WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2019-03-20
172

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye IX. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 16-17 Mart 2019 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Bursa, Bolu, Sakarya, Denizli, Düzce, Eskişehir, Afyon, Gaziantep, İzmir, Kdz. Ereğli) 101 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve renkli bir ödül töreniyle nihayetlenmiştir.

Şampiyonanın toplam 81 kişilik katılımla oynanan ana aktivite finalinde, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi, ev sahibi Kocaeli'den ileri oyuncu Ercan Kandemir karşısında baştan sona büyük çekişmeyle geçen ve toplam 90 dakika süren ilk finali 13/10'luk skorla kazanan İstanbul'dan genç ileri usta BURAK ÇULHACI şampiyonluk koltuğuna art arda 8 galibiyetlik seriyle namağlup yerleşmiş ve böylelikle WBF-Türkiye 2019 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu unvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 48 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde, final masasına namağlup ulaşan iki isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, Ankara'dan ileri oyuncu Osman Erkol karşısında baştan sona önde götürdüğü mücadeleden toplam 50 dakika nihayetinde 9/3'lük açık ara skorla galip ayrılarak şampiyonluk unvanını art arda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden ve özellikle son dönemde kürsüde olmayı alışkanlık haline getirmiş olan İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, Yenigün Tavla, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde birinciliğe ulaşırken "Jackpot" yan aktivitesinde de final oynayarak organizasyonu iki derece ile tamamlayan Bursa'dan uzman Mustafa Dikgöz yanında Körfez'de bir önceki yıl elde ettiği 3 farklı kategori birinciliğiyle WBF-Türkiye tarihine geçmiş olup, bu kez ulaştığı "Geleneksel" kategori dördüncülüğü ve "1-Puan" finaliyle bu yılı da iki derece ile tamamlamayı başaran İstanbul'dan usta Babür Eren olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener ile Elit Kulüp Kocaeli Temsilcisi Sn. Tolga Özkale başta olmak üzere, birlikte dokuzuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


IX. Kocaeli Bölge Modern & Geleneksel Onur TablosuKayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit