WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...

2019-11-30
123

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun sekizinci etabı olan WBF-Türkiye XV. Ankara Tavla Şampiyonası, 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde, toplam 12 noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Antalya, Bursa, Aydın, İzmir, Samsun, Bodrum, Kdz.Ereğli, Kuşadası) 118 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan ve bu yıl yine özellikle Başkentli tavlaseverlerin yoğun iştirakiyle yüksek katılımcı adetlerine ulaşan şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 28 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonada toplam 103 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" kategorisinin Başkent
'in iki yıldız ismini karşı karşıya getiren finalinde tecrübeli ileri uzman FARUK ÖZER, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman Ahmet Ercan karşısında 50 dakika süren ilk final müsabakasını 17/2'lik sürklase skorla kaybetmesinin ardından, hızlı başlayarak ilk yarısında 7/2 öne geçtiği, akabinde skorun 7/7'de dengelendiği heyecanlı son finalde toplam 65 dakika nihayetinde 9/7'lik skorla gülmüş ve böylelikle zirveye ulaşarak güçlü kariyerine WBF-Türkiye 2019 Ankara Bölge Şampiyonluğu unvanını da eklemiştir.

Şampiyonanın toplam 56 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin yine Başkent
'ten iki yüksek kariyerli ismin karşılaştığı finalinde ise, rakibi usta Yaşar Karamahmutoğlu karşısında bir aşamasında 5/2 geriye düştüğü 75 dakikalık mücadele sonucunda 9/7'lik yakın farklı skorla galip gelmeyi başaran Ankara'dan usta TANSEL DOĞAN böylelikle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Ana Aktivite"
'yi dördüncülükle tamamlarken aynı zamanda "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de final oynayarak UTT-2019 yarışında bitime bir etap kala liderlik koltuğundaki yerini perçinleyen Kocaeli'den usta Güral Bulut yanında "Jackpot" ve "1-Puan" aktivitelerinde iki ayrı şampiyonluğa ulaşan Kocaeli'den ileri oyuncu Suat Karadağ olurlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, tüm aşamalardaki katkıları ile çok ciddi paya sahip olan bölge direktörlerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder ile faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XV. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur TablosuKayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit