Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-06-02
141

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Mart-Nisan 2019 Sezonu, 05 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde tecrübeli ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, güçlü rakibi usta Murat Hazır karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde, grup maçlarını namağlup tamamlayarak dikkat çeken rakibi usta Gökhan Kazandağ karşısında 2-1'lik skorla ipi göğüsleyen ileri oyuncu HÜSEYİN VARIŞLI küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Mart-Nisan 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu rakibi usta Babür Eren karşısında ilk finali 11/4, baştan sona büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'de nihayetlenen son finali ise 15/14'lük skorlarla kazanmayı başaran usta MAHİR KASUTO zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 13 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de usta TANSEL DOĞAN puan farkıyla Başkent'in yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, bölgenin en yüksek kariyerli isimlerinden biri olan usta KÜRŞAD SOLAK, başarılı rakibi ileri oyuncu Gürkan Başeğmez karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir. Toplam 31 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, henüz birkaç ay önce başladığı kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Aydın Uslu karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle bölgenin başarılı isimlerinden ileri oyuncu YAŞAR ÖZDEMİR olmuştur.

Mart-Nisan 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 29 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da şampiyonu olan uzman DERYA GÜNEŞ, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Osman Erkol karşısında ilk finalde 11/8'lik skorla gülerek bir kez daha namağlup şampiyonluğa ulaşmış ve zirvedeki yerini korumuştur.

BODRUM:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de ALİ YETKİN MUTLU ikili averaj farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise SEMİH NALBANTOĞLU açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden bir diğer isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'de bölgenin tecrübeli isimlerinden usta ALİ İHSAN ULUGERGERLİ puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise KEVSER YÖRÜKOĞLU yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bursa Küme´nin final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi İlhan Çelenk karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan SELİN KURT TALİPOĞLU, bir önceki sezon da elde etmiş olduğu sezon şampiyonluğu tacını korumuştur.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği ve ilk dört derecenin averaj farkıyla belirlendiği Kocaeli I. Küme'de uzman ÜMİT TORUN sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ÜMİT BANDEOĞLU kariyerinin henüz ilk lig sezonunda puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını göstermiştir.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´de bir önceki sezonun da şampiyonu olan AKIN AMAN, sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak ünvanını korumayı başarmıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit