WBF-Türkiye 2022 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...

2022-06-02
534

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca, pandemi koşulları nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından 2022 yılı Ulusal Tavla Turu özel etkinliği olarak tertiplenen WBF-Türkiye XVI. Ankara Bölge Tavla Şampiyonası, 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde, toplam 15 farklı noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Marmaris, Hatay, Kdz. Ereğli, Eskişehir, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Edirne, Gaziantep, Sakarya) 142 kişilik rekor katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 30 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın, Ankara bölgemizin onursal başkanı merhum Kürşad Solak'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve toplam 123 kişilik yüksek iştirakle oynanan "Ana Aktivite" kategori finalinde İstanbul'dan ileri usta SEDA KOÇ, Galipler Grubu finalinde kendisine üstünlük sağlayarak final masasına namağlup ulaşmış olan rakibi Adana'dan Erkan Nayir karşısında ilk final müsabakasını toplam 10 el ve 55 dakikalık mücadele nihayetinde 13/6, toplam 9 el ve 60 dakikada nihayetlenen son final müsabakasını ise 9/6'lık skorlarla kazanarak şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2022 Ankara Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Elde ettiği bu derece ile aynı zamanda "Elit Kulüp Özel" ve "Bayanlar Özel" birinciliklerine de kendiliğinden ulaşmış olan Koç, yıl sonunda tertiplenecek 2022 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2022 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 42 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinin İstanbul'dan iki bilindik ismi karşı karşıya getiren finalinde ise rakibi usta Talat Bağıbala karşısında baştan sona başabaş ilerleyen mücadeleden toplam 15 el ve 85 dakika sonucunda 9/7'lik yakın skorla galip ayrılan usta EMRULLAH COŞAR böylelikle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Kinggammon, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2022 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, partneri Erkan Nayir Ana Aktivite'de yol alırken tüm turlarını tek başına oynamak durumunda kaldığı "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde finalist olan Adana'dan uzman Berkant Bilgi yanında bir önceki etap Kocaeli'de kazandığı "Geleneksel Tavla" kategorisinde bu kez de üçüncülüğü alan İstanbul'dan ileri oyuncu Şakir Kemik olurlarken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 60.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz etkinliğin başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Ankara bölge yöneticilerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder başta olmak üzere, birlikte onuncu yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Elit Palas Boutique Hotel personeline ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XVI. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur TablosuKayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit