Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-03-03
346

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ocak-Şubat 2022 Sezonu, 03 Ocak tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin bölgenin iki başarılı ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde mutlu sona ulaşan taraf, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme finalisti olan rakibi usta Mahir Kasuto karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde eden ileri uzman TALAT BAĞIBALA olurken, toplam 29 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise yıldız ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, final eşleşmesinde liglerdeki henüz ikinci sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Gözde Diptaş'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyetle güçlü kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin final eşleşmesinde ileri oyuncu Adnan Turan karşısında 2-0'lık skorla galip gelmeyi başaran tecrübeli usta YAŞAR KARAMAHMUTOĞLU bölgenin yeni sezon şampiyonu olurken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ise ileri oyuncu AVNİ ERDOĞRUCA, puan farkıyla ipi göğüsleyerek daha önce bir kaç defa kapısından döndüğü küme şampiyonluğu ünvanının sahini olmuştur.

MARMARİS:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de NEŞER KORKMAZ puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise İHSAN ASTEPE açık ara puan farkıyla ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ocak-Şubat 2022 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit