Bosna Hersek, WBGF'nin İlk Kulüpler Şampiyonası'nı Neum'da Ağırladı...

2022-10-17
226

Zrinjsky Derby Tavla Kulübü ile Bosna Hersek Tavla Federasyonu tarafından, bu yıl Dünya Tavla Federasyonu "WBGF" işbirliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde tertiplenen 2022 Neum Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 11-16 Ekim 2022 tarihlerinde, Bosna Hersek'in gözde tatil beldesi Neum'da gerçekleştirilmiş ve yüksek organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Bünyesinde WBGF'nin yeni projesi Dünya Kulüpler Turnuvası'nın da ilk kez gerçekleştirildiği, toplam 20 ülkeden (Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Danimarka, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İsviçre, Karadağ, Kuzey Makedonya, Makao, Norveç, Romanya, Türkiye, Yemen, Yunanistan) 74 oyuncunun iştirak ettiği şampiyonada, bireysel kategorilerde Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 33bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Neum'a çekilmiştir.

Şampiyona WBGF Dünya Kulüpler Turnuvası ile start almış, 10 kulüp takımının iştirakiyle ilk iki günde tamamlanan kategorinin finalinde ev sahibi Neretva (Almir Vajzovic, Emir Begic, Drazenko Vucina (k)) takımına karşı 2/1 galip gelen güçlü Norveç takımı TROMSOE (Andre Larsen, Geir Pedersen, Jon Kristian Royset (k)) WBGF'nin bu yeni konseptinin ilk şampiyonu olmayı başarmıştır.

Birbirinden iddialı 44 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe finalinde ise Avusturyalı ileri uzman BERNHARD MAYR, Yunanistan adına yarışan, namağlup tablo yarı finalinde de karşılaştığı ve final masasına yenilgisiz varan rakibi, Türk tavla camiasının yakından tanıdığı uzman Murat Murat karşısında rövanşı 17/14'lük skorla kazanmayı başararak şampiyonanın zirvesine varan isim olmuştur. Mayr'ın WBGF'nin başkanı sıfatıyla şampiyonanın gerçekleşmesi için en büyük çabayı gösteren isimlerden biri oluşu, kendisinin elde ettiği bu zaferi daha da anlamlı kılmıştır.

Kulüpler Turnuvası finalisti Neretva takımının kaptanı Drazenko Vucina'nın, aynı zamanda "Yıldırım #2" ve "1-Puan" kategorilerini kazanırken "Overflow Super Jackpot" kategorisinde de final oynamak suretiyle şampiyonayı 4 derece ile tamamlaması yanında Masters kategorisi Son Şans kademe şampiyonluğunu alırken "Super Jackpot #1"'de de ikinci olan İsveçli Konrad Fröschl ve "Speedgammon #1" ile "Super Jackpot #1"'de iki şampiyonluğa ulaşan Boşnak Amel Boskailo'nun takdire şayan başarıları da şampiyona nihayetinde ilave alkış almıştır.

Tam bir aile ortamında Modern Tavla ile dopdolu geçen 6 gün ardından şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi Zrinjsky Derby Tavla Kulübü'nün cömert başkanı Sn. Drazenko Vucina ve ailesi olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki kıymetli katkıları için WBGF başkanı Sn. Bernhard Mayr'a, Bosna Hersek Tavla Federasyonu yetkilileri Sn. Emir Begic ile Sn. Ramiz Zajmovic'e ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Neum 2022 Onur Tablosu ***Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit