MERİT-WBF İşbirliği, 10. Yılında MERİT Açık ile Yine Zirvede...

2023-11-15
WBF TURKEY

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl onuncu kez tertiplenen, bugün dünyanın tartışmasız en geniş katılımlı modern tavla etkinliği olan ve her zaman olduğu gibi yine 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen hazırlık evresi ardından bu yıl "Tavla Cenneti'nin Onuncu Yıl Dönümü sloganıyla yaşama geçirilen dev proje 10. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 07-12 Kasım 2023 tarihlerinde, Girne'de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet standardıyla tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel'de gerçekleştirilmiş ve bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmıştır.

Günün ekonomik şartları ve bölgede yaşanan politik karışıklıklara rağmen dünyanın dört bir yanından tavlaseverlerin biraraya gelmesiyle yine yüksek oyuncu adetlerine ulaşan etkinlik, çeşitli kategorilerde toplam 37 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, GKRY, Güney Afrika, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Kuzey Makedonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Man Adası, Norveç, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) birbirinden değerli tam 385 oyuncu ile birçok dünya yıldızının buluştuğu uluslararası bir şova dönüşerek bir kez daha Merit Açık markasına yaraşır bir organizasyon şeklinde kayda geçmiştir.

Tüm kategorilerinde yüksek adetlerin ağırlandığı şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilen “Danışman Çiftler”, 16 kişilik "2000€ Mega Jackpot", 2 adet 32'şer kişilik "1000€ Super Jackpot", geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan tavla duayeni merhum Emil Mortuk anısına ithaf edilen "Kıdemliler", “Yıldırım”, "Süper Yıldırım", “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki'nin sunumunda 75 tavlaseverin iştirakiyle gerçekleşen "Mochy'nin Testi", "Bayanlar Turnuvası", bu yıl sekizincisi tertiplenen BMAB Orta Doğu Turnuvası, altı yıl önce bir ilk olarak başlatılan ve bu yıl 29 kişilik katılımla oynanan "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve yanısıra açılan tam 195 adet “Mini Jackpot” yan aktiviteleri ile her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 347bin Euro'luk dev bir ödül havuzuna ulaşılmıştır.

Birbirinden iddialı tam 222 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin ana kademe finalinde, geçmişten bugüne kariyeri birçok başarı ile dolu Alman yıldız JÜRGEN ORLOWSKI, henüz ilk turda aldığı yenilginin ardından İkinci Şans Tablosu'ndaki art arda 9 maçlık galibiyet serisi ile final masasına ulaşan Rus yetenek Timur Azizov karşısında, 3 saatlik mücadele nihayetinde 17/8'lik net skorla galip gelerek ipi göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine namağlup yerleşip bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2023 Modern Tavla Şampiyonluğu'nu elde eden isim olmuştur.

Türkiye ve KKTC bayraklarının, elde edilen çeşitli dereceler ile bu yıl da başarıyla temsil edildiği şampiyonada, başta 144 kişilik "Intermediates" kategorisini üçüncü tamamlayan KKTC temsilcisi Sezai Bayraktar, "Ion Ressu Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde yarı final, "1-Puan" kategorisinde ise final oynayarak şampiyonayı iki derece ile tamamlayan İstanbul'dan ileri usta Cumhur Bektüre ve partneri İstanbul'dan ileri uzman Ömer Aykut Sorgüven olmak üzere, yanısıra kariyerinin bu ilk yurtdışı turnuvasında "Intermediates" kategorisini 6/9 diliminde tamamlayan İstanbul'dan genç yetenek Nahit Sorgüven, "Bayanlar Turnuvası" kategorisinde şampiyonluğa ulaşan İstanbul'dan usta Gülderen Gücavlı ve "1-Puan" kategorisinde şampiyon olan Antalya'dan ileri oyuncu Barış Koçak, bu birbirinden kıymetli başarılarıyla camiamızı fazlasıyla gururlandırmışlardır.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımlarına, hatıra duvarı ve dev tavlasından Amerika'da çekilen "On The Board" belgeselinin Avrupa ilk gösterimine, BMAB özel etkinliğinden oyuncu röportajlarına, tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarından dünya yıldızı isimlerin konuk baş yorumcumuz Phil Simborg ile birlikte yaptıkları gönüllü sunumlarıyla heyecanın katlandığı maç yayınlarına ve dev şampiyonluk pastasından coşkulu bir kapanış partisiyle nihayetlenen 450 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini koruyarak, bir kez daha tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlanan 10. MERİT Açık'ta yer almak suretiyle etkinliğin gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 10. MERİT Açık Onur Tablosu ***

Modern Tavla Ligleri'nde Eylül-Ekim 2023 Sezonu Tamamlandı...

2023-11-03
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Eylül-Ekim 2023 Sezonu, 31 Ekim tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de ileri uzman SELMAN KILIÇ puan farkıyla ipi göğüsleyerek sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 36 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, tecrübeli rakibi ileri oyuncu Barış Akengin karşısında 2-1'lik skorla galip gelen ve uzun bir aranın ardından liglere küme şampiyonluğu ile dönen uzman GÜNAY ZORLU olmuştur.

Eylül-Ekim 2023 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme finalisti olan rakibi Erdinç Bayındır karşısında 7/12 kaybettiği ilk finalin ardından, bir ara 6/14 geriye düştüğü son finalde 16/14'lük kıl payı farklı skorla galip gelen CAN GÜMÜŞ şampiyonluğa ulaşan taraf olmuştur.

ANKARA:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'nin sezon finalinde, rakibi ileri oyuncu Bülent Gözgü karşısında 2-0'lık skorla üstünlük sağlayan usta BERKAN KALENDER kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin bölgenin iki kıdemli ismini karşı karşıya getiren final eşleşmesinde, rakibi usta Ahmet Ercan karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle zafere ulaşan usta ALİ ALAKOÇ küme şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

Eylül-Ekim 2023 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 29 kişilik katılımla oynanan Ankara ayağında ise, Galipler Grubu finalinde DMP'de üstünlük sağladığı rakibi uzman Adnan Turan karşısında ilk finali yine DMP'de 11/10'luk skorla kazanan usta GÜVEN OK namağlup şampiyon olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de açık ara puan farkıyla mutlu sona ulaşan usta GÜRAL BULUT güçlü kariyerine yeni bir sezon şampiyonluğu eklerken, toplam 19 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de bölgenin bir diğer yüksek kariyerli ismi usta TOLGA ÖZKALE, yine açık ara puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşan taraf olmuştur.

Eylül-Ekim 2023 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 29 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, aynı zamanda bir önceki sezonun şampiyonu olup bu sezon da finale kadar namağlup gelen rakibi usta Mustafa Şen karşısında DMP'ye giden ilk finali 11/10, akabinde geçilen son finali ise 15/3'lük skorlarla kazanan usta YASİN ÖZERGİL şampiyonluk koltuğunu devralmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden MUSTAFA SOYLUER ikili averaj farkıyla bölgenin yeni sezon şampiyonu olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Eylül-Ekim 2023 Sezonu oynanmamıştır.

WBF-Türkiye Kuşadası'ndaki İlk Bölge Şampiyonlarını Belirledi...

2023-10-25
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yeni ana faaliyet noktası Kuşadası'nda,WBF-Türkiye 2023 Ulusal Tavla Turu'nun dördüncü...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun yeni ana faaliyet noktası Kuşadası'nda, WBF-Türkiye 2023 Ulusal Tavla Turu'nun dördüncü etabı olarak ilk defa düzenlenen WBF-Türkiye I. Kuşadası Açık Tavla Şampiyonası, 20-22 Ekim 2023 tarihlerinde, toplam 11 farklı noktadan (Kuşadası, İstanbul, Aydın, İzmir, Kocaeli, Antalya, Marmaris, Manisa, Ankara, Almanya ve İran) 60 kişilik katılımla gerçekleşerek başarıyla tamamlanmış ve üç gün yaklaşık toplam 37 saat boyunca iştirakçilerin aile ortamında tavlanın keyfine varmaları sağlanmıştır.

Ege Denizi'nin müthiş manzarasına nazır salonu ile büyük beğeni alan ev sahibimiz Ephesia Resort Hotel yanında Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal, 869BG ve Kinggammon partnerlikleri yanında Kuşadası Belediyesi'nin himayesinde gerçekleşen şampiyona, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve kurumsal ev sahibimiz Elit Tavla Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanmıştır.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 50 kişilik iştirak alan "Ana Aktivite" finalinde, henüz grup aşamasının ikinci müsabakasında aldığı erken mağlubiyet ardından art arda 8 maçlık galibiyet serisiyle finale varan Almanya'dan WBF-Türkiye dostu uzman NESİP TEMİZKAN, finale namağlup ulaşan bölgenin yüksek kariyerli ismi ileri uzman Tuğrul Sezgin karşısında kübün 8'i gördüğü 50 dakikalık ilk finali 20/5, akabinde geçilen 65 dakikalık son finali ise 9/4'lük açık ara skorlarla kazanmayı başararak zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye Kuşadası Bölge Şampiyonluğu ünvanının ilk sahibi olmuştur. Bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2023 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2023-2024 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ve ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilen Temizkan, aynı zamanda "Havuz" kategorisinde finalin kapısından dönerek elde ettiği üçüncülük ile de ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 24 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise, kariyerinin ilk WBF-Türkiye etkinliğinde kategori finali oynamayı başaran rakibi Aydın'dan Süleyman Ayvaz Aydoğdu karşısında toplam 80 dakikalık müsabaka nihayetinde 9/4'lük net skorla galip gelen İstanbul'dan usta EROL ÖZSOY, böylelikle grup aşamasının ilk müsabakasında aldığı mağlubiyet ardından art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle zafere ulaşan isim olmuştur.

Şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, Ana Aktivite'de dördüncülüğü alırken "Danışman Çiftler" ve "Havuz" kategorilerinde şampiyon olarak etkinliği üç derece ile tamamlayan İstanbul'dan ileri usta Kemal Okal yanında "Havuz" kategorisinde oynadığı final ile UTT-2023 yarışındaki liderliğini arayı açarak sürdüren İstanbul'dan usta Gülderen Gücavlı olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 120.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına yakında "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında tüm aşamalardaki katkıları ile ciddi paya sahip olan Kuşadası bölge direktörümüz Sn. Ümit Bata ve gönüllü destekçimiz Sn. Yusuf Emik yanında başta ev sahibi bölgenin misafirperverlikleri ile öne çıkan oyuncuları olmak üzere Kuşadası'ndaki bu ilk ulusal faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgi ve itimattan ötürü teşekkür ederiz.


I. Kuşadası Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Ege Sahilinin Yeni Şampiyonları 17. Bodrum Açık'ta Belirlendi...

2023-10-02
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2023 yılı Ulusal Tavla Turu'nun üçüncü etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye XVII....

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca 2023 yılı Ulusal Tavla Turu'nun üçüncü etabı olarak tertiplenen WBF-Türkiye XVII. Bodrum Açık Tavla Şampiyonası, 29 Eylül-01 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Ülkemizin 9 farklı noktasından (Bodrum, İstanbul, Marmaris, Ankara, Kocaeli, Antalya, İzmir, Kuşadası, Fethiye) gelen tavlaseverlere 3 diğer ülkeden (Almanya, Güney Afrika, İngiltere) oyuncuların da dahil olmasıyla toplam 104 kişilik katılımla, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Bedri Koraman Anısına Geleneksel”, “Alp Eyyüpoğlu Anısına Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Habibe Cebeci Anısına Bayanlar Özel”, "Merit'e Davet", “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve kurumsal ev sahibimiz Elit Tavla Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonada iştirakçiler üç gün yaklaşık toplam 36 saat boyunca bölgenin yeni şampiyonları olmak için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 94 kişilik iştirak alan ana aktivitesinin finalinde, yılın yıldız ismi ve UTT-2023 yarışını halen lider götüren İstanbul'dan usta GÜLDEREN GÜCAVLI, art arda 6 maçlık galibiyet serisiyle finale namağlup ulaşan tecrübeli rakibi Ankara'dan uzman Hasan Gemici karşısında, 70 dakikalık ilk finali 13/4, akabinde geçilen 45 dakikalık son finali ise 9/2'lik açık ara skorlarla kazanmayı başararak şampiyonanın zirvesine yerleşmiş ve böylelikle WBF-Türkiye 2023 Bodrum Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Gücavlı, bu derecesiyle yıl sonunda tertiplenecek 2023 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2023-2024 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilmiştir.

Şampiyonanın toplam 36 kişilik iştirak alan ve 2015 yılında yitirdiğimiz merhum Bedri Koraman'ın aziz hatırasına ithaf edilen geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise, ev sahibi Bodrum'u temsil eden ve yanısıra "Havuz" kategorisinde üçüncü olarak ödülün kapısından dönen rakibi usta Mehmet Dağoğlu karşısında 105 dakikalık kıyasıya mücadele neticesinde 9/7'lik skorla galip ayrılan Kocaeli'den ÖMER ÇAKICI zafere ulaşan taraf olmuştur.

Organizasyona ev sahipliği yapan Delfi Hotel yanında Merit Park Hotel, İkiyıldız Kristal, 869BG, Kinggammon ve Bodrum Kent TV partnerliklerinde gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, geçen yıl elde ettiği ana aktivite üçüncülüğünü tekrarlarken aynı zamanda "1-Puan" kategorisinde de birinciliğe ulaşan Kuşadası'ndan usta Ümit Bata olurken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 120.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına yakında "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XVII. Bodrum Açık Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Yaz 2023 Sezonu Tamamlandı...

2023-09-04
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Yaz 2023 Sezonu, 1 Eylül tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de, son dört sezondur ilk üçte yer bulan ve bir önceki sezonun da ikincisi usta MURAT HAZIR puan farkıyla ipi göğüsleyerek sezon şampiyonluklarına bir yenisini eklerken, toplam 21 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde gülen taraf ise, güçlü rakibi Erdinç Bayındır karşısında ikisi DMP'de sonuçlanan üç müsabaka neticesinde 2-1'lik skorla galip gelen ve böylelikle kariyerinin henüz ilk lig sezonunda küme şampiyonluğuna ulaşma başarısını gösteren nadir isimler arasına dahil olan NAHİT SORGÜVEN olmuştur.

ANKARA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta ONUR VURUR üçlü averaj farkıyla bir önceki sezon devraldığı şampiyonluk koltuğunu korurken, toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin kariyerlerinin ilk küme finalini oynayan iki ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde, rakibi Veli Zeybek karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle zafere ulaşan ileri oyuncu HİKMET KIZILCA küme şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de puan farkıyla mutlu sona ulaşan uzman ERCAN KANDEMİR kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 20 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'de usta YASİN ÖZERGİL, yine puan farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşan isim olmuştur.

Yaz 2023 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 26 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, Galipler Grubu finalinde üstünlük sağladığı, aynı zamanda bir önceki sezonun da şampiyonu olan rakibi usta Güral Bulut karşısında 10/11 kaybettiği ilk finalin ardından, son finalde 15/13'lük skorla gülen usta MUSTAFA ŞEN şampiyonluk koltuğunu devralmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 21 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'nin final eşleşmesinde, kariyerinin ilk sezonunda final masasına ulaşma başarısını gösteren rakibi Kemal Özcan karşısında 2-1'lik skorla ipi göğüsleyen tecrübeli MESUT GÖNENÇ böylelikle sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Yaz 2023 Sezonu oynanmamıştır.

4. Üsküp Açık, WBGF 2023 Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası'na Ev Sahipliği Yaptı...

2023-08-29
WBF TURKEY

Kuzey Makedonya'nın ilk modern tavla kulübü olan BTA Prolet Club tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Üsküp Açık...

Kuzey Makedonya'nın ilk modern tavla kulübü olan BTA Prolet Club tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Üsküp Açık projesinin, kulübün kurucu organizatörü Zoran Glava Todorov'un yürütümündeki ilk iki yıl ardından, merhumun pandemi dönemindeki ani kaybı ile kulüp yöneticilerince temsilcimiz Arda Fındıkoğlu'na teklif edilmesi ile geçtiğimiz yıl başarıyla organize edilen üçüncü etkinlik akabinde, bu yıl WBGF Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası'na da ev sahipliği yapan 4. Üsküp Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 21-27 Ağustos 2023 tarihlerinde, BTA Prolet ev sahipliği ve Fındıkoğlu baş direktörlüğündeki organizasyon ekibimizin yürütümünde, Üsküp'ün en lüks tesislerinden biri olan Limak Skopje Luxury Hotel'de gerçekleştirilmiş ve beklentileri de aşan yüksek organizasyon başarısı ile tamamlanmıştır.

Aynı zamanda 2023 Balkan Tavla Turu'nun da bir etabı olarak kabul gören, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek bu yıla özgü partnerimiz WBGF'nin Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası'na ev sahipliğini yapması, gerek Üsküp'ün özellikle dışarıdan gelen tavlaseverler için yepyeni ve çok hesaplı bir destinasyon oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 31 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cebelitarık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, GKRY, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kuzey Makedonya, Litvanya, Macaristan, Norveç, Romanya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 215 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, 25 milli takımın yer aldığı ve dünya tavla tarihinin ikinci büyük ulusal takımlar etkinliği olan WBGF 2023 Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası yanında, bireysel kategorilerde Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan ve Todorov'un kıymetli hatırasına ithaf edilen iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Kıdemliler", "Bayanlar Turnuvası", “1-Puan” ve açılan bir çok mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 125bin Euro'yu aşkın değerde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi etkinlik süresince Üsküp'te atmıştır.

Çoğu ülkelerinin milli takım mensubu olan ve aralarında dünya yıldızlarının da yer aldığı birbirinden güçlü 123 oyuncunun yarıştığı Masters Kategorisi'nin nefes kesen Ana Kademe final eşleşmesinde, finale namağlup ulaşan rakibi İtalyan yıldız Lorenzo Rinaldo karşısında bir aşamasında 6/10 geriye düştüğü müsabakadan 3 saatlik mücadele neticesinde 17/12'lik skorla galip ayrılmayı başaran Amerikan milli DAVID KLAUSA, böylelike hem bölgede bugüne dek gerçekleştirilmiş en yüksek ödüllü modern tavla etkinliğinin zirvesine yerleşmiş, hem de WBGF`nin 2023 yılı Bireysel Şampiyonu ünvanıyla ismini tavla tarihine yazdırmıştır. Çok iyi başlamadıkları etkinlikte kısa sürede toparlanarak aldıkları seri galibiyetlerle finale varan ve aktivite finalinde güçlü ABD takımını mağlup ederek WBGF 2023 Dünya Takımlar Şampiyonluğu'nu elde eden FRANSA ekibinin takdire şayan başarısı da ayakta alkışlanırken, "Kıdemliler" ve "Yıldırım" kategorilerini kazanırken "1-Puan" kategorisinde de finalist olarak etkinliği toplam 3 derece ile tamamlayan İngiliz süper star Chris Rogers şampiyonada yıldızlaşan bir diğer isim olmuştur.

Şampiyonanın çeşitli kategorilerinde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 21 kişilik oyuncu grubumuz da üzerine düşeni yerine getirmiş, özellikle Dünya Ulusal Takımlar Şampiyonası kategorisine yaptıkları flaş başlangıç ile 4 masanın 4'ünün de kazanıldığı Almanya ve şampiyon Fransa galibiyetleri akabinde sırasıyla Bulgaristan yenilgisi, GKRY beraberliği ve son şampiyon İtalya galibiyeti ile grubunu ikinci tamamlayan, playoff turundaki kılpayı İsveç yenilgisi ile de genel sıralamada dokuzunculuğu alan 6 kişilik Türkiye Takımı (Arda Fındıkoğlu, Cumhur Bektüre, Gülderen Gücavlı, Güral Bulut, Ömer Mert Gülaçtı, Sabri Büyüksoy) yanında, bireysel kategorilerde başta 2 ana kategoride namağlup tablo finali oynayarak büyük finallerin kapısından dönen ve kategorilerini 4/5 diliminde tamamlayan usta Güral Bulut (Masters) ile Ömer Çakıcı (Intermediates), henüz ilk turdan dahil olduğu Intermediates kategorisi ikinci şans tablosunda aldığı seri galibiyetlerle 4/5 dilimine kadar ilerleyen usta Hikmet Tunç, Intermediates kategorisi Son Şans kademesinde final oynayan usta Kudret Ustaoğlu ile yarı finalist Gökhan Ramazanoğlu, "Yıldırım" kategorisinde birinciliği alan Kaan Mutluol, "Bayanlar Turnuvası" kategorisi şampiyonu usta Gülderen Gücavlı ve "Kıdemliler" kategorisinde yarı finalist olan Haydar Uruçoğlu dereceleriyle bizleri fazlasıyla gururlandırmışlardır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 7 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, kurulan yeni dostluklar ile nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2024 yılında tekrarlanmasına karar verilen şampiyonaya katılarak Üsküp Açık'ın dünya tavlasının önemli organizasyonları arasında yerini almasına vesile olan tüm iştirakçilere, her aşamadaki destek ve katkıları için WBGF başkanı Sn. Bernhard Mayr nezdinde tüm kurum yöneticilerine, partner tesisimiz Limak Skopje Luxury Hotel genel müdürü Sn. Gökhan Ramazanoğlu ve otel üst yönetimine, başta BTA Prolet yöneticileri Sn. Ljupco Janevski ve Sn. Mihail Panovski olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak 100%'e yakın misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Kuzey Makedonyalı gönüllülerimize ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri yüksek ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Üsküp Açık 2023 Onur Tablosu ***

Nefes Kesen 2023 Dünya Modern Tavla Şampiyonası Tamamlandı...

2023-08-03
WBF TURKEY

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve geçtiğimiz yıl itibarı ile etkinliğin sahipliğini devralan...

Tavla dünyasının günümüzdeki en prestijli etkinliği olan ve geçtiğimiz yıl itibarı ile etkinliğin sahipliğini devralan Backgammon Galaxy organizasyonunda 54. kez tertiplenen Dünya Modern Tavla Şampiyonası, 22-30 Temmuz 2023 tarihlerinde Monako, Monte Karlo'da 34 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Belçika, Brezilya, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, İngiltere, İran, İsrail, İsviçre, İsveç, İtalya, Japonya, Kanada, Kosta Rika, Kuveyt, Lübnan, Monako, Norveç, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur, Slovakya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) toplam 306 üst düzey oyuncunun iştiraki ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.

"Dünya Şampiyonası'nda Yeni Jenerasyon" sloganıyla, özellikle canlı yayınlar ve tanıtımlar konusunda yeni yatırımcı tarafından getirilen yeniliklerin dünya camiasınca büyük cazibe gördüğü dokuz günlük şampiyonanın, baş direktörlük görevini bu yıl sekizinci kez üstlenen organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu ve ekibinin yönetiminde bir kez daha yürütümsel anlamda yüksek başarıyla tamamlanmış oluşu, dünya tavla camiasının önde giden ülkeleri arasında Türkiye'nin yerini perçinleyerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştır.

Tam 13 ayrı kategoriden oluşan dev organizasyonun Çift Eliminasyon modelinde oynanan ve birbirinden güçlü 198 katılımcının yer aldığı ana kategorisinde finale namağlup ulaşan 1994 Dünya Şampiyonu ABD'li yıldız FRANK FRIGO, henüz birinci turdan dahil olduğu İkinci Şans kademesinde art arda 9 galibiyetlik seriyle final masasına ulaşan ve yanısıra "Patti Rubin Anısına" High Roller kategorisindeki şampiyonluğu ile de turnuvada yıldızlaşan tanınmış rakibi Alman Mario Kühl karşısında çıktığı büyük final müsabakasında elde ettiği 21/14'lük net galibiyetle yenilgisiz zirveye erişmeyi başarmış ve böylelikle tüm tavlaseverlerin hayallerini süsleyen Dünya Tavla Şampiyonluğu ünvanının 29 yıl sonra ikinci kez sahibi olmuştur.

Şampiyonaya Türkiye'yi temsilen iştirak eden oyuncu grubu da başarılı müsabakalar çıkartarak görevlerini yerine getirmiş, İstanbul'dan usta Dinçer Güneş'in art arda 7 galibiyetlik takdire şayan bir seriyle Ana Kategori Son Şans kademesinde kazandığı şampiyonluk bayrağımızı kürsüye taşımıştır.

02 Ağustos 2023 itibarı ile yurda dönen oyuncu grubumuz ile organizasyonun bir kez daha üstün başarıyla tamamlanmasını sağlayan Fındıkoğlu ve ekibini WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


2023 Dünya Modern Tavla Şampiyonu FRANK FRIGO & Şampiyona Onur Tablosu

2023 İsveç Açık, 41. Yılında Başarıyla Gerçekleştirildi...

2023-07-04
WBF TURKEY

İsveç Modern Tavla Federasyonu "SBGF" himayesinde bu yıl 41. kez düzenlenen 2023 İsveç Açık Modern Tavla Şampiyonası,...

İsveç Modern Tavla Federasyonu "SBGF" himayesinde bu yıl 41. kez düzenlenen 2023 İsveç Açık Modern Tavla Şampiyonası, 29 Haziran-02 Temmuz 2023 tarihlerinde, Stokholm'deki Profilhotels Nacka ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş ve geçtiğimiz yıl itibarı ile yürütümün emanet edildiği organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde yüksek başarıyla tamamlanmıştır.

Başta lokasyonun çekiciliği yanında organizasyonumuzun güvenilirliği ve ilave ödül miktarının da cezbettiği, toplam 17 ülkeden (Almanya, Avusturya, Cebelitarık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, İngiltere, İran, İsveç, Japonya, Kuveyt, Macaristan, Norveç, Romanya, Türkiye, Ukrayna) 118 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Kıdemliler", "Yıldırım", "La Gammon", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 60bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, başlangıç anından bitişe dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de etkinlik boyunca dünya tavla camiasının dikkati Stokholm'e çekilmiştir.

Birbirinden iddialı 75 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin ev sahibi İsveç'ten iki yıldız ismi karşı karşıya getiren nefes kesici Ana Kademe finalinde, final masasına namağlup varan ROLAND SAHLÈN, Namağlup Tablo yarı finalinde de karşılaştığı rakibi Omid Badiei karşısında bir aşamasında 13/2 öne geçtiği ancak rakibinin müthiş geri dönüşüyle 15/13'e gelen müsabakadan 160 dakika nihayetinde 17/13'lük skorla galip ayrılarak zafere ulaşan ve şampiyonluk ünvanının bir kez daha ev sahibinde kalmasını sağlayan taraf olmuştur.

"Super Jackpot" kategorisini kazanırken "Speedgammon" kategorisinde final oynayan Fransız Tristan Remille, Intermediates Kategorisi Ana Kademe'de namağlup şampiyon olurken "Kıdemliler" kategorisinde finalist olan İsveçli Mami Akhlaghi Tehrani, "Overflow Speedgammon" kategorisinde aldığı birincilik yanında "DMP Challenge" kategorisinde ikinci olan İngiliz Catalin Bucur ve "Super Jackpot" ile "Overflow DMP Challenge" kategorilerinde birlikte final oynayan İsveçli Jalil Kiabi elde ettikleri ikişer derece ile şampiyonanın dikkat çeken isimleri olurlarken, Masters Kategorisi'nde Namağlup Tablo finali oynayan ve kategoriyi 4/5 diliminde tamamlayarak katıldığı son dört uluslararası şampiyonanın, ikisi Masters Kategorisi Ana Kademe şampiyonlukları olmak üzere tamamında kürsülerinde yer almayı başaran son dönemin mutlak yıldızı Fransız üstat Alain Babillon'un takdire şayan başarısı da ödül töreninde ilave alkış almıştır.

Modern Tavla ile dopdolu 4 gün nihayetinde, İsveç'e özel "Dalahäst" atı dizaynlı kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespit edilen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi SBGF'nin cömert başkanı Sn. Jörgen Granstedt olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki yardımları için İsveç modern tavla camiasının değerli mensuplarına ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** İsveç Açık 2023 Onur Tablosu ***

2nci "French Riviera Challenge" Modern Tavla Şampiyonası Övgülerle Tamamlandı...

2023-06-20
WBF TURKEY

Monte Karlo Modern Tavla Birliği "MCBA" tarafından Casino de Beaulieu ev sahipliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş...

Monte Karlo Modern Tavla Birliği "MCBA" tarafından Casino de Beaulieu ev sahipliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde bu yıl ikinci kez tertiplenen 2nci "French Riviera Challenge" Modern Tavla Şampiyonası, 15-18 Haziran 2022 tarihlerinde, Fransız Rivierası'nın gözde tatil beldesi Beaulieu-sur-Mer'de gerçekleştirilmiş ve bir kez daha yüksek organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Etkinliğin henüz ilk yılında yakaladığı sükse yanında, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek beldenin seçilen tarihler için mükemmel bir tatil destinasyonu oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 22 ülkeden (ABD, Almanya, Arjantin, Avusturya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, İngiltere, İrlanda, İsveç, İsviçre, İtalya, Litvanya, Lübnan, Monako, Portekiz, Romanya, Ukrayna, Yunanistan) 114 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Gerard Duruz Anısına Kıdemliler", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 57bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Beaulieu'ye çekilmiştir.

Birbirinden güçlü 71 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin Ana Kademe finalinde, güçlü rakibi Portekizli Pedro Fonseca Matos karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakayı 17/4'lük açık ara skorla kazanan İrlandalı usta SEAN CASEY zafere ulaşmış ve böylelikle ismini şampiyonanın zirvesine namağlup yazdırmıştır. İlk yılın şampiyonu olup, bu yıl da Masters Kategorisi Ana Kademe'de 4/5 dilimine ulaşarak kürsüde yerini alan Alman yıldız Jan Jacobowitz, Masters Kategorisi Son Şans Kademesi ve "Danışman Çiftler" kategorisinde birlikte final oynayan Fransız usta Vincent de Nardi, ve yanısıra aynı zamanda "Super Jackpot" kategorisini kazanırken "Yıldırım" kategorisinde de iki koldan finale ulaşıp kategorinin 2 derecesini birlikte elde ederek şampiyonada 3 derece ile yıldızlaşan İngiliz üstat Raj Jansari''nin takdire şayan başarıları da ilave alkış almıştır.

Aile ortamında Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde, ünlü Fransız sanatçılar Valeria Mellone ve Carole Pavio tarafından şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve bu yıl da tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2024 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi MCBA'nın cömert kurucu başkanı Sn. Patricia Rey olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki kıymetli katkıları için partnerimiz Fransa Modern Tavla Federasyonu "FFBG" yetkililerine ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** French Riviera Challenge 2023 Onur Tablosu ***

WBF-Türkiye 2023 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Sonuçlandı...

2023-06-07
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2023 yılı etkinliği ve WBF-Türkiye...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nca Ankara'da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2023 yılı etkinliği ve WBF-Türkiye 2023 Ulusal Tavla Turu'nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye XVII. Ankara Bölge Tavla Şampiyonası, 02-04 Haziran 2023 tarihlerinde, toplam 15 farklı noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Sakarya, İzmir, Adana, Hatay, Antalya, Aydın, Bolu, Bursa, Nevşehir, Kdz. Ereğli, Gürcistan) 167 kişilik rekor katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Ankara'daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel'in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, bu yıl yeni takviminde üç gün yaklaşık 35 saat boyunca Başkent'in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonada, Ankara bölgemizin onursal başkanı merhum Kürşad Solak'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve toplam 140 kişilik yüksek iştirakle oynanan "Ana Aktivite"'nin Ankara'dan iki güçlü ismi karşı karşıya getiren finalinde, art arda 7 galibiyetle final masasına namağlup ulaşan ileri usta AYKUT UZEL, 2018 yılında da bölge finalini tecrübe etmiş olan rakibi uzman Bülent Güner karşısında bir aşamasında 11/0 öne geçtiği ilk final müsabakasını Güner'in müthiş geri dönüşüyle toplam 15 el ve 106 dakikalık kıyasıya mücadele nihayetinde DMP'de 12/13 yitirmesinin ardından, toplam 4 el ve sadece 25 dakikada nihayetlenen son final müsabakasını ise 9/0'lık sürklase skorla kazanarak şampiyonanın zirvesine ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2023 Ankara Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur. Elde ettiği bu derece ile yıl sonunda tertiplenecek 2023 Büyük Final'e doğrudan katılım biletini cebine koyarken, yanısıra 2023 yurtdışı etkinliklerimizden birinde "Master+Danışman Çiftler" bedelsiz katılım hakları ile ünvanına özel hazırlanmış bir lüks tavla takımı ile ödüllendirilen Uzel, aynı zamanda "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" kategorisinde oynadığı yarı final ve "Ali Kamış Anısına Havuz" kategorisinde aldığı üçüncülük ile de ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 55 kişilik iştirak alan "Geleneksel Tavla" kategorisinde mutlu sona ulaşan taraf ise, ilk maçını kaybettiği kategoride art arda 5 maçlık galibiyet serisiyle eriştiği ve kariyerinin henüz ilk bölge şampiyonasında final oynama başarısını gösteren rakibi Adana'dan İlyas Yavuz'a karşı çıktığı final mücadelesinden toplam 65 dakika sonucunda 9/1'lik açık ara skorla galip ayrılan ve yanısıra emsaline çok zor rastlanır bir başarıyla "Merit'e Davet" ve "1-Puan" kategorilerini de kazanarak şampiyonada 3 birincilikle yıldızlaşan İstanbul'dan usta GÜLDEREN GÜCAVLI olmuştur.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Kinggammon, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Merit'e Davet”, “Mini Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2023 etaplarının kurumsal ev sahibi olan 
Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 10 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, "Kürşad Solak Anısına Ana Aktivite"'de elde ettiği üçüncülük yanında "Ali Kamış Anısına Havuz" kategorisini kazanan ileri usta Cumhur Bektüre olurken, tüm derece sahipleri ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 85.000TL'yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz etkinliğin başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Ankara bölge yöneticilerimiz Sn. Cemalettin Karakütük ve Sn. Zafer Önder başta olmak üzere, birlikte onbirinci yılımızda misafirlerimizi yine en iyi şekilde ağırlayan Elit Palas Boutique Hotel personeline ve faaliyetimizde yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XVII. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Modern Tavla Ligleri'nde Nisan-Mayıs 2023 Sezonu Tamamlandı...

2023-06-05
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Nisan-Mayıs 2023 Sezonu, 04 Haziran tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da II. Küme şampiyonu olan ileri usta BURAK ÇULHACI açık ara puan farkıyla sezon şampiyonluğuna ulaşarak çıkışını sürdürürken, toplam 21 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde ise, kariyerinin ilk lig sezonunda final oynama başarısını gösteren rakibi Kadir Duymaç karşısında 2-1'lik skorla galip gelen tecrübeli usta MAHİR KASUTO ünvan koleksiyonuna yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta ONUR VURUR puan farkıyla sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 34 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin, kariyerlerinin ilk küme finalini oynayan iki ismi karşı karşıya getiren ve iki müsabakası da DMP'de neticelenen çekişmeli final eşleşmesinde rakibi İrfan Akgül karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle zafere ulaşan KENAN KARAKAYA küme şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme şampiyonu olan uzman ÜMİT BANDEOĞLU açık ara puan farkıyla art arda ikinci sezon şampiyonluğunu elde ederek zirvedeki yerini korurken, toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'nin final eşleşmesinde ileri oyuncu OKTAY BAYRAMİN, güçlü rakibi usta Güral Bulut'a karşı 2-0 galip gelmeyi başararak kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

Nisan-Mayıs 2023 Sezonluk Karma Turnuvalar'ın toplam 23 kişilik katılımla oynanan Kocaeli ayağının final eşleşmesinde ise, finale namağlup varan rakibi Yakup Hurma karşısında ilk finalde 11/1, son finalde ise 15/4'lük açık ara skorlarla galip gelen usta GÜRAL BULUT şampiyonluğa ulaşmış ve böylelikle elde etmiş olduğu iki derece ile sezonun yıldızı olmuştur.

KUŞADASI:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayan CİHAN GÜLEÇ kariyerinin henüz ilk lig sezonunda şampiyonluğa ulaşmayı başaran nadir oyuncular arasına ismini yazdırmıştır.

* Diğer bölgelerimizde Nisan-Mayıs 2023 Sezonu oynanmamıştır.

Modern Tavla Ligleri'nde Şubat-Mart 2023 Sezonu Tamamlandı...

2023-04-10
WBF TURKEY

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli, Marmaris ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla...

Faal bölgelerimiz olan İstanbul, Ankara, Kocaeli, Marmaris ve Kuşadası'nda eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri'nin Şubat-Mart 2023 Sezonu, 09 Nisan tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme'de sezonu üçlü averaj farkıyla lider tamamlayan usta OĞUZ USER kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde ederken, toplam 25 katılımcı ile iki grupta oynanan İstanbul II. Küme'nin final eşleşmesinde ise rakibi tecrübeli usta Fatih Simer karşısında 2-1'lik skorla galip gelen ileri usta BURAK ÇULHACI ünvan koleksiyonuna yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir.

ANKARA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden usta FATİH ÖZİŞ daha önce birkaç defa kapısından döndüğü sezon şampiyonluğuna bu kez ikili averaj farkıyla erişmeyi başarırken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme'nin final eşleşmesi nihayetinde tecrübeli rakibi usta Hikmet Tunç karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle zafere ulaşan ileri oyuncu MEHMET AKIN küme şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme'de, aynı zamanda bir önceki sezonun da I. Küme ikincisi olan uzman ÜMİT BANDEOĞLU çıkışını sürdürerek puan farkıyla sezon şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olurken, toplam 22 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme'nin final eşleşmesinde ise, rakibi uzman Nejat Çolak'a karşı 2-0 galip gelmeyi başaran ALİ ERBAYRAK böylelikle kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

MARMARİS:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris I. Küme'de bölgenin kıdemli isimlerinden FERHAT DÜZTAŞLIK ikili averaj farkıyla ipi göğüsleyerek sezon şampiyonluğu koltuğunu devralırken, toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Marmaris II. Küme'de ise bölgenin bir diğer tecrübeli ismi ZÜLFİKAR SOYVURAL yine ikili averaj farkıyla küme şampiyonluğuna ulaşmayı başarmıştır.

KUŞADASI:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuşadası Küme'de AYHAN KIŞLALI sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak zafere ulaşan taraf olmuştur.

* Diğer bölgelerimizde Şubat-Mart 2023 Sezonu oynanmamıştır.

MERİT-WBF İşbirliği, 5. MERİT Açık Montenegro GP İle Bir Kez Daha Zirvede...

2023-04-05
WBF TURKEY

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibarı ile Balkan ülkelerindeki...

2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birlikte imza attığımız dev projeleri 2016 yılı itibarı ile Balkan ülkelerindeki tesislerine de taşıdığımız lider oteller zinciri MERİT International ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, uzun pandemi arasının ardından bu yıl beşinci kez tertiplenen 2023 MERİT Açık Montenegro Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 29 Mart-02 Nisan 2023 tarihlerinde, denize sıfır konumu yanında yüksek hizmet kalitesi ile bir kez daha büyük beğeni alan Splendid Hotel'de gerçekleştirilmiş ve övgülerle tamamlanmıştır.

Gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 29 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Karadağ, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 169 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen projede, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Merit Royal Splendid 2023 Danışman Çiftler”, 2 adet "500€ Super Jackpot", "Kıdemliler", "Yıldırım", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası" ve açılan 49 adet mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 136bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden art arda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi hafta boyunca Budva'da atmıştır.

Birbirinden güçlü 104 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi'nin otelin muhteşem Adriyatik manzarasına nazır suitinde oynanan  ve tam anlamıyla nefes kesen Ana Kademe finalinde, henüz ilk turda İkinci Şans Tablosu'na düşmesine rağmen pes etmeyip art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan ve Türk tavlaseverlerin yakından tanıdığı Gürcü rakibi ileri usta Soinguli Amirov karşısında 13/7 öne geçtiği, ancak rakibinin büyük geri dönüşüyle bir aşamasında %89 maç kaybı ihtimaline kadar gelen müsabakayı çevirerek toplam 140 dakika nihayetinde DMP'de 17/15'lik final skoruyla galip gelen Alman yıldız GUIDO WEIDNER, böylelikle organizasyonun zirvesine yerleşmiş ve art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

Şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan iki isim, Intermediates Ana Kademe'de 4/5 dilimine erişirken "Kıdemliler" kategorisinde final oynayan, yanısıra "1-Puan" kategorisinde de şampiyonluğa ulaşan tecrübeli Türk ileri oyuncu Ahmet Baydar ile yine Intermediates Ana Kademe'de 4/5 dilimine kadar ilerlerken "Danışman Çiftler" kategorisinde yarı final, "Yıldırım" kategorisinde ise final oynamayı başaran Rumen Emilian Sdrobis yanında, Masters Ana Kademe'yi 4/5 diliminde tamamlarken "Danışman Çiftler" kategorisinde de yarı final oynayarak şampiyonada 2 derece elde eden Alman büyük üstat Tobias Hellwag'ın takdire şayan başarıları da ödül töreninde ilave alkış almıştır.

Şampiyonanın çeşitli kategorilerinde Türkiye bayrağıyla mücadele eden 18 kişilik oyuncu grubumuz da üzerine düşeni yerine getirmiş, Baydar'ın 3 derecesi yanında, henüz ilk uluslararası turnuva tecrübesinde Masters Ana Kademe'yi 6/9 diliminde tamamlamayı başaran Muzaffer Karabulut, Intermediates Ana Kademe'de namağlup şampiyonluğa ulaşan Kemal Sağındık, finaldeki rakibi usta Yasin Özergil ve "500€ Super Jackpot" kategorisinde müthiş bir şampiyonluk elde eden ileri uzman Dinçer Güneş, eriştikleri bu önemli sonuçlarla hepimizi fazlasıyla gururlandırmışlardır. İlaveten Masters Son Şans Kademesi'nde yarı final oynayarak ödülün kapısından dönen ileri oyuncu Ozan Özgür de dikkat çeken bir diğer ismimiz olmuştur.

Modern Tavla ile dopdolu tam 5 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan, açılış kokteylinden oyuncu röportajlarına, tam 4 kamera ile takip edilen özel masalarından birbirinden saygın isimlerin katıldığı maç yorumlarına nice unutulmaz hatıranın yaşandığı ve tüm tarafların ciddi memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2024 yılında tekrarlanmasına karar verilen etkinliğe katılarak, 5. MERİT Açık Montenegro Grand Prix'in dünya tavlasının en önemli organizasyonları arasında yerini perçinlemesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla bir kez daha tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak 100%'e yakın misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan MERİT International personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 5. MERİT Açık Montenegro Grand Prix Onur Tablosu ***

Zorlu Büyük Final 2020/2022 Maratonu Sona Erdi...

2023-03-19
WBF TURKEY

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne...

WBF-Türkiye Organizasyonu'nun 2020/2022 dönemi faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 15 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri yılın en değerli ünvanı olan WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan kapsamlı bir organizasyona dönüşen 2020/2022 Büyük Final aktivitesi, heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

İstanbul'dan iki yıldız ismi karşı karşıya getiren, Digigammon ekibinin katkılarıyla internet üzerinden de canlı yayınlanan 5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve toplam 6 saat 30 dakikada nihayetlenen çekişmeli final eşleşmesinde, rakibi ileri usta Serkan Koç'a karşı 11/3, 2/11, 4/12, 11/9 ve son maçta 11/2'lik skorlarla 3-2 galip gelmeyi başaran ileri usta BURAK ÇULHACI, böylelikle zirveye ulaşarak paha biçilmez WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Koç'un ikinciliği aldığı aktivitenin üçüncülük eşleşmesinden 9/11, 12/7 ve 11/0'lık skorlarla 2-1 galip ayrılan İstanbul'dan usta Gültekin Uygur üçüncülük, Bodrum'dan uzman Semih Nalbantoğlu da dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2020/2022 döneminde faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara, ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, 2023 etkinliklerde tüm tavlaseverlerle tekrar buluşmayı diler.


WBF-Türkiye 2020/2022 Modern Tavla Şampiyonu
BURAK ÇULHACI

1nci Loutraki Grand Prix Modern Tavla Şampiyonası Başarıyla Gerçekleştirildi...

2023-03-14
WBF TURKEY

Yunanistan'ın öncü modern tavla kulüplerinden Mind Sports Club of Cholargos tarafından 6 aylık hazırlık aşamasının ardından...

Yunanistan'ın öncü modern tavla kulüplerinden Mind Sports Club of Cholargos tarafından 6 aylık hazırlık aşamasının ardından Club Hotel Casino Loutraki ev sahipliği ve organizasyon liderimiz Arda Fındıkoğlu'nun baş direktörlüğünde bu yıl ilk kez tertiplenen 1nci Loutraki Grand Prix Modern Tavla Şampiyonası, 09-12 Mart 2023 tarihlerinde, Yunanistan'ın gözde tatil beldesi Loutraki'de gerçekleştirilmiş ve büyük organizasyon başarısıyla tamamlanmıştır.

Yunan tavlasının efsane ismi Giorgos Kleitsas'ın kıymetli hatırasına ithaf edilen ve henüz ilk yılında gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerek popüler gezi destinasyonu Yunanistan'ın ilk kez bu denli büyük hacimde bir uluslararası modern tavla etkinliğine ev sahipliği yapıyor oluşu ve gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 29 ülkeden (ABD, Almanya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kuzey Makedonya, Lübnan, Monako, Norveç, Romanya, Rusya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan) 157 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Danışman Çiftler”, "Super Jackpot", "Yıldırım", "Kıdemliler", "La Gammon", “1-Puan” ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 93bin Euro mertebesinde ödül havuzuna ulaşılmış, dünya yıldızı Japon Michihito Kageyama'nın sunumundaki özel seminer ve yanısıra etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden ABD'li yorumcu Nick Blasier canlı sunumuyla art arda yayınlanan müsabakalar ile de dünya tavla camiasının dikkati etkinlik süresince Loutraki'ye çekilmiştir.

Birbirinden güçlü 87 oyuncunun yer aldığı Masters kategorisinin muhteşem Ege Denizi manzarasına nazır oynanan ve baştan sona nefes kesen Ana Kademe finalinde, henüz ilk turda İkinci Şans Tablosu'na düşmesine rağmen pes etmeyip art arda 7 maçlık galibiyet serisiyle final masasına ulaşan tecrübeli rakibi İsrailli Felix Ziva karşısında bir aşamasında 9/16 geriye düşse de, müthiş bir geri dönüşle DMP'ye götürdüğü müsabakayı 17/16'lık kıl payı farklı skorla kazanmayı başaran Gürcü yıldız NODAR GAGUA, böylelike namağlup zafere ulaşarak şampiyonanın zirvesine varan isim olmuştur.

Şampiyonanın "Danışman Çiftler" ve "Super Jackpot" kategorilerini birlikte kazanan Yunan yıldız Elias Kritikos ile Masters kategorisi Son Şans kademesinde birinci olurken "Super Jackpot" kategorisinde de üçüncülüğü elde eden ABD'li büyük usta Victor Ashkenazi'nin takdire şayan başarıları da büyük alkış almıştır.

Modern Tavla ile dopdolu tam 4 gün nihayetinde, şampiyonaya özel dizayn edilen kupa ödüllerinin sahiplerini bulduğu renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 2024 yılında tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak etkinliğin başarılmasına vesile olan tüm iştirakçilere, başta organizasyon sahibi Sn. Stefanos Charaklias olmak üzere temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğinde yüksek misafir memnuniyeti ile başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan etkinlik personeline, her aşamadaki kıymetli katkıları için ev sahibimiz Club Hotel Casino Loutraki yetkililerine ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyete gösterdikleri yüksek ilgi ve itimat için sıradışı misafirperverlikleri ile bizleri ağırlayan Yunan tavla camiasının kıymetli mensupları ve tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** Loutraki Grand Prix 2023 Onur Tablosu ***