Modern Tavla Ligleri'nde Ekim-Kasım 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-12-26
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Ekim-Kasım 2019 Sezonu, 07 Aralık tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki başarılı oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi genç usta Umur Aras karşısında 2-1 galip gelmeyi başaran usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde tecrübeli rakibi ileri uzman K. Zafer Akbıyık karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galip gelen ileri oyuncu HAKAN ASLANELİ kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Ekim-Kasım 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 15 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde yenildiği yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında ilk finali 12/8, son finali ise 15/12'lik skorlarla kazanmayı başaran tecrübeli usta MAHİR KASUTO güçlü kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme
'nin bölgenin finallere alışkın iki simasını karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında 2-0'lık skorla galip gelen usta BERKAN KALENDER sezon şampiyonluğuna ulaşmayı başarırken, toplam 45 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, rakibi uzman İbrahim Şahin karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden MUSTAFA BUDAK olmuştur.

Ekim-Kasım 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 25 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı ileri oyuncu Adnan Turan karşısında büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'ye giden ilk finali 11/10'luk kıl payı farklı skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de bir önceki sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, henüz başladığı kariyerinin ilk sezonunda II. Küme şampiyonluğuna ulaşıp, hemen akabindeki bu sezon da son ana kadar zirveyi zorlayarak dikkat çeken Yavuz Mireli'nin puan farkıyla bir adım önünde unvanını korurken, toplam 32 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'nin final eşleşmesinde ise güçlü rakibi Yücel Niego karşısında 2-0'lık skorla galip gelen tecrübeli ileri uzman ALİ MANDALİNCİ küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de OSMAN ÖZTÜRK üçlü averaj farkıyla kısa süre önce başladığı kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise MEHRDAD JIERANZADEH puan farkıyla, liglerdeki ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını gösteren ender oyuncular arasına ismini yazdırmıştır.

BURSA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de HAYRİ ATAMAN kariyerinin ikinci lig sezonunda puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise BAHADIR YURTÇU kariyerinin ikinci sezonunda ikili averaj farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını göstermiştir.

KOCAELİ:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme
'nin bölgenin iki yüksek kariyerli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi uzman Mustafa Şen karşısında 2-1 galip gelmeyi başaran usta GÜRAL BULUT ünvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklemiştir.

Ekim-Kasım 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 17 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise uzman SUAT KARADAĞ, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı sezonun yıldız ismi usta Güral Bulut karşısında ilk finali 4/11'lik açık ara skorla kaybetse de, son finalde 17/11'lik net skorla gülerek şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştır.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Ekim-Kasım 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 37 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Marmaris Küme
'nin bölgenin iki tecrübeli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi Murat Rumelli karşısında 2-0 galip gelmeyi başaran ileri uzman NEDİM YARDIMCI sezon şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...

2019-11-30
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun sekizinci etabı olan WBF-Türkiye XV. Ankara Tavla Şampiyonası, 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde, toplam 12 noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Antalya, Bursa, Aydın, İzmir, Samsun, Bodrum, Kdz.Ereğli, Kuşadası) 118 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan ve bu yıl yine özellikle Başkentli tavlaseverlerin yoğun iştirakiyle yüksek katılımcı adetlerine ulaşan şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 28 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonada toplam 103 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" kategorisinin Başkent
'in iki yıldız ismini karşı karşıya getiren finalinde tecrübeli ileri uzman FARUK ÖZER, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman Ahmet Ercan karşısında 50 dakika süren ilk final müsabakasını 17/2'lik sürklase skorla kaybetmesinin ardından, hızlı başlayarak ilk yarısında 7/2 öne geçtiği, akabinde skorun 7/7'de dengelendiği heyecanlı son finalde toplam 65 dakika nihayetinde 9/7'lik skorla gülmüş ve böylelikle zirveye ulaşarak güçlü kariyerine WBF-Türkiye 2019 Ankara Bölge Şampiyonluğu unvanını da eklemiştir.

Şampiyonanın toplam 56 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin yine Başkent
'ten iki yüksek kariyerli ismin karşılaştığı finalinde ise, rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında bir aşamasında 5/2 geriye düştüğü 75 dakikalık mücadele sonucunda 9/7'lik yakın farklı skorla galip gelmeyi başaran Ankara'dan usta TANSEL DOĞAN böylelikle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Ana Aktivite"
'yi dördüncülükle tamamlarken aynı zamanda "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de final oynayarak UTT-2019 yarışında bitime bir etap kala liderlik koltuğundaki yerini perçinleyen Kocaeli'den usta Güral Bulut yanında "Jackpot" ve "1-Puan" aktivitelerinde iki ayrı şampiyonluğa ulaşan Kocaeli'den ileri oyuncu Suat Karadağ olurlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, tüm aşamalardaki katkıları ile çok ciddi paya sahip olan bölge direktörlerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder ile faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XV. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF Ortak Ürünü MERİT Açık, 7. Yılında Yine Dünya Lideri...

2019-11-28
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl yedinci kez tertiplenen, bugün dünyanın tartışmasız açık ara en büyük modern tavla organizasyonu olan ve her zaman olduğu gibi yine 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek tam altı ay boyunca en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen hazırlık evresi ardından "Tavla Cenneti" sloganıyla hayata geçirilen dev proje 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 05-10 Kasım 2019 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet kalitesiyle tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve büyük başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl da dünyanın dört bir yanından, toplam 45 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Filipinler, Fransa, GKRY, Gürcistan, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Kuzey Makedonya, Lübnan, Lüksemburg, Malta, Norveç, Portekiz, Romanya, Rusya, Tayland, Türkiye, Ukrayna) birbirinden değerli tam 538 oyuncunun devasa adetteki katılımıyla birçok dünya yıldızının buluştuğu muazzam bir uluslararası şova dönüşen organizasyon, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilerek tam 134 ekiplik katılımla oynanan “Ion Ressu Anısına MERİT 2019 Danışman Çiftler”, bu yıl ilk kez uygulanan "2000€ Mega Jackpot", 3 adet "1000€ Super Jackpot", toplam 321 kişilik rekor katılımlı “869BG Isınma”, toplam 256 kişilik dev “Yıldırım”, “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki
'nin sunumunda 107 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen ve kısa bir süre önce yitirdiğimiz ileri usta Giorgos Kleitsas'ın kıymetli anısına ithaf edilen "Mochy'nin Testi", BMAB Orta Doğu Turnuvası, 48 kişilik katılımla oynanan dünyanın en büyük "Bayanlar Turnuvası", üç yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl da büyük ilgi gören "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve açılan tam 361 adet “Mini Jackpot” yan aktiviteleriyle her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 470bin Euro'yu aşkın değerde emsaline rastlanmayacak bir ödül havuzuna ulaşmıştır.

Almanya
'nın elde edilen çeşitli derecelerle ülke olarak büyük başarı gösterdiği şampiyonada, birbirinden güçlü tam 338 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin 3 saatte tamamlanan ana kademe finalinde, 90'ların en tanınmış isimlerinden biri olup 15 yıl önce ara verdiği modern tavla kariyerine bu şampiyona ile geri dönen ve henüz ilk turda alt tabloya düşmesine rağmen takdire şayan bir mücadele nihayetinde tam 10 tur ardarda galibiyet ile final masasına ulaşan Alman üstat HARALD JOHANNI, final masasına yenilgisiz ulaşan dünya yıldızı rakibi Danimarkalı Steen Groenbech karşısında ilk finalde 17/4, son finalde ise 9/2'lik sürklase skorlarla galip gelmeyi başararak, böylelikle ardarda 12 galibiyetlik seriyle ipi göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine ulaşıp bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Şampiyonaya Türkiye bayrağıyla katılan bazı isimler de oyunculuk seviyesi son derece yüksek bu organizasyonda ciddi başarı göstermiş, Masters Kategorisi Ana Kademe
'yi 6/8 Dilimi'nde tamamlayan İstanbul'dan usta Kemal Okal yanında 13/20 Dilimi'ne kadar ilerleyen İstanbul'dan usta Mehmet Ali Akpolat ile Bodrum'dan ileri usta Zafer Taş, Intermediates Kategorisi'nde Ana Kademe'yi 6/8 diliminde tamamlayan Ankara'dan uzman Yaşar Özdemir ile Son Şans Kademesi yarı finalisti olan Marmaris'ten Bora Yurdun ve "Bayanlar Turnuvası" nda şampiyonluğa ulaşarak büyük alkış alan Marmaris'ten Ayla Karmen Acun elde ettikleri bu dereceler ile ülkemizin adını kürsüye taşıyıp camiamızı gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları, hatıra duvarı ve dev tavlasına, BMAB-Orta Doğu ve University Of Gammon-Team Match özel etkinliklerinden Mochizuki seminerine, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, canlı XG analizlerinden beş dünya yıldızı ismin (Blasier, Bray, Mattig, Mc Alpine, Reklaitis) gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı final maçlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 550 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini perçinleyen ve bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 7. MERİT Açık
'ta yer alarak bu dev yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 7. MERİT Açık Onur Tablosu ***

2019 Ulusal Tavla Turu'nun Güney Sahili Şampiyonları Antalya'da Belirlendi...

2019-10-29
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Antalya'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Antalya'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun yedinci etabı olan WBF-Türkiye X. Antalya Açık Tavla Şampiyonası, 18-20 Ekim 2019 tarihlerinde, ülkemizin toplam 8 farklı noktasından (Antalya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Afyon, Bodrum, Fethiye, Marmaris) gelen tavlaseverlere Almanya, Lübnan ve İran bayraklı isimlerin de dahil olmasıyla 78 kişilik katılımla gerçekleşerek başarıyla tamamlanmış ve Kasım ayı başında KKTC'de tertiplenecek olan dev katılımlı 2019 MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası öncesinde son hazırlık niteliği taşıyan organizasyonda, üç gün yaklaşık toplam 36 saat boyunca iştirakçilerin tavlanın keyfine varmaları sağlanmıştır.

Bu yıl, konforuyla beğeni alan yeni ev sahibimiz Başaran Business Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 74 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" finalinde, henüz birinci yılını doldurmakta olan kariyerinin ilk finalini oynayan ve geçtiği yolda favori isimlere karşı aldığı sürpriz galibiyetlerle alkış alan Antalya
'dan BARIŞ KOÇAK, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı güçlü rakibi ileri usta Burak Çulhacı karşısında 70 dakika süren ilk finali 13/5'lik açık ara skorla kaybetse de, baştan sona başa baş ilerleyen ve 60 dakikada nihayetlenen son finalde 9/8'lik kıl payı farkla galip gelerek zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2019 Antalya Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 35 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise aynı zamanda bir önceki UTT-2019 etabı Bodrum
'u aynı kategoride üçüncü olarak tamamlamış olan tecrübeli rakibi Almanya'dan uzman Axel Etten karşısında baştan sona kıyasıya bir mücadeleyle başabaş ilerleyen toplam 135 dakikalık müsabakadan toplam 16 el nihayetinde 9/8'lik skorla galip ayrılmayı başaran Ankara'dan usta GÜVEN OK zafere ulaşan taraf olmuş ve yanı sıra "Jackpot" ile "1-Puan" kategorilerini de finalist tamamlayarak elde ettiği toplam üç derece ile şampiyonada yıldızlaşmıştır.

Şampiyonanın dikkat çeken diğer oyuncuları, bir önceki UTT-2019 etabı Bodrum
'un ana aktivitesinde final oynamış olup bu etabı ise dördüncülükle tamamlayan İstanbul'dan ileri uzman Fatih Seven yanında, Bodrum'da oynadığı "Geleneksel Tavla" finali ardından bu etapta ise hem "Ana Aktivite" kategorisinde üçüncülüğü, hem de "1-Puan" kategorisinde iki yarı final elde eden Marmaris'ten Cesur Kaya, bir önceki etabın "Danışman Çiftler" finalisti olup bu etapta ise "Ana Aktivite" finali oynayan ileri usta Burak Çulhacı, yine bir önceki etapta birincilikle tamamladığı "Geleneksel Tavla" kategorisinde bu kez üçüncü olan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur, "Havuz" kategorisinde bir önceki etabın üçüncüsü, bu etabın ise finalisti olan İstanbul'dan uluslararası usta Arda Fındıkoğlu ile bir önceki etabın "Jackpot" kategorisi finalisti, bu etabın ise "Danışman Çiftler" şampiyonu olan Kocaeli'den ileri oyuncu Suat Karadağ olurlarken, tüm dereceye girenler unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, tüm aşamalardaki katkıları ile ciddi paya sahip olan Antalya bölge sorumlumuz Sn. Nurten Sarı
'ya, şampiyonaya büyük renk katan 5 kişilik Lübnan delegasyonunun değerli mensuplarına ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


X. Antalya Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-10-28
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2019 Sezonu, 04 Ekim tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki yüksek kariyerli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun I. Küme şampiyonu olan rakibi usta Babür Eren karşısında 2-1 galip gelmeyi başaran genç usta MURAT HAZIR unvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 34 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin kariyerlerinin ilk küme finalini oynayan iki ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde rakibi ileri oyuncu Mehmet Çam karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-1'lik skorla galip gelen HAMDİ SEZGİN küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Yaz 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 21 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı tecrübeli rakibi usta Kemal Aksu karşısında ilk finali 11/9'luk kıl payı skor farkıyla kazanmayı başaran uzman HÜSEYİN VARIŞLI namağlup seriyle zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 34 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme
'nin sezon finalinde, kariyerinin ilk küme finaline çıkan rakibi Mehmet Bekiroğlu karşısında 2-0'lık skorla galip gelen uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU sezon şampiyonluğuna ulaşmayı başarırken, toplam 21 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, tecrübeli rakibi uzman Ali Parmaksız karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile bölgenin en kıdemli isimlerinden usta CEMALETTİN ERİŞEN olmuştur.

Yaz 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise bölgenin bilindik simalarından ileri oyuncu AVNİ ERDOĞRUCA, henüz ilk turda Mağluplar Grubu'na düştükten sonra art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle finale varan rakibi Kenan Karakaya karşısında ilk finalde 11/2'lik açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de bölgenin yıldız ismi usta GEORGE SIMPSON açık ara puan farkıyla güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise YAVUZ MİRELİ yine puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk lig sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran nadir isimlerden biri olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de, bir önceki sezonun da şampiyonu olan ileri uzman GÖKAY GÖKKAYA puan farkıyla zirvedeki yerini korurken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise aynı zamanda bölgenin lig direktörlüğünü de yeni devralmış olan NURTEN SARI yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

BURSA:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de bölgenin kıdemli isimlerinden OSMAN ASLAN puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise SEDAT CEYHUN yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme
'de uzman ÜMİT TORUN puan farkıyla zirveye ulaşarak bir sezon aradan sonra şampiyonluk koltuğunu bir kez daha devralmıştır.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

Ege Sahilinin 2019 Yılı Şampiyonları Bodrum'da Belli Oldu...

2019-09-18
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bodrum'da yılda bir defa tertiplenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019......

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bodrum'da yılda bir defa tertiplenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun altıncı etabı olan WBF-Türkiye XIV. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, 13-15 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Ülkemizin toplam 10 farklı noktasından (Bodrum, İstanbul, Ankara, Antalya, Kocaeli, Çanakkale, Kuşadası, Marmaris, Afyon, İzmir) gelen tavlaseverlere 4 diğer ülkeden (Lübnan, Almanya, Fransa, Rusya) oyuncuların da dahil olmasıyla 123 kişilik katılımla üç gün yaklaşık toplam 38 saat boyunca WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride oynanan ve renkli bir ödül töreni ile tamamlanan şampiyona, iştirakçilerin bir kez daha tavlaya doyduğu bir festival havasında gerçekleşmiştir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 128 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin finalinde, ülkemizin dünya tavlasında isim yapmış nadir oyuncularından biri olan Antalya
'dan uluslararası usta SABRİ BÜYÜKSOY, İstanbul'dan tecrübeli uzman Fatih Seven karşısında bir aşamasında 3/7 geriye düştüğü ve DMP'de nihayetlenen 110 dakikalık ilk finali 13/11'lik skorla kazanmayı başararak, böylelikle art arda 8 galibiyetlik namağlup seriyle şampiyonanın zirvesine yerleşmiş ve WBF-Türkiye 2019 Bodrum Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 36 kişilik iştirak alan ve 2015 yılında yitirdiğimiz merhum Bedri Koraman
'ın aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise son üç tur etabında kürsüde yer almayı başaran İstanbul'dan usta GÜLTEKİN UYGUR, finale namağlup ulaşan Marmaris'in saygın ismi Cesur Kaya karşısında bir aşamasında 2/6 geriye düştüğü 60 dakikalık mücadeleyi 9/7'lik skorla kazanarak mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Organizasyona ev sahipliği yapan Delfi Hotel yanında Merit Park Hotel, İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG ve Bodrum Kent TV ana sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, Ana Aktivite
'yi dördüncü bitirirken "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de şampiyonluğa ulaşan Bodrum'dan Berna Ant yanında 128 kişilik yüksek katılımlı "Jackpot" yan aktivitesini şampiyon tamamlarken "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de yarı final oynayan Lübnan'dan Saleh Farjallah ve ardarda ikinci tur etabında "1-Puan" yan aktivitesini kazanmayı başaran Ankara'dan usta Zafer Önder olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XIV. Bodrum Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Karadeniz Ereğli'nin 2019 Yılı Şampiyonları Belirlendi...

2019-08-30
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Karadeniz Ereğli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi veWBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Karadeniz Ereğli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun beşinci etabı olan WBF-Türkiye XIII. Kdz. Ereğli Tavla Şampiyonası, 24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde, ev sahibi Kdz. Ereğli yanında 9 diğer noktadan (Kocaeli, Ankara, İstanbul, Bursa, Zonguldak, Adana, Afyon, Bolu ve Kuşadası) toplam 78 kişilik katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

2012 yılında ilk dört tur etabı sonucunda liderken geldiği bu şampiyona esnasında aniden yitirdiğimiz, Türk tavla camiasının en kıymetli isimlerinden merhum Richard Lukas
'ın değerli hatırasına ithaf edilen şampiyona için bu yıl bir kez daha Kdz. Ereğli'deki ev sahibimiz Keleşler Park Otel'de buluşan tavlaseverler, çeşitli kategorilerde iki gün yaklaşık 23 saat boyunca bölgenin yeni şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 63 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla finalinde İstanbul
'dan tecrübeli uzman HÜSEYİN VARIŞLI, Karadeniz Ereğli'nin en yüksek kariyerli isimlerinden biri olan rakibi uzman Zafer Karadağ karşısında baştan sona önde götürdüğü 95 dakikalık ilk finali 13/4'lük açık ara skorla kazanmayı başararak art arda 7 galibiyetle namağlup zirveye ulaşmış ve WBF-Türkiye 2019 Kdz. Ereğli Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 34 kişilik iştirak alan "Geleneksel" kategorisinin 60 dakikalık finalinde ise, kariyerinin ilk etkinliğinde final masasına ulaşmayı başarmış olan rakibi Kdz. Ereğli
'den Salih Atmaca karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakadan 9/3'lük açık ara skorla galip ayrılan İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE mutlu sona ulaşarak zengin unvan koleksiyonuna yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

Lüks iç dekorasyonu ve üst düzey lezzetleri yanında faaliyet boyunca verilen güleryüzlü hizmet ile bir kez daha memnuniyet bildirilen ev sahibimiz Keleşler Park Otel yanında İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel ve Bodrum Delfi Hotel sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler", "Havuz", “Ekstra Kazanç”, "Jackpot", "1-Puan", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, üç yan aktivitede ("Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler", "Jackpot" ve "1-Puan") oynadığı yarı finallerle ödülün kapısından dönen Ankara
'dan Serkan Doğru olurken, tüm dereceye girenler, unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, ön hazırlık aşamalarındaki kıymetli katkıları ile pay sahibi olan Sn. Adnan Özben ve Sn. Uğur Duru
'ya, ev sahibimiz Keleşler Park Otel'in tüm personeline ve organizasyonda yer alan tavlasever dostlarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.


XIII. Kdz. Ereğli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-08-17
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu, 07 Temmuz tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki yüksek kariyerli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun Karma Turnuva finalisti olan usta BABÜR EREN, yine bir önceki sezonun II. Küme ikincisi rakibi usta Gökhan Kazandağ karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde ise uzun bir aradan sonra liglere geri dönen uluslararası usta CİHANGİR ÇETİNEL, kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Levent Alpkan karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyet ile küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Mayıs-Haziran 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 17 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu rakibi Gülderen Gücavlı karşısında ilk finali 12/7, son finali ise 16/12'lik skorlarla kazanmayı başaran usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 14 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de usta TANSEL DOĞAN puan farkıyla Başkent'in ardarda ikinci kez sezon şampiyonu olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki bilindik ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında 2-0'lık skorla galip gelen usta HİKMET TUNÇ küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır. Toplam 31 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, aynı zamanda bir önceki sezonun da Karma Turnuva finalisti olan rakibi ileri oyuncu Osman Erkol karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile tecrübeli uzman HASAN GEMİCİ olmuştur.

Mayıs-Haziran 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 28 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman BERKAN KALENDER, Galipler Grubu'nun geri turlarında da karşılaştığı rakibi usta Cemalettin Karakütük karşısında ilk finalde 11/4'lük açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de kıdemli ileri oyuncu AYHAN ARAL üçlü averaj farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise YENER KOÇYİĞİT puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden bir diğer isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya Küme'nin sezon finalinde bölgenin yıldız isimlerinden ileri uzman GÖKAY GÖKKAYA, son Türkiye şampiyonu ileri uzman Cem Çırakoğlu karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle şampiyonluk koltuğuna yerleşen isim olmuştur.

BURSA:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme´nin final eşleşmesinde rakibi Cihan Yetişkul'a karşı çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galip gelen uzman TEZCAN KARABİBER sezon şampiyonluğu tacını devralmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de uzman YASİN ÖZERGİL açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise bölgenin kıdemli isimlerinden HAKAN ÇETGİN puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Bu bölgemizde Mayıs-Haziran 2019 Sezonu oynanmamıştır.

Nefes Kesen 2019 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tamamlandı...

2019-08-09
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 44. kez tertiplenen Dünya...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 44. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 27 Temmuz-04 Ağustos 2019 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 40 ülkeden toplam 260 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Dokuz günlük şampiyonanın, baş direktörlük görevini bu yıl beşinci kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 13 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ve 186 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan İsrailli yıldız ELI ROYMI, final masasını 2017 yılında da tecrübe etmiş olan dünya devi rakibi Bulgar/Amerikan Petko Kostadinov karşısında çıktığı ilk final maçını kaybetse de, son final müsabakasında elde ettiği açık ara galibiyetle zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

Şampiyonada yer alan Türk oyuncu grubu da başarılı müsabakalar çıkarmış, Intermediates kategorisi Teselli kademesini kazanan Ankara'dan ileri uzman Hikmet Tunç ile aynı kademenin yarı finalisti İstanbul'dan uzman Talat Bağıbala ülkemizin adını kürsüye taşıyan dereceler olarak kayda geçmiştir.

05 Ağustos 2019 itibariyle yurda dönen Türk oyuncu grubunun tüm bireyleri ile organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2019 Dünya Modern Tavla Şampiyonu ELI ROYMI & Şampiyona Onur Tablosu

2019'un İlk İstanbul Bölge Şampiyonu Belli Oldu...

2019-08-02
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 yaz dönemi aktivitesi...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 yaz dönemi aktivitesi ve 2019 Ulusal Tavla Turu'nun dördüncü etabı olan WBF-Türkiye XXXIII. İstanbul Tavla Şampiyonası, 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (İstanbul, Ankara, Kocaeli, Edirne, Antalya, Afyon, Gaziantep, İzmir, Sakarya, Zonguldak, Bodrum, Lübnan, Yunanistan) 123 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan şampiyona için bir kez daha ev sahibimiz Armada Hotel'de buluşan tavlaseverler, iki gün sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar çeşitli kategorilerde yaklaşık toplam 28 saat boyunca İstanbul'un yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 96 kişilik iştirak alan ve organizasyonumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği geçmiş olup kısa süre önce aramızdan ayrılan Edirne bölge kurucu direktörümüz merhum Hamza Güven'in aziz hatırasına ithaf edilen ana aktivitesinin, İstanbul
'dan iki genç yıldız ismin karşı karşıya geldiği ve organizasyon tarihimizin en uzun süreli final eşleşmelerinden birine sahne olan finalinde, daha ilk müsabakada aldığı yenilgi akabinde art arda 11 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan rakibi usta Umur Aras karşısında 135 dakika süren ilk finali DMP'de 12/13 kaybetse de, 70 dakikada nihayetlenen son finalde 10/6'lık net skorla galip gelmeyi başaran usta MURAT HAZIR zirveye yerleşmiş ve böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Bölge Şampiyonluğu unvanının yeni sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 53 kişilik katılımla oynanan ve geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz merhum Mehmet Kocaoğlu'nun değerli hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla kategorisinin finalinde ise, kariyerinin ilk geleneksel kategori finalini oynayan rakibi Ankara
'dan Recep Kürşat Palamutoğlu karşısında baştan sona önde götürdüğü ve 45 dakikada nihayetlenen mücadeleden 9/2'lik açık ara skorla galip ayrılmayı başaran İstanbul'dan usta GÜLTEKİN UYGUR, böylelikle ilk müsabakada aldığı yenilgi akabinde ardarda 8 maçlık galibiyet serisiyle güçlü kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel ve ev sahibimiz Armada Hotel sponsorluklarında düzenlenen, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon stili "Hamza Güven Anısına Ana Aktivite" yanında “Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel”, “Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Balım Ayaşlı Anısına Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın elde ettikleri birden fazla derece ile alkış alan diğer isimleri, Ana Aktivite'de aldığı dördüncülük yanında "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de final oynamayı başaran İstanbul
'dan ileri uzman Muammer Saraçoğlu yanında, "Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel" kategorisinde üçüncü olurken "Jackpot" yan aktivitesini de finalist tamamlayan Ankara'dan uzman Hikmet Tunç ile aynı anda "Havuz" yan aktivitesinde üçüncü, "Jackpot" yan aktivitesinde finalist ve "1-Puan" yan aktivitesinde de şampiyon olmayı başaran İstanbul'dan usta Kemal Aksu olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XXXIII. İstanbul Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Antalya SHEMALL AVM'de 2019 Yılı Ödülleri Sahiplerini Buldu...

2019-07-09
WBF TURKEY

Antalya'nın lider alışveriş merkezi Shemall AVM ile WBF-Türkiye ortak organizasyonunda bu yıl dokuzuncu kez tertiplenerek...

Antalya'nın lider alışveriş merkezi   Shemall AVM  ile WBF-Türkiye ortak organizasyonunda bu yıl dokuzuncu kez tertiplenerek yine Babalar Günü'ne ithaf edilen SHEMALL AVM 2019 Ödüllü Tavla Turnuvası, 06-07 Temmuz 2019 tarihlerinde, Antalya camiamızın bilindik isimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 106 kişilik yüksek katılımla gerçekleşmiş ve 2 gün toplam 14 saatlik bir süreçte başarıyla tamamlanmıştır.

18 yaşını doldurmuş olan tüm tavlaseverlere açık olacak şekilde planlanan ve Çift Eliminasyon stili yürütümde ilerleyen turnuvanın ev sahibi şehirden iki ismi karşı karşıya getiren toplam 65 dakikalık final eşleşmesinde, final masasına namağlup ulaşan TURGAY KÜÇÜKKOZAN, Galipler Grubu finalinde de karşılaşmış olduğu rakibi Mehmet Mıhçıoğlu karşısında ilk finali 7/3'lük net skorla kazanmayı başararak turnuvanın zirvesine varmış ve şampiyonluk unvanının art arda 7 galibiyetlik seriyle namağlup sahibi olmuştur. Küçükkozan, bu başarısı ile ödül sponsorlarından Belek Alva Donna Hotel'de çift kişilik tatil hakkını elde ederken, organizasyonda dereceye giren diğer oyuncular da çeşitli armağanlar ile ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu, bir kez daha tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlanan ve 2020 yılında tekrarlanmasına karar verilen turnuvanın organizasyonunda başta Shemall AVM yönetimi olmak üzere pay sahibi tüm kurumlara, Elit Tavla Spor Kulübü Derneği ile WBF-Türkiye Antalya oyuncu grubuna ve katılımlarıyla turnuvaya renk katan tüm iştirakçilere içten teşekkürlerini sunar.


SHEMALL 2019 İlk Üç...

Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-06-02
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2019 Sezonu, 05 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde tecrübeli ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, güçlü rakibi usta Murat Hazır karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde, grup maçlarını namağlup tamamlayarak dikkat çeken rakibi usta Gökhan Kazandağ karşısında 2-1'lik skorla ipi göğüsleyen ileri oyuncu HÜSEYİN VARIŞLI küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Mart-Nisan 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu rakibi usta Babür Eren karşısında ilk finali 11/4, baştan sona büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'de nihayetlenen son finali ise 15/14'lük skorlarla kazanmayı başaran usta MAHİR KASUTO zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 13 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de usta TANSEL DOĞAN puan farkıyla Başkent'in yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, bölgenin en yüksek kariyerli isimlerinden biri olan usta KÜRŞAD SOLAK, başarılı rakibi ileri oyuncu Gürkan Başeğmez karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir. Toplam 31 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, henüz birkaç ay önce başladığı kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Aydın Uslu karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle bölgenin başarılı isimlerinden ileri oyuncu YAŞAR ÖZDEMİR olmuştur.

Mart-Nisan 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 29 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da şampiyonu olan uzman DERYA GÜNEŞ, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Osman Erkol karşısında ilk finalde 11/8'lik skorla gülerek bir kez daha namağlup şampiyonluğa ulaşmış ve zirvedeki yerini korumuştur.

BODRUM:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de ALİ YETKİN MUTLU ikili averaj farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise SEMİH NALBANTOĞLU açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden bir diğer isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'de bölgenin tecrübeli isimlerinden usta ALİ İHSAN ULUGERGERLİ puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise KEVSER YÖRÜKOĞLU yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme´nin final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi İlhan Çelenk karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan SELİN KURT TALİPOĞLU, bir önceki sezon da elde etmiş olduğu sezon şampiyonluğu tacını korumuştur.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği ve ilk dört derecenin averaj farkıyla belirlendiği Kocaeli I. Küme'de uzman ÜMİT TORUN sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ÜMİT BANDEOĞLU kariyerinin henüz ilk lig sezonunda puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını göstermiştir.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´de bir önceki sezonun da şampiyonu olan AKIN AMAN, sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak ünvanını korumayı başarmıştır.

WBF-Türkiye Marmaris'teki İlk Bölge Şampiyonlarını Belirledi...

2019-05-05
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yeni ana faaliyet noktası Marmaris'te,WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun üçüncü...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yeni ana faaliyet noktası Marmaris'te, WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun üçüncü etabı olarak ilk defa düzenlenen WBF-Türkiye I. Marmaris Açık Tavla Şampiyonası, 26-28 Nisan 2019 tarihlerinde, ülkemizin toplam 11 farklı noktası (İstanbul, Ankara, Kocaeli, Antalya, Bursa, İzmir, Denizli, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, Bodrum) ve KKTC'den gelen tavlaseverlere tanınmış İngiliz usta John Broomfield'in de dahil olmasıyla 79 kişilik katılımla gerçekleşerek başarıyla tamamlanmış ve üç gün yaklaşık toplam 40 saat boyunca iştirakçilerin tavlanın keyfine varmaları sağlanmıştır.

Ev sahibimiz Golden Rock Beach Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Nimara Candles, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 71 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" finalinde, finale uzanan yolda özellikle nezaketi ile her turda taraftar kitlesini daha da arttıran KKTC'den BURAK YAHAT, Galipler Grubu çeyrek finalinde de karşılaştığı, Marmaris'in şampiyonadaki en başarılı ismi Murat Rumelli karşısında ilk finali 95 dakika içerisinde 14/7'lik net skorla kazanarak, ardarda 7 galibiyetle namağlup zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye Marmaris Bölge Şampiyonluğuünvanının ilk sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 28 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise Marmaris'in bir diğer başarılı ismi ZÜLFİKAR SOYVURAL, final masasını defalarca tecrübe etmiş rakibi Kocaeli'den uzman Kudret Ustaoğlu karşısında toplam 80 dakikalık müsabaka nihayetinde 9/5'lik net skorla galip gelerek ardarda 5 maçlık namağlup galibiyet serisiyle zafere ulaşan taraf olmuştur.

Şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, elde ettiği iki kategori ("Danışman Çiftler" & "Jackpot") birinciliğiyle UTT-2019 yarışındaki liderliğini arayı açarak sürdüren Kocaeli'den usta Güral Bulut yanında şampiyonayı iki derece ile tamamlayan, Ana Aktivite'yi üçüncü bitirirken "Danışman Çiftler" kategorisinde finalist Antalya'dan Ümit Özbay ve elde ettiği Ana Aktivite dördüncülüğünün yanısıra "Jackpot" yan aktivitesinde final oynayan İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında tüm aşamalardaki katkıları ile ciddi paya sahip olan Marmaris bölge direktörümüz Sn. Bora Yurdun ve ekip arkadaşlarına, başta ev sahibi bölgenin misafirperverlikleri ile öne çıkan oyuncuları olmak üzere Marmaris'teki bu ilk ulusal faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgi ve itimattan ötürü teşekkür ederiz.


I. Marmaris Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF-WBGF İşbirliği 4. MERİT Açık Montenegro GP İle Rekorları Alt Üst Etti...

2019-04-23
WBF TURKEY

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibariyle Balkan ülkelerindeki...

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibariyle Balkan ülkelerindeki tesislerine de taşıdığımız lider oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl dördüncü kez tertiplenen ve ilk iki yıl Dubrovnik, Hırvatistan'daki başarısının ardından geçtiğimiz yıl Budva, Karadağ'a taşınıp neredeyse bir yıllık bir hazırlık aşamasının ardından hayata geçirilen 4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 04-10 Nisan 2019 tarihlerinde, denize sıfır konumu yanında yüksek hizmet kalitesi ile bir kez daha büyük beğeni alan Splendid Hotel'de gerçekleştirilmiş ve çok yüksek bir organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi ve organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek bu yıla özgü partnerimiz WBGF'nin Dünya Uluslararası Takımlar Şampiyonası'nın ev sahipliğini yapıyor oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 37 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Brezilya, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, GKRY, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Karadağ, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Lübnan, Macaristan, Norveç, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 320 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen proje, önceki yıllardaki katılımcı adetlerini neredeyse üçe katlayarak tüm rekorları alt üst etmiştir.

26 ulusal takımın yer aldığı ve dünya tavla tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ulusal takımlar etkinliği olan WBGF 2019 Dünya Uluslararası Takımlar Şampiyonası yanında, bireysel kategorilerde Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Merit Royal Splendid 2019 Danışman Çiftler”, "1000€" Super Jackpot", "500€ Super Jackpot", "869BG Isınma", "Yıldırım", Bulgar usta Bogidar Iliev tarafından modellenerek resmi bir şampiyonada ilk kez uygulanan "Süper Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda gerçekleşen "Mochy'nin Testi", "Bayanlar Turnuvası" ve açılan 119 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 259bin Euro'yu aşkın değerde ödül havuzuna ulaşan şampiyonada, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi hafta boyunca Budva'da atmıştır.

Birbirinden güçlü 195 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde, İkinci Şans Kademesi'ne erken turlarda düşmesi akabinde ardarda 10 galibiyetle final masasına ulaşan tanınmış rakibi Belçikalı Michel Lamote karşısında, bir aşamasında 1/10 geriye düştüğü ve tamamında geriden geldiği ilk final müsabakasını 15 el nihayetinde muazzam bir geri dönüşle 18/16 kazanmayı başaran Gürcü yıldız BAKAR MATIKASHVILI, böylelike organizasyonun zirvesine yerleşmiş ve ardarda 8 maçlık galibiyet serisiyle namağlup mutlu sona ulaşan isim olmuştur. Aktivite finalinde Avusturya'yı mağlup ederek WBGF Dünya Takımlar Şampiyonası'nı ardarda ikinci kez kazanan ALMANYA ekibinin emsali görülmemiş başarısı da ayakta alkışlanırken, Intermediates kategorisini kazanırken yanısıra 869BG Isınma aktivitesinde final oynayan Danimarkalı Pernille Rosendal ile ikişer yan kategori şampiyonluğu elde eden Alman üstat Ralf Jonas (1000€ Super Jackpot & Süper Yıldırım) ve genç Rus yıldız Denis Polochkin (Yıldırım & 1-Puan) de ilave alkış alan isimler olmuşlardır.

Şampiyonanın çeşitli kategorilerinde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 20 kişilik oyuncu grubumuz da üzerine düşeni yapmış, özellikle 26 ulusal takımlık Dünya Takımlar Şampiyonası kategorisinde sırasıyla Cebelitarık ve Gürcistan beraberlikleri akabinde aldıkları Yunanistan ve Norveç galibiyetleri ile favori çıktıkları grup liderliği eşleşmesinde son şampiyon Almanya'ya kıl payı farkla kaybederek grubunu üçüncü, genel sıralamayı ise onikinci tamamlayan 5 kişilik Türkiye Takımı (Arda Fındıkoğlu, Babür Eren, Cem Çırakoğlu, Cumhur Bektüre, Zafer Taş) ile, akabinde geçilen bireysel kategorilerden 195 kişilik Masters Kategorisi'ni ödülün sadece bir adım gerisinde 13/20 diliminde tamamlayan Bodrum'dan Zafer Taş ve 86 kişilik Intermediates Kategorisi'ni 6/8 diliminde tamamlayarak ödüle erişen Ankara'dan Yaşar Özdemir hepimizi gururlandırmışlardır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 7 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, açılış kokteylinden sürpriz doğum günü kutlamalarına, oyuncu röportajlarından tam 4 kamera ile takip edilen özel masalarına, nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2020 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak, 4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix'in dünya tavlasının en önemli organizasyonları arasında yerini almasına vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla bir kez daha tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak 100%'e yakın misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Merit International personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri rekor ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 4. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2019-03-20
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye IX. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 16-17 Mart 2019 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Bursa, Bolu, Sakarya, Denizli, Düzce, Eskişehir, Afyon, Gaziantep, İzmir, Kdz. Ereğli) 101 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 81 kişilik katılımla oynanan ana aktivite finalinde, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi, ev sahibi Kocaeli'den ileri oyuncu Ercan Kandemir karşısında baştan sona büyük çekişmeyle geçen ve toplam 90 dakika süren ilk finali 13/10'luk skorla kazanan İstanbul'dan genç ileri usta BURAK ÇULHACI şampiyonluk koltuğuna art arda 8 galibiyetlik seriyle namağlup yerleşmiş ve böylelikle WBF-Türkiye 2019 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 48 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde, final masasına namağlup ulaşan iki isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, Ankara'dan ileri oyuncu Osman Erkol karşısında baştan sona önde götürdüğü mücadeleden toplam 50 dakika nihayetinde 9/3'lük açık ara skorla galip ayrılarak şampiyonluk unvanını art arda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden ve özellikle son dönemde kürsüde olmayı alışkanlık haline getirmiş olan İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, Yenigün Tavla, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde birinciliğe ulaşırken "Jackpot" yan aktivitesinde de final oynayarak organizasyonu iki derece ile tamamlayan Bursa'dan uzman Mustafa Dikgöz yanında Körfez'de bir önceki yıl elde ettiği 3 farklı kategori birinciliğiyle WBF-Türkiye tarihine geçmiş olup, bu kez ulaştığı "Geleneksel" kategori dördüncülüğü ve "1-Puan" finaliyle bu yılı da iki derece ile tamamlamayı başaran İstanbul'dan usta Babür Eren olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener ile Elit Kulüp Kocaeli Temsilcisi Sn. Tolga Özkale başta olmak üzere, birlikte dokuzuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


IX. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu