2021 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tavlaseverleri Yeniden Buluşturdu...

2021-08-31
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 45. kez tertiplenen Dünya...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 45. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 24 Temmuz-01 Ağustos 2021 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 20 ülkeden toplam 140 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Dünyada yaşanan salgın nedeniyle 2020 yılında tertiplenemeyen ve uzun bir aradan sonra tavlaseverlerin tekrar buluştuğu ilk büyük etkinlik olan dokuz günlük şampiyonanın baş direktörlük görevini bu yıl altıncı kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 14 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ve 109 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan dünyanın 1 numaralı devi Japon MASAYUKI MOCHIZUKI, rakibi İsviçreli Carlos Estenssoro karşısında çıktığı ilk final maçını kaybetse de, son final müsabakasında elde ettiği galibiyetle zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen ve 2009 yılında da kazanmış olduğu Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının ikinci kez sahibi olmuştur. Mochizuki'nin aynı zamanda "Super Jackpot" kategorisini de birincilikle tamamlamış oluşu, emsaline zor rastlanır bir zafer olarak tavla tarihine geçmiştir.

03 Ağustos 2021 itibarı ile yurda dönen ve organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2021 Dünya Modern Tavla Şampiyonu MASAYUKI MOCHIZUKI & Finalist CARLOS ESTENSSORO

Zorlu Büyük Final 2019 Maratonu Sona Erdi...

2020-07-05
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri, yılın en değerli unvanı olan WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen 2019 "MERİT 30.000TL" Büyük Final aktivitesi, ülkemizde halen yaşanmakta olan Covid-19 salgın şartları nedeniyle internet üzerinden oynanan ana tablo maçları ve 6 gün süren mücadele nihayetinde heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Bu yıl "Merit International" sponsorluğunda daha da güçlenen aktivitede yer almaya hak kazanan, 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 12'i yurt dışı çıkışlı, toplam 239 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya Antalya bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre'ye karşı 11/4, 7/15 ve 12/2'lik skorlarla 2-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan ileri oyuncu Mehrdad Jiranzadeh olurken, ana tabloya UTT-2019 etap ve genel puan sıralaması kontenjanlarından iki hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde Antalya'dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy karşısında 11/5, 10/12 ve 11/2'lik skorlarla 2-1 galip gelerek finale uzanan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur da, 2010 yılında elde etmiş olduğu bu paha biçilmez unvanı ikinci kez kazanmak niyetiyle adını finale yazdırmıştır.

5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 3 saat 45 dakika süren 4 müsabakada nihayetlenen çekişmeli final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi Uygur'a karşı 12/5, 4/11, 11/4 ve son maçta 11/10'luk skorlarla 3-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan ileri oyuncu MEHRDAD JIRANZADEH, böylelikle zirveye ulaşarak paha biçilmez WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur. Jiranzadeh, zirveye yürüyüşü esnasında WBF-Türkiye organizasyon tarihinin "Ulaşılmış En Yüksek Modern Tavla Ratingi" rekorunu da kırarak büyük alkış almıştır.

Aktivitede usta Gültekin Uygur ikincilik, üçüncülük eşleşmesinden 8/11, 12/7 ve 11/8'lik skorlarla 2-1 galip ayrılan Antalya'dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy üçüncülük, İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre de dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2019 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara, ilgili bölgelerin lig direktörlerine ve ödül sponsorumuz "Merit International"'a katkılarından ötürü teşekkür ederken, en kısa zamanda canlı etkinliklerde tekrar buluşmayı diler.

 

WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2020-02-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2020 aktivitesi veWBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2020 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye X. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 14-15 Mart 2020 tarihlerinde, toplam 12 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Bursa, Kdz. Ereğli, İzmir, Marmaris, Antalya, Manisa, Afyon, Gaziantep, Sakarya) 86 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 23 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2020 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 71 kişilik katılımla oynanan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategori finalinde, geçmişte Ankara bölgemizde sayısız başarıya imza atmış olup kısa süre önce İzmir bölgemize dahil olan tanınmış usta ÜMİT BATA, daha ilk müsabakada aldığı yenilgi akabinde ardarda 10 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan rakibi Antalya'dan Mehmet Millioğlu karşısında, baştan sona önde götürdüğü ve toplam 130 dakikada nihayetlenen ilk finali 13/6'lık açık ara skorla kazanarak şampiyonluk koltuğuna yerleşmiş ve böylelikle ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup WBF-Türkiye 2020 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Bata, bu derecesiyle yıl sonunda KKTC'de tertiplenecek 2020 MERİT 100.000TL Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2020 Merit etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 48 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin, ev sahibi bölgenin final masasına namağlup ulaşan iki bilindik ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesi nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, aynı zamanda "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde de final oynayarak şampiyonada yıldızlaşan tecrübeli rakibi usta Güral Bulut karşısında toplam 90 dakika ve 14 el nihayetinde 9/6'lık net skorla galip gelerek şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden başarılı uzman YASİN ÖZERGİL olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde çok anlamlı bir şampiyonluk alırken aynı zamanda "Geleneksel" kategoriyi de üçüncü tamamlayan Kocaeli'den usta Tolga Özkale ile ardarda iki tur etabında "Merit'e Davet" finali oynayan İstanbul'dan genç usta Umur Aras olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 20.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "
Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener başta olmak üzere, birlikte onuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


X. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

2019 ''MERİT 30.000TL'' Büyük Final'de Ön Elemeler Tamamlandı...

2020-02-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri, yılın en değerli unvanı olan WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen 2019 "MERİT 30.000TL" Büyük Final aktivitesinde tüm ön elemeler tamamlanmış ve Ana Eşleşme Tablosu'nun 64 oyuncusu belirlenmiştir.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 239 oyuncudan ana tabloya ulaşmayı başaran 64 ismin 21'i Ankara, 20'si İstanbul, 8'i Kocaeli, 4'ü Antalya, 3'ü Bodrum, 3'ü Bursa, 3'ü Marmaris, 1'i KKTC ve 1'i de Ukrayna çıkışlıdır.

WBF-Türkiye, 29-31 Mayıs 2020 tarihlerinde Antalya Başaran Business Hotel
'de gerçekleşecek UTT-2020 etabı 11. Antalya Açık Tavla Şampiyonası bünyesinde, şampiyonanın başlangıcından bir gün önce, 28 Mayıs 2020 tarihinde start alacak ve nihayetinde dereceye giren isimlerin "Merit International" sponsorluğunda toplam 30.000TL ile ödüllendirileceği Büyük Final 2019'un tüm finalistlerine başarılar diler.


Görseli büyütmek için üzerine tıklayınız.

WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu, Yeşil Bursa'dan Yola Çıktı...

2020-02-23
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2020 aktivitesi ve bu yıl itibarı...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2020 aktivitesi ve bu yıl itibarı ile özellikle ödüllendirmelerde yapılan revizyonlarla zenginleştirilerek yine birbirinden heyecanlı 10 etaptan oluşacak WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etabı olan WBF-Türkiye XII. Bursa Tavla Şampiyonası, 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde, toplam 10 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Kdz.Ereğli, Marmaris, Afyon, Antalya, İsviçre) 105 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için bir kez daha Bursa'daki ev sahibimiz Hotel Gold Majesty'nin lüks çatı salonunda buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 23 saat boyunca Yeşil Bursa'nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 83 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategorisinin final eşleşmesi camiamızın iki bilindik ismini karşı karşıya getirmiş, WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu unvanını 2014 ve 2018 yıllarında da kazanmış olan İstanbul
'dan usta SEDAT SORGÜVEN, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Kocaeli'den usta Tunç Sökmener karşısında bir aşamasında 9/4 öne geçtiği, devamında DMP'ye giden ve toplam 70 dakikada nihayetlenen ilk final müsabakasını 13/12'lik kıl payı farklı skorla kazanarak zirveye namağlup ulaşmış ve böylelikle şampiyonluk unvanının takdire şayan bir başarıyla üçüncü kez sahibi olmuştur. Sorgüven, bu derecesiyle yıl sonunda KKTC'de tertiplenecek 2020 MERİT 100.000TL Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanı sıra 2020 Merit etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile unvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 39 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finale namağlup ulaşan iki ismi karşı karşıya getiren finalinde ise, rakibi Marmaris
'ten Neşer Korkmaz karşısında baştan sona başa baş ilerleyen toplam 75 dakikalık müsabakayı 9/7'lik skorla kazanmayı başaran usta GÜLTEKİN UYGUR, bölgede 2014 yılında da elde ettiği şampiyonluk unvanının bir kez daha sahibi olmuş ve böylelikle şampiyon olarak tamamladığı UTT-2019 ardından UTT-2020'ye de hızlı bir başlangıç yapmıştır.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Merit
'e Davet", "Mini Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT-2020 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, 54 kişilik rekor katılımla oynanan "Havuz" kategorisini birincilikle tamamlarken aynı zamanda "1-Puan" kategorisinde de yarı final oynayan Ankara'dan usta Güven Ok olurken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal ve 869BG yanında Uludağ İçecek, Penguen Gıda, Tevfik Alpak Organizasyon, bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Hotel Gold Majesty ve Nilüfer Belediyesi'nin de destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 20.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer
'e, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Hotel Gold Majesty personeline ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XII. Bursa Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu Tamamlandı...

2020-01-30
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden İzmir'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden İzmir'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu, 06 Şubat tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki bilindik oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, bir önceki sezonun Karma Turnuva finalisti olan yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-0 galip gelmeyi başaran ileri usta SEDA KOÇ sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde rakibi Hasan Üzüm karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran tecrübeli usta FATİH SİMER küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 16 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise özellikle son dönemin dikkat çeken isimlerinden uzman HÜSEYİN VARIŞLI, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi usta Hüseyin Çetintaş karşısında başa baş çekişmeye sahne olan ilk finali 11/9'luk yakın skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara Altın Küme
'de ileri oyuncu GÜRKAN BAŞEĞMEZ puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de ise usta AHMET ERCAN ikili averaj farkıyla sezonu zirvede tamamlamıştır. Toplam 52 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, liglerdeki ilk sezonunda küme finali oynama başarısını gösteren rakibi Mutlu Ulaş karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden uzman OSMAN ERKOL olmuştur.

Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 30 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise kariyerlerinin ilk finaline çıkan iki taraftan MEFTUN ULAŞ, liglerdeki henüz ikinci sezonunu oynamakta olup Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Cem Cebeci karşısında ilk finali 1/11'lik sürklase skorla kaybetse de, son finalde aldığı 19/7'lik açık ara galibiyetle ismini şampiyonluk hanesine yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de önceki iki sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, sezonu puan farkıyla bir kez daha zirvede tamamlamak suretiyle ve takdire şayan bir başarıyla art arda üç sezon şampiyon olan ender isimlerden biri olarak zirvedeki yerini korurken, toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise bölgenin en kıdemli oyuncularından biri olan usta MEHMET DAĞOĞLU, ipi açık ara puan farkıyla göğüsleyerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İzmir Küme
'de geçmişte Ankara bölgemizde çeşitli başarılara imza atmış olan usta ÜMİT BATA, uzun bir aradan sonra yeniden başlangıç verilen bölgenin, puan farkıyla ilk sezon şampiyonu olmuştur.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de MEHRDAD JIERANZADEH, henüz başladığı kariyerinin ilk sezonunda II. Küme şampiyonluğuna ulaşıp, hemen akabindeki bu sezon da ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğunu elde ederek ayakta alkışlanacak bir seri yakalarken, toplam 10 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise METİN MİLLİOĞLU sezonu namağlup bitirerek açık ara puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de ileri oyuncu OSMAN ASLAN puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise HAŞMET ERSOY, yine puan farkıyla ipi göğüsleyen isim olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de ileri oyuncu SALİH YAZLALI ikili averaj farkıyla kariyerinde ilk defa sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu ENGİN OLTULU puan farkıyla küme şampiyonluğununun sahibi olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme
'de, bir önceki sezonun da şampiyonu olan tecrübeli ileri uzman NEDİM YARDIMCI ikili averaj farkıyla zirvedeki yerini korurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise HÜR ARSLAN puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

WBF-Türkiye, 2020 Faaliyetlerine Uluslararası İstanbul Açık İle Başladı...

2020-01-24
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca WBF 2020 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun açılış etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca WBF 2020 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun açılış etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye 2020 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası, 17-19 Ocak 2020 tarihlerinde, toplam 17 ülkeden (Almanya, Azerbaycan, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, İngiltere, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Lübnan, Mısır, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 138 kişilik katılım adediyle, üç gün yaklaşık toplam 37 saatlik süreç sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan, bir kez daha yurdun çeşitli noktalarından WBF-Türkiye dostları ile dünya oyuncularını bir araya getiren ve renkli bir ödül töreni ile sonuçlanan şampiyonanın, çok kısa bir süre önce yitirdiğimiz ve bu şampiyonayı 2013 yılında kazanmış olan Yunan ileri usta Giorgos Kleitsas'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen "Ana Aktivite"'sinin, tarafların birbirinden zorlu 6 tur sonucunda vardığı ve izleyicilerin dev ekrandan takip ederek farkın 3 sayıdan fazla açılmadığı kıyasıya bir mücadeleye tanık olduğu finalinde, Türk tavla camiasının yakından tanıdığı 77 yaşındaki İngiliz ileri usta JOHN BROOMFIELD, rakibi İstanbul'un yıldız isimlerinden usta Babür Eren karşısında 23 elde nihayetlenen 157 dakikalık müsabakadan 17/14'lük skorla galip ayrılarak namağlup şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle önceki yıllarda birkaç defa çok yakınından döndüğü paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Modern Tavla Şampiyonluğu unvanının yeni sahibi olmayı başarmıştır.

Finalin tarafları, kazandıkları 2020 yılında kendi tercih edecekleri “WBF-Merit International” etkinliklerine tüm ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisi katılım masrafları üstlenilmek suretiyle dahil olma ödülleri yanında 2020 yılı sonu etkinliğimiz "Merit 100.000 TL" Büyük Final'e doğrudan katılım haklarını da elde etmişlerdir.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Backgammon.TV ve ev sahibi Armada Hotel sponsorluklarında gerçekleşen, WBF'nin uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan tek kategori "Giorgos Kleitsas Anısına Ana Aktivite" yanında “Affan Başak Anısına Danışman Çiftler”, “Richard Lukas Anısına Isınma”, “Erhan Doğrusöz Anısına 869BG Yıldırım”, “1-Puan”, “Havuz”, “Tavla İçin Tavla”, "Merit'e Davet", partnerlerimizden Backgammon.TV (Japonya) sponsorluğunda bu yıl rekor katılımcı adediyle gerçekleştirilerek faaliyete renk katan "BGTV Uzmanlık Testi", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 11 kategoriden meydana gelen şampiyonada, Ana Aktivite Teselli Kademesi'nde oynadığı yarı final yanında "Richard Lukas Anısına Isınma" yan aktivitesini kazanan İtalyan yıldız Boris Martinello, Ana Aktivite Son Şans Kademesi'nde yarı finali oynarken "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan ileri uzman Ömer Mert Gülaçtı ve Ana Aktivite Son Şans Kademesi'nin diğer yarı finalisti olup aynı zamanda "1-Puan" yan aktivitesinde de şampiyon olmayı başaran Azeri yıldız Kenan Hasanzade ekstra alkış alırlarken, tüm dereceye girenler, unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında revize ödüllendirme sistemi ile toplam 65.000 TL'yi aşkın değerde birbirinden kıymetli çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun bu yıl geçmişe oranla özellikle yurt dışından gelen katılımcı adedindeki ciddi artışla 17 farklı ülkeden dünya ustalarını İstanbul'da buluşturduğu ve bir kez daha tüm tarafların yüksek memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen şampiyonada yer alarak baştan sona büyük bir uyum içerisinde organizasyonun tek bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasına vesile olan tüm iştirakçilere, Uzmanlık Testi aşamasına verdiği gönüllü destekten ötürü Sn. Cüneyt Argun Genç'e, faaliyetin başarısındaki katkıları için Armada Hotel işletme sahibi Sn. Kasım Zoto'ya ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 2020 İstanbul Açık İlk Dört ***

WBF-Türkiye 2019 ''MERİT 30.000TL'' Büyük Final Eşleşmeleri Belli Oldu...

2020-01-02
WBF TURKEY

2019 yılı içerisinde WBF-Türkiye faaliyetlerinde 6 lig sezonunda gerçekleşen yaklaşık 1880 iştirakten belli kıstaslara göre...

2019 yılı içerisinde WBF-Türkiye faaliyetlerinde 6 lig sezonunda gerçekleşen yaklaşık 1880 iştirakten belli kıstaslara göre başarı elde etmiş olan 239'unun WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele edecekleri, bu yıl yapılan yeni revizyonlar ve detaylı yürütüm modeli ile bir kez daha emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşecek ve nihayetinde “Merit International” sponsorluğunda toplam 30.000TL ödülün de sahiplerini bulacağı WBF-TÜRKİYE 2019 “MERİT 30.000TL” BÜYÜK FİNAL için 29 Aralık 2019 tarihinde çekilen kuraların ardından başlangıç verilmiştir.

Aktivitede yer almaya hak kazanan oyuncuların 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 1'i de yurt dışı çıkışlıdır.


29-31 Mayıs 2020 tarihlerinde Antalya Başaran Business Hotel'de gerçekleşecek UTT-2020 etabı 11. Antalya Açık Tavla Şampiyonası bünyesinde, şampiyonanın başlangıcından bir gün önce, 28 Mayıs 2020 tarihinde start alacak 64 kişilik bir Ana Eşleşme Tablosu ile bu tabloya erişebilmek için öncesinde bölgelerde oynanacak çeşitli Ön Eleme Tabloları'ndan meydana gelmekte olan 2019 Büyük Final'e, geçtiğimiz yıl boyunca WBF-Türkiye bünyesindeki kariyerlerine göre 17 farklı kıstas dikkate alınarak davet edilen oyuncular ve bu kıstaslar ile ilgili detaylar, ana sayfamızın sol bloğundaki "Büyük Final 2019" köşesinde sunulmaktadır.

WBF-Türkiye, tüm Büyük Final 2019 katılımcılarına başarılar diler.

WBF-Türkiye 2019 Çarşamba Buluşmaları Sonuçlandı...

2019-12-30
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2019 yılı boyunca merkez faaliyet noktası İstanbul'da iki ayrı sezon şeklinde tertiplenmiş olan 30 adet...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2019 yılı boyunca merkez faaliyet noktası İstanbul'da iki ayrı sezon şeklinde tertiplenmiş olan 30 adet Yakın Takip aktivitesinden meydana gelen WBF-Türkiye 2019 Çarşamba Buluşmaları, 29 Aralık 2019 tarihinde oynanan finaller ile başarıyla tamamlanmış ve 2019 yılı ortak şampiyonu belli olmuştur.

Yılın ilk yarısında gerçekleştirilen 15 adet “Yakın Takip 2019-1. Sezon” buluşmasının haftalık birinci ve ikincileri arasında 05 Haziran 2019 tarihinde uygulanan Tekil Eliminasyon yürütümlü final tablosundan birinci çıkmayı başaran, aynı zamanda bir önceki yılın da ortak şampiyonu ileri usta Cumhur Bektüre, aynı zamanda 2019-1. Sezon Takip Puanı Sıralaması
'nın da birincisi oluşu vesilesiyle Sezon Şampiyonluğu ve Sezon İkinciliği unvanlarının birlikte sahibi olarak ortak finale ismini yazdırmıştır.

Benzer şekilde, yılın ikinci yarısında gerçekleştirilen 15 adet “Yakın Takip 2019-2. Sezon” buluşmasının haftalık birinci ve ikincileri arasında 25 Aralık 2019 tarihinde uygulanan Tekil Eliminasyon yürütümlü final tablosundan birinci çıkan ileri uzman Talat Bağıbala da, final eşleşmesinde ikinci sezonun da puan sıralaması birincisi olan rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında toplam 80 dakikalık mücadele nihayetinde 7/2 ve 9/4
'lük skorlarla 2-0 galip gelerek Yakın Takip 2019-2. Sezon Şampiyonluğu'na ulaşmış ve ortak finalin diğer tarafı olmuştur.

Finallerin tarafları derecelerinden ötürü birer adet "Merit Açık" & "İstanbul Açık" bedelsiz ana kategori katılımları ile ödüllendirilirken, 29 Aralık 2019 tarihinde oynanan ortak final eşleşmesinde Cumhur Bektüre karşısında 90 dakika süren ve baştan sona müthiş bir çekişmeyle geçen müsabakadan DMP
'de 11/10 kıl payı farkla galip ayrılarak zirveye uzanan TALAT BAĞIBALA, böylelikle WBF-Türkiye 2019 Çarşamba Buluşmaları Ortak Şampiyonluğu unvanının da sahibi olmuştur. Özellikle zirveye giden yolun son 3 turunu, bu unvanı daha önce üç defa kazanmış (2015, 2016 ve 2018) ve bu yıl da çok yüksek seviyede başarı göstermiş olan son şampiyon Bektüre'ye karşı geçerek takdire şayan bir zafere erişen Bağıbala, böylelikle kazandığı heybetli şampiyonluk kupası yanında 2019 "Merit 30.000TL" Büyük Final aktivitesinin ana tablosuna da ismini yazdırmayı başarmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu derece sahibi isimleri başarılarından ötürü tebrik eder, önümüzdeki günlerde başlangıç verilecek ve 7
'şer haftalık 4 adet Yakın Takip Sezonu'ndan meydana gelecek olan 2020 Çarşamba Buluşmaları'nda tüm katılımcılara başarılar diler.


WBF-Türkiye 2019 Çarşamba Buluşmaları
"Yakın Takip-1 & Yakın Takip-2" Ortak Şampiyonu
TALAT BAĞIBALA

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Sonuçlandı...

2019-12-28
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2019 yılı boyunca tertiplenen tüm bölge şampiyonalarından meydana gelen 2019 Ulusal Tavla Turu faaliyeti...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2019 yılı boyunca tertiplenen tüm bölge şampiyonalarından meydana gelen 2019 Ulusal Tavla Turu faaliyeti geçtiğimiz haftasonu oynanan XXXIV. İstanbul Bölge Şampiyonası ile başarıyla tamamlanmış ve şampiyonluk unvanı sahibini bulmuştur.

Yıl içerisinde gerçekleştirilen toplam 9 etabın (Bursa, Kocaeli, Marmaris, İstanbul-1, Kdz.Ereğli, Bodrum, Antalya, Ankara, İstanbul-2) sekizine iştirak ederek elde ettiği çeşitli dereceler vesilesiyle topladığı katılım ve performans puanlarının art arda eklenmesiyle, bu etaplarda yer alan toplam 455 münferit iştirakçi arasında, özellikle dördüncü sırada çıktığı son etapta gösterdiği emsaline zor rastlanır başarıyla toplam 294 tur puanına ulaşan İstanbul
'dan usta GÜLTEKİN UYGUR WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nu birincilikle tamamlamıştır.

Böylelikle daha önceden 2008, 2009, 2010, 2014 ve 2015 yıllarında da elde etmiş olduğu WBF-Türkiye Ulusal Tavla Turu Şampiyonluğu unvanının altıncı kez sahibi olan Uygur, ismine hazırlanan heybetli şampiyonluk kupası yanında +2000 ödül puanı ile ödüllendirilmiş, yanısıra UTT-2019 puan sıralamasını ilk 24
'te tamamlayan diğer isimlerle birlikte 23-24 Mart 2020 tarihlerinde Kıbrıs Merit Park Hotel'de gerçekleşecek 30.000TL ödüllü Merit Büyük Final 2019 aktivitesine doğrudan katılmaya da hak kazanmıştır.

Son ana kadar puan sıralamasındaki liderliğini açık ara sürdürse de Uygur tarafından son etapta mucizevi bir şekilde geçilen son şampiyon Kocaeli
'den usta Güral Bulut UTT-2019'u 285 puanla bir adım geride ikinci, özellikle son üç tur etabında gösterdiği takdire şayan başarı ile kürsüde yerini alan Kocaeli'den uzman Suat Karadağ 250 puanla üçüncü ve İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre de 227 puanla dördüncü tamamlamışlardır.

WBF-Türkiye Organizasyonu dereceye giren isimleri tebrik eder, yeni revizyon ve etaplarla daha da zenginleştirilecek olan 2020 Turu
'nda tüm katılımcılara başarılar diler.


WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Şampiyonu
GÜLTEKİN UYGUR

2019'un Son Bölge Şampiyonu İstanbul'da Belirlendi...

2019-12-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 güz dönemi aktivitesi...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 güz dönemi aktivitesi ve 2019 Ulusal Tavla Turu'nun dokuzuncu ve son etabı olan WBF-Türkiye XXXIV. İstanbul Tavla Şampiyonası, 21-22 Aralık 2019 tarihlerinde, toplam 10 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Ankara, Edirne, Antalya, Eskişehir, Bodrum, Kdz.Ereğli, Marmaris, Lübnan) 119 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan şampiyona için bir kez daha ev sahibimiz Armada Hotel'de buluşan tavlaseverler, iki gün sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar çeşitli kategorilerde yaklaşık toplam 26 saat boyunca İstanbul'un yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 95 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin İstanbul
'dan iki tanınmış ismi karşı karşıya getiren finalinde, UTT-2019 yarışında dördüncü sırada ve iki kategori kazanma şartıyla çıktığı bu son etapta finale namağlup ulaşan kıdemli usta GÜLTEKİN UYGUR, uzun bir aradan sonra yeniden bir WBF-Türkiye etkinliğinde yer almakta olan güçlü rakibi ileri uzman Bülent Bahar karşısında ilk iki elde 0/8 geriye düştüğü, akabinde toparlanarak DMP'ye getirdiği ilk finali toplam 115 dakika ve 10 el nihayetinde son zarlarda 12/13 yitirmesinin ardından geçilen son finali yalnızca 20 dakika ve 4 el nihayetinde 9/0 kazanarak zirveye ulaşmış ve böylelikle zengin unvan koleksiyonuna daha önce birkaç kez kapısından döndüğü paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Bölge Şampiyonluğu unvanını da eklemiştir. Uygur'un aynı motivasyonla şampiyonada yıldızlaşarak "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" kategorisini de kazanması ise kendisini son etap nihayetinde Ulusal Tavla Turu 2019'un liderlik koltuğuna taşımış ve şapka çıkartılacak bir başarı olarak kayda geçmiştir.

Şampiyonanın toplam 48 kişilik katılımla oynanan ve geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz merhum Mehmet Kocaoğlu
'nun aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla kategorisinin iki tarafın da namağlup ulaştığı finalinde ise, özellikle son 3 tur etabında aldığı ardarda derecelerle UTT-2019'un mutlak yıldızlarından biri olan rakibi Kocaeli'den uzman Suat Karadağ karşısında baştan sona başabaş ilerleyen ve 15 el nihayetinde DMP'de tamamlanan 95 dakikalık mücadeleden 9/8'lik kıl payı farklı skorla galip ayrılmayı başaran Ankara'dan usta CEMALETTİN KARAKÜTÜK, böylelikle art arda 6 maçlık namağlup seriyle güçlü kariyerine kıymetli bir şampiyonluk daha eklemiştir. Karakütük, aynı zamanda "Jackpot" yan aktivitesinde de final oynayarak toplam iki dereceyle şampiyonada yıldızlaşan bir diğer isim olmuştur.

İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel ve ev sahibimiz Armada Hotel sponsorluklarında düzenlenen, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel”, “Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Balım Ayaşlı Anısına Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Hamza Güven Anısına Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın ciddi alkış alan diğer isimleri ise, açık ara puan farkıyla lider çıktığı bu son tur etabında Uygur
'un mucizevi başarısını tüm tavlaseverlere örnek olacak bir sportmenlikle karşılayan ve tebessümünden zerre yitirmeyen Kocaeli'den usta Güral Bulut yanında bir önceki İstanbul etabında oynadıkları "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" yan aktivite finalini tekrarlayan İstanbul'dan ileri uzmanlar Fatih Seven ve Muammer Saraçoğlu ikilisi olurlarken, tüm dereceye girenler unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XXXIV. İstanbul Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Ekim-Kasım 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-12-26
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Ekim-Kasım 2019 Sezonu, 07 Aralık tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki başarılı oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi genç usta Umur Aras karşısında 2-1 galip gelmeyi başaran usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde tecrübeli rakibi ileri uzman K. Zafer Akbıyık karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galip gelen ileri oyuncu HAKAN ASLANELİ kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Ekim-Kasım 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 15 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde yenildiği yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında ilk finali 12/8, son finali ise 15/12'lik skorlarla kazanmayı başaran tecrübeli usta MAHİR KASUTO güçlü kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme
'nin bölgenin finallere alışkın iki simasını karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında 2-0'lık skorla galip gelen usta BERKAN KALENDER sezon şampiyonluğuna ulaşmayı başarırken, toplam 45 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, rakibi uzman İbrahim Şahin karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden MUSTAFA BUDAK olmuştur.

Ekim-Kasım 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 25 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı ileri oyuncu Adnan Turan karşısında büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'ye giden ilk finali 11/10'luk kıl payı farklı skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de bir önceki sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, henüz başladığı kariyerinin ilk sezonunda II. Küme şampiyonluğuna ulaşıp, hemen akabindeki bu sezon da son ana kadar zirveyi zorlayarak dikkat çeken Yavuz Mireli'nin puan farkıyla bir adım önünde unvanını korurken, toplam 32 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'nin final eşleşmesinde ise güçlü rakibi Yücel Niego karşısında 2-0'lık skorla galip gelen tecrübeli ileri uzman ALİ MANDALİNCİ küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de OSMAN ÖZTÜRK üçlü averaj farkıyla kısa süre önce başladığı kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise MEHRDAD JIERANZADEH puan farkıyla, liglerdeki ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını gösteren ender oyuncular arasına ismini yazdırmıştır.

BURSA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de HAYRİ ATAMAN kariyerinin ikinci lig sezonunda puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise BAHADIR YURTÇU kariyerinin ikinci sezonunda ikili averaj farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını göstermiştir.

KOCAELİ:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme
'nin bölgenin iki yüksek kariyerli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi uzman Mustafa Şen karşısında 2-1 galip gelmeyi başaran usta GÜRAL BULUT ünvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklemiştir.

Ekim-Kasım 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 17 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise uzman SUAT KARADAĞ, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı sezonun yıldız ismi usta Güral Bulut karşısında ilk finali 4/11'lik açık ara skorla kaybetse de, son finalde 17/11'lik net skorla gülerek şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştır.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 37 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Marmaris Küme
'nin bölgenin iki tecrübeli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi Murat Rumelli karşısında 2-0 galip gelmeyi başaran ileri uzman NEDİM YARDIMCI sezon şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...

2019-11-30
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun sekizinci etabı olan WBF-Türkiye XV. Ankara Tavla Şampiyonası, 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde, toplam 12 noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Antalya, Bursa, Aydın, İzmir, Samsun, Bodrum, Kdz.Ereğli, Kuşadası) 118 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan ve bu yıl yine özellikle Başkentli tavlaseverlerin yoğun iştirakiyle yüksek katılımcı adetlerine ulaşan şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 28 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonada toplam 103 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" kategorisinin Başkent
'in iki yıldız ismini karşı karşıya getiren finalinde tecrübeli ileri uzman FARUK ÖZER, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman Ahmet Ercan karşısında 50 dakika süren ilk final müsabakasını 17/2'lik sürklase skorla kaybetmesinin ardından, hızlı başlayarak ilk yarısında 7/2 öne geçtiği, akabinde skorun 7/7'de dengelendiği heyecanlı son finalde toplam 65 dakika nihayetinde 9/7'lik skorla gülmüş ve böylelikle zirveye ulaşarak güçlü kariyerine WBF-Türkiye 2019 Ankara Bölge Şampiyonluğu unvanını da eklemiştir.

Şampiyonanın toplam 56 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin yine Başkent
'ten iki yüksek kariyerli ismin karşılaştığı finalinde ise, rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında bir aşamasında 5/2 geriye düştüğü 75 dakikalık mücadele sonucunda 9/7'lik yakın farklı skorla galip gelmeyi başaran Ankara'dan usta TANSEL DOĞAN böylelikle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Ana Aktivite"
'yi dördüncülükle tamamlarken aynı zamanda "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de final oynayarak UTT-2019 yarışında bitime bir etap kala liderlik koltuğundaki yerini perçinleyen Kocaeli'den usta Güral Bulut yanında "Jackpot" ve "1-Puan" aktivitelerinde iki ayrı şampiyonluğa ulaşan Kocaeli'den ileri oyuncu Suat Karadağ olurlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, tüm aşamalardaki katkıları ile çok ciddi paya sahip olan bölge direktörlerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder ile faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XV. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF Ortak Ürünü MERİT Açık, 7. Yılında Yine Dünya Lideri...

2019-11-28
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl yedinci kez tertiplenen, bugün dünyanın tartışmasız açık ara en büyük modern tavla organizasyonu olan ve her zaman olduğu gibi yine 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek tam altı ay boyunca en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen hazırlık evresi ardından "Tavla Cenneti" sloganıyla hayata geçirilen dev proje 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 05-10 Kasım 2019 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet kalitesiyle tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve büyük başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl da dünyanın dört bir yanından, toplam 45 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Filipinler, Fransa, GKRY, Gürcistan, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Kuzey Makedonya, Lübnan, Lüksemburg, Malta, Norveç, Portekiz, Romanya, Rusya, Tayland, Türkiye, Ukrayna) birbirinden değerli tam 538 oyuncunun devasa adetteki katılımıyla birçok dünya yıldızının buluştuğu muazzam bir uluslararası şova dönüşen organizasyon, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilerek tam 134 ekiplik katılımla oynanan “Ion Ressu Anısına MERİT 2019 Danışman Çiftler”, bu yıl ilk kez uygulanan "2000€ Mega Jackpot", 3 adet "1000€ Super Jackpot", toplam 321 kişilik rekor katılımlı “869BG Isınma”, toplam 256 kişilik dev “Yıldırım”, “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki
'nin sunumunda 107 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen ve kısa bir süre önce yitirdiğimiz ileri usta Giorgos Kleitsas'ın kıymetli anısına ithaf edilen "Mochy'nin Testi", 48 kişilik katılımla oynanan dünyanın en büyük "Bayanlar Turnuvası", üç yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl da büyük ilgi gören "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve açılan tam 361 adet “Mini Jackpot” yan aktiviteleriyle her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 470bin Euro'yu aşkın değerde emsaline rastlanmayacak bir ödül havuzuna ulaşmıştır.

Almanya
'nın elde edilen çeşitli derecelerle ülke olarak büyük başarı gösterdiği şampiyonada, birbirinden güçlü tam 338 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin 3 saatte tamamlanan ana kademe finalinde, 90'ların en tanınmış isimlerinden biri olup 15 yıl önce ara verdiği modern tavla kariyerine bu şampiyona ile geri dönen ve henüz ilk turda alt tabloya düşmesine rağmen takdire şayan bir mücadele nihayetinde tam 10 tur ardarda galibiyet ile final masasına ulaşan Alman üstat HARALD JOHANNI, final masasına yenilgisiz ulaşan dünya yıldızı rakibi Danimarkalı Steen Groenbech karşısında ilk finalde 17/4, son finalde ise 9/2'lik sürklase skorlarla galip gelmeyi başararak, böylelikle ardarda 12 galibiyetlik seriyle ipi göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine ulaşıp bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Şampiyonaya Türkiye bayrağıyla katılan bazı isimler de oyunculuk seviyesi son derece yüksek bu organizasyonda ciddi başarı göstermiş, Masters Kategorisi Ana Kademe
'yi 6/8 Dilimi'nde tamamlayan İstanbul'dan usta Kemal Okal yanında 13/20 Dilimi'ne kadar ilerleyen İstanbul'dan usta Mehmet Ali Akpolat ile Bodrum'dan ileri usta Zafer Taş, Intermediates Kategorisi'nde Ana Kademe'yi 6/8 diliminde tamamlayan Ankara'dan uzman Yaşar Özdemir ile Son Şans Kademesi yarı finalisti olan Marmaris'ten Bora Yurdun ve "Bayanlar Turnuvası" nda şampiyonluğa ulaşarak büyük alkış alan Marmaris'ten Ayla Karmen Acun elde ettikleri bu dereceler ile ülkemizin adını kürsüye taşıyıp camiamızı gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları, hatıra duvarı ve dev tavlasına, BMAB-Orta Doğu ve University Of Gammon-Team Match özel etkinliklerinden Mochizuki seminerine, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, canlı XG analizlerinden beş dünya yıldızı ismin (Blasier, Bray, Mattig, Mc Alpine, Reklaitis) gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı final maçlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 550 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini perçinleyen ve bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 7. MERİT Açık
'ta yer alarak bu dev yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 7. MERİT Açık Onur Tablosu ***

2019 Ulusal Tavla Turu'nun Güney Sahili Şampiyonları Antalya'da Belirlendi...

2019-10-29
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Antalya'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Antalya'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun yedinci etabı olan WBF-Türkiye X. Antalya Açık Tavla Şampiyonası, 18-20 Ekim 2019 tarihlerinde, ülkemizin toplam 8 farklı noktasından (Antalya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Afyon, Bodrum, Fethiye, Marmaris) gelen tavlaseverlere Almanya, Lübnan ve İran bayraklı isimlerin de dahil olmasıyla 78 kişilik katılımla gerçekleşerek başarıyla tamamlanmış ve Kasım ayı başında KKTC'de tertiplenecek olan dev katılımlı 2019 MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası öncesinde son hazırlık niteliği taşıyan organizasyonda, üç gün yaklaşık toplam 36 saat boyunca iştirakçilerin tavlanın keyfine varmaları sağlanmıştır.

Bu yıl, konforuyla beğeni alan yeni ev sahibimiz Başaran Business Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 74 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" finalinde, henüz birinci yılını doldurmakta olan kariyerinin ilk finalini oynayan ve geçtiği yolda favori isimlere karşı aldığı sürpriz galibiyetlerle alkış alan Antalya
'dan BARIŞ KOÇAK, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı güçlü rakibi ileri usta Burak Çulhacı karşısında 70 dakika süren ilk finali 13/5'lik açık ara skorla kaybetse de, baştan sona başa baş ilerleyen ve 60 dakikada nihayetlenen son finalde 9/8'lik kıl payı farkla galip gelerek zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2019 Antalya Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 35 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise aynı zamanda bir önceki UTT-2019 etabı Bodrum
'u aynı kategoride üçüncü olarak tamamlamış olan tecrübeli rakibi Almanya'dan uzman Axel Etten karşısında baştan sona kıyasıya bir mücadeleyle başabaş ilerleyen toplam 135 dakikalık müsabakadan toplam 16 el nihayetinde 9/8'lik skorla galip ayrılmayı başaran Ankara'dan usta GÜVEN OK zafere ulaşan taraf olmuş ve yanı sıra "Jackpot" ile "1-Puan" kategorilerini de finalist tamamlayarak elde ettiği toplam üç derece ile şampiyonada yıldızlaşmıştır.

Şampiyonanın dikkat çeken diğer oyuncuları, bir önceki UTT-2019 etabı Bodrum
'un ana aktivitesinde final oynamış olup bu etabı ise dördüncülükle tamamlayan İstanbul'dan ileri uzman Fatih Seven yanında, Bodrum'da oynadığı "Geleneksel Tavla" finali ardından bu etapta ise hem "Ana Aktivite" kategorisinde üçüncülüğü, hem de "1-Puan" kategorisinde iki yarı final elde eden Marmaris'ten Cesur Kaya, bir önceki etabın "Danışman Çiftler" finalisti olup bu etapta ise "Ana Aktivite" finali oynayan ileri usta Burak Çulhacı, yine bir önceki etapta birincilikle tamamladığı "Geleneksel Tavla" kategorisinde bu kez üçüncü olan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur, "Havuz" kategorisinde bir önceki etabın üçüncüsü, bu etabın ise finalisti olan İstanbul'dan uluslararası usta Arda Fındıkoğlu ile bir önceki etabın "Jackpot" kategorisi finalisti, bu etabın ise "Danışman Çiftler" şampiyonu olan Kocaeli'den ileri oyuncu Suat Karadağ olurlarken, tüm dereceye girenler unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, tüm aşamalardaki katkıları ile ciddi paya sahip olan Antalya bölge sorumlumuz Sn. Nurten Sarı
'ya, şampiyonaya büyük renk katan 5 kişilik Lübnan delegasyonunun değerli mensuplarına ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


X. Antalya Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu