Ege Sahilinin Yeni Şampiyonları 2021 Yılı Özel Etkinliği 15. Bodrum Açık'ta Belli Oldu...

2021-10-18
478

Mart 2020'de ortaya çıkan pandemi şartları nedeniyle turnuva faaliyetlerine ara vermiş olan WBF-Türkiye Organizasyonu'muzun camiamız mensuplarını 19 ay sonra yeniden buluşturmak amacıyla planladığı 2021 yılı özel etkinliği WBF-Türkiye XV. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, 08-10 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Ülkemizin toplam 17 farklı noktasından (Bodrum, İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir, Marmaris, Bursa, Sakarya, Afyon, Aydın, Denizli, Kdz. Ereğli, Nevşehir, Akyaka, Antalya, Fethiye, Manisa) 108 kişilik katılımla üç gün yaklaşık toplam 36 saat boyunca, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve kurumsal ev sahibimiz Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan ve renkli bir ödül töreni ile tamamlanan şampiyona, iştirakçilerin uzun zaman ardından yeniden canlı tavlaya doyduğu bir festival havasında gerçekleşmiştir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 92 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin İstanbul'dan iki yıldız ismi karşı karşıya getiren finalinde, ana tablonun henüz ikinci turunda Mağluplar Grubu'na düşüp art arda 9 maçlık galibiyet serisiyle finale ulaşan tecrübeli ileri usta Cumhur Bektüre karşısında baştan sona açık ara önde götürdüğü
65 dakikalık ilk finali 13/6'lık net skorla kazanmayı başaran ileri usta BURAK ÇULHACI, böylelikle art arda 8 galibiyetlik namağlup seriyle şampiyonanın zirvesine yerleşmiş ve WBF-Türkiye 2021 Bodrum Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Çulhacı'nın aynı zamanda "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" aktivitesinde de yarı finale kadar ilerlemesi ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 26 kişilik iştirak alan ve 2015 yılında yitirdiğimiz merhum Bedri Koraman
'ın aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise 2017 yılında aynı kategorinin finalisti olan Denizli'den ileri oyuncu ADNAN ÇAM, kariyerinin ilk turnuvasında final masasına ulaşma başarısını gösteren Bodrum'dan Tan Gülpaşa karşısında 105 dakikalık çekişmeli mücadeleden 9/6'lık skorla galip ayrılarak bu kez mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Organizasyona ev sahipliği yapan Delfi Hotel yanında Merit Park Hotel, İkiyıldız Kristal, 869BG ve Bodrum Kent TV ana sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, Ana Aktivite
'yi dördüncü bitirirken "Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan usta Mahir Kasuto yanında "Bedri Koraman Anısına Geleneksel" kategorisindeki üçüncülüğü yanında "Merit'e Davet" yan aktivitesinde de final oynayan Kdz. Ereğli'den Hasret Bekar ile "Havuz" yan aktivitesinde ikincilik ve üçüncülük pozisyonlarını birlikte elde eden İstanbul'dan ileri uzman Hüseyin Varışlı olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 28.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür eder, sağlıklı günlerde yeniden buluşabilmeyi dileriz.


XV. Bodrum Açık Modern & Geleneksel Onur TablosuKayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit