19. 1. 2021
WBF-Türkiye

Nefes Kesen 2016 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tamamlandı...

2016-08-04 20:30:57

IPATT Group organizasyonunda tertiplenen ve tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan 41. Dünya Modern Tavla Şampiyonası, bu yıl 24-31 Temmuz 2016 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da yaklaşık 40 ülkeden toplam 230 oyuncunun iştirakiyle gerçekleşmiştir.

Şampiyonanın, geçtiğimiz yıl ana direktör pozisyonuna getirilen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi gururlandırmıştır.

Organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde yürütülen ana kategorisinde, daha ilk tur maçında alt tabloya düşmesi akabinde, ardarda tam 11 maçlık galibiyet serisiyle, tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanına erişen İsveçli JÖRGEN GRANSTEDT, bu destansı zaferi yanında 1999 ve 2001 yıllarında da elde etmiş olduğu bu paha biçilmez ünvanı üçüncü kez kazanan ilk isim olarak dakikalarca ayakta alkışlanmıştır.

Şampiyonada yer alan Türk oyuncu grubumuzdan son Dünya Şampiyonu, uluslararası usta Cihangir Çetinel'in "Takım" aktivitesinde final oynaması ve yanısıra Halil Tulan'ın Intermediate kategorisi Teselli kademesi ve "Danışman Çiftler" aktivitesinde oynadığı yarı finaller ise ülkemizin adını kürsüye taşıyan dereceler olarak kayda geçmiştir.

01 Ağustos 2016 itibariyle yurda dönen Türk oyuncu grubumuz ile organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2016 Dünya Modern Tavla Şampiyonu JÖRGEN GRANSTEDT & Şampiyona Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları için tıklayınız.

Turnuva Albümü için tıklayınız.
Kayıt Giriş
Sifremi unuttum!

E-Mail Doğrulama

Kayit Giris
Şifreniz mail adresinize gönderilecektir.
Kayit