Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2024 Sezonu Tamamlandı...

2024-03-06
430

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ocak-Şubat 2024 Sezonu, 05 Mart tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da Karma Turnuva şampiyonu olan ileri usta BURAK ÇULHACI, kariyerinin henüz ikinci lig sezonunda sezon finali oynama başarısını gösteren güçlü rakibi Oktay Kurhan'a karşı 2-0'lık skorla üstünlük sağlayarak güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 30 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de liglere bir yıllık aranın ardından flaş bir dönüş yapan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ, finaldeki rakibi Mesut Yazıcı'nın çekilmesiyle küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Ocak-Şubat 2024 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 26 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise kariyerlerinin ilk Karma Turnuva finaline çıkan iki başarılı isimden ileri oyuncu BARIŞ GÜVEN GÖKÇE, Galipler Grubu finalinde de üstünlük sağladığı ve aynı zamanda liglere dahil olduğu bir önceki sezonun da İkinci Küme finalisti olan rakibi ileri oyuncu İsmail Köknar karşısında bir aşamasında 3/10 geriye düştüğü ilk finali DMP'de 11/10'luk kıl payı farkla kazanarak namağlup şampiyon olmuştur.

ANKARA:
Toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde, rakibi usta Cemalettin Karakütük karşısında 2-1'lik skorla üstünlük sağlayan uzman RAMAZAN ÖZSOY daha önce bir kaç kere yaklaştığı sezon şampiyonluğu ünvanını bu defa elde etmeyi başarırken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde kariyerinin ilk finaline çıkan rakibi Yusuf Han karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle zafere ulaşan ileri uzman FARUK ÖZER verdiği bir yıllık aranın ardından liglere küme şampiyonluğu ile hızlı bir geri dönüş yapmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de aynı zamanda önceki iki sezonun Karma Turnuva şampiyonu olan usta YASİN ÖZERGİL açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'yi puan farkıyla lider tamamlayan ileri uzman SUAT KARADAĞ küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran isim olmuştur.

Ocak-Şubat 2024 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 28 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, bölgenin başarılara aşina isimlerinden ileri uzman ÜMİT BANDEOĞLU, ilk turdan dahil olduğu Mağluplar Grubu'nda art arda 7 maçlık seriyle final masasına varan rakibi ileri oyuncu Hasan Boyraz karşısında ilk finali 11/1'lik sürklase skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'nin sezon finalinde, son dönemin dikkat çeken isimlerinden biri olan rakibi Metin Üredi karşısında 2-0'lık skorla zafere ulaşan tecrübeli ileri oyuncu TUĞRUL SEZGİN sezon şampiyonluğunu ünvanının sahibi olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ocak-Şubat 2024 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit