Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2021 Sezonu Tamamlandı...

2021-09-15
536

Mart 2020’de ortaya çıkan Covid-19 pandemisi nedeniyle dondurulan Şubat-Mart 2020 Sezonu’nun pandemi koşullarındaki rahatlama sonucu kaldığı yerden devam ettirilmesi ile İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kocaeli, Marmaris ve uzun bir aradan sonra yeniden Kdz. Ereğli'de eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2021 Sezonu, 15 Eylül tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin bölgenin iki bilindik oyuncusunu karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ileri usta Cumhur Bektüre karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran usta BARBAROS ERİM sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 35 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde yıldız rakibi usta Serkan Koç karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran BATUHAN ERGÜNEŞ kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 19 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise bir önceki sezonun finalisti olan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ, Galipler Grubu finalinde kılpayı farkla mağlup olduğu rakibi M. Gökhan Gücavlı karşısında başa baş çekişmeye sahne olan ilk finali 11/10, son finali ise 15/6’lık skorlarla kazanarak şampiyonluğu bu kez kaptırmamıştır.

ANKARA:
Toplam 33 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde usta Onur Vurur karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta KAĞAN KARAKAYA bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 32 katılımcının iştirakiyle iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, tecrübeli rakibi usta Hikmet Tunç karşısında elde ettiği 2-1'lik galibiyet ile şampiyonluğa uzanan ileri uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU olmuştur.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise ileri uzman OSMAN ERKOL, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ve Galipler Grubu yarı finalinde de karşılaştığı rakibi Cem Cebeci karşısında ilk finali 2/13'lük sürklase skorla kaybetse de, son finalde aldığı 15/7'lik açık ara galibiyetle ismini şampiyonluk hanesine yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de önceki art arda üç sezonun da şampiyonu olan usta GEORGE SIMPSON, sezonu bu kez ikili averaj farkıyla ve bir kez daha zirvede tamamlayarak takdire şayan bir başarıyla art arda dördüncü sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise bölgenin sempatik ismi JACK BAISSEY, puan farkıyla ipi göğüsleyerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Uzun bir aradan sonra ilk lig sezonunda toplam 21 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kdz. Ereğli Küme
'de MUSTAFA DURSUN, liglerdeki ilk sezonunu puan farkıyla zirvede tamamlamayı başarmış ve sezon şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

BURSA:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa I. Küme
'de usta ECE TAMER açık ara puan farkıyla kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa II. Küme'de ise BAHADIR YURTCU, sezonu namağlup kapatarak liglerdeki henüz dördüncü sezonunda ikinci kez küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarısını göstermiştir.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de uzman SALİH YAZLALI puan farkıyla art arda ikinci sezon şampiyonluğunu elde ederek koltuğunu kaptırmazken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu MEHMET EMİŞTEKİN açık ara puan farkıyla küme şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Yaz 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, finale namağlup ulaşan rakibi ileri uzman Yasin Özergil karşısında ilk finali 11/6, son finali 15/4'lük açık ara skorlarla kazanmayı başaran ÜMİT BANDEOĞLU ismini şampiyonluk hanesine yazdırmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Yaz 2021 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit