WBF-Türkiye

Karadeniz Ereğli'nin 2017 Bölge Şampiyonu Belirlendi...

2017-08-29 18:32:36
426

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Karadeniz Ereğli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2017 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu'nun beşinci etabı olan WBF-Türkiye XI. Kdz. Ereğli Tavla Şampiyonası, 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde, ev sahibi Kdz. Ereğli yanında çoğunlukla Ankara, İstanbul ve Kocaeli'den gelen 3 büyük gruba diğer bölgelerden WBF-Türkiye dostlarının da dahil olmasıyla toplam 7 noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Kdz. Ereğli, KKTC) 108 kişilik yüksek katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

2012 yılında ilk dört tur etabı sonucunda liderken geldiği bu şampiyona esnasında aniden yitirdiğimiz, Türk tavla camiasının en kıymetli isimlerinden merhum Richard Lukas'ın değerli hatırasına ithaf edilen şampiyona için bu yıl bir kez daha Kdz. Ereğli'deki ev sahibimiz Keleşler Park Otel'de buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 24 saat boyunca bölgenin yeni şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 67 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla finalinde, 2010 yılında da kazanmış olduğu şampiyonluk ünvanını ikinci kez elde etmeye çok yaklaşan ve Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu İstanbul'dan usta Sedat Sorgüven karşısında baştan sona başabaş bir mücadeleye sahne olan 80 dakikalık ilk finali 19/9, 45 dakikada nihayetlenen son finali ise 12/3 kazanmayı başaran Balıkesir'den MURAT ELVER zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2017 Kdz. Ereğli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Modern Tavla kariyerine iki yıl önce bu şampiyonada başlamış olup, aramızda geçirdiği zaman içerisinde sportmenliği ve uyumlu kimliğiyle özellikle öne çıkan Elver'in, kariyerinin ilk ana aktivite finalini yine bu bölgede oynayarak elde ettiği bu anlamlı şampiyonluk dakikalarca alkışlanmıştır.

Şampiyonanın toplam 38 kişilik iştirak alan geleneksel tavla kategorisinin Kocaeli camiamızın iki saygın ismini karşı karşıya getiren 95 dakikalık finalinde ise, bu kategorinin bir önceki UTT-2017 etabı İstanbul'da da şampiyonu olan usta GÜRAL BULUT, aynı organizasyonda geçtiğimiz yılın ana aktivite finalisti olan rakibi ileri oyuncu Kudret Ustaoğlu karşısında baştan sona önde götürdüğü eşleşmeden 9/5'lik net skorla galip ayrılarak ardarda ikinci kez mutlu sona ulaşmış ve koltuğunu korumayı başarmıştır.

Lüks iç dekorasyonu ve üst düzey lezzetleri yanında faaliyet boyunca verilen güleryüzlü hizmet ile bir kez daha memnuniyet bildirilen ev sahibimiz Keleşler Park Otel yanında İkiyıldız Kristal, Helena Tavla, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel ve Bodrum Delfi Hotel sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler", "Havuz", “Ekstra Kazanç”, "Jackpot", "1-Puan", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, elde ettiği ana aktivite dördüncülüğü yanında "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan ileri usta Seda Koç ve bir önceki yıl final oynadığı "1-Puan" yan aktivitesini bu yıl kazanmayı başaran Ankara'dan usta Yaşar Gözel olurlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 10.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, ön hazırlık aşamalarındaki kıymetli katkıları ile ciddi paya sahip olan Sn. Adnan Özben ve Sn. Uğur Duru'ya, ev sahibimiz Keleşler Park Otel'in tüm personeline ve organizasyonda yer alan tavlasever dostlarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.


XI. Kdz. Ereğli Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları için tıklayınız.

Şampiyonadan Maç Kayıtları ve Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu'nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.
Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayit Giris
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit