Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-10-02
384

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Edirne, Kdz. Ereğli, Kocaeli ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Yaz 2022 Sezonu, 30 Eylül tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de sezonu ikili averaj farkıyla bir önceki sezonun şampiyonu Burak Çulhacı'nın bir adım önünde tamamlayan usta MURAT HAZIR kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 22 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'de ise usta HÜSEYİN VARIŞLI, sezon finalinde güçlü rakibi ileri usta Abdullah Sorgüven karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle mutlu sona ulaşan taraf olmuştur.

ANKARA:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan usta ONUR VURUR puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de ise, sezon finalinde kariyerinin ilk lig sezonunda küme finali oynama başarısını gösteren rakibi Gökhan Moray karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle ipi göğüsleyen uzman ADNAN TURAN, geçmiş sezonlarda birkaç defa kapısından döndüğü küme şampiyonluğu ünvanının bu kez sahibi olmayı başarmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun II. Küme şampiyonu olup, özellikle son dönemdeki çıkışıyla dikkat çeken YAKUP HURMA ikili averaj farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise METİN MORGÜL üçlü averaj farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin henüz ikinci sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşan ender isimlerden biri olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Yaz 2022 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit