WBF-Türkiye

WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu, Yeşil Bursa'dan Yola Çıktı...

2018-02-20 19:52:41
270

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2018 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etabı olan WBF-Türkiye X. Bursa Tavla Şampiyonası, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde, toplam 7 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Eskişehir, İzmir, Marmaris) 93 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Bursa'daki yeni ev sahibimiz Hotel Gold Majesty'nin lüks çatı salonunda buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 24 saat boyunca Yeşil Bursa'nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 80 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla kategorisinin final eşleşmesinde, bu bölgemizde 2014 yılında da ipi göğüslemeyi başarmış olan İstanbul'dan tecrübeli usta SEDAT SORGÜVEN, şampiyona boyunca nezaketiyle ayrıca alkış alan Ankara'dan yüksek kariyerli uzman Zafer Önder karşısında toplam 60 dakika süren ilk final müsabakasını 3/13'lük açık ara skorla yitirse de, sadece 25 dakika süren ve 3 elde tamamlanan son finalde 12/4'lük açık ara skorla zirveye ulaşmış ve üç yıl aradan sonra WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu ünvanının bir kez daha sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 44 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise tavla kariyerine kısa süre önce başlamış olan Ankara'dan MEHMET CEYLAN, Kocaeli'den final maçlarına aşina ileri oyuncu Mahmut Kamar karşısında baştan sona önde götürdüğü toplam 95 dakikalık mücadele sonucunda 9/6'lık net skorla galip gelerek ilk şehirlerarası turnuva tecrübesinde zafere ulaşmayı başarmıştır.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2018 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, "Jackpot" yan aktivitesinde ilk dörde iki hakla ulaşarak final oynayan Ankara'dan usta Yaşar Gözel olurken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla ve 869BG yanında Uludağ İçecek, Yaşar Konfeksiyon, büyük beğeni alan yeni ev sahibimiz Hotel Gold Majesty ve Nilüfer Belediyesi'nin de destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 10.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer yanında gönüllü destekleri için Sn. Nazan Karaca, Sn. Sinan Perveroğlu ve diğer Bursa MT Ligi grubu oyuncularına, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Hotel Gold Majesty personeline ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


X. Bursa Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

Şampiyonadan Maç Kayıtları için tıklayınız.

2018 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu'nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.
Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayıt Giriş
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit