Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2021 Sezonu Tamamlandı...

2021-11-04
385

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Kdz.Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Eylül-Ekim 2021 Sezonu, 02 Kasım tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme
'nin sezon finalinde, son dönemin açık ara yıldızı ileri oyuncu MEHRDAD JİRANZADEH, sezonun bir diğer başarılı ismi ileri uzman Hasip Güven karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşerek, aynı zamanda uzun zamandır aşılamayan "Ulaşılmış En Yüksek MT Ratingi" rekorunu da kırmayı başarırken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde, tam 12 yıl aradan sonra katıldığı ilk lig sezonunda final masasına ulaşan rakibi ileri uzman Oğuz User karşısında 2-1'lik skorla galip gelmeyi başaran ileri uzman METİNER GÜNDOĞDU kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

Eylül-Ekim 2021 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 16 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise sezonun flaş oyuncusu ŞAKİR KEMİK, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı yıldız rakibi ileri usta Cumhur Bektüre karşısında ilk finalde 11/5'lik net skorla galip gelerek kariyerinin ilk şampiyonluğunu namağlup elde etmiştir.

ANKARA:
Toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki tecrübeli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde usta Zafer Önder karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran usta AHMET ERCAN bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 24 katılımcının katılımı ile iki grupta oynanan Ankara II. Küme'nin final eşleşmesi nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise, kariyerinin ilk finalini oynayan rakibi Meryem Güloğlu karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyet ile şampiyonluğa uzanan tecrübeli usta CEMALETTİN KARAKÜTÜK olmuştur.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme
'de ileri oyuncu BAŞARI ÖZERSİNCİ sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ipi göğüsleyen isim ise 13 yıl aradan sonra yer aldığı ilk lig sezonunu ikili averaj farkıyla zirvede tamamlayan ileri usta ZAFER TAŞ olmuştur.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme
'de ALPTEKİN SOLAK, sezonu ikili averaj farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde etmiştir.

KOCAELİ:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme
'de sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayan ileri oyuncu ÜMİT BANDEOĞLU, bir önceki sezon elde ettiği Karma Turnuva şampiyonluğu ardından bu dönemin de sezon şampiyonluğu ile çıkışını sürdürürken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise HÜSEYİN GÖKMEN ikili averaj farkı ile mutlu sona ulaşmayı başarmıştır.

MARMARİS:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme
'de MURAT KIRAN puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise MUSTAFA KESKİN, yine puan farkıyla küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

* Diğer bölgelerimizde Eylül-Ekim 2021 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit