Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2018 Sezonu Tamamlandı...

2018-11-12
144

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Eylül 2018'den itibaren artık Lüleburgaz'da eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2018 Sezonu, 04 Kasım tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan rakibi ileri usta Seda Koç karşısında 2-0'lık skorla galip gelen ileri uzman BURAK ÇULHACI sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ise finaldeki rakibi tecrübeli usta Faruk Perkin karşısında 2-0'ık skorla galibiyete ulaşan uluslararası usta ARDA FINDIKOĞLU kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

Eylül-Ekim 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 21 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise usta YALÇIN ŞİMŞEK, yıldız rakibi ileri usta Abdullah Sorgüven karşısında ilk finali 2/11'lik açık ara skorla yitirmesine rağmen, baştan sona büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'de nihayetlenen son finalde 16/13'lük skorla gülerek şampiyonluğa ulaşmıştır.

ANKARA:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki bilindik ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da Karma Turnuva şampiyonu olan başarılı usta CEMALETTİN ERİŞEN, rakibi uzman Berkan Kalender karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 41 katılımcının dört grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de mutlu sona ulaşan taraf ise kısa süre önce başladığı kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Serkan Doğru karşısında 2-0'lık skorla öne çıkan tecrübeli uzman FUAT GÜMÜŞLÜOL olmuştur.

Eylül-Ekim 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 45 kişilik yüksek katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ileri uzman ZAFER ÖNDER, Galipler Grubu finalinde yenildiği rakibi Derya Güneş karşısında ilk finali 11/9, son finali ise 15/3'lük skorlarla kazanarak bir önceki sezon son anda kaçırdığı şampiyonluk ünvanını bu kez elde etmeyi başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme ikincisi olan kıdemli ileri uzman HALİL KOLÇELİK sezonu açık ara puan farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğunu devralırken, toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise METİN TURHAN ikili averaj farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'nin sezon finalinde güçlü rakibi ileri oyuncu Nihat Özkurt karşısında 2-1'lik skorla zafere ulaşan usta ÖMER AKGÜL ünvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 30 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, rakibi Abdullah Kök karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar neticesinde 2-1'lik skorla galip gelen ileri oyuncu NECATİ YILMAZ olmuştur.

Eylül-Ekim 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise kariyerinin ilk Karma Turnuva finalini oynayan METE HAN YILDIRIM, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme finalisti olan ve Galipler Grubu finalinde yenildiği rakibi Uğur Keçecioğlu karşısında ilk finalde 11/3, kılpayı farkla DMP'de nihayetlenen son finalde ise 15/13'lük skorlarla gülerek ipi göğüslemeyi başarmış ve şampiyonluğa ulaşmıştır.

BURSA:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

KOCAELİ:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de ENGİN OLTULU sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise MEHMET EMİŞTEKİN yine puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Eylül 2018 itibariyle başlangıç verilen ve açılış sezonunda toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Trakya-Lüleburgaz Küme´de TOLGA KÜÇÜKALKAN puan farkıyla bölgenin ilk sezon şampiyonu olmuştur.Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit