Modern Tavla Ligleri'nde Kasım-Aralık 2021 Sezonu Tamamlandı...

2022-01-10
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aranın ardından yeniden Edirne'de eş zamanlı...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aranın ardından yeniden Edirne'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Kasım-Aralık 2021 Sezonu, 08 Ocak tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki başarılı ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde genç usta SERKAN KOÇ, rakibi usta Mahir Kasuto'ya karşı ikisi de DMP'de nihayetlenen maçlarda aldığı 2-0'lık galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ipi göğüsleyen isim ise, finaldeki rakibi Erfan Bavi'nin çekilmesi sonucu hükmen sonuçla tecrübeli uzman MARSEL ESKİNAZİ olmuştur.

ANKARA:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin final eşleşmesinde usta Hikmet Tunç karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran ileri oyuncu CEM CEBECİ bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 26 katılımcı ile iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde, liglerdeki henüz ikinci sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Halil Harmancı'ya karşı aldığı 2-1'lik galibiyetle ileri oyuncu TÜLAY EMEKCİ kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Kasım-Aralık 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 27 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağında ise, Galipler Grubu finalinde yenildiği tecrübeli rakibi usta Ali Alakoç karşısında ilk finalde 11/1, son finalde 15/6'lık açık ara skorlarla galip gelmeyi başaran usta YAŞAR KARAMAHMUTOĞLU ipi göğüsleyen isim olmuştur.

BODRUM:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri usta ZAFER TAŞ sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de mutlu sona ulaşan isim ise, yine puan farkıyla bölgenin kıdemli isimlerinden ileri uzman HALİL KOLÇELİK olmuştur.

EDİRNE:
Uzun bir aranın ardından yeniden yapılanarak tekrar faaliyete geçen ve toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği açılış sezonu bölgenin kurucu direktörü Hamza Güven'in aziz hatırasına ithaf edilen Edirne Küme'de ileri uzman LEVENT DEMİREL, sezonu ikili averaj farkıyla lider tamamlayarak sezon şampiyonluğunu elde etmiştir.

BURSA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme'nin final eşleşmesinde, bölgede özellikle son dönemdeki ardarda dereceleriyle dikkat çeken Bahadır Yurtcu karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta ECE TAMER önceden de tecrübe ettiği sezon şampiyonluğunu bir kez daha devralmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de sezonu açık ara puan farkıyla zirvede tamamlayan ileri uzman MUSTAFA ŞEN sezon şampiyonluğu ünvanına ulaşırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta TUNÇ SÖKMENER ikili averaj farkı ile zafere ulaşmayı başarmıştır.

Kasım-Aralık 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 25 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise uzman SALİH YAZLALI, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı ve kariyerinin ilk Karma Turnuva finalini oynayan rakibi Kağan Coşkun karşısında ilk finali 9/11'lik skorla yitirmesinin ardından son finalde 15/2'lik açık ara skorla galip gelerek şampiyonluğa ulaşan taraf olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de RESUL TOK açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 22 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise TOLGA ŞAHİNER, ikili averaj farkıyla ipi göğüsleyerek liglerdeki ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran ender isimler arasına girmiştir.

* Diğer bölgelerimizde Kasım-Aralık 2021 Sezonu oynanmamıştır.

Dünya Tavla Camiası, MERİT-WBF Ortak Ürünü 8. MERİT Açık'ta Yeniden Buluştu...

2021-11-11
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde,...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, uzun pandemi boşluğu ardından bu yıl sekizinci kez tertiplenen ve bir kez daha 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek gerek hijyen tedbirleri, gerekse hizmet kalitesi anlamında en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen hazırlık evresi ardından bu yıl "Hayat Geri Dönüyor" sloganıyla yaşama geçirilen dev proje 8. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 04-09 Kasım 2021 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet standardıyla tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmıştır.

Pandeminin etkisiyle bu yıl katılım adetlerinde geçmişe nazaran bir nebze azalma görülse de, yine de dünyanın dört bir yanından, toplam 39 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, BAE, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Lübnan, Lüksemburg, Malta, Norveç, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) birbirinden değerli tam 330 oyuncunun katılımıyla yine birçok dünya yıldızının buluştuğu muazzam bir uluslararası şova dönüşen ve dünyanın tartışmasız açık ara en büyük modern tavla etkinliği olma meziyetini koruyan
organizasyon, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilerek tam 96 ekiplik katılımla oynanan “Ion Ressu Anısına MERİT 2021 Danışman Çiftler”, 2 adet "1000€ Super Jackpot", “869BG Isınma”, “Yıldırım”, bu yıl etkinlik bünyesinde ilk kez uygulanan "Süper Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda 82 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen "Mochy'nin Testi", bu yıl altıncısı tertiplenen BMAB Orta Doğu Turnuvası, "Bayanlar Turnuvası", dört yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl da büyük ilgi gören "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve açılan tam 144 adet “Mini Jackpot” yan aktiviteleriyle her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 276bin Euro'luk bir ödül havuzuna ulaşmıştır.

Birbirinden güçlü tam 215 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi
'nin ana kademe finalinde, günümüzün sayılı oyuncularından biri olup yüksek oyun meziyeti yanında alçak gönüllülüğüyle de organizasyon boyunca hayran kitlesini arttıran İsrailli üstat DAVID PRESSER, aynı zamanda "Islak Tavla" aktivitesini de birincilikle tamamlayarak şampiyonada yıldızlaşan rakibi Romen Radu Ciortan karşısında ilk finalde 17/1'lik sürklase skorla galip gelmeyi başararak ipi namağlup göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine ulaşıp bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2021 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Türkiye'nin de elde edilen 3 kategori şampiyonluğu ve çeşitli dereceler ile büyük başarı göstererek en çok kupa kazanan ülke olduğu şampiyonada, başta "1000€ Super Jackpot" kategorisi şampiyonu İstanbul'dan usta Mahir Kasuto ile "869BG Isınma" kategorisi şampiyonu Ankara'dan usta Onur Vurur ve "Bayanlar Turnuvası"
 nda şampiyonluğa ulaşarak büyük alkış alan Marmaris'ten Reyhan Gemici yanında, zorlu Masters Kategorisi Ana Kademe'yi 6/8 Dilimi'nde tamamlayan İstanbul'dan usta Kemal Okal ve Kdz. Ereğli'den Hasret Bekar, 9/12 Dilimi'ne kadar ilerleyen İstanbul'dan usta Gökhan Kazandağ,13/20 Dilimi'ne ulaşarak kategorinin Bayanlar Özel Ödülü'nü alan Bodrum'dan Meral Yılmaz, Intermediates Kategorisi'nde Ana Kademe'yi 4/5 diliminde tamamlayan İstanbul'dan usta Serkan Koç ve Umut Aras, 6/8 Dilimi'ne kadar ilerleyen Ankara'dan usta Berkan Kalender, Son Şans Kademesi finalisti olan Ankara'dan usta Cemalettin Karakütük, "Ion Ressu Anısına Danışman Çiftler" kategorisi yarı finalisti Gaziantep'ten Fuat H. Uncuoğlu ve Ankara'dan Ozan Özgür ikilisi ile "1-Puan" kategorisinde final oynayan Ankara'dan usta Hikmet Tunç, elde ettikleri tüm bu dereceler ile ülkemizin adını kürsüye taşıyıp camiamızı fazlasıyla gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları, hatıra duvarı ve dev tavlasına, BMAB özel etkinliğinden Mochizuki seminerine, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, canlı XG analizlerinden dünya yıldızı isimlerin gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı maç yayınlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 350 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini perçinleyen ve bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 8. MERİT Açık
'ta yer alarak günümüzün zorlu pandemi şartlarında dahi bu dev yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 8. MERİT Açık Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2021 Sezonu Tamamlandı...

2021-11-04
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Eylül-Ekim 2021 Sezonu, 02 Kasım tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin sezon finalinde, son dönemin açık ara yıldızı ileri oyuncu MEHRDAD JİRANZADEH, sezonun bir diğer başarılı ismi ileri uzman Hasip Güven karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşerek, aynı zamanda uzun zamandır aşılamayan "Ulaşılmış En Yüksek MT Ratingi" rekorunu da kırmayı başarırken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde, tam 12 yıl aradan sonra katıldığı ilk lig sezonunda final masasına ulaşan rakibi ileri uzman Oğuz User karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran ileri uzman METİNER GÜNDOĞDU kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

Eylül-Ekim 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 16 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise sezonun flaş oyuncusu ŞAKİR KEMİK, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında ilk finalde 11/5'lik net skorla galip gelerek kariyerinin ilk şampiyonluğunu namağlup elde etmiştir.

ANKARA:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde usta Zafer Önder karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta AHMET ERCAN bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 24 katılımcının katılımı ile iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin final eşleşmesi nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, kariyerinin ilk finalini oynayan rakibi Meryem Güloğlu karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyet ile şampiyonluğa uzanan tecrübeli usta CEMALETTİN KARAKÜTÜK olmuştur.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de ileri oyuncu BAŞARI ÖZERSİNCİ sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ipi göğüsleyen isim ise 13 yıl aradan sonra yer aldığı ilk lig sezonunu ikili averaj farkıyla zirvede tamamlayan ileri usta ZAFER TAŞ olmuştur.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme
'de ALPTEKİN SOLAK, sezonu ikili averaj farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde etmiştir.

KOCAELİ:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayan ileri oyuncu ÜMİT BANDEOĞLU, bir önceki sezon elde ettiği Karma Turnuva şampiyonluğu ardından bu dönemin de sezon şampiyonluğu ile çıkışını sürdürürken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise HÜSEYİN GÖKMEN ikili averaj farkı ile mutlu sona ulaşmayı başarmıştır.

MARMARİS:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme
'de MURAT KIRAN puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise MUSTAFA KESKİN, yine puan farkıyla küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

* Diğer bölgelerimizde Eylül-Ekim 2021 Sezonu oynanmamıştır.

Ege Sahilinin Yeni Şampiyonları 2021 Yılı Özel Etkinliği 15. Bodrum Açık'ta Belli Oldu...

2021-10-18
WBF TURKEY

Mart 2020'de ortaya çıkan pandemi şartları nedeniyle turnuva faaliyetlerine ara vermiş olan WBF-Türkiye Organizasyonu'muzun camiamız...

Mart 2020'de ortaya çıkan pandemi şartları nedeniyle turnuva faaliyetlerine ara vermiş olan WBF-Türkiye Organizasyonu'muzun camiamız mensuplarını 19 ay sonra yeniden buluşturmak amacıyla planladığı 2021 yılı özel etkinliği WBF-Türkiye XV. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, 08-10 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Ülkemizin toplam 17 farklı noktasından (Bodrum, İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir, Marmaris, Bursa, Sakarya, Afyon, Aydın, Denizli, Kdz. Ereğli, Nevşehir, Akyaka, Antalya, Fethiye, Manisa) 108 kişilik katılımla üç gün yaklaşık toplam 36 saat boyunca, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve kurumsal ev sahibimiz Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan ve renkli bir ödül töreni ile tamamlanan şampiyona, iştirakçilerin uzun zaman ardından yeniden canlı tavlaya doyduğu bir festival havasında gerçekleşmiştir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 92 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin İstanbul'dan iki yıldız ismi karşı karşıya getiren finalinde, ana tablonun henüz ikinci turunda Mağluplar Grubu'na düşüp art arda 9 maçlık galibiyet serisiyle finale ulaşan tecrübeli ileri usta Cumhur Bektüre karşısında baştan sona açık ara önde götürdüğü
65 dakikalık ilk finali 13/6'lık net skorla kazanmayı başaran ileri usta BURAK ÇULHACI, böylelikle art arda 8 galibiyetlik namağlup seriyle şampiyonanın zirvesine yerleşmiş ve WBF-Türkiye 2021 Bodrum Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Çulhacı'nın aynı zamanda "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" aktivitesinde de yarı finale kadar ilerlemesi ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 26 kişilik iştirak alan ve 2015 yılında yitirdiğimiz merhum Bedri Koraman
'ın aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise 2017 yılında aynı kategorinin finalisti olan Denizli'den ileri oyuncu ADNAN ÇAM, kariyerinin ilk turnuvasında final masasına ulaşma başarısını gösteren Bodrum'dan Tan Gülpaşa karşısında 105 dakikalık çekişmeli mücadeleden 9/6'lık skorla galip ayrılarak bu kez mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Organizasyona ev sahipliği yapan Delfi Hotel yanında Merit Park Hotel, İkiyıldız Kristal, 869BG ve Bodrum Kent TV ana sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, Ana Aktivite
'yi dördüncü bitirirken "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan usta Mahir Kasuto yanında "Bedri Koraman Anısına Geleneksel" kategorisindeki üçüncülüğü yanında "Merit'e Davet" yan aktivitesinde de final oynayan Kdz. Ereğli'den Hasret Bekar ile "Havuz" yan aktivitesinde ikincilik ve üçüncülük pozisyonlarını birlikte elde eden İstanbul'dan ileri uzman Hüseyin Varışlı olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 28.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür eder, sağlıklı günlerde yeniden buluşabilmeyi dileriz.


XV. Bodrum Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF-Mindskillz İşbirliği, 2021 Dubai Oasis Kupası'nı Başarıyla Gerçekleştirdi...

2021-09-30
WBF TURKEY

Halen içinde olduğumuz pandemi döneminin zorlu koşullarında, neredeyse bir yıllık hazırlık aşamasının ardından Dubai, Birleşik...

Halen içinde olduğumuz pandemi döneminin zorlu koşullarında, neredeyse bir yıllık hazırlık aşamasının ardından Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli kardeş organizasyonumuz Mindskillz FZCO ev sahipliğinde, birlikte birçok başarılı projeye imza attığımız MERİT International ana sponsorluğunda ve Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun yürütümünde bu yıl ilk kez tertiplenen 2021 Dubai Oasis Uluslararası Modern Tavla Kupası, 23-27 Eylül 2021 tarihlerinde, Altın Şehir'in merkezinde yer alan Crowne Plaza Hotel'de gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Henüz ilk yılında, gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi ve organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek yepyeni bir destinasyon oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 26 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Filipinler, Fransa, Gürcistan, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Lübnan, Norveç, Pakistan, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 102 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Oasis 2021 Danışman Çiftler”, "Merit International Super Jackpot", "Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda gerçekleşen "Mochy'nin Testi" ve açılan 46 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 95bin USD'yi aşkın değerde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi etkinlik süresince Dubai'de atmıştır.

Birbirinden güçlü 62 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde, final masasına namağlup ulaşan ve zorlu rakibi Amerikalı Alan Reyf karşısında ilk final müsabakasını 12/15 yitirmesi akabinde DMP'ye giden son finali, tek başına 40 dakika süren unutulmaz bir son el nihayetinde 9/8 kazanmayı başaran Ankaralı yıldızımız AYKUT UZEL, böylelike organizasyonun zirvesine yerleşerek zafere ulaşan isim olmuştur. Uzel'in şapka çıkartılacak bu başarısına ilaveten Danışman Çiftler kategorisinde partneri Ankara'dan Tansel Doğan ile yarı final oynamaları yanında Hatay'dan Yılmaz Yiğit'in de henüz ilk uluslararası tecrübesinde 1-Puan kategorisinde finalist olarak kürsüye çıkması da bizleri ayrıca gururlandırmıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde tavla tarihinde bir ilk olarak Sahra Çölü'nün ortasında gerçekleştirilen renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2022 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak Dubai'nin henüz ilk yılında dünyanın sayılı tavla destinasyonları arasında yerini almasına vesile olan tüm iştirakçilere, cömert sponsorumuz MERİT International üst yönetimine, başta Mindskillz CEO'su Sn. Patrick Gebeili olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Mindskillz personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri büyük ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Oasis 2021 Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2021 Sezonu Tamamlandı...

2021-09-15
WBF TURKEY

Mart 2020’de ortaya çıkan Covid-19 pandemisi nedeniyle dondurulan Şubat-Mart 2020 Sezonu’nun pandemi koşullarındaki rahatlama sonucu...

Mart 2020’de ortaya çıkan Covid-19 pandemisi nedeniyle dondurulan Şubat-Mart 2020 Sezonu’nun pandemi koşullarındaki rahatlama sonucu kaldığı yerden devam ettirilmesi ile İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden Kdz. Ereğli'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2021 Sezonu, 15 Eylül tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki bilindik oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran usta BARBAROS ERİM sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 35 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde yıldız rakibi usta Serkan Koç karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran BATUHAN ERGÜNEŞ kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 19 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise bir önceki sezonun finalisti olan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ, Galipler Grubu finalinde kılpayı farkla mağlup olduğu rakibi M. Gökhan Gücavlı karşısında başa baş çekişmeye sahne olan ilk finali 11/10, son finali ise 15/6’lık skorlarla kazanarak şampiyonluğu bu kez kaptırmamıştır.

ANKARA:
Toplam 33 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde usta Onur Vurur karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta KAĞAN KARAKAYA bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 32 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, tecrübeli rakibi usta Hikmet Tunç karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile şampiyonluğa uzanan ileri uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU olmuştur.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman OSMAN ERKOL, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ve Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi Cem Cebeci karşısında ilk finali 2/13'lük sürklase skorla kaybetse de, son finalde aldığı 15/7'lik açık ara galibiyetle ismini şampiyonluk hanesine yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de önceki art arda üç sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, sezonu bu kez ikili averaj farkıyla ve bir kez daha zirvede tamamlayarak takdire şayan bir başarıyla art arda dördüncü sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise bölgenin sempatik ismi JACK BAISSEY, puan farkıyla ipi göğüsleyerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Uzun bir aradan sonra ilk lig sezonunda toplam 21 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kdz. Ereğli Küme
'de MUSTAFA DURSUN, liglerdeki ilk sezonunu puan farkıyla zirvede tamamlamayı başarmış ve sezon şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

BURSA:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de usta ECE TAMER açık ara puan farkıyla kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise BAHADIR YURTCU, sezonu namağlup kapatarak liglerdeki henüz dördüncü sezonunda ikinci kez küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarısını göstermiştir.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de uzman SALİH YAZLALI puan farkıyla art arda ikinci sezon şampiyonluğunu elde ederek koltuğunu kaptırmazken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu MEHMET EMİŞTEKİN açık ara puan farkıyla küme şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, finale namağlup ulaşan rakibi ileri uzman Yasin Özergil karşısında ilk finali 11/6, son finali 15/4'lük açık ara skorlarla kazanmayı başaran ÜMİT BANDEOĞLU ismini şampiyonluk hanesine yazdırmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Yaz 2021 Sezonu oynanmamıştır.

Tebrikler Türkiye! Ekibimiz 2021 Dünya Dördüncüsü...

2021-09-06
WBF TURKEY

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli...

WBGF, Dünya Modern Tavla Federasyonu tarafından her yıl üye bir ülkede tertiplenen ve bugün tavla dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası, uzun pandemi arasından sonra bu yıl 30 Ağustos - 05 Eylül 2021 tarihlerinde, Trier, Almanya’da gerçekleşmiştir.

Şampiyonada mücadele eden Türkiye takımımız, toplam 19 ülke arasında, sırasıyla Avusturya, Ermenistan, İngiltere, Fransa ve son 3 yılda iki kere dünya şampiyonluğuna ulaşmış Almanya galibiyetleri yanında İsveç ve Norveç yenilgileri ardından çıktığı dereceye girme eşleşmesinde yeni dünya şampiyonu Romanya karşısında 2/3’lük kılpayı farklı skorla etkinliği tamamlamış ve nihayetinde elde edilen Dünya Dördüncülüğü ile alkış almıştır.

Bizleri fazlasıyla gururlandıran ve 06 Eylül 2021 itibarı ile yurda dönmüş olan ekibimiz elemanlarına (Arda Fındıkoğlu (k), Cumhur Bektüre, Gülderen Gücavlı, Mahir Kasuto, Ömer Mert Gülaçtı, Nesip Temizkan) içten tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.

2021 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tavlaseverleri Yeniden Buluşturdu...

2021-08-31
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 45. kez tertiplenen Dünya...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 45. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 24 Temmuz-01 Ağustos 2021 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 20 ülkeden toplam 140 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Dünyada yaşanan salgın nedeniyle 2020 yılında tertiplenemeyen ve uzun bir aradan sonra tavlaseverlerin tekrar buluştuğu ilk büyük etkinlik olan dokuz günlük şampiyonanın baş direktörlük görevini bu yıl altıncı kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 14 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ve 109 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan dünyanın 1 numaralı devi Japon MASAYUKI MOCHIZUKI, rakibi İsviçreli Carlos Estenssoro karşısında çıktığı ilk final maçını kaybetse de, son final müsabakasında elde ettiği galibiyetle zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen ve 2009 yılında da kazanmış olduğu Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının ikinci kez sahibi olmuştur. Mochizuki'nin aynı zamanda "Super Jackpot" kategorisini de birincilikle tamamlamış oluşu, emsaline zor rastlanır bir zafer olarak tavla tarihine geçmiştir.

03 Ağustos 2021 itibarı ile yurda dönen ve organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2021 Dünya Modern Tavla Şampiyonu MASAYUKI MOCHIZUKI & Finalist CARLOS ESTENSSORO

Zorlu Büyük Final 2019 Maratonu Sona Erdi...

2020-07-05
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri, yılın en değerli unvanı olan WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen 2019 "MERİT 30.000TL" Büyük Final aktivitesi, ülkemizde halen yaşanmakta olan Covid-19 salgın şartları nedeniyle internet üzerinden oynanan ana tablo maçları ve 6 gün süren mücadele nihayetinde heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Bu yıl "Merit International" sponsorluğunda daha da güçlenen aktivitede yer almaya hak kazanan, 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 12'i yurt dışı çıkışlı, toplam 239 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya Antalya bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre'ye karşı 11/4, 7/15 ve 12/2'lik skorlarla 2-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan ileri oyuncu Mehrdad Jiranzadeh olurken, ana tabloya UTT-2019 etap ve genel puan sıralaması kontenjanlarından iki hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde Antalya'dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy karşısında 11/5, 10/12 ve 11/2'lik skorlarla 2-1 galip gelerek finale uzanan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur da, 2010 yılında elde etmiş olduğu bu paha biçilmez unvanı ikinci kez kazanmak niyetiyle adını finale yazdırmıştır.

5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 3 saat 45 dakika süren 4 müsabakada nihayetlenen çekişmeli final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi Uygur'a karşı 12/5, 4/11, 11/4 ve son maçta 11/10'luk skorlarla 3-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan ileri oyuncu MEHRDAD JIRANZADEH, böylelikle zirveye ulaşarak paha biçilmez WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur. Jiranzadeh, zirveye yürüyüşü esnasında WBF-Türkiye organizasyon tarihinin "Ulaşılmış En Yüksek Modern Tavla Ratingi" rekorunu da kırarak büyük alkış almıştır.

Aktivitede usta Gültekin Uygur ikincilik, üçüncülük eşleşmesinden 8/11, 12/7 ve 11/8'lik skorlarla 2-1 galip ayrılan Antalya'dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy üçüncülük, İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre de dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2019 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara, ilgili bölgelerin lig direktörlerine ve ödül sponsorumuz "Merit International"'a katkılarından ötürü teşekkür ederken, en kısa zamanda canlı etkinliklerde tekrar buluşmayı diler.

 

WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2020-02-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2020 aktivitesi veWBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2020 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye X. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 14-15 Mart 2020 tarihlerinde, toplam 12 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Bursa, Kdz. Ereğli, İzmir, Marmaris, Antalya, Manisa, Afyon, Gaziantep, Sakarya) 86 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 23 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2020 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 71 kişilik katılımla oynanan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategori finalinde, geçmişte Ankara bölgemizde sayısız başarıya imza atmış olup kısa süre önce İzmir bölgemize dahil olan tanınmış usta ÜMİT BATA, daha ilk müsabakada aldığı yenilgi akabinde ardarda 10 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan rakibi Antalya'dan Mehmet Millioğlu karşısında, baştan sona önde götürdüğü ve toplam 130 dakikada nihayetlenen ilk finali 13/6'lık açık ara skorla kazanarak şampiyonluk koltuğuna yerleşmiş ve böylelikle ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup WBF-Türkiye 2020 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Bata, bu derecesiyle yıl sonunda KKTC'de tertiplenecek 2020 MERİT 100.000TL Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2020 Merit etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 48 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin, ev sahibi bölgenin final masasına namağlup ulaşan iki bilindik ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesi nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, aynı zamanda "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde de final oynayarak şampiyonada yıldızlaşan tecrübeli rakibi usta Güral Bulut karşısında toplam 90 dakika ve 14 el nihayetinde 9/6'lık net skorla galip gelerek şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden başarılı uzman YASİN ÖZERGİL olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde çok anlamlı bir şampiyonluk alırken aynı zamanda "Geleneksel" kategoriyi de üçüncü tamamlayan Kocaeli'den usta Tolga Özkale ile ardarda iki tur etabında "Merit'e Davet" finali oynayan İstanbul'dan genç usta Umur Aras olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 20.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "
Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener başta olmak üzere, birlikte onuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


X. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

2019 ''MERİT 30.000TL'' Büyük Final'de Ön Elemeler Tamamlandı...

2020-02-27
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2019 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri, yılın en değerli unvanı olan WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen 2019 "MERİT 30.000TL" Büyük Final aktivitesinde tüm ön elemeler tamamlanmış ve Ana Eşleşme Tablosu'nun 64 oyuncusu belirlenmiştir.

Ön elemelerde yer almaya hak kazanan, 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 239 oyuncudan ana tabloya ulaşmayı başaran 64 ismin 21'i Ankara, 20'si İstanbul, 8'i Kocaeli, 4'ü Antalya, 3'ü Bodrum, 3'ü Bursa, 3'ü Marmaris, 1'i KKTC ve 1'i de Ukrayna çıkışlıdır.

WBF-Türkiye, 29-31 Mayıs 2020 tarihlerinde Antalya Başaran Business Hotel
'de gerçekleşecek UTT-2020 etabı 11. Antalya Açık Tavla Şampiyonası bünyesinde, şampiyonanın başlangıcından bir gün önce, 28 Mayıs 2020 tarihinde start alacak ve nihayetinde dereceye giren isimlerin "Merit International" sponsorluğunda toplam 30.000TL ile ödüllendirileceği Büyük Final 2019'un tüm finalistlerine başarılar diler.


Görseli büyütmek için üzerine tıklayınız.

WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu, Yeşil Bursa'dan Yola Çıktı...

2020-02-23
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2020 aktivitesi ve bu yıl itibarı...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2020 aktivitesi ve bu yıl itibarı ile özellikle ödüllendirmelerde yapılan revizyonlarla zenginleştirilerek yine birbirinden heyecanlı 10 etaptan oluşacak WBF-Türkiye 2020 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etabı olan WBF-Türkiye XII. Bursa Tavla Şampiyonası, 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde, toplam 10 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Kdz.Ereğli, Marmaris, Afyon, Antalya, İsviçre) 105 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için bir kez daha Bursa'daki ev sahibimiz Hotel Gold Majesty'nin lüks çatı salonunda buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 23 saat boyunca Yeşil Bursa'nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 83 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite Modern Tavla" kategorisinin final eşleşmesi camiamızın iki bilindik ismini karşı karşıya getirmiş, WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu unvanını 2014 ve 2018 yıllarında da kazanmış olan İstanbul
'dan usta SEDAT SORGÜVEN, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Kocaeli'den usta Tunç Sökmener karşısında bir aşamasında 9/4 öne geçtiği, devamında DMP'ye giden ve toplam 70 dakikada nihayetlenen ilk final müsabakasını 13/12'lik kıl payı farklı skorla kazanarak zirveye namağlup ulaşmış ve böylelikle şampiyonluk unvanının takdire şayan bir başarıyla üçüncü kez sahibi olmuştur. Sorgüven, bu derecesiyle yıl sonunda KKTC'de tertiplenecek 2020 MERİT 100.000TL Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanı sıra 2020 Merit etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile unvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 39 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finale namağlup ulaşan iki ismi karşı karşıya getiren finalinde ise, rakibi Marmaris
'ten Neşer Korkmaz karşısında baştan sona başa baş ilerleyen toplam 75 dakikalık müsabakayı 9/7'lik skorla kazanmayı başaran usta GÜLTEKİN UYGUR, bölgede 2014 yılında da elde ettiği şampiyonluk unvanının bir kez daha sahibi olmuş ve böylelikle şampiyon olarak tamamladığı UTT-2019 ardından UTT-2020'ye de hızlı bir başlangıç yapmıştır.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Merit
'e Davet", "Mini Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT-2020 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, 54 kişilik rekor katılımla oynanan "Havuz" kategorisini birincilikle tamamlarken aynı zamanda "1-Puan" kategorisinde de yarı final oynayan Ankara'dan usta Güven Ok olurken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal ve 869BG yanında Uludağ İçecek, Penguen Gıda, Tevfik Alpak Organizasyon, bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Hotel Gold Majesty ve Nilüfer Belediyesi'nin de destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 20.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer
'e, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Hotel Gold Majesty personeline ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XII. Bursa Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu Tamamlandı...

2020-01-30
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden İzmir'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden İzmir'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu, 06 Şubat tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki bilindik oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, bir önceki sezonun Karma Turnuva finalisti olan yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-0 galip gelmeyi başaran ileri usta SEDA KOÇ sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde rakibi Hasan Üzüm karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran tecrübeli usta FATİH SİMER küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 16 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise özellikle son dönemin dikkat çeken isimlerinden uzman HÜSEYİN VARIŞLI, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi usta Hüseyin Çetintaş karşısında başa baş çekişmeye sahne olan ilk finali 11/9'luk yakın skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara Altın Küme
'de ileri oyuncu GÜRKAN BAŞEĞMEZ puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de ise usta AHMET ERCAN ikili averaj farkıyla sezonu zirvede tamamlamıştır. Toplam 52 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, liglerdeki ilk sezonunda küme finali oynama başarısını gösteren rakibi Mutlu Ulaş karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden uzman OSMAN ERKOL olmuştur.

Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 30 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise kariyerlerinin ilk finaline çıkan iki taraftan MEFTUN ULAŞ, liglerdeki henüz ikinci sezonunu oynamakta olup Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Cem Cebeci karşısında ilk finali 1/11'lik sürklase skorla kaybetse de, son finalde aldığı 19/7'lik açık ara galibiyetle ismini şampiyonluk hanesine yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de önceki iki sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, sezonu puan farkıyla bir kez daha zirvede tamamlamak suretiyle ve takdire şayan bir başarıyla art arda üç sezon şampiyon olan ender isimlerden biri olarak zirvedeki yerini korurken, toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise bölgenin en kıdemli oyuncularından biri olan usta MEHMET DAĞOĞLU, ipi açık ara puan farkıyla göğüsleyerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İzmir Küme
'de geçmişte Ankara bölgemizde çeşitli başarılara imza atmış olan usta ÜMİT BATA, uzun bir aradan sonra yeniden başlangıç verilen bölgenin, puan farkıyla ilk sezon şampiyonu olmuştur.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de MEHRDAD JIERANZADEH, henüz başladığı kariyerinin ilk sezonunda II. Küme şampiyonluğuna ulaşıp, hemen akabindeki bu sezon da ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğunu elde ederek ayakta alkışlanacak bir seri yakalarken, toplam 10 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise METİN MİLLİOĞLU sezonu namağlup bitirerek açık ara puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de ileri oyuncu OSMAN ASLAN puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise HAŞMET ERSOY, yine puan farkıyla ipi göğüsleyen isim olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de ileri oyuncu SALİH YAZLALI ikili averaj farkıyla kariyerinde ilk defa sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu ENGİN OLTULU puan farkıyla küme şampiyonluğununun sahibi olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme
'de, bir önceki sezonun da şampiyonu olan tecrübeli ileri uzman NEDİM YARDIMCI ikili averaj farkıyla zirvedeki yerini korurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise HÜR ARSLAN puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

WBF-Türkiye, 2020 Faaliyetlerine Uluslararası İstanbul Açık İle Başladı...

2020-01-24
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca WBF 2020 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun açılış etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca WBF 2020 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun açılış etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye 2020 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası, 17-19 Ocak 2020 tarihlerinde, toplam 17 ülkeden (Almanya, Azerbaycan, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, İngiltere, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Lübnan, Mısır, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 138 kişilik katılım adediyle, üç gün yaklaşık toplam 37 saatlik süreç sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan, bir kez daha yurdun çeşitli noktalarından WBF-Türkiye dostları ile dünya oyuncularını bir araya getiren ve renkli bir ödül töreni ile sonuçlanan şampiyonanın, çok kısa bir süre önce yitirdiğimiz ve bu şampiyonayı 2013 yılında kazanmış olan Yunan ileri usta Giorgos Kleitsas'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen "Ana Aktivite"'sinin, tarafların birbirinden zorlu 6 tur sonucunda vardığı ve izleyicilerin dev ekrandan takip ederek farkın 3 sayıdan fazla açılmadığı kıyasıya bir mücadeleye tanık olduğu finalinde, Türk tavla camiasının yakından tanıdığı 77 yaşındaki İngiliz ileri usta JOHN BROOMFIELD, rakibi İstanbul'un yıldız isimlerinden usta Babür Eren karşısında 23 elde nihayetlenen 157 dakikalık müsabakadan 17/14'lük skorla galip ayrılarak namağlup şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle önceki yıllarda birkaç defa çok yakınından döndüğü paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Modern Tavla Şampiyonluğu unvanının yeni sahibi olmayı başarmıştır.

Finalin tarafları, kazandıkları 2020 yılında kendi tercih edecekleri “WBF-Merit International” etkinliklerine tüm ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisi katılım masrafları üstlenilmek suretiyle dahil olma ödülleri yanında 2020 yılı sonu etkinliğimiz "Merit 100.000 TL" Büyük Final'e doğrudan katılım haklarını da elde etmişlerdir.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Backgammon.TV ve ev sahibi Armada Hotel sponsorluklarında gerçekleşen, WBF'nin uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan tek kategori "Giorgos Kleitsas Anısına Ana Aktivite" yanında “Affan Başak Anısına Danışman Çiftler”, “Richard Lukas Anısına Isınma”, “Erhan Doğrusöz Anısına 869BG Yıldırım”, “1-Puan”, “Havuz”, “Tavla İçin Tavla”, "Merit'e Davet", partnerlerimizden Backgammon.TV (Japonya) sponsorluğunda bu yıl rekor katılımcı adediyle gerçekleştirilerek faaliyete renk katan "BGTV Uzmanlık Testi", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 11 kategoriden meydana gelen şampiyonada, Ana Aktivite Teselli Kademesi'nde oynadığı yarı final yanında "Richard Lukas Anısına Isınma" yan aktivitesini kazanan İtalyan yıldız Boris Martinello, Ana Aktivite Son Şans Kademesi'nde yarı finali oynarken "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan ileri uzman Ömer Mert Gülaçtı ve Ana Aktivite Son Şans Kademesi'nin diğer yarı finalisti olup aynı zamanda "1-Puan" yan aktivitesinde de şampiyon olmayı başaran Azeri yıldız Kenan Hasanzade ekstra alkış alırlarken, tüm dereceye girenler, unvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında revize ödüllendirme sistemi ile toplam 65.000 TL'yi aşkın değerde birbirinden kıymetli çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun bu yıl geçmişe oranla özellikle yurt dışından gelen katılımcı adedindeki ciddi artışla 17 farklı ülkeden dünya ustalarını İstanbul'da buluşturduğu ve bir kez daha tüm tarafların yüksek memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen şampiyonada yer alarak baştan sona büyük bir uyum içerisinde organizasyonun tek bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasına vesile olan tüm iştirakçilere, Uzmanlık Testi aşamasına verdiği gönüllü destekten ötürü Sn. Cüneyt Argun Genç'e, faaliyetin başarısındaki katkıları için Armada Hotel işletme sahibi Sn. Kasım Zoto'ya ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 2020 İstanbul Açık İlk Dört ***

WBF-Türkiye 2019 ''MERİT 30.000TL'' Büyük Final Eşleşmeleri Belli Oldu...

2020-01-02
WBF TURKEY

2019 yılı içerisinde WBF-Türkiye faaliyetlerinde 6 lig sezonunda gerçekleşen yaklaşık 1880 iştirakten belli kıstaslara göre...

2019 yılı içerisinde WBF-Türkiye faaliyetlerinde 6 lig sezonunda gerçekleşen yaklaşık 1880 iştirakten belli kıstaslara göre başarı elde etmiş olan 239'unun WBF-Türkiye 2019 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele edecekleri, bu yıl yapılan yeni revizyonlar ve detaylı yürütüm modeli ile bir kez daha emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşecek ve nihayetinde “Merit International” sponsorluğunda toplam 30.000TL ödülün de sahiplerini bulacağı WBF-TÜRKİYE 2019 “MERİT 30.000TL” BÜYÜK FİNAL için 29 Aralık 2019 tarihinde çekilen kuraların ardından başlangıç verilmiştir.

Aktivitede yer almaya hak kazanan oyuncuların 63'ü İstanbul, 58'i Ankara, 30'u Kocaeli, 26'sı Antalya, 25'i Bodrum, 20'si Bursa, 12'si Marmaris, 2'si İzmir, 1'i Kdz.Ereğli, 1'i KKTC ve 1'i de yurt dışı çıkışlıdır.


29-31 Mayıs 2020 tarihlerinde Antalya Başaran Business Hotel'de gerçekleşecek UTT-2020 etabı 11. Antalya Açık Tavla Şampiyonası bünyesinde, şampiyonanın başlangıcından bir gün önce, 28 Mayıs 2020 tarihinde start alacak 64 kişilik bir Ana Eşleşme Tablosu ile bu tabloya erişebilmek için öncesinde bölgelerde oynanacak çeşitli Ön Eleme Tabloları'ndan meydana gelmekte olan 2019 Büyük Final'e, geçtiğimiz yıl boyunca WBF-Türkiye bünyesindeki kariyerlerine göre 17 farklı kıstas dikkate alınarak davet edilen oyuncular ve bu kıstaslar ile ilgili detaylar, ana sayfamızın sol bloğundaki "Büyük Final 2019" köşesinde sunulmaktadır.

WBF-Türkiye, tüm Büyük Final 2019 katılımcılarına başarılar diler.