Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu Tamamlandı...

2020-01-30
229

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden İzmir'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu, 06 Şubat tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki bilindik oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, bir önceki sezonun Karma Turnuva finalisti olan yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-0 galip gelmeyi başaran ileri usta SEDA KOÇ sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde rakibi Hasan Üzüm karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran tecrübeli usta FATİH SİMER küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 16 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise özellikle son dönemin dikkat çeken isimlerinden uzman HÜSEYİN VARIŞLI, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi usta Hüseyin Çetintaş karşısında başa baş çekişmeye sahne olan ilk finali 11/9'luk yakın skorla kazanarak namağlup şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara Altın Küme
'de ileri oyuncu GÜRKAN BAŞEĞMEZ puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de ise usta AHMET ERCAN ikili averaj farkıyla sezonu zirvede tamamlamıştır. Toplam 52 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, liglerdeki ilk sezonunda küme finali oynama başarısını gösteren rakibi Mutlu Ulaş karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden uzman OSMAN ERKOL olmuştur.

Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 30 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise kariyerlerinin ilk finaline çıkan iki taraftan MEFTUN ULAŞ, liglerdeki henüz ikinci sezonunu oynamakta olup Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Cem Cebeci karşısında ilk finali 1/11'lik sürklase skorla kaybetse de, son finalde aldığı 19/7'lik açık ara galibiyetle ismini şampiyonluk hanesine yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de önceki iki sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, sezonu puan farkıyla bir kez daha zirvede tamamlamak suretiyle ve takdire şayan bir başarıyla art arda üç sezon şampiyon olan ender isimlerden biri olarak zirvedeki yerini korurken, toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise bölgenin en kıdemli oyuncularından biri olan usta MEHMET DAĞOĞLU, ipi açık ara puan farkıyla göğüsleyerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İzmir Küme
'de geçmişte Ankara bölgemizde çeşitli başarılara imza atmış olan usta ÜMİT BATA, uzun bir aradan sonra yeniden başlangıç verilen bölgenin, puan farkıyla ilk sezon şampiyonu olmuştur.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme
'de MEHRDAD JIERANZADEH, henüz başladığı kariyerinin ilk sezonunda II. Küme şampiyonluğuna ulaşıp, hemen akabindeki bu sezon da ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğunu elde ederek ayakta alkışlanacak bir seri yakalarken, toplam 10 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'de ise METİN MİLLİOĞLU sezonu namağlup bitirerek açık ara puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de ileri oyuncu OSMAN ASLAN puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise HAŞMET ERSOY, yine puan farkıyla ipi göğüsleyen isim olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de ileri oyuncu SALİH YAZLALI ikili averaj farkıyla kariyerinde ilk defa sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu ENGİN OLTULU puan farkıyla küme şampiyonluğununun sahibi olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Aralık 2019-Ocak 2020 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme
'de, bir önceki sezonun da şampiyonu olan tecrübeli ileri uzman NEDİM YARDIMCI ikili averaj farkıyla zirvedeki yerini korurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise HÜR ARSLAN puan farkıyla kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit