda, Yaşar Konfeksiyon, MC Baby, Agah Bijuteri Meridyen, FKN Giyim, Tevfik Alpak Organizasyon, bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Hotel Gold Majesty ve Nilüfer Belediyesi'nin de destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına yakında "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer'e, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Hotel Gold Majesty personeline ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XI. Bursa Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu