Modern Tavla Ligleri'nde Ekim-Kasım 2022 Sezonu Tamamlandı...

2022-12-06
342

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Bodrum, Kdz. Ereğli, Kocaeli, Marmaris ve bu sezondan itibaren Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Ekim-Kasım 2022 Sezonu, 05 Aralık tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme ikincisi olan ileri usta ABDULLAH SORGÜVEN sezonu üçlü averaj farkıyla rakiplerinin önünde tamamlayarak zirveye yerleşirken, toplam 28 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde rakibi Merih Çöp karşısında 2-0'lık skorla galip gelen BARIŞ GÜVEN GÖKÇE liglerdeki ilk sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşmayı başaran ender isimlerden biri olmuştur.

ANKARA:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta CEMALETTİN KARAKÜTÜK, bir önceki sezonun II. Küme şampiyonu olan uzman Adnan Turan`ın puan farkıyla bir adım önünde sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesinde, tecrübeli rakibi ileri uzman Fatih Öziş karşısında büyük çekişmeye sahne olan maçlar nihayetinde aldığı 2-1'lik galibiyetle ipi göğüsleyen ileri oyuncu CEM CEBECİ küme şampiyonluğu ünvanını elde etmeyi başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 36 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Bodrum Küme'nin final eşleşmesinde, bu sezon itibarı ile bölgenin lig eş direktörlüğü görevini de devralmış olan tecrübeli ileri oyuncu AYHAN ARAL, rakibi Ayhan Ongun karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetle kariyerine anlamlı bir sezon şampiyonluğu eklemiştir.

KDZ. EREĞLİ:
Uzun bir aranın ardından toplam 40 katılımcı ile yeniden faaliyete geçen Kdz. Ereğli Küme'de iki grupta oynanan sezonun grup birincilerini karşı karşıya getiren final eşleşmesinden rakibi Fikri Eroğlu'na 2-1'lik skorla üstünlük sağlayarak galip ayrılan REHA US sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşen taraf olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de ileri uzman MUSTAFA ŞEN puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de uzman ÜMİT BANDEOĞLU ikili averaj farkıyla kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemeyi başarmıştır.

Ekim-Kasım 2022 Sezonluk Karma Turnuvalar
'ın toplam 24 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Nazmi Şengül karşısında 1/11'lik skorla yitirdiği ilk final ardından geçilen son finali 16/3'lük skorla kazanmayı başaran usta KUDRET USTAOĞLU ismini şampiyonluk hanesine yazdıran taraf olmuştur.

KUŞADASI:
Bu sezon itibarı ile başlangıç verilen ve toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de kariyeri derecelerle dolu usta ÜMİT BATA açık ara puan farkıyla lig direktörlüğü görevini de üstlenmiş olduğu bölgenin ilk sezon şampiyonu olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Ekim-Kasım 2022 Sezonu oynanmamıştır.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit