Zorlu Büyük Final 2018 Maratonu Sona Erdi...

2019-03-17
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında, hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018 aktivitesi, internet üzerinden oynanan heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Organizasyonumuzun bu en önemli ünvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitenin 5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 3,5 saat süren 4 müsabakada nihayetlenen finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, Büyük Final'de 2007 ve 2013 yıllarında ipi göğüslemiş olan Bodrum'dan tecrübeli usta George Simpson karşısında 0/1 geriye düştüğü seride 2/11, 16/3, 12/5 ve son maçta 11/0'lık sürklase skorlarla 3-1 galip gelmeyi başaran Antalya'dan uzman CEM ÇIRAKOĞLU olmuştur. Çırakoğlu, böylelikle organizasyonumuzun en değerli unvanı olan paha biçilmez WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanına ulaşmıştır. Aktivitede usta George Simpson ikincilik, Kocaeli'den ileri uzman Orhun Hekimci üçüncülük, Antalya'dan ileri oyuncu Emrullah Özçelik ise dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2018 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara ve ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, şampiyon oyuncumuza 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası ve 7. Merit Açık'ta başarılar diler.


WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonu
CEM ÇIRAKOĞLU

Büyük Final 2018'de Finalin Tarafları Belirlendi...

2019-03-13
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında, hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018 aktivitesinin zorlu yarı final eşleşmeleri akabinde 11 sayılık 5 maçlı seri şeklinde oynanacak finalin tarafları belli olmuştur.

Organizasyonumuzun bu en önemli unvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitede yer almaya hak kazanan, 72'si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 254 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya Antalya bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde Kocaeli'den ileri uzman Orhun Hekimci'ye karşı 12/9 ve 11/9'luk skorlarla 2-0 galip gelmeyi başaran Antalya'dan uzman Cem Çırakoğlu olurken, ana tabloya Bodrum bölge kontenjanından dahil olan ve yarı final mücadelesinde Antalya'dan ileri oyuncu Emrullah Özçelik karşısında 14/9 ve 11/6'lık skorlarla 2-0 galip gelerek finale uzanan Bodrum'dan usta George Simpson da, 2007 ve 2013 yıllarında elde etmiş olduğu bu paha biçilmez unvanı üçüncü kez kazanan ilk isim olmak niyetiyle adını finale yazdırmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu finalist isimlere başarılar dilerken, 16 Mart Cumartesi saat 15:00'te internetteki oyun portalı "Safe Harbor Games" üzerindeki "WBF-TR 2018 Grand Finals" odasında oynanacak heyecanlı final serisini takip etmek üzere tüm tavlaseverlerin davetli olacağını ilgililerin bilgisine sunar.

Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2019 Sezonu Tamamlandı...

2019-03-12
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Ocak-Şubat 2019 Sezonu, 12 Mart tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde genç ileri uzman UMUR ARAS, rakibi uzman Hasip Güven karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek bir önceki sezonun finalinde elinden kaçırdığı sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 30 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ise, final eşleşmesindeki rakibi ileri uzman Erol Özsoy karşısında 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan usta HÜSEYİN ÇETİNTAŞ ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 18 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman Zafer Akbıyık karşısında ilk finali 12/8'lik skorla kazanarak namağlup zirveye erişen ileri usta BURAK ÇULHACI böylelikle kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

ANKARA:
Bu sezon itibarı ile başlangıç verilen ve toplam 10 yıldız oyuncunun yer aldığı Ankara Altın Küme'de uzman S. LEVENT PEKER puan farkıyla Başkent'in ilk Altın Küme Şampiyonu olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, bölgenin yüksek kariyerli isimlerinden biri ve aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri uzman ONUR VURUR, kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Yüksel Zabun karşısında 2-0'lık skorla galip gelerek küme şampiyonluğuna ulaşmıştır. Toplam 41 katılımcının iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise rakibi tecrübeli usta Cemalettin Erişen karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle ileri oyuncu DERYA GÜNEŞ olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvaları'nın toplam 32 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde de yine sezonun flaş ismi ileri oyuncu DERYA GÜNEŞ, Galipler Grubu'nun geri turlarında da karşılaştığı rakibi Levent Salcı karşısında ilk finalde 11/2'lik açık ara skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmış ve böylelikle aynı sezon içerisinde hem küme hem de karma turnuva şampiyonluğunu elde eden ender oyuncular arasına ismini yazdırmayı başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de bölgenin başarılı ismi ileri uzman U. İLHAMİ ÖZDEN ikili averaj farkıyla kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise aynı zamanda bölgenin asistan direktörlüğünü de yürütmekte olan BAŞARI ÖZERSİNCİ puan farkıyla ipi göğüsleyerek küme şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'nin sezon finalinde güçlü rakibi uzman Nihat Özkurt karşısında 2-1'lik skorla galip gelen ileri oyuncu NECATİ YILMAZ sezon şampiyonluğu koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, tecrübeli rakibi Mete Han Yıldırım karşısında 2-1'lık skorla galip gelerek kariyerinin ilk küme finalinde zafere ulaşan ERTAN YILDIZ olmuştur.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise Türk tavla camiasının en tanınmış isimlerinden biri olan uluslararası usta SABRİ BÜYÜKSOY, finale namağlup ulaşan rakibi Turgay Küçükkozan karşısında başa baş ilerleyen ilk finalde 11/8, son finalde ise 15/2'lik skorlarla gülerek ipi göğüslemeyi başarmış ve zengin unvan koleksiyonuna yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme'de SELİN KURT TALİPOĞLU sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk lig sezonunda şampiyonluğa ulaşma başarısını gösteren ender isimlerden biri olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme´nin final eşleşmesinde, rakibi ileri oyuncu Mehmet Emiştekin karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar nihayetinde 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan SUAT KARADAĞ bölgenin yeni sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.

Ocak-Şubat 2019 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 22 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme şampiyonu olan başarılı ileri oyuncu MUSTAFA ŞEN, finale namağlup ulaşan rakibi uzman Okan Oktay karşısında ilk finali 11/6, son finali ise 15/6'lık net skorlarla kazanarak ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2019 Sezonu oynanmamıştır.

MARMARİS:
Toplam 29 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´nin final eşleşmesinde, güçlü rakibi Utku Açık karşısında 2-0'lık skorla galibiyete ulaşan AKIN AMAN, böylelikle Kasım 2018 itibarı ile başlangıç verilmiş olan genç bölgenin ikinci sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.

Büyük Final 2018 Yarı Finalistleri Belli Oldu...

2019-03-09
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu unvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018'de yarı finallere ulaşılmıştır.

Organizasyonumuzun bu en önemli unvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitede yer almaya hak kazanan, 72'si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 254 oyuncudan yarı finallere ulaşmayı başaran 4 ismin 2'si Antalya, 1'i Kocaeli ve 1'i Bodrum çıkışlıdır.

Şampiyonluğa ulaşan ismin adını tavla tarihine yazmak yanında hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2018'in çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklayarak erişilebilir.

Büyük Final 2018 Yarı Finalistleri: Cem Çırakoğlu, Antalya, Orhun Hekimci, Kocaeli, Emrullah Özçelik, Antalya, George Simpson, Bodrum.

Büyük Final 2018'de Sona Yaklaşırken...

2019-03-08
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2018 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 18 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2018'de çeyrek finallere ulaşılmıştır.

Organizasyonumuzun bu en önemli ünvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz
'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen aktivitede yer almaya hak kazanan, 72´si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurt dışı çıkışlı, toplam 254 oyuncudan çeyrek finallere ulaşmayı başaran 8 ismin 4'ü İstanbul, 2'si Antalya, 1'i Kocaeli ve 1'i Bodrum çıkışlıdır.

Şampiyonluğa ulaşan ismin adını tavla tarihine yazmak yanında hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ
'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'da ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2018'in çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklayarak erişilebilir.

Büyük Final 2018 Çeyrek Finalistleri: Cem Çırakoğlu, Antalya, Burak Çulhacı, İstanbul, Barbaros Erim, İstanbul, Orhun Hekimci, Kocaeli, Emrullah Özçelik, Antalya, Cumhur Bektüre #1, İstanbul, Cumhur Bektüre #2, İstanbul, George Simpson, Bodrum.

WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu, Yeşil Bursa'dan Yola Çıktı..

2019-02-19
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye......

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Bursa'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2019 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2019 Ulusal Tavla Turu'nun açılış etabı olan WBF-Türkiye XI. Bursa Tavla Şampiyonası, 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde, toplam 11 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Eskişehir, İzmir, Kdz.Ereğli, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kuşadası) 114 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için bir kez daha Bursa'daki ev sahibimiz Hotel Gold Majesty'nin lüks çatı salonunda buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 24 saat boyunca Yeşil Bursa'nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 88 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla kategorisinin Bursa'dan iki başarılı ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde, final masasına namağlup ulaşan İLHAN ÇELENK, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi Türker Demircan karşısında toplam 60 dakika süren ilk final müsabakasını 3/13'lük açık ara skorla yitirse de, bir aşamasında 1/4 geriye düştüğü son finali 45 dakikalık mücadele nihayetinde 9/4'lük açık ara skorla kazanarak zirveye ulaşmış ve on yıl aradan sonra WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu ünvanını ev sahibi şehre geri getirmeyi başarmıştır.

Şampiyonanın toplam 44 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin Kocaeli'den finale namağlup ulaşan iki bilindik ismi karşı karşıya getiren finalinde ise rakibi ileri oyuncu Yasin Özergil karşısında baştan sona önde götürdüğü toplam 55 dakikalık müsabakayı 9/3'lük açık ara skorla kazanan usta GÜRAL BULUT şampiyonluk ünvanının sahibi olmuştur. Bulut, aynı zamanda "Jackpot" yan aktivitesinde oynadığı final ve "1-Puan" yan aktivitesinde oynadığı yarı finaller ile organizasyonda yıldızlaşırken, böylelikle şampiyon olarak tamamladığı UTT 2018 ardından UTT 2019'a da rüzgar gibi bir başlangıç yapmıştır.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2019 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, elde ettiği ana aktivite dördüncülüğü ile katıldığı ardarda beşinci etkinliğimizde yine kürsüde yerini alan Bodrum'dan ileri usta Zafer Taş ile ilk dörde iki hakla ulaştığı "1-Puan" yan aktivitesinde final oynayan Kocaeli'den ileri uzman Tunç Sökmener olurlarken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla ve 869BG yanında Uludağ İçecek, Penguen Gıda, Yaşar Konfeksiyon, MC Baby, Agah Bijuteri Meridyen, FKN Giyim, Tevfik Alpak Organizasyon, bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Hotel Gold Majesty ve Nilüfer Belediyesi'nin de destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına yakında "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer'e, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Hotel Gold Majesty personeline ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


XI. Bursa Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

2019 Açılış Faaliyeti Uluslararası İstanbul Açık Başarıyla Tamamlandı...

2019-01-20
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca WBF 2019 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun açılış etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca WBF 2019 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun açılış etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye 2019 Uluslararası İstanbul Açık Modern Tavla Şampiyonası, 11-13 Ocak 2019 tarihlerinde, tam 22 ülkeden (Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Fransa, Güney Afrika, İngiltere, İran, İskoçya, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Lübnan, Mısır, Monako, Rusya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) toplam 149 kişilik rekor katılım hacmiyle, üç gün yaklaşık toplam 38 saatlik süreç sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan, bir kez daha yurdun çeşitli noktalarından WBF-Türkiye dostları ile dünya oyuncularını biraraya getiren ve renkli bir ödül töreni ile sonuçlanan şampiyonanın, tarafların birbirinden zorlu 6 tur sonucunda vardığı, izleyicilerin dev ekrandan takip ettiği kıyasıya bir mücadeleye sahne olan ve 24 elde nihayetlenen 165 dakikalık "Ana Aktivite" finalinde, Türk tavla camiasının yükselen yıldızı İstanbul'dan ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, ünvanı ikinci kez kazanmaya çok yaklaşan 2017 yılı şampiyonu rakibi Ukraynalı ileri uzman Andrii Nesterov karşısında 17/13 galip gelmeyi başararak namağlup şampiyonanın zirvesine ulaşmıştır. Böylelikle tüm katılımcıların hayallerini süsleyen WBF-Türkiye İstanbul Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olan Bektüre, 2019 MERİT Açık ve 2019 yılı içerisinde kendi seçeceği diğer bir WBF organizasyonunda bedelsiz ulaşım ve konaklama ile aynı organizasyonların ana aktivitelerine “Master” seviyesinden katılım haklarını da elde etmiştir. Bektüre'nin bu zaferi ile kendiliğinden elde ettiği "Elit Kulüp Özel Ödülü", ve yanısıra "BGTV Uzmanlık Testi" ile "Karadağ'a Davet" kategorilerini de kazanarak şampiyonayı dört kategori birinciliği ile tamamlaması erişilmesi çok güç ve takdire şayan bir başarı olarak dakikalarca ayakta alkışlanmıştır.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Backgammon.TV ve ev sahibi Armada Hotel sponsorluklarında gerçekleşen, WBF'nin uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan tek kategori Ana Aktivite yanında “Affan Başak Anısına Danışman Çiftler”, “Richard Lukas Anısına Isınma”, “Erhan Doğrusöz Anısına 869BG Yıldırım”, “1-Puan”, “Havuz”, “Tavla İçin Tavla”, "Karadağ'a Davet", partnerlerimizden Backgammon.TV (Japonya) sponsorluğunda gerçekleştirilerek faaliyete renk katan "BGTV Uzmanlık Testi", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 11 kategoriden meydana gelen ve toplam 40.000 TL'yi aşkın değerde ödülün sahiplerini bulduğu şampiyonada, Ana Aktivite Ana Kademe'de oynadığı yarı final yanında "Richard Lukas Anısına Isınma" yan aktivitesinde de şampiyonluğa ulaşan İskoç yıldız Ian Hesketh ile özellikle son dönemde katıldığı organizasyonlarımızda kürsüden inmeyen ve bu kez de Ana Aktivite Son Şans Kademesi ve "Affan Başak Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde iki şampiyonluk elde eden Bodrum'dan ileri usta Zafer Taş ekstra alkış alırlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında birbirinden kıymetli çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun bu yıl geçmişe oranla özellikle yurtdışından gelen katılımcı adedindeki ciddi artışla 22 farklı ülkeden dünya ustalarını İstanbul'da buluşturduğu ve bir kez daha tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı gözlemlenen şampiyonada yer alarak baştan sona büyük bir uyum içerisinde organizasyonun tek bir aksaklık yaşanmadan tamamlanmasına vesile olan tüm iştirakçilere, Uzmanlık Testi aşamasına verdiği gönüllü destekten ötürü Sn. Cüneyt Argun Genç'e, faaliyetin başarısındaki katkıları için Armada Hotel işletme sahibi Sn. Kasım Zoto'ya ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


2019 İstanbul Açık İlk Dört...

Modern Tavla Ligleri'nde Kasım-Aralık 2018 Sezonu Tamamlandı...

2019-01-18
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Kasım 2018'den itibaren artık Marmaris'te eş zamanlı yürütülen...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli, Lüleburgaz ve Kasım 2018'den itibaren artık Marmaris'te eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Kasım-Aralık 2018 Sezonu, 06 Ocak tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde, özellikle son dönemdeki ardarda başarılarıyla dikat çeken ileri usta CUMHUR BEKTÜRE, rakibi başarılı genç ileri uzman Umur Aras karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek zengin ünvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 33 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ise, finalde kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Dilara Özırmak karşısında 2-1'lik skorla galibiyete ulaşan usta FATİH SİMER ipi göğüsleyen taraf olmuştur.

Kasım-Aralık 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 19 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı ve aynı zamanda bir önceki sezonun şampiyonu olan rakibi usta Yalçın Şimşek karşısında DMP'de nihayetlenen ilk finali 11/10'luk skorla kazanarak namağlup zirveye erişen sezonun flaş ismi usta FATİH SİMER, aynı sezon içerisinde hem küme hem de karma turnuva şampiyonluğunu elde eden ender oyuncular arasına ismini yazdırmayı başarmıştır.

ANKARA:
Toplam 26 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, yine son dönemin dikkat çeken isimlerinden biri olan BÜLENT GÜNER, tecrübeli rakibi Alaattin Özen karşısında 2-0'lık skorla galip gelerek sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 59 katılımcının yüksek iştirakiyle dört grupta oynanan Ankara II. Küme'nin, bölgenin iki başarılı ileri uzmanını karşı karşıya getiren finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf ise tecrübeli rakibi Cemalettin Karakütük karşısında elde ettiği 2-0'lık galibiyetle ONUR VURUR olmuştur.

Kasım-Aralık 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 42 kişilik yüksek katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise bir diğer tecrübeli uzman SİNAN SÜTÇÜOĞLU, rakibi Selim Aşkın karşısında ilk finalde 11/5'lik net skorla gülerek namağlup şampiyonluğa ulaşmıştır.

BODRUM:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de sezonun başarılı ismi CAN BAŞBAYRAKTAR açık ara puan farkıyla kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise AYTUĞ YİĞİT yine puan farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden bir diğer isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Kasım-Aralık 2018 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Kasım-Aralık 2018 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Kasım-Aralık 2018 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'nin sezon finalinde güçlü rakibi usta Yücel Özkan karşısında 2-0'lık skorla zafere ulaşan usta CENGİZ ERGİN ünvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 35 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, rakibi ileri oyuncu İhsan Cahit Argat karşısında 2-0'lık skorla galip gelen tecrübeli usta ERHAN ŞAHİN olmuştur.

Kasım-Aralık 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise sezonun flaş ismi usta YÜCEL ÖZKAN, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri oyuncu Emrullah Özçelik karşısında kılpayı farkla DMP'de nihayetlenen ilk finalde 11/10'luk skorla gülerek ipi göğüslemeyi başarmış ve şampiyonluğa ulaşmıştır.

BURSA:
Toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme'de ileri oyuncu İSMET DİKGÖZ sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak sezon şampiyonluğunu elde eden isim olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 12 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de ileri oyuncu MUSTAFA ŞEN sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak sezon şampiyonluğu ünvanının sahibi olurken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise ileri oyuncu SALİH YAZLALI ikili averaj farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Kasım-Aralık 2018 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Eylül 2018 itibariyle başlangıç verilen ve ikinci sezonunda toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Trakya-Lüleburgaz Küme´de METİN PITIRLI puan farkıyla bölgenin yeni sezon şampiyonu olmuştur.

MARMARİS:
Kasım 2018 itibariyle başlangıç verilen ve açılış sezonunda toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Marmaris Küme´nin final eşleşmesinde, rakibi Kadir Tutam karşısında birbirinden çekişmeli üç müsabaka nihayetinde 2-1'lik skorla zafere ulaşan BORA YURDUN, kurucu direktörü olduğu bölgenin ilk sezon şampiyonu olmayı başarmıştır.

WBF-Türkiye 2018 Çarşamba Buluşmaları Sonuçlandı...

2018-12-30
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2018 yılı boyunca merkez faaliyet noktası İstanbul'da iki ayrı sezon şeklinde tertiplenmiş olan 30 adet...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2018 yılı boyunca merkez faaliyet noktası İstanbul'da iki ayrı sezon şeklinde tertiplenmiş olan 30 adet Yakın Takip aktivitesinden meydana gelen WBF-Türkiye 2018 Çarşamba Buluşmaları, 30 Aralık 2018 tarihinde oynanan finaller ile başarıyla tamamlanmış ve 2018 yılı ortak şampiyonu belli olmuştur.

Yılın ilk yarısında gerçekleştirilen 15 adet “Yakın Takip 2018-1. Sezon” buluşmasının haftalık birinci ve ikincileri arasında 05 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan Tekil Eliminasyon yürütümlü final tablosundan birinci çıkmayı başaran uluslararası usta Arda Fındıkoğlu, final eşleşmesinde sezonun puan sıralaması birincisi olan rakibi ileri oyuncu Talat Bağıbala karşısında toplam 35 dakika içerisinde 7/1 ve 7/1'lik skorlarla 2-0 galip gelerek elde ettiği YT 2018-Birinci Sezon Şampiyonluğu ile ortak finale ismini yazdırmıştır.

Benzer şekilde, yılın ikinci yarısında gerçekleştirilen 15 adet “Yakın Takip 2018-2. Sezon” buluşmasının haftalık birinci ve ikincileri arasında 26 Aralık 2018 tarihinde uygulanan Tekil Eliminasyon yürütümlü final tablosundan birinci çıkan ileri usta Cumhur Bektüre de, final eşleşmesinde sezonun puan sıralaması birincisi olan rakibi ileri usta Abdullah Sorgüven karşısında toplam 82 dakikalık mücadele nihayetinde 8/5, 0/8 ve 7/5'lik skorlarla 2-1 galip gelerek YT 2018-İkinci Sezon Şampiyonluğu'na ulaşmış ve ortak finalin diğer tarafı olmuştur.

Finallerin tarafları derecelerinden ötürü birer adet "Merit Açık" & "İstanbul Açık" bedelsiz ana kategori katılımları ile ödüllendirilirken, 30 Aralık 2018 tarihinde oynanan ortak final eşleşmesinde Arda Fındıkoğlu karşısında yalnızca 30 dakika süren müsabakadan 12/2'lik açık ara skorla galip ayrılarak zirveye uzanan CUMHUR BEKTÜRE, böylelikle WBF-Türkiye 2018 Çarşamba Buluşmaları Ortak Şampiyonluğu ünvanının da sahibi olmuştur. Bektüre, 2015 ve 2016 yıllarında da elde etmiş olduğu bu ünvan ile kazandığı heybetli şampiyonluk kupası yanında Büyük Final 2018 aktivitesinin ana tablosuna da ismini yazdırmayı başarmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu derece sahibi isimleri başarılarından ötürü tebrik eder, önümüzdeki günlerde başlangıç verilecek olan 2019 Çarşamba Buluşmaları'nda tüm katılımcılara başarılar diler.


WBF-Türkiye 2018 Çarşamba Buluşmaları
"Yakın Takip-1 & Yakın Takip-2" Ortak Şampiyonu
CUMHUR BEKTÜRE

WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu Sonuçlandı...

2018-12-18
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2018 yılı boyunca tertiplenen tüm bölge şampiyonalarından meydana gelen 2018 Ulusal Tavla Turu faaliyeti...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2018 yılı boyunca tertiplenen tüm bölge şampiyonalarından meydana gelen 2018 Ulusal Tavla Turu faaliyeti geçtiğimiz haftasonu oynanan XXXII. İstanbul Bölge Şampiyonası ile başarıyla tamamlanmış ve şampiyonluk ünvanı sahibini bulmuştur.

Yıl içerisinde gerçekleştirilen toplam 9 etabın (Bursa, Kocaeli, Edirne, İstanbul-1, Kdz.Ereğli, Bodrum, Antalya, Ankara, İstanbul-2) sekizine iştirak ederek elde ettiği çeşitli dereceler vesilesiyle topladığı katılım ve performans puanlarının ardarda eklenmesiyle, bu etaplarda yer alan toplam 478 münferit iştirakçi arasında toplam 315 tur puanına ulaşan, 2017 yılının üçüncüsü Kocaeli'den usta GÜRAL BULUT, WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu'nu birincilikle tamamlamıştır. Böylelikle WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu Şampiyonluğu ünvanının sahibi olan Bulut, ismine hazırlanan heybetli şampiyonluk kupası yanında +2000 ödül puanı ile ödüllendirilmekle birlikte Büyük Final 2018 aktivitesine doğrudan katılmaya da hak kazanmıştır.

UTT-2018 boyunca Bulut ile yakın takibini sürdürmüş olan İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven turu 299 puanla bir adım geride ikinci, Bursa'dan uzman Mustafa Dikgöz 189 puanla üçüncü ve yine Kocaeli'den uzman Kudret Ustaoğlu da 175 puanla dördüncü tamamlamışlardır.

WBF-Türkiye Organizasyonu dereceye giren isimleri tebrik eder, yeni model ve etaplarla zenginleştirilecek 2019 Turu'nda tüm katılımcılara başarılar diler.


WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu Şampiyonu
GÜRAL BULUT

2018'in Son Bölge Şampiyonu İstanbul'da Belirlendi...

2018-12-17
WBF TURKEY

BF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2018 güz dönemi aktivitesi...

BF-Türkiye Organizasyonu'nca İstanbul'da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2018 güz dönemi aktivitesi ve 2018 Ulusal Tavla Turu'nun dokuzuncu ve son etabı olan WBF-Türkiye XXXII. İstanbul Tavla Şampiyonası, 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde, toplam 13 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Ankara, Edirne, Denizli, Afyon, Bursa, İzmir, Bodrum, Kdz.Ereğli, Fethiye, Azerbaycan, Lübnan) 129 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan şampiyona için bir kez daha ev sahibimiz Armada Hotel'de buluşan tavlaseverler, iki gün sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar çeşitli kategorilerde yaklaşık toplam 27 saat boyunca İstanbul'un yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 104 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin, organizasyon tarihimizin en kısa süreli final eşleşmelerinden birine sahne olan finalinde, kısa zaman önce başladığı modern tavla kariyerinde ilk kez bir WBF-Türkiye organizasyonunda yer almakta olan İstanbul'dan YALÇIN İNANÇ SERİN, son dönemde yakaladığı eşine zor rastlanır %78'lik kazanma yüzdesiyle yıldızlaşan ve aynı zamanda bir önceki UTT-2018 etabı Ankara'nın da şampiyonu olup ardarda ikinci kez final masasına oturma başarısını gösteren rakibi, Bodrum'dan tanınmış ileri usta Zafer Taş karşısında yalnızca 5 elde nihayetlenen 42 dakikalık ilk final müsabakasını 14/1'lik açık ara skorla kazanarak ardarda 8 galibiyetle namağlup zirveye ulaşmış ve böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Bölge Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmayı başarmıştır.

Şampiyonanın toplam 62 kişilik katılımla oynanan ve birkaç ay önce yitirdiğimiz merhum Mehmet Kocaoğlu'nun aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla kategorisinin camiamızın iki renkli simasını karşı karşıya getiren ve iki tarafın da namağlup ulaştığı finalinde ise rakibi Ankara'dan ileri oyuncu Yaşar Kunar karşısında baştan sona önde götürdüğü 105 dakikalık mücadeleden 9/5'lik net skorla galip ayrılmayı başaran Bodrum'dan ileri uzman NESRİN BECERİCİ, böylelikle ardarda 6 maçlık namağlup seriyle kariyerine kıymetli bir şampiyonluk eklemiştir.

İkiyıldız Kristal, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel ve ev sahibimiz Armada Hotel sponsorluklarında düzenlenen, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Mehmet Kocaoğlu Anısına Geleneksel”, “Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Balım Ayaşlı Anısına Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2018 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın alkış alan diğer isimleri, Ana Aktivite'de aldığı üçüncülük yanında "Havuz" yan aktivitesinde de şampiyon olarak etkinliği iki derece ile tamamlayan Edirne'den usta Hamza Güven yanında, "Jackpot" yan aktivitesini kazanırken "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesi yarı finalini DMP'de yitirerek finalin kapısından kılpayı dönen Kdz. Ereğli'den uzman Süreyya Sertaşı, bir önceki tur etabı Ankara'da elde ettiği "Jackpot" yan aktivitesi şampiyonluğunun ardından bu etabın da "1-Puan" yan aktivitesinde birinci olarak ardarda iki tur etabında kategori birinciliklerine ulaşan Ankara'dan uzman Meral Ceylan, yine bir önceki tur etabı Ankara'da birincilikle tamamladığı "Havuz" yan aktivitesinde bu kez de final oynayan İstanbul'dan uluslararası usta Arda Fındıkoğlu ve bir önceki İstanbul etabında kazanmış olduğu "Jackpot" yan aktivitesinin bu kez de finalisti olmayı başaran Ankara'dan ileri oyuncu Sinan Sütçüoğlu olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XXXII. İstanbul Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

WBF-Türkiye 2018 "Erhan Doğrusöz Anısına" Büyük Final Eşleşmeleri Belli Oldu...

2018-12-10
WBF TURKEY

2018 yılı içerisinde WBF-Türkiye faaliyetlerinde 6 lig sezonunda gerçekleşen yaklaşık 1230 iştirakten bir şekilde başarı elde...

2018 yılı içerisinde WBF-Türkiye faaliyetlerinde 6 lig sezonunda gerçekleşen yaklaşık 1230 iştirakten bir şekilde başarı elde etmiş olan 254'ünün WBF-Türkiye 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele edecekleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşecek olan BÜYÜK FİNAL 2018 için 06 Aralık 2018 tarihinde çekilen kuraların ardından başlangıç verilmiştir. Bu aktivitede şu ana kadar yer almaya hak kazanan oyunculardan 72´si İstanbul, 46'sı Ankara, 43'ü Antalya, 39'u Kocaeli, 30'u Bodrum, 11'i Bursa, 6'sı Trakya Lüleburgaz, 3'ü Marmaris, 2'si Kuşadası, 1'i Kdz.Ereğli ve 1'i yurtdışı çıkışlıdır.

Organizasyonumuzun bu en önemli ünvanını 2012 yılında kazanmış olup 2018 yılı kuralarının çekildiği gün, 06.12.2018 tarihinde yitirdiğimiz usta Erhan Doğrusöz'ün kıymetli hatırasına ithaf edilen ve şampiyonluğa ulaşan oyuncunun adını tavla tarihine yazmak yanında hem 08-14 Nisan 2019 tarihlerinde Budva, Karadağ'da gerçekleşecek WBGF 2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda, hem de 04-10 Kasım 2019 tarihlerinde Girne, KKTC'de düzenlenecek 7. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası'nda ulaşım, konaklama ve Budva'da "Ulusal Takım & Masters", Girne'de ise "Masters" kategorilerinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2018'e, geçtiğimiz yıl boyunca WBF-Türkiye bünyesindeki kariyerlerine göre 18 farklı kıstas dikkate alınarak davet edilen oyuncular ve bu kıstaslar ile ilgili detaylar, ana sayfamızın sol bloğundaki "Büyük Final 2018" köşesinde sunulmaktadır.

WBF-Türkiye, tüm Büyük Final 2018 katılımcılarına başarılar diler.

WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...

2018-11-22
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2018 aktivitesi ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2018 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu'nun sekizinci etabı olan WBF-Türkiye XIV. Ankara Tavla Şampiyonası, 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde, toplam 14 noktadan (Ankara, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Edirne, Afyon, Adana, Ardahan, Eskişehir, Kuşadası, Marmaris, Bodrum) 132 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan ve bu yıl özellikle Başkentli tavlaseverlerin yoğun iştirakiyle rekor katılımcı adetlerine ulaşan şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 27 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 111 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" finali seyir zevki hayli yüksek maçlara sahne olmuş, Galipler Grubu yarı finalinde kendisine üstünlük sağlamış olan rakibi Ankara'dan Bülent Güner karşısında 60 dakika süren ilk final müsabakasını 14/1, bir ara 1/5 geriye düştüğü ve nihayetinde DMP'ye giden 130 dakikalık nefes kesici son final müsabakasını ise 9/8'lik skorlarla kazanmayı başaran Bodrum'dan tanınmış usta ZAFER TAŞ böylelikle zirveye ulaşarak zengin kariyerine WBF-Türkiye Ankara Bölge Şampiyonluğu ünvanını da eklemiştir.

Şampiyonanın toplam 66 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise, yıldız rakibi İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven karşısında baştan sona önde götürdüğü 65 dakikalık mücadele sonucunda 9/2'lik açık ara skorla mutlu sona ulaşan Ankara'dan ileri uzman ALİ ALAKOÇ, böylelikle ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup zirveye varmıştır.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2018 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonada, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesini kazanırken "Jackpot" yan aktivitesinde de final oynayan Ankara'dan kıdemli usta Kürşad Solak elde ettiği bu iki dereceyle dikkat çeken bir diğer isim olurken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 12.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, tüm aşamalardaki katkıları ile çok ciddi paya sahip olan bölge direktörümüz Sn. Cemalettin Karakütük'e ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XIV. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

MERİT-WBF İşbirliği, 6. MERİT Açık ile Bir Kez Daha Dünyanın Zirvesinde...

2018-11-12
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl altıncı kez tertiplenen, bugün dünyanın tartışmasız en büyük modern tavla organizasyonu olan ve her zaman olduğu gibi yine 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek tam altı ay boyunca en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen planlama evresi ardından "Tavla Cenneti" sloganıyla hayata geçirilen dev proje 6. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 30 Ekim-04 Kasım 2018 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet kalitesiyle tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve büyük başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl da dünyanın dört bir yanından, toplam 43 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Güney Afrika, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Norveç, Romanya, Rusya, Tayland, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) birbirinden değerli tam 552 oyuncunun devasa adetteki katılımıyla birçok dünya yıldızının buluştuğu muazzam bir uluslararası şova dönüşen organizasyon, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilerek tam 154 ekiplik katılımla oynanan “Ion Ressu Anısına MERİT 2018 Danışman Çiftler”, 3 adet "1000€ Super Jackpot", toplam 256 kişilik “869BG Isınma”, “Yıldırım”, “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda 163 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen "Mochy'nin Testi", BMAB Orta Doğu Turnuvası, 64 kişilik katılımla oynanan dünyanın en büyük "Bayanlar Turnuvası", iki yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl da büyük ilgi gören "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve rekor adette açılan tam 389 adet “Jackpot” yan aktiviteleriyle her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 465bin Euro'yu aşkın değerde emsaline rastlanmayacak bir ödül havuzuna ulaşmıştır.

Fransa'nın elde edilen çeşitli derecelerle ülke olarak büyük başarı gösterdiği şampiyonada, tam 354 birbirinden başarılı oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin ana kademe finali 6 saat süren büyük bir çekişmeye sahne olmuş, final masasına yenilgisiz ulaşan ve namağlup tablo yarı finalinde kendisine karşı üstünlük sağlamış olan başarılı vatandaşı Aurelien Bonnet karşısında DMP'ye giden ilk finalde 17/16, akabinde oynanan son finalde ise 9/7'lik kılpayı farklı skorlarla galip gelmeyi başaran tanınmış Fransız uluslararası usta FRANCK STEPLER, böylelikle ipi göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine ulaşarak bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2018 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Şampiyonaya Türkiye bayrağıyla katılan bazı isimler de oyunculuk seviyesi son derece yüksek bu organizasyonda ciddi başarı göstermiş, Masters Kategorisi Ana Kademe'de, namağlup tablo finaline ulaşıp aktiviteyi 4/5 Dilimi'nde tamamlayan İstanbul'dan ileri usta Abdullah Sorgüven başta olmak üzere, 13/20 Dilimi'ne kadar ilerleyen Antalya'dan uzman Recep Ural ile Son Şans Kademesi'nde yarı final oynayan İstanbul'dan ileri uzman İbrahim Karaca, Intermediates Kategorisi'nde Ana Kademe'yi 6/8 diliminde tamamlayan İstanbul'dan Yılmaz Kurtay ile Son Şans Kademesi yarı finalisti olan Ankara'dan ileri uzman Cemalettin Karakütük ve oynadıkları yarı finaller ile "Super Jackpot #2"'de Antalya'dan Metin Çubuk, "869BG Isınma"'da İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre ve "Islak Tavla" yarışmasında Afyon'dan Şükrü Yurttekin elde ettikleri bu dereceler ile ülkemizin adını kürsüye taşıyarak camiamızı gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları ve hatıra duvarına, BMAB-Orta Doğu özel etkinliğinden Mochizuki/Simborg seminerine, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, canlı XG analizlerinden beş dünya yıldızı ismin (Bray, Larsen, Mattig, Mc Alpine, Simborg) gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı final maçlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 650 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini perçinleyen ve bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 6. MERİT Açık'ta yer alarak bu dev yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 6. MERİT Açık Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2018 Sezonu Tamamlandı...

2018-11-12
WBF TURKEY

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Eylül 2018'den itibaren artık Lüleburgaz'da eş zamanlı yürütülen...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Eylül 2018'den itibaren artık Lüleburgaz'da eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2018 Sezonu, 04 Kasım tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'nin sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan rakibi ileri usta Seda Koç karşısında 2-0'lık skorla galip gelen ileri uzman BURAK ÇULHACI sezon şampiyonluğu koltuğuna yerleşirken, toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme'de ise finaldeki rakibi tecrübeli usta Faruk Perkin karşısında 2-0'ık skorla galibiyete ulaşan uluslararası usta ARDA FINDIKOĞLU kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

Eylül-Ekim 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 21 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise usta YALÇIN ŞİMŞEK, yıldız rakibi ileri usta Abdullah Sorgüven karşısında ilk finali 2/11'lik açık ara skorla yitirmesine rağmen, baştan sona büyük çekişmeye sahne olan ve DMP'de nihayetlenen son finalde 16/13'lük skorla gülerek şampiyonluğa ulaşmıştır.

ANKARA:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin bölgenin iki bilindik ismini karşı karşıya getiren sezon finalinde, aynı zamanda bir önceki sezonun da Karma Turnuva şampiyonu olan başarılı usta CEMALETTİN ERİŞEN, rakibi uzman Berkan Kalender karşısında 2-1'lik skorla galip gelerek güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 41 katılımcının dört grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'de mutlu sona ulaşan taraf ise kısa süre önce başladığı kariyerinin ilk küme finalini oynayan rakibi Serkan Doğru karşısında 2-0'lık skorla öne çıkan tecrübeli uzman FUAT GÜMÜŞLÜOL olmuştur.

Eylül-Ekim 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 45 kişilik yüksek katılımla oynanan Ankara ayağının final eşleşmesinde ise, aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ileri uzman ZAFER ÖNDER, Galipler Grubu finalinde yenildiği rakibi Derya Güneş karşısında ilk finali 11/9, son finali ise 15/3'lük skorlarla kazanarak bir önceki sezon son anda kaçırdığı şampiyonluk ünvanını bu kez elde etmeyi başarmıştır.

BODRUM:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme ikincisi olan kıdemli ileri uzman HALİL KOLÇELİK sezonu açık ara puan farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğunu devralırken, toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme'de ise METİN TURHAN ikili averaj farkıyla ipi göğüsleyerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme'nin sezon finalinde güçlü rakibi ileri oyuncu Nihat Özkurt karşısında 2-1'lik skorla zafere ulaşan usta ÖMER AKGÜL ünvan koleksiyonuna yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 30 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, rakibi Abdullah Kök karşısında birbirinden çekişmeli müsabakalar neticesinde 2-1'lik skorla galip gelen ileri oyuncu NECATİ YILMAZ olmuştur.

Eylül-Ekim 2018 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise kariyerinin ilk Karma Turnuva finalini oynayan METE HAN YILDIRIM, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme finalisti olan ve Galipler Grubu finalinde yenildiği rakibi Uğur Keçecioğlu karşısında ilk finalde 11/3, kılpayı farkla DMP'de nihayetlenen son finalde ise 15/13'lük skorlarla gülerek ipi göğüslemeyi başarmış ve şampiyonluğa ulaşmıştır.

BURSA:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

KOCAELİ:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de ENGİN OLTULU sezonu puan farkıyla lider tamamlayarak kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de ise MEHMET EMİŞTEKİN yine puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Eylül-Ekim 2018 Sezonu oynanmamıştır.

LÜLEBURGAZ:
Eylül 2018 itibariyle başlangıç verilen ve açılış sezonunda toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Trakya-Lüleburgaz Küme´de TOLGA KÜÇÜKALKAN puan farkıyla bölgenin ilk sezon şampiyonu olmuştur.