WBF-Türkiye

WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu Körfez Etabı Şampiyonları Belirlendi...

2018-03-12 15:03:25
282

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Kocaeli'de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2018 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye VIII. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 10-11 Mart 2018 tarihlerinde, toplam 8 farklı noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Sakarya, Bursa, Ardahan, Antalya, Lübnan) 86 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli'nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel'in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 26 saat boyunca Körfez'in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2018 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve iştirakçilerin haftasonu boyunca tavla keyfine doymaları sağlanmıştır.

Şampiyonanın toplam 71 kişilik katılımla oynanan ana aktivite finalinde, bölge eş direktörlüğünü de yürütmekte olduğu Kocaeli'nin en yüksek kariyerli isimlerinden biri olan usta GÜRAL BULUT, Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu, şampiyonaya renk katan Sakaryalı oyuncu grubunun mensuplarından Erol Yaş karşısında sadece 35 dakika süren ilk finali 14/1, son anına kadar çekişmeyle geçen ve toplam 55 dakika süren son finali ise 9/6 kazanarak 2016 yılı finalinde kılpayı farkla yitirmiş olduğu şampiyonluk koltuğuna yerleşmiş ve böylelikle WBF-Türkiye 2018 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Bulut'un yanısıra "Jackpot" yan aktivitesinde de final oynayarak organizasyonda yıldızlaşması ise ayrıca alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 44 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde, final masasına namağlup ulaşan iki isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, İstanbul'dan tecrübeli usta Kemal Aksu karşısında baştan sona başabaş ilerleyen mücadeleden toplam 95 dakika nihayetinde 9/7'lik skorla galip ayrılarak şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden ve aynı zamanda elde ettiği "Ferdi Eryener Anısına Havuz" yan aktivitesi ikinciliği ile organizasyonun bir diğer yıldızı, İstanbul'dan genç ileri oyuncu TOLGA GÜMÜŞOĞLU olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında NCity AVM, Can Pişmaniye, Yenigün Tavla, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonada 17 yıllık WBF-Türkiye organizasyon tarihinde bir ilk de yaşanmış, İstanbul'dan usta Babür Eren, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler", "1-Puan" ve ilk dörde iki hakla vardığı "Jackpot" yan aktivitelerinin üçünde de şampiyon olarak ayakta alkışlanacak muhteşem bir başarıya imza atmıştır. Şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde birinciliğe ulaşırken ilk dörde iki hakla vardığı "1-Puan" yan aktivitesinde de final oynayarak organizasyonu iki derece ile tamamlayan İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven yanında geçmiş son dört yılın üçünde birincilik, birinde ise ikincilikle tamamladıkları "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" aktivitesinde bu yıl da yarı final oynamayı başaran İstanbul'dan uluslararası usta Arda Fındıkoğlu ile Kocaeli'den ileri uzman Mustafa Aydın ikilisi olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 10.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli bölge yöneticilerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener ile Elit Kulüp Kocaeli Temsilcisi Sn. Tolga Özkale başta olmak üzere, birlikte sekizinci yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Emex Hotel personeline ve faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


VIII. Kocaeli Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

Şampiyonadan Maç Kayıtları için tıklayınız.

2018 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu'nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.
Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayit Giris
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit