WBF-Türkiye

Karadeniz Ereğli'nin 2018 Bölge Şampiyonu Belirlendi...

2018-08-28 19:29:12
236

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Karadeniz Ereğli'de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2018 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu'nun beşinci etabı olan WBF-Türkiye XII. Kdz. Ereğli Tavla Şampiyonası, 25-26 Ağustos 2018 tarihlerinde, ev sahibi Kdz. Ereğli yanında 9 diğer noktadan (Ankara, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Denizli, İzmir, Sakarya, Kuşadası ve KKTC) toplam 71 kişilik katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

2012 yılında ilk dört tur etabı sonucunda liderken geldiği bu şampiyona esnasında aniden yitirdiğimiz, Türk tavla camiasının en kıymetli isimlerinden merhum Richard Lukas'ın değerli hatırasına ithaf edilen şampiyona için bu yıl bir kez daha Kdz. Ereğli'deki ev sahibimiz Keleşler Park Otel'de buluşan tavlaseverler, çeşitli kategorilerde iki gün yaklaşık 23 saat boyunca bölgenin yeni şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 56 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla finalinde, bölgenin bir önceki yılki "Geleneksel" kategori şampiyonu ve UTT-2018'in flaş ismi Kocaeli'den usta GÜRAL BULUT, kısa süre önce başladığı kariyerinin ilk bölge finalini oynayan ve Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Ankara'dan Yaşar Özdemir karşısında baştan sona önde götürdüğü 90 dakikalık ilk finali 13/6'lık açık ara skorla kazanmayı başararak ardarda 7 galibiyetle namağlup zirveye ulaşmış ve WBF-Türkiye 2018 Kdz. Ereğli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Aynı zamanda "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de birinciliğe ulaşarak şampiyonanın mutlak yıldızı olan Bulut, böylelikle lider olarak götürdüğü UTT-2018 yarışında en yakın rakibi ile puan farkını da açarken, organizasyonun tüm aşamalarındaki sportmenliği ve uyumlu kimliğiyle de ayrıca alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 28 kişilik iştirak alan "Geleneksel" kategorisinin Kdz. Ereğli'den finale yenilgisiz ulaşan iki başarılı ismi karşı karşıya getiren 110 dakikalık finalinde ise, rakibi Fikri Eroğlu karşısında, bir aşamasında 4/8 geriye düştüğü zorlu müsabakadan toplam 13 el nihayetinde 9/8'lik kılpayı farkla galip ayrılan UĞUR DURU mutlu sona ulaşarak ardarda 5 maçlık seriyle namağlup şampiyonluk koltuğuna yerleşmiştir.

Lüks iç dekorasyonu ve üst düzey lezzetleri yanında faaliyet boyunca verilen güleryüzlü hizmet ile bir kez daha memnuniyet bildirilen ev sahibimiz Keleşler Park Otel yanında İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel ve Bodrum Delfi Hotel sponsorluklarında düzenlenen şampiyona, "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler", "Havuz", “Ekstra Kazanç”, "Jackpot", "1-Puan", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2018 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanmıştır.

Şampiyonada aldıkları birden fazla derece ile yıldızlaşarak dikkat çeken diğer isimler, "Richard Lukas Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde şampiyonluğa ulaşırken "Havuz" yan aktivitesinde final oynayan İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven, "Geleneksel" kategoride aldığı üçüncülük yanında "Havuz" yan aktivitesinde şampiyon olan Kuşadası'ndan Bilgehan Giray ve emsaline zor rastlanır bir başarıyla "1-Puan" yan aktivitesinin ilk iki sırasını birlikte elde eden Ankara'dan ileri oyuncu Hasan Gemici olurlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında geçtiğimiz aylarda revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, ön hazırlık aşamalarındaki kıymetli katkıları ile pay sahibi olan Sn. Adnan Özben ve Sn. Uğur Duru'ya, ev sahibimiz Keleşler Park Otel'in tüm personeline ve organizasyonda yer alan tavlasever dostlarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.


XII. Kdz. Ereğli Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

Şampiyonadan Maç Kayıtları için tıklayınız.

2018 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu'nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması'nın güncel hali için tıklayınız.




Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayit Giris
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit