Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-03-12
55

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2019 Sezonu, 12 Mart tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde genç ileri uzman UMUR ARAS, rakibi uzman Hasip Güven karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek bir önceki sezonun finalinde elinden kaçırdığı sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 30 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ise, final eşleşmesindeki rakibi ileri uzman Erol Özsoy karşısında 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 18 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman Zafer Akbıyık karşısında ilk finali 12/8'lik skorla kazanarak namağlup zirveye erişen ileri usta BURAK ÇULHACI böylelikle kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

ANKARA:
Bu sezon itibarı ile başlangıç verilen ve toplam 10 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de uzman S. LEVENT PEKER puan farkıyla Başkent'in ilk Altın Küme Şampiyonu olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, bölgenin yüksek kariyerli isimlerinden biri ve aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri uzman ONUR VURUR, kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Yüksel Zabun karşısında 2-0'lık skorla galip gelerek küme şampiyonluğuna ulaşmıştır. Toplam 41 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise rakibi tecrübeli usta Cemalettin Erişen karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle ileri oyuncu DERYA GÜNEŞ olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvaları'nın toplam 32 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde de yine sezonun flaş ismi ileri oyuncu DERYA GÜNEŞ, Galipler Grubu'nun geri turlarında da karşılaştığı rakibi Levent Salcı karşısında ilk finalde 11/2'lik açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmış ve böylelikle aynı sezon içerisinde hem küme hem de karma turnuva şampiyonluğunu elde eden ender oyuncular arasına ismini yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de bölgenin başarılı ismi ileri uzman U. İLHAMİ ÖZDEN ikili averaj farkıyla kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise aynı zamanda bölgenin asistan direktörlüğünü de yürütmekte olan BAŞARI ÖZERSİNCİ puan farkıyla ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'nin sezon finalinde güçlü rakibi uzman Nihat Özkurt karşısında 2-1'lik skorla galip gelen ileri oyuncu NECATİ YILMAZ sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, tecrübeli rakibi Mete Han Yıldırım karşısında 2-1'lık skorla galip gelerek kariyerinin ilk küme finalinde zafere ulaşan ERTAN YILDIZ olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise Türk tavla camiasının en tanınmış isimlerinden biri olan uluslararası usta SABRİ BÜYÜKSOY, finale namağlup ulaşan rakibi Turgay Küçükkozan karşısında başa baş ilerleyen ilk finalde 11/8, son finalde ise 15/2'lik skorlarla gülerek ipi göğüslemeyi başarmış ve zengin unvan koleksiyonuna yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme'de SELİN KURT TALİPOĞLU sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk lig sezonunda şampiyonluğa ulaşma başarısını gösteren ender isimlerden biri olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme´nin final eşleşmesinde, rakibi ileri oyuncu Mehmet Emiştekin karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan SUAT KARADAĞ bölgenin yeni sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme şampiyonu olan başarılı ileri oyuncu MUSTAFA ŞEN, finale namağlup ulaşan rakibi uzman Okan Oktay karşısında ilk finali 11/6, son finali ise 15/6'lık net skorlarla kazanarak ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´nin final eşleşmesinde, güçlü rakibi Utku Açık karşısında 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan AKIN AMAN, böylelikle Kasım 2018 itibarı ile başlangıç verilmiş olan genç bölgenin ikinci sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit