Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-10-28
125

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2019 Sezonu, 04 Ekim tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki yüksek kariyerli oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun I. Küme şampiyonu olan rakibi usta Babür Eren karşısında 2-1 galip gelmeyi başaran genç usta MURAT HAZIR unvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 34 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin kariyerlerinin ilk küme finalini oynayan iki ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde rakibi ileri oyuncu Mehmet Çam karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-1'lik skorla galip gelen HAMDİ SEZGİN küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Yaz 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 21 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı tecrübeli rakibi usta Kemal Aksu karşısında ilk finali 11/9'luk kıl payı skor farkıyla kazanmayı başaran uzman HÜSEYİN VARIŞLI namağlup seriyle zafere ulaşan isim olmuştur.

ANKARA:
Toplam 34 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme
'nin sezon finalinde, kariyerinin ilk küme finaline çıkan rakibi Mehmet Bekiroğlu karşısında 2-0'lık skorla galip gelen uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU sezon şampiyonluğuna ulaşmayı başarırken, toplam 21 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, tecrübeli rakibi uzman Ali Parmaksız karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile bölgenin en kıdemli isimlerinden usta CEMALETTİN ERİŞEN olmuştur.

Yaz 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise bölgenin bilindik simalarından ileri oyuncu AVNİ ERDOĞRUCA, henüz ilk turda Mağluplar Grubu'na düştükten sonra art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle finale varan rakibi Kenan Karakaya karşısında ilk finalde 11/2'lik açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de bölgenin yıldız ismi usta GEORGE SIMPSON açık ara puan farkıyla güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise YAVUZ MİRELİ yine puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk lig sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran nadir isimlerden biri olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de, bir önceki sezonun da şampiyonu olan ileri uzman GÖKAY GÖKKAYA puan farkıyla zirvedeki yerini korurken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise aynı zamanda bölgenin lig direktörlüğünü de yeni devralmış olan NURTEN SARI yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

BURSA:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de bölgenin kıdemli isimlerinden OSMAN ASLAN puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise SEDAT CEYHUN yine puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme
'de uzman ÜMİT TORUN puan farkıyla zirveye ulaşarak bir sezon aradan sonra şampiyonluk koltuğunu bir kez daha devralmıştır.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Bu bölgemizde Yaz 2019 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit