Nefes Kesen 2019 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tamamlandı...

2019-08-09
114

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve IPATT Group organizasyonunda bu yıl 44. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 27 Temmuz-04 Ağustos 2019 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 40 ülkeden toplam 260 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Dokuz günlük şampiyonanın, baş direktörlük görevini bu yıl beşinci kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 13 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ve 186 birbirinden güçlü katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan İsrailli yıldız ELI ROYMI, final masasını 2017 yılında da tecrübe etmiş olan dünya devi rakibi Bulgar/Amerikan Petko Kostadinov karşısında çıktığı ilk final maçını kaybetse de, son final müsabakasında elde ettiği açık ara galibiyetle zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

Şampiyonada yer alan Türk oyuncu grubu da başarılı müsabakalar çıkarmış, Intermediates kategorisi Teselli kademesini kazanan Ankara'dan ileri uzman Hikmet Tunç ile aynı kademenin yarı finalisti İstanbul'dan uzman Talat Bağıbala ülkemizin adını kürsüye taşıyan dereceler olarak kayda geçmiştir.

05 Ağustos 2019 itibariyle yurda dönen Türk oyuncu grubunun tüm bireyleri ile organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2019 Dünya Modern Tavla Şampiyonu ELI ROYMI & Şampiyona Onur TablosuKayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit